Potresi u Hrvatskoj

poruka: 604
|
čitano: 74.167
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Na Pagu u Gajcu se krov stepel
Maurer
15 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Ovaj je bio dosta blizu... treso sam se dobro...

Bitno da novinari pisu Zagreb i okolica a cinjenica je da je Sistak/Petrinja i okolica...

 

Ja sam izmedu ivanić grada i siska i bio je dost jak, doduse kraci.

 

Bnet: mNik987#2148
14 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Nadam se da ste svi OK, kod mene u Novom Zagrebu se osjetilo dosta, no vjerujem da je kod Siska bilo puno gore.

 

Novinari su gamad, to je jasno ko dan

13 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Ne razumijete, piše se Zagreb jer je to veći grad u okolici. Da potres pogodi Sinj ili Trilj, pisali bi da je pogodio Split jer je to najbliži veći grad.

 

Osim toga, kada udari potres, ne zna se točna lokacija istog. Lokacija se tek određuje naknadno izračunima seizmologa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 7:40 (Marko :D).
7 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Čak nisu oni ni tolika gamad, nego većina njih ne zna ni osnove geografije, pa napišu koliko je to mjesto udaljeno od Zagreba, jer sumnjam da bi makar jedan novinar mogao prstom pokazati na npr. Sisak da mu daš kartu, takvi su novinari odavno izumrli.

Zato ne biti toliko ljuti na dotične, nisu oni krivi kaj nemaju pojma ni o čemu, bar se trude... 

Trebamo organizirati neku crowdfunding kampanju da novinarima platimo bar večernju školu ili nekaj, a ne ovako.

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Marko :D kaže...

Ne razumijete, piše se Zagreb jer je to veći grad u okolici. Da potres pogodi Sinj ili Trilj, pisali bi da je pogodio Split jer je to najbliži veći grad.

 

Osim toga, kada udari potres, ne zna se točna lokacija istog. Lokacija se tek određuje naknadno izračunima seizmologa.

 Ne, veći grad je Sisak i bilo je izmedu Siska i Petrinje

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 7:42 (toxic).
10 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Ajd ovaj je bio nježan. Zanimljivo, nije se čuo kak se onaj prvi sa svojim sub bas grmljavinom. Možda jer je epicentar bio 50km od mene al nas je lijepo zaljuljao na 4. katu. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
15 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
gocc01 kaže...

Ajd ovaj je bio nježan. Zanimljivo, nije se čuo kak se onaj prvi sa svojim sub bas grmljavinom. Možda jer je epicentar bio 50km od mene al nas je lijepo zaljuljao na 4. katu. 

 Cuo se kod mene i mozda i jaci nego prvi, naravno da ga nisi mogao osjetit kao prvi ako si iz Zagreba s obzirom da je ovaj bio kod Petrinje

Bnet: mNik987#2148
12 godina
neaktivan
offline
Potresi u Hrvatskoj

Prve vijesti ionako nisu najpreciznije, nema tu nekog predumišljaja - najčešće pišu Zg ako se osjetio u Zg jer je tamo najviše ljudi i stiže najveći broj prvih prijava.

 

U Španskom je solidno treslo, ne toliko jako kao prvi put, ali dosta dugo, barem ovako subjektivno.

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 7:49 (ElektričnaOvca).
14 godina
online
Potresi u Hrvatskoj

Ja sam jako blizu epicentra Zagrebačkog potresa iz 3. mj. i ovaj me danas probudio, odmah mi je bilo jasno da je jak potres jer mi se krevet zaljuljao, ali u odnosu na onaj Zagrebački bio je lagan tu kod mene. Tada sam jedva hodao po sobi koliko je treslo i trajao je puno duže.

Nadam se da je gotovo i da ljudi nemju puno štete. Sretno.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Osjetio ga u Španskom. Cca 5 sekundi je trajalo. Nije kao prvi.
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
13 godina
online
Potresi u Hrvatskoj

Osjetio ga na Borovju. bas je treslo. i dosta dugo...

Moji u Sisku su svi dobro. Na kuci nikakve stete. U centru ima dosta cigle po podu. Neke rusevne zgrade su ostecene.

4 godine
protjeran
offline
Potresi u Hrvatskoj

mene probudilo taman pred fajrunt, s tim da sam ja mislio kak je to dobro

zapuhao vjetar na 2 sekunde. i onda skuzim potres, citam ljudi pisu

15-20 sekundi epicentar petrinja ja u velikoj gorici. ne znam vise tko je lud tko nije.

13 godina
online
Re: Potresi u Hrvatskoj

Nije bas 15-20 ali u tom trenu se cinilo kao vjecnost.

Ima kakve stete po Gorici?

4 godine
protjeran
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj

nisam iskreno obracao paznju vec me danima, tjednima glava boli

danas pogotovo migrena nisam cak ni autom isao na posao

a u busu sam drijemuckao


bogu hvala pa je sve nekako laganini danas na poslu, malo nas je u firmi

pa vise imam slobodnog vremena nego posla.

pol ekipe je tu jos u soku ovi barem ovi sta zive po neboderima.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 11:01 (bloodborne).
8 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj
Ja baš imam tajming za probudit se. Ustao sam tik pred pocetak (okolica Zga)..I klasika tutnjava duboka i vec sam znao sta slijedi. Drmalo je al ofc slabije nego u 3mj. Ali naspram prvog potresa priznajem da vec ovaj malo utjece na psihu...skocio sam iz kreveta ko nozem uboden zviznuo nogom u uteg , nakon tog se vratit spavat 0 bodova...
Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
7 godina
protjeran
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
toxic kaže...

Ovaj je bio dosta blizu... treso sam se dobro...

Bitno da novinari pisu Zagreb i okolica a cinjenica je da je Sistak/Petrinja i okolica...

 

Ja sam izmedu ivanić grada i siska i bio je dost jak, doduse kraci.

 

 

Pa Zabreg ti je predgradje Siska, sta tu nije jasno? Mozemo to nazvati najvecim Sisackim kvartom, otprilike.

 

Dex.pwn kaže...
Osjetio ga u Španskom.

 

zeryx kaže...

Osjetio ga na Borovju.

 

 

 
 

 

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
13 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Lagano podrhtavanje sam osjetio u Požegi gdje sam trenutno 

ATJ Lučko
13 godina
online
Re: Potresi u Hrvatskoj
Čitatelj kaže...
toxic kaže...

Ovaj je bio dosta blizu... treso sam se dobro...

Bitno da novinari pisu Zagreb i okolica a cinjenica je da je Sistak/Petrinja i okolica...

 

Ja sam izmedu ivanić grada i siska i bio je dost jak, doduse kraci.

 

 

Pa Zabreg ti je predgradje Siska, sta tu nije jasno? Mozemo to nazvati najvecim Sisackim kvartom, otprilike.

 

Dex.pwn kaže...
Osjetio ga u Španskom.

 

zeryx kaže...

Osjetio ga na Borovju.

 

 

  

 

 

 

 Da ti mi ne bi dosli u Austriju pa ces ga i ti osjetiti u Austriji

13 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
toxic kaže...
Marko :D kaže...

Ne razumijete, piše se Zagreb jer je to veći grad u okolici. Da potres pogodi Sinj ili Trilj, pisali bi da je pogodio Split jer je to najbliži veći grad.

 

Osim toga, kada udari potres, ne zna se točna lokacija istog. Lokacija se tek određuje naknadno izračunima seizmologa.

 Ne, veći grad je Sisak i bilo je izmedu Siska i Petrinje

Gledaj to ovako; svi mediji imaju sjedište u Zagrebu. Kada se osjetio potres, nije bilo nikakvih informacija o istom osim toga da se osjetio u Zagrebu. Samim time, novinari nisu mogli napisati potres u Petrinji jer nisu mogli znati da je tamo udario potres; nisu znali epicentar.

4 godine
protjeran
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Marko :D kaže...
toxic kaže...
Marko :D kaže...

Ne razumijete, piše se Zagreb jer je to veći grad u okolici. Da potres pogodi Sinj ili Trilj, pisali bi da je pogodio Split jer je to najbliži veći grad.

 

Osim toga, kada udari potres, ne zna se točna lokacija istog. Lokacija se tek određuje naknadno izračunima seizmologa.

 Ne, veći grad je Sisak i bilo je izmedu Siska i Petrinje

Gledaj to ovako; svi mediji imaju sjedište u Zagrebu. Kada se osjetio potres, nije bilo nikakvih informacija o istom osim toga da se osjetio u Zagrebu. Samim time, novinari nisu mogli napisati potres u Petrinji jer nisu mogli znati da je tamo udario potres; nisu znali epicentar.

 

upravo to, a medijima nije bitno da informacija bude tocna, vec da ju oni iznesu prvi
i poberu prvi sto vise klikova. naravno zagrebcani ce pohrlit na takve clanke

15 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Ružno jako, osjetilo se poprilično kod mene u SK.

Doslovno sam izletio van iz kuće direkt iz kreveta.

Onaj prošli (zagrebački) slabije se osjetio u odnosu na ovaj.

Sva sreća nema štete, nadam se da tako bude i ostalo.

I svima su glave na ramenima, što je i najbitnije.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 13:04 (BORG).
11 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Ako nemaš 130+ kila, nemaš što tražiti u austriji. Vidiš po gifovima koje je stavio da su 'medvjedići' njegov tip :)))
16 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
gocc01 kaže...

Ajd ovaj je bio nježan. Zanimljivo, nije se čuo kak se onaj prvi sa svojim sub bas grmljavinom. Možda jer je epicentar bio 50km od mene al nas je lijepo zaljuljao na 4. katu. 

S obzirom kak se kod nas gradilo, sve preko 4 po gosn Rihteru kod nas je ipak previše.Itekak se osjetilo u zapadnom djelu Zagreba, okvirna lokacija Špansko.

 

Da smo u Japanu, 5+ pa do 6 za njih niti ne spada pod nekakav ozbiljan potres.Sjetimo se Japanske 9 iz 2011 godine, a to je čak i za Japansku protupotresnu gradnju ipak malo previše.Čak i žuta brutala u Japanu nije srušila njihove moderne protupotresne građevine.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
10 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
rambox kaže...
gocc01 kaže...

Ajd ovaj je bio nježan. Zanimljivo, nije se čuo kak se onaj prvi sa svojim sub bas grmljavinom. Možda jer je epicentar bio 50km od mene al nas je lijepo zaljuljao na 4. katu. 

S obzirom kak se kod nas gradilo, sve preko 4 po gosn Rihteru kod nas je ipak previše.Itekak se osjetilo u zapadnom djelu Zagreba, okvirna lokacija Špansko.

 

Da smo u Japanu, 5+ pa do 6 za njih niti ne spada pod nekakav ozbiljan potres.Sjetimo se Japanske 9 iz 2011 godine, a to je čak i za Japansku protupotresnu gradnju ipak malo previše.Čak i žuta brutala u Japanu nije srušila njihove moderne protupotresne građevine.

 

 

 

Zbudili smo se ono, 10 sekundi prije potresa. San mi je jako tanak pred jutro. I počne ljuljat, veli žena opet potres ja reko aha nije neki i skroz mir, čekam da stane jer znam da možemo podnijet i jače. Nije bilo ko prvi put onaj wtf i nakon drugog spremaj stvari i van. Drukčije je kad imaš "iskustva". Ruksak sa survival kitom je spreman i 3,5t gurtne za spuštanje sa balkona ak se sjebe lift i stubište 

 

Čak nije bilo niti brdo ljudi na livadi kao prvi put, jedna ženska je izletila sa bebom. Valjda se tek doselila 

 

Ja sam u Industrogradnji iz 1974, možeš reć da je zgrada iz vremena dok se gradilo kak treba a i kad se već gradilo kak treba. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Kak nas je sad streslo, užas.
Zagorje
12 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Armor kaže...
Kak nas je sad streslo, užas.
Zagorje

 Osijek, retfala. Osjetilo se 

10 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Nesto i po Zadru vibrira.
15 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Evo prije 10 min smo osjetili i u Omišu.

When all else fails - crowbar the fucker
13 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

U 12 se probudio da idem na WC (radio noćnu) kad eto vraga opet.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice