Potresi u Hrvatskoj

poruka: 604
|
čitano: 73.892
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Ne mora biti slažem se da ali opis sami te ne uvjerava u tome da će novci stići na pravu adresu, tako da ovaj link ništa ne dokazuje samo još više te nagovara da sumnjaš na njega.Kad malo pogledaš objavu ženska stoji iza donacija nemam ništa protiv nje, ali mi budi sumnju pošto joj je linkan fejs ime i prezime kad pogledaš objave na fejsu onda već od prilike znaš koliko je sati.Zadnja objava iz 2017, instagramu nemaš pristupa ja osobno da stojim iza takvih donacija objavio bi pred prijateljima i poznanici a da pokušavam učiniti dobro djelo.A ova objava njezina/njegova mi govori suprotno, ali danas je svijet pun glupih i naivnih ljudi gdje će se smilovati samo na prikaz slike.U nadi da će ti pomoć a u stvarnosti i ne zna zašto ti novci idu i kome idu.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
14 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
S obzirom da je jutros bio potres u 6:15, u gotovo isto vrijeme kao i jučer, što mislite kolika je vjerojatnost da oko 13h bude novi?
13 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj

Zar nije jučer bio u 12:22? Pa rekao bih da mogućnost postoji, a sada hoće li biti, ja se nadam da ne.

14 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
U pravu si. Za sat vremena sam "fulao". Idem u šetnju jedno sat vremena. Nadam se da se slijed neće nastaviti
13 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj

Pa od 6:15 dosad ih je bilo bar 15 a bude ih još a koliko jaki budu to nitko ne zna.

 

https://www.emsc-csem.org/Earthquake/

 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
14 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Istina, ali u ta vremena su bili najjači. Nije na odmet udahnuti malo smoga vani. Možda sam praznovjeran, a možda na rubu PTSPa.
15 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Marko :D kaže...
* * *

Uf, ja sam u neboderu na predzadnjem katu. Ljuljalo nas samo tako. Kako su se ormari tresli mislio sam da će mi televizor roknut dolje. Sad je na mom krevetu, za svaki slučaj. 

 

Eh, da. Kad smo već kod toga; koji je najbolji način za zaštitit TV od prevrtanja? Montiranje na nosivi zid?

Kod mene se ljuljajo juče kao što rekoh 10 sekundi, nikada prije nisam osjetio tako.

I kasnije sam naravno pomislio na TV.. evo par savjeta za VESA nosač koji kupiš po cijeni od 150-200 kuna (recimo da je kvalitetniji), pod uslovom da ti se ZID NE SRUŠI.

- Tipli su malo je reći loše kvalitete ne znam kakav nosač da si kupio. Zamjeni ih sa nekim kupovnim većim i dužim šarafima.
- Kada okačiš TV na onu "šinu" dole ispod imaš dva mala šarafića gdje moraš zavrnuti do kraja.. jer netko ako ti se nagne rukom na TV sa lijeve strane zna se kompletan TV prevagnuti, a onda ti probaj uhvatiti 55" do 75" televizor.

Dakle ne žali na tiplovima i šarafima.. to je ako ništa, jeftinije od žvaka. Eh sada ako ti trebaju dodatni savjeti slobodno pitaj.. imaš hužvajuće tiple, imaš za fasadu, za rigips itd itd.

10 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
izzy007 kaže...
U pravu si. Za sat vremena sam "fulao". Idem u šetnju jedno sat vremena. Nadam se da se slijed neće nastaviti

 Bome ode i ja u šetnju sad. Čisto da sačuvam živce.  Cijeli dan mi se vrti u glavi(nevezano za potres) i cijeli dan imam osjećaj da je potres jer mi se stalno sve ljulja oko mene. 

 

A kaj se tiče životinja, moj reagira kad vidi mene da reagiram inače je skroz flegma. Al bome kad sam ja nardkana onda on grize sve oko sebe, tak da moram bit zen zbog pesa. Mačka ne yebe ništa. On je jučer spavao dok je bio potres i prespavao uredno i naše rondanje i ostatak dana 

 

Envy kaže...

Kod mene se ljuljajo juče kao što rekoh 10 sekundi, nikada prije nisam osjetio tako.

 Tu je trajalo hebenih 27 sekundi od početka do kraja. Prvo slabije pa je grunulo i onda opet slabije.  Ko da je trajalo cijelu vječnost.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 11:51 (ddarknessfairyy).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
dreadmoore kaže...
Ne mora biti slažem se da ali opis sami te ne uvjerava u tome da će novci stići na pravu adresu, tako da ovaj link ništa ne dokazuje samo još više te nagovara da sumnjaš na njega.Kad malo pogledaš objavu ženska stoji iza donacija nemam ništa protiv nje, ali mi budi sumnju pošto joj je linkan fejs ime i prezime kad pogledaš objave na fejsu onda već od prilike znaš koliko je sati.Zadnja objava iz 2017, instagramu nemaš pristupa ja osobno da stojim iza takvih donacija objavio bi pred prijateljima i poznanici a da pokušavam učiniti dobro djelo.A ova objava njezina/njegova mi govori suprotno, ali danas je svijet pun glupih i naivnih ljudi gdje će se smilovati samo na prikaz slike.U nadi da će ti pomoć a u stvarnosti i ne zna zašto ti novci idu i kome idu.

 

A ne znam. Vidim i da je ta zenska isto tu u Dublinu. Objave joj vidis samo one koje su javne ako joj nisi frend. Ja joj ne bih poslao jer sam sumnjicav ali ne znaci da nije u pitanju legitimno prikupljanje

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Možete donirati purem Keks paya tko ima. Otvorite aplikaciju i imat ćete obavijest
14 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Neznam kolega valjda će se naći neki forumaš koji je ima u prijateljima i koji će možda opravdati naše sumnje.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
15 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Koliko vidim apeluje se da građani smanje sa donacijama.. ne mogu žitelji u trbuh sve ubaciti za narednih 18 mjeseci... a sa novcem to je posebna priča.

Inače Crveni Križ u Tuzli je jučer počeo da organizira (ima vijest i na Indexu) donacije, a ja im održavam Klime.. tako da znam koja je to sve bagra.

14 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Dex.pwn kaže...
Mislim da je to zato što Mjesec i Sunce utječu na to tektonske ploče, zajedno s temperaturom. Ne puno, ali dovoljno malo.

Jutros sam dočekao budan, dva puta je bio(jači)

 

Zanimljivo je kako do sada nije o ovome bilo u medijima s obzirom da su snažniji bili ujutro. Osim velikog u 12:19
Evo malo Googlao

 

https://www.nature.com/news/moon-s-pull-can-trigger-big-earthquakes-1.20551

 

https://www.usgs.gov/faqs/can-position-moon-or-planets-affect-seismicity-are-there-more-earthquakes-morningin-eveningat-a?qt-news_science_products=0#qt-news_science_products

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 12:35 (CroDexter).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Da, taj je bio u podne(cca) kad je Sunce "najjače".
Također da dodam da je Zemlja najbliža Suncu zimi(na sjevernoj polutki).
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
15 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
CroDexter kaže...
* * *

 

Zanimljivo je kako do sada nije o ovome bilo u medijima s obzirom da su snažniji bili ujutro. Osim velikog u 12:19
Evo malo Googlao

 

* * *

Pa u medijima cijelo vrijeme govore da se tlo ne prestaje tresti. Nešto se osjeti a nešto ne.

16 godina
neaktivan
offline
Potresi u Hrvatskoj
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Kako oni mogu znati kakvi će biti potresi nitko to živ nemože reći koje je jakosti sljedeći.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
14 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Envy kaže...
CroDexter kaže...
* * *

 

Zanimljivo je kako do sada nije o ovome bilo u medijima s obzirom da su snažniji bili ujutro. Osim velikog u 12:19
Evo malo Googlao

 

* * *

Pa u medijima cijelo vrijeme govore da se tlo ne prestaje tresti. Nešto se osjeti a nešto ne.

 

Radi se o dobu dana i Dex.pwnom objašnjenju koje se spominje u člancima koje sam linkao
Ostalo nažalost znamo i predobro. 

16 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj

ja mislio da su nevina djecica kriva, bar su prve informacije s terena ukazivale na to.

kasnije im se malo pojebao koncept

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
16 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj

Je, ili poslje bitke je lako bit general ili podnosit raport.Ovo je najbitnije istaknut, dakle nisu znali niti očekivali ili inače slabo znaju pa samo nabadaju.Dakle kaj još možemo očekivat, realno svašta a dalje živi bili pa vidjeli.Čim ti bilo kakav stručnjak spominje ono "neobično", mam znaš kolko zapravo malo znaju kaj se sva valja ispod površine.

 

"Ovakav mehanizam potresa vrlo je neobičan za područje Hrvatske gdje većina potresa zbog pritiska Adrije ima kompresijski režim u kojem se jedno krilo rasjeda podiže po drugom". 

 

Jedno je očito, trenutno je Hrvatsko područje i kompletna okolica znanto potresno aktivnija.2020 godina je očiti primjer, a dalje živi bili pa vidjeli mene više nič nemre iznenadit.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
dreadmoore kaže...
Kako oni mogu znati kakvi će biti potresi nitko to živ nemože reći koje je jakosti sljedeći.

 Pretpostavljam da na temelju geoloških obilježja mogu procijeniti maksimalnu moguću energiju. Ona je za taj rasjed oko 6, pa je za očekivati da je ovaj bio glavni, a da će slijedeći biti manji. Veće od toga je malo vjerojatno, ali ne i nemoguće.

 

U temi o cijepljenju sam danas objašnjavao razliku između determinističkih i statističkih modela. Znam da bi svi htjeli determinističke odgovore za potrese i zarazne bolesti, ali takve nemamo. Pitajte u dućanu 'Ravna zemlja', oni imaju deterministički odgovor za sve.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
online
Potresi u Hrvatskoj

zivim u samoboru i fino se jucer sve treslo, puno vise nego onaj u 3. mjesecu. kako radim od kuce taman sam odradio poziv sa klijentom i stol mi se poceo trest, nije mi bilo nista jasno a onda su luster krenuli lijevo desno i cijela kuca zaplesala. inace sam jako jako smiren u bilokakvim kriznim situacijama, tako da sam samo mirno ustao, izasao kroz balkonska vrata koja su mi odma pored stola i pricekao vani da zavrsi. 

 

imam 10 macaka doma, 4 u kuci i 6 vani. koje su to reakcije bile, skakale su po zraku, trcale ogromnim brzinama u svim smjerovima. ove kucne su totalne poludile i napravile kaos u kuci. posto mi je cijelo dvoriste pod video nadzorom isao sam provjerit snimke, taman nekih 5-10 sekundi prije samog potresa su macke vec poludile, gledas i ne vjerujes, ko da ih je opsjelo nesto. 

 

sve u svemu gadna situacija je ovo, danas sam planirao skocit do tih sela u blizini petrinje i siska i vidit sto mogu pomoc tim ljudima koji su ostali bez svega(a i prije nisu puno imali), odlucio sam da cu ipak ic sljedeci tjedan tek tamo. nije poanta da se svi sjurimo prva 2-3 dana tamo, bit ce potrebno sljedecih ko zna kolko odlazit i pomoc. 
danas cu ipak samo do petrove otic dat krv, jer vidim da im manjka svake grupe, a bolesnici ce bit prebaceni u zagreb. Pa eto pozivam sve da odu dat krv ako mogu. 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Daj posrtaj postaj videe 😁
Zakaj ne tretiraš sve mačke isto? 🙄
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
15 godina
online
Re: Potresi u Hrvatskoj
Dex.pwn kaže...
Daj posrtaj postaj videe 😁
Zakaj ne tretiraš sve mačke isto? 🙄

 videe mogu jedino snimit mobitelom pa postat, jer cijeli video nadzor je slagao moj stari, a malo su ga moram priznat stigle godine i nije vise tolko strucan u IT-u ko nekad pa pitaj boga na sto je namjestio da se sprema snimka i kako ju izvuc. 

 

a ovo za macke, doslovno svi me pitaju isto haha. al i ove 4 u kuci su previse, rade kaos stalno, 3 su jos jako mlade i zaigrane pa se medusobno love i tako poruse sve zivo(za divno cudo bor je jos citav, prosle godine su kuglice  bile posvuda), 4. je moja omiljena i ta je fino mirna. da ubacim jos ostalih 6 u kucu onda ja mogu komotno iselit. al sva sreca imaju vani ogromno dvoriste, svoje nastambe koje sam im slozio, dobivaju jest 3 put dnevno i to neke svoje premium gluposti tako da ne vjerujem da im je lose. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
mar123 kaže...
 jer cijeli video nadzor je slagao moj stari, a malo su ga moram priznat stigle godine i nije vise tolko strucan u IT-u ko nekad pa pitaj boga na sto je namjestio da se sprema snimka i kako ju izvuc. 

 

Vas da opljackaju netko u policiji bi se valjdao od smijeha. Imate video nadzor cijele kuce i dvorista a ne znate kako pristupiti snimkama. To mozda i nisu kamere nego je stari objesio multipraktike po zidovima...

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Envy kaže...
Marko :D kaže...
* * *

Uf, ja sam u neboderu na predzadnjem katu. Ljuljalo nas samo tako. Kako su se ormari tresli mislio sam da će mi televizor roknut dolje. Sad je na mom krevetu, za svaki slučaj. 

 

Eh, da. Kad smo već kod toga; koji je najbolji način za zaštitit TV od prevrtanja? Montiranje na nosivi zid?

Kod mene se ljuljajo juče kao što rekoh 10 sekundi, nikada prije nisam osjetio tako.

I kasnije sam naravno pomislio na TV.. evo par savjeta za VESA nosač koji kupiš po cijeni od 150-200 kuna (recimo da je kvalitetniji), pod uslovom da ti se ZID NE SRUŠI.

- Tipli su malo je reći loše kvalitete ne znam kakav nosač da si kupio. Zamjeni ih sa nekim kupovnim većim i dužim šarafima.
- Kada okačiš TV na onu "šinu" dole ispod imaš dva mala šarafića gdje moraš zavrnuti do kraja.. jer netko ako ti se nagne rukom na TV sa lijeve strane zna se kompletan TV prevagnuti, a onda ti probaj uhvatiti 55" do 75" televizor.

Dakle ne žali na tiplovima i šarafima.. to je ako ništa, jeftinije od žvaka. Eh sada ako ti trebaju dodatni savjeti slobodno pitaj.. imaš hužvajuće tiple, imaš za fasadu, za rigips itd itd.

Televizor bi bio na nosivom zidu koji nema nikakvih pukotina. Taj zid je malo deblji jer odvaja susjedov stan od našeg.

 

Što se VESA nosača tiče, koji bi bilo najbolje za uzeti? Ne bi htio da je neki plastičan koji će se brzo strgati nego da je ipak ono kvalitetniji. Također bi htio da se televizor onak može podesiti zbog kuta gledanja.

 

Inače, radi se o 32" LG televizoru, te u uputstvima piše da je kompatibilan s 200x200 VESA nosačima.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Pa pomozi kolegi 😁
Nije li to tvoj fild?
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
13 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Dex.pwn kaže...
Da, taj je bio u podne(cca) kad je Sunce "najjače".
Također da dodam da je Zemlja najbliža Suncu zimi(na sjevernoj polutki).

 Ah naši biseri

15 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Marko :D kaže...
Envy kaže...
Marko :D kaže...
* * *

Uf, ja sam u neboderu na predzadnjem katu. Ljuljalo nas samo tako. Kako su se ormari tresli mislio sam da će mi televizor roknut dolje. Sad je na mom krevetu, za svaki slučaj. 

 

Eh, da. Kad smo već kod toga; koji je najbolji način za zaštitit TV od prevrtanja? Montiranje na nosivi zid?

Kod mene se ljuljajo juče kao što rekoh 10 sekundi, nikada prije nisam osjetio tako.

I kasnije sam naravno pomislio na TV.. evo par savjeta za VESA nosač koji kupiš po cijeni od 150-200 kuna (recimo da je kvalitetniji), pod uslovom da ti se ZID NE SRUŠI.

- Tipli su malo je reći loše kvalitete ne znam kakav nosač da si kupio. Zamjeni ih sa nekim kupovnim većim i dužim šarafima.
- Kada okačiš TV na onu "šinu" dole ispod imaš dva mala šarafića gdje moraš zavrnuti do kraja.. jer netko ako ti se nagne rukom na TV sa lijeve strane zna se kompletan TV prevagnuti, a onda ti probaj uhvatiti 55" do 75" televizor.

Dakle ne žali na tiplovima i šarafima.. to je ako ništa, jeftinije od žvaka. Eh sada ako ti trebaju dodatni savjeti slobodno pitaj.. imaš hužvajuće tiple, imaš za fasadu, za rigips itd itd.

Televizor bi bio na nosivom zidu koji nema nikakvih pukotina. Taj zid je malo deblji jer odvaja susjedov stan od našeg.

 

Što se VESA nosača tiče, koji bi bilo najbolje za uzeti? Ne bi htio da je neki plastičan koji će se brzo strgati nego da je ipak ono kvalitetniji. Također bi htio da se televizor onak može podesiti zbog kuta gledanja.

 

Inače, radi se o 32" LG televizoru, te u uputstvima piše da je kompatibilan s 200x200 VESA nosačima.

Evo ja sam uzeo ovaj: OMEGA nosač za tv OUTV600F | Omega Web Shop - Beko i Grundig (omegashop.ba)

Dakle piše od 37" do 70" (ja zakačio 75") i kao do 30KG a vjeruj mi ako su dobri šarafi možeš i vola na njega zakačiti.
Ovaj ima i ono čudu u vaser vagu (mjehur u vodi, ne znam kako se to zove) što ide. Postavit ćeš ga ovako. Zavrneš prvo jedan šaraf (ne stegneš) pa onda drugi (ne stegneš) i onad gledaš tu ugrađenu vaser vagu da bude tip top. I stegneš.. I onda stegneš još 2 šarafa (dolaze 4) i to ti je dovoljno.

Kada si montirao nosač onda zakačiš TV... centriraši onda najvažniji dio. Imaš na njemu dole ispod (treba ti jako dug šarafciger ili odvijač) dva duga mala šarafa.. njih stegneš onako osjetno to je čisto da ne mogneš tv slučajno podići ili da se ne prevagne ako se neka budala nasloni na njega.

Dakle kakva crna plastika. To nemoj da bi ni sanjao da kupiš. Vjeruj ja sam na ovom probao nekakav je čelik ili željezo pa mogao sam vježbe na njemu raditi.. a iskreno nije mi neka sad marka nešto poznata.. sad šta je to.. progooglaj malo pa vidi da li imaš slične u HR. Ovaj je kompatibilan od 100x100 pa do 600x400 (i sve dimenzije između).

Savjet kroz moja iskustva: Ništa što kupiš od tih šarafa i tiplova (da li LED plafonjeru) da li ovaj nosač je toliko nekvalitetno da ja to odmah baca. Čak i klime kada radim to je smiješno ono proizvod bomba dobar a tiplo i šarafi su krš.

Uređivano: Evo ga kolega i u Hrvatskoj: Omega nosač za TV OUTV600F, fiksan, 93,98 cm (37") - 177,8 cm (70"), Vesa do 600x400 | MALL.HR

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 16:29 (Envy).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice