Povrat poreza za mlade

poruka: 115
|
čitano: 32.098
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Povrat poreza za mlade

Zašto govorite krivo ako ne znate? 

 

Neovisno kad ste napunili 30 godina u 2020, dobivate za cijelu godinu.  Imas pod IP1 na eporeznu za 2020 zbirni prikaz uplacenih doprinosa, i poreza i prireza i trebao bi dobit 50% na iznos uplacenih poreza i prireza (uz to da je maksimalno 51.000 kuna) jer se ide do porezne osnovice od 360.000 kn. 

3 godine
protjeran
offline
Re: Povrat poreza za mlade
Niky518 kaže...
MV player kaže..

 

Jel to sarkazam nekakav? A što je s nama koji smo redovno završili fakultet 2011. i prije, dakle generacija 89 i stariji..

 Čudno pitanje. Tužite li se da nećete dobit i covid dodatak za penzionere. Kupnja stana bez poreza do 50 m2 je bila. Sad koristite olakšice za djecu koje nisu male, povoljne kredite APNa, poticaje i sl. Porez za mlade do 30 je do 30. Ne kužim što nije jasno, možda je sarkazam 

12 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
sjelo! rjesenje 5.5 bilo
battlenet: SUGARfree#21113
6 godina
offline
Povrat poreza za mlade

Kolegi došlo rješenje danas;

 

25-30 god, prezime B, Sisačko-moslavačka županija

 

Query puštaju u 3 u noći koliko smo skužili jer je većini tada došlo rješenje.

Senior IT Consultant
5 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
MV player kaže...

 Čudno pitanje. Tužite li se da nećete dobit i covid dodatak za penzionere. Kupnja stana bez poreza do 50 m2 je bila. Sad koristite olakšice za djecu koje nisu male, povoljne kredite APNa, poticaje i sl. Porez za mlade do 30 je do 30. Ne kužim što nije jasno, možda je sarkazam 

 Kao i sve u ovoj državi, uvijek je netko diskrimiran. Najviše to ide po dobnoj diskriminaciji . Nevjerojatno je kako su naši političari to (ne)sposobni napraviti. I ne znam gdje je tu povoljan kredit APN-a. Kamo sreće da taj APN nikada nije ni zaživio. Zbog njega su kvadrati otišli u nebesa. U biti zaradili su građevina i banke, a ljudi na još gore. Sve subvencije su zapravo zlo. Ali idu izbori, jel'te... Pa sve ide. I covid dodatak i povrat poreza za "mlade" - nes ti mladu osobu od 29 godina. Mladi su do 18. Nagodinu država neće imati para pa će puno toga otići "ća". I novi porezi... Ali dobro, za neke stvari trebaš prebaciti preko 30 da ti sjednu...

12 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
Moja je na 4050kn neto dobila 109kn povrata poreza za mlade. Ja još nisam ni dobio rješenje, a znam dvoje il troje koji su dobili novce prije rješenja.

Druge godine sumnjam da će država dat ikakav povrat... Ipak su izbori pa treba malo podmazat glasačku mašineriju.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 7:18 (Gigabyte091).
3 godine
protjeran
offline
Re: Povrat poreza za mlade
SamoPitam3 kaže...
MV player kaže...

 Čudno pitanje. Tužite li se da nećete dobit i covid dodatak za penzionere. Kupnja stana bez poreza do 50 m2 je bila. Sad koristite olakšice za djecu koje nisu male, povoljne kredite APNa, poticaje i sl. Porez za mlade do 30 je do 30. Ne kužim što nije jasno, možda je sarkazam 

 Kao i sve u ovoj državi, uvijek je netko diskrimiran. Najviše to ide po dobnoj diskriminaciji . 

 Jednom je jedna cura oko 3 sata otišla iz kafića sa mnom. Nisam razmišljao u tom pravcu da je ona time teško i nepotrebno diskrimimirala sve ostale iz kafića, pa i šire.

 

Meni se čini da puno ljudi stvara sebi ALIBI za nerad, nečinjenje, neučenje i tako hrani svoj neuspjeh opravdavajući to nepostojećom diskriminacijom. Danas praktički nema diskriminacije, jer ne živimo u Jugoslaviji gdje je bio totalitarni režim, nego u HR EU. Meni je to OK.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Povrat poreza za mlade
Gigabyte091 kaže...
Moja je na 4050kn neto dobila 109kn povrata poreza za mlade. Ja još nisam ni dobio rješenje, a znam dvoje il troje koji su dobili novce prije rješenja.

Druge godine sumnjam da će država dat ikakav povrat... Ipak su izbori pa treba malo podmazat glasačku mašineriju.

 

Kome bi se trebao zahvaliti svojim glasom?

7 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade

Članak 46 dolje linkanog zakona to regulira. Može li netko pojasniti da li se onda više niti ne uplaćuje taj porez ( u 2021 ) pa samim time niti nebude povrata u 2022, ili se taj porez i dalje uplaćuje pa će se vršiti povrat shodno zakonu ?


https://www.zakon.hr/z/85/Zakon-o-porezu-na-dohodak
7 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
KrabaKurtonni kaže...

Zašto govorite krivo ako ne znate? 

 

Neovisno kad ste napunili 30 godina u 2020, dobivate za cijelu godinu.  Imas pod IP1 na eporeznu za 2020 zbirni prikaz uplacenih doprinosa, i poreza i prireza i trebao bi dobit 50% na iznos uplacenih poreza i prireza (uz to da je maksimalno 51.000 kuna) jer se ide do porezne osnovice od 360.000 kn. 

 Evo kolega je u pravu, isprike što sam krivu informaciju dao, bio sam 100% uvjeren da je tako jer sam pročitao u nekom članku. Ali u zakonu kojeg je kolega bunker dao (https://www.zakon.hr/z/85/Zakon-o-porezu-na-dohodak) baš piše:

 

Umanjenje godišnjeg poreza na dohodak za mlade koristi se za cijelo porezno razdoblje u kojem obveznik navršava određenu godinu života.

 

Tako da iako npr. navršavaš 30 godina u 5. mjesecu 2020, trebaš dobiti 50% povrata za cijelu 2020.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Povrat poreza za mlade

Pa i u 2020 se porez uplacivao normalno, samo se u 2021 doslo do povrata poreza. Svjesno su išli na model da nisi oslobođen poreza u startu, odnosno da ti poslodavac isplati s zadnjom plaćom u godini, tako da mogu mjeru ugasit kad god požele. 

 

13 godina
online
Re: Povrat poreza za mlade
GreenDevil kaže...

Kolegi došlo rješenje danas;

 

25-30 god, prezime B, Sisačko-moslavačka županija

 

Query puštaju u 3 u noći koliko smo skužili jer je većini tada došlo rješenje.

 ako mislis na mene ja sam 32g... :D

 

i bila je i isplata vec

3 godine
protjeran
offline
Re: Povrat poreza za mlade
Keops kaže...
Gigabyte091 kaže...
Moja je na 4050kn neto dobila 109kn povrata poreza za mlade. Ja još nisam ni dobio rješenje, a znam dvoje il troje koji su dobili novce prije rješenja.

Druge godine sumnjam da će država dat ikakav povrat... Ipak su izbori pa treba malo podmazat glasačku mašineriju.

 

Kome bi se trebao zahvaliti svojim glasom?

 Ministru financija, mami i tati.

11 godina
protjeran
offline
Povrat poreza za mlade

Ali ja ne razumijem više taj obračun.

 

Znači na 7.500,00 kn neto plaće, u prosincu na plaći mi je poslodavac isplatio povrat od 1.027,00 kn, ali sam dobio 26.04. rješenje na 1.087,00kn na pravo povrata. Imam 32 godine, i kako god okretao uplaćeni porez i vrtio brojke, niti jedna od ove dvije kao ni njihov zbroj nemaju veze s mojom plaćom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 8:05 (Jarvan).
7 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
Jarvan kaže...

Ali ja ne razumijem više taj obračun.

 

Znači na 7.500,00 kn neto plaće, u prosincu na plaći mi je poslodavac isplatio povrat od 1.027,00 kn, ali sam dobio 26.04. rješenje na 1.087,00kn na pravo povrata. Imam 32 godine, i kako god okretao uplaćeni porez i vrtio brojke, niti jedna od ove dvije kao ni njihov zbroj nemaju veze s mojom plaćom.

 Znači povrat se dobiva u prosincu na plaći za tekuću godinu? Ja sam mislio da se sad dobiva za prošlu godinu. Ili je oboje aktualno?

 

11 godina
protjeran
offline
Re: Povrat poreza za mlade
zlaya987 kaže...
Jarvan kaže...

Ali ja ne razumijem više taj obračun.

 

Znači na 7.500,00 kn neto plaće, u prosincu na plaći mi je poslodavac isplatio povrat od 1.027,00 kn, ali sam dobio 26.04. rješenje na 1.087,00kn na pravo povrata. Imam 32 godine, i kako god okretao uplaćeni porez i vrtio brojke, niti jedna od ove dvije kao ni njihov zbroj nemaju veze s mojom plaćom.

 Znači povrat se dobiva u prosincu na plaći za tekuću godinu? Ja sam mislio da se sad dobiva za prošlu godinu. Ili je oboje aktualno?

 

 Računovodstvo mi je reklo da je izračun prema JOPPD za 2020.g., onda je i povrat pretpostavljam.

6 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade

Koliko sam razumio povrat se dobije za razdoblje od 12'19 - 11'20 i isplata je do kraja ovoga mjeseca (svibanj 2021.)

 

Za sljedeću godinu će bit 12'20 - 11'21

Senior IT Consultant
12 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
SamoPitam3 kaže...
MV player kaže...

 Čudno pitanje. Tužite li se da nećete dobit i covid dodatak za penzionere. Kupnja stana bez poreza do 50 m2 je bila. Sad koristite olakšice za djecu koje nisu male, povoljne kredite APNa, poticaje i sl. Porez za mlade do 30 je do 30. Ne kužim što nije jasno, možda je sarkazam 

 Kao i sve u ovoj državi, uvijek je netko diskrimiran. Najviše to ide po dobnoj diskriminaciji . Nevjerojatno je kako su naši političari to (ne)sposobni napraviti. I ne znam gdje je tu povoljan kredit APN-a. Kamo sreće da taj APN nikada nije ni zaživio. Zbog njega su kvadrati otišli u nebesa. U biti zaradili su građevina i banke, a ljudi na još gore. Sve subvencije su zapravo zlo. Ali idu izbori, jel'te... Pa sve ide. I covid dodatak i povrat poreza za "mlade" - nes ti mladu osobu od 29 godina. Mladi su do 18. Nagodinu država neće imati para pa će puno toga otići "ća". I novi porezi... Ali dobro, za neke stvari trebaš prebaciti preko 30 da ti sjednu...

Uvijek to tako ide, negdje se mora postaviti granica. Ja sam srecom upao taman u zadnju godinu i lijepo ce se isplatiti. Prijatelji 89' godiste nisu bas sretni, al sto je tu je. 

 

A sto se tice APN-a, ne znam odakle ti ideja da nije zazivio kad cijene stanova konstantno rastu i to uglavnom uzrokovam povecanom potraznjom stanova radi realizacije subvencioniranih kredita. Da se tu profitirati ako si u mogucnosti podici kredit na 15god rok i otplatu na rate (ne anuitete), u suprotnom neces previse profitirati s obzirom i da se porez placa. Ja sam srecom upao u prvu transu kad su davali 50%, ovo sad je malo manje isplativo s 30% subvencije.

 

 

12 godina
offline
Povrat poreza za mlade

Gdje mogu provjeriti koliko sam trebao dobiti, inace mije svake godine stizalo doma, al ove godine mi nije pismo doslo, nitina egradani mi nisu porukom poslali.Na racun je uplaceno manje nego prosle godine, a imao sam 25 god, pa me zanima prije nego zovnem poreznu volio bi provjeriti jeli ista uplata kao i procijena.

 

Rijeseno, zvao poreznu i oni mi sve objasnili.

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 13:25 (Et_Tu_Brute?).
10 godina
neaktivan
offline
Povrat poreza za mlade

Poz ljudi.

 

Napunia sam 25g u 11.mj 2020.-te,rečeno mi je da spadam u skupinu "ispod 25g" za 100% poovrat poreza

Prošlu god sam radia 7 mjeseci,plaća prosječno svaki mj 5000kn

 

Jutros mi sjelo 157kn na račun,ja gledam ono koji k jel ovo neka zajebancija ?!!?!

Kome da se žalim jer ovo je presmiješno,prošle god sam običan povrat poreza(ne ovo za mlade) za 2019.-tu dobio oko 2500kn

U opisu uplate-tranasakcije stoji "VAL_14.5"

7 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
lukaXXkralj kaže...

Poz ljudi.

 

Napunia sam 25g u 11.mj 2020.-te,rečeno mi je da spadam u skupinu "ispod 25g" za 100% poovrat poreza

Prošlu god sam radia 7 mjeseci,plaća prosječno svaki mj 5000kn

 

Jutros mi sjelo 157kn na račun,ja gledam ono koji k jel ovo neka zajebancija ?!!?!

Kome da se žalim jer ovo je presmiješno,prošle god sam običan povrat poreza(ne ovo za mlade) za 2019.-tu dobio oko 2500kn

U opisu uplate-tranasakcije stoji "VAL_14.5"

 Meni je uplaćeno 260kn s tim da prošle godine nisam radil samo 5 dana kroz cijelu godinu zbog promjene posla...zadnjim par godina sam dobival po 1500kn nekad i više. Meni je isto sad malo ovo čudno kak je tak mali povrat poreza.

10 godina
neaktivan
offline
Povrat poreza za mlade

SPRDAČINA od države.

Neznam šta da kažem,još su kao govorili da ćemo dobit više para od "običnog" povrata poreza prijašnjih godina mi mladi do 30g 

 

Sad sam provjerio,prošle god sam dobio 2900kn,sad 156kn

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 16:43 (lukaXXkralj).
7 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
lukaXXkralj kaže...

SPRDAČINA od države.

Neznam šta da kažem,još su kao govorili da ćemo dobit više para od "običnog" povrata poreza prijašnjih godina mi mladi do 30g 

 

Sad sam provjerio,prošle god sam dobio 2900kn,sad 156kn

 Za takve stvari je najbolje zvati podružnicu porezne uprave mjesta gdje živite. Oni će vam moći objasniti koliko ste dobili i zašto. Držim vam fige da je do neke greške ili da ćete dobiti 2 rješenja (jedno obično kao i do sad i jedno za ovo novo za povrat za mlade).

Ja isto čekam povrat skoro u visini jedne mjeečne plaće pa ako bude manji iznos nego sam došao izračunom, zvat ću ih i neka mi pojasne kako su došli do tog iznosa.

2 godine
neaktivan
offline
Povrat poreza za mlade

Pozdrav, 
Dobio sam na e građani riješenje o povratu poreza sa datumom 26.04.2021. Novci još nisu uplaćeni na tekući račun. Dali je moguće da novci još nisu ni uplaćeni ili je možda otišlo na krivi tekući račun? 

11 godina
protjeran
offline
Povrat poreza za mlade

Nisu ti uplaćeni.

Plaćanja su skroz nasumična. Nejdu ni po mjestu prebivališta, niti po dobi, a niti po abecedi.

15 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade

Ima jednostavno rjesenje za sve tvoje dileme. Prvo saznaj koliko si uopce poreza uplatio, a ti nisi skoro nista jer nisi radio pola godine nista. Ovo je cista i jednostavna matematika. Porez se gleda za cijelu godinu u komadu, imas neoporezivi dio koji iznosi 48000kn godisnje, ako si radio 7 mjeseci s prosjecnom placom od 5000kn uplatio si za tih 7 mjeseci 1792kn poreza, da si radio citavu godinu uplatio bi 3072kn poreza. Ako si stvarno imao placu od 5000kn mjesecno za tih 7 mjeseci trebao si dobiti povrat poreza u iznosu od ~1043kn, ali nisi, dobio si 156kn, 156kn poreza na 7 mjeseci znaci da ti je placa neto bila oko 4090kn mjesecno, predpostavljam naravno bez klinaca (nemas potomke ili ti nisu na tvojoj PK, jer bi imao vecu olaksicu i nebi uplatio lipu poreza na tu placu za tih 7 mjeseci uz prirez od 10% (prirez koji je 2-3 kn od tvoje place...).

 

Ili si primao kes na ruke do 5000kn ili si u placu racunao naknadu za prijevoz i/ili jos neki bonus/dodatak koji je neoporeziv, recimo, bonusi su neoporezivi do 5000kn godisnje, ja si isplatim 416kn bonusa mjesecno jer eto, cista lova.

 

Kalkulator imas ovdje https://www.isplate.info/kalkulator-place-2021.aspx pa si sam provjeri, mozda sam ja fulal negdje.

 

Ako ne zelite racunati i pogadjati odite na https://e-porezna.porezna-uprava.hr/Pocetna.aspx ulogirajte se unutra preko egradjani, na Moj JOPPD obrazac kliknite i zatim na Uvid u IP1/IP2 i sve vam pise. Vrijednost u stupcu Uplaćeni porez i prirez i Osobni odbitak provjerite.

Linux, Arch Linux.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 13:48 (Ante).
13 godina
offline
Povrat poreza za mlade

Meni još ništa. Ni novci ni izvješće.

Ništa ne ostavljam nezavrš
12 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
dv14 kaže...

Meni još ništa. Ni novci ni izvješće.

 Isto i kod mene.

 

Ali s obzirom na crkavicu koju bi trebao dobiti, ni ne zamaram se previše 

7 godina
offline
Povrat poreza za mlade

Meni danas ujutro oko 3 došlo na egrađani Godišnja prijava poreza na dohodak 2020. Cifra koja tamo piše je ona koju sam i dobio u informativnom izračunu. Kad će uplata, ko će ga znati...

11 godina
protjeran
offline
Povrat poreza za mlade

Samo info za sve koji čekaju ... rješenje mi došlo 26.04., love ni na vidiku.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice