Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja

poruka: 6
|
čitano: 978
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 mjeseci
Pozdrav, danas me 2 puta zvao neki broj 385 21 496 599. Nisam se javio, naravno i točno znam što je to. Niti se želim javiti. Vidim da me taj broj pokušao dobiti nekoliko puta od prosinca prošle godine pa do sada. Danas sam dobio par mail-ova od nekoliko web stranica da su detektirali "sus" radnje na mojem acc-u. Mene zanima može li to biti povezano s time? Upravo sam promjenio lozinke svugdje s 2 na 10u znamenki pa da vidim tko će ući. Pogledao sam jedan post na ovom sajtu u vezi tog broja i vidim da se spominje prijava HAKOM-u. Bi li trebao to prijaviti HAKOM-u ili nekom drugome?
2 godine

I mene netko danas zvao sa +38521, samo drugaciji nastavak. Samo na krivi mob, jer se na tome javljam samo ljudima koji su mi u adresaru

2 godine

anketari za izbore....

javite se, pa ćete znati tko je

4 mjeseca
suspendiran
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja
Zašto bi te anketari pokušali hakirati?

385 je Country code za Hrvatsku, a 21 za Splitsko dalmatinsku županiju, ništa sumnjivo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2021 8:56 (ccc2002).
12 godina
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja

Ako ti je broj u ne-zovi registru, možeš ih prijaviti hakomu jer te ne smiju zvati za ankete ako si se tamo registrirao. U protivnom ih možeš zatražiti da te ne zovu, pa ako opet nazovu prijaviti (iako je tu problem dokazivanja).

Anketari i dolazni pozivi nemaju veze sa sumnjivim aktivnostima na tvom računu. Prevare preko poziva se svode na to da ti nazoveš povratno broj s posebnom naplatom ili eventualno da te netko preko poziva pokuša ispitati za neke informacije koje mogu biti korisne za probijanje lozinke.

Vjerojatno ti mail registriran na nekoj probijenoj stranici, pa onda hakeri pokušavaju tvoju kombinaciju maila i šifre s te stranice (ako nije dovoljno dobro bila zaštićena) na drugim servisima računajući da si istu šifru koristio na više stranica.

Tu možeš provjeriti: https://haveibeenpwned.com

Tu imaš više informacija o tom servisu: https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/sada-mozete-provjeriti-jesu-hakeri-ukrali-vas/281868.aspx

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice