Porez, pdv, carina - P&O izdvojena tema

poruka: 733
|
čitano: 325.963
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
11 godina
neaktivan
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Soniccro kaže...
donzega kaže...
Soniccro kaže...

Moze pitanje, sa paypala sam povuka na devizni cca 5000$ , sad bi povlacio jos 10 000 mozda malo vise, na koliko porezna prati privatne račune ? imam dva paypala pa mogu povuci na dvi osobe ali me zanima na koliko se prati i oporezuje za privatne osobe

 Jesi probao na revolut povuci? 

 nisam nemam ga

 Navodno bi trebalo raditi, kolega u slovackoj uredno tako podize novce s paypala, ja dodusse nisam uspio dodati iban na svoj paypal sad ne znam dali je nesto do mog profila, jos cekam odg od strane paypala ali mozes probati nista te ne kosta revolut i dobro ga je za imati.

14 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
donzega kaže...
Soniccro kaže...
donzega kaže...
Soniccro kaže...

Moze pitanje, sa paypala sam povuka na devizni cca 5000$ , sad bi povlacio jos 10 000 mozda malo vise, na koliko porezna prati privatne račune ? imam dva paypala pa mogu povuci na dvi osobe ali me zanima na koliko se prati i oporezuje za privatne osobe

 Jesi probao na revolut povuci? 

 nisam nemam ga

 Navodno bi trebalo raditi, kolega u slovackoj uredno tako podize novce s paypala, ja dodusse nisam uspio dodati iban na svoj paypal sad ne znam dali je nesto do mog profila, jos cekam odg od strane paypala ali mozes probati nista te ne kosta revolut i dobro ga je za imati.

 

ako sam dobro shvatio revolut uzima preveliku proviziju kad povucem na bankovni ide samo 10$ paypalu ako uzmem ono bro povlačenje takodjer revolut ima limite moram vidit koliko

11 godina
neaktivan
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Soniccro kaže...
donzega kaže...
Soniccro kaže...
donzega kaže...
Soniccro kaže...

Moze pitanje, sa paypala sam povuka na devizni cca 5000$ , sad bi povlacio jos 10 000 mozda malo vise, na koliko porezna prati privatne račune ? imam dva paypala pa mogu povuci na dvi osobe ali me zanima na koliko se prati i oporezuje za privatne osobe

 Jesi probao na revolut povuci? 

 nisam nemam ga

 Navodno bi trebalo raditi, kolega u slovackoj uredno tako podize novce s paypala, ja dodusse nisam uspio dodati iban na svoj paypal sad ne znam dali je nesto do mog profila, jos cekam odg od strane paypala ali mozes probati nista te ne kosta revolut i dobro ga je za imati.

 

ako sam dobro shvatio revolut uzima preveliku proviziju kad povucem na bankovni ide samo 10$ paypalu ako uzmem ono bro povlačenje takodjer revolut ima limite moram vidit koliko

 Istina ali će ti tipa za euro dati tipa 7.58 a banka će ti isplatiti tipa 7.40 pa ćeš recimo i tu nešto izgubiti, mislim da revolut ima opciju da možeš do 1500kn bez naknade podignuti, digneš svaki dan po malo :)

14 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
donzega kaže...
Soniccro kaže...
donzega kaže...
Soniccro kaže...
donzega kaže...
Soniccro kaže...

Moze pitanje, sa paypala sam povuka na devizni cca 5000$ , sad bi povlacio jos 10 000 mozda malo vise, na koliko porezna prati privatne račune ? imam dva paypala pa mogu povuci na dvi osobe ali me zanima na koliko se prati i oporezuje za privatne osobe

 Jesi probao na revolut povuci? 

 nisam nemam ga

 Navodno bi trebalo raditi, kolega u slovackoj uredno tako podize novce s paypala, ja dodusse nisam uspio dodati iban na svoj paypal sad ne znam dali je nesto do mog profila, jos cekam odg od strane paypala ali mozes probati nista te ne kosta revolut i dobro ga je za imati.

 

ako sam dobro shvatio revolut uzima preveliku proviziju kad povucem na bankovni ide samo 10$ paypalu ako uzmem ono bro povlačenje takodjer revolut ima limite moram vidit koliko

 Istina ali će ti tipa za euro dati tipa 7.58 a banka će ti isplatiti tipa 7.40 pa ćeš recimo i tu nešto izgubiti, mislim da revolut ima opciju da možeš do 1500kn bez naknade podignuti, digneš svaki dan po malo :)

 

koliko uzima paypal za prebacit lovu na revolut

11 godina
neaktivan
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Soniccro kaže...
donzega kaže...
Soniccro kaže...
donzega kaže...
Soniccro kaže...
donzega kaže...
Soniccro kaže...

Moze pitanje, sa paypala sam povuka na devizni cca 5000$ , sad bi povlacio jos 10 000 mozda malo vise, na koliko porezna prati privatne račune ? imam dva paypala pa mogu povuci na dvi osobe ali me zanima na koliko se prati i oporezuje za privatne osobe

 Jesi probao na revolut povuci? 

 nisam nemam ga

 Navodno bi trebalo raditi, kolega u slovackoj uredno tako podize novce s paypala, ja dodusse nisam uspio dodati iban na svoj paypal sad ne znam dali je nesto do mog profila, jos cekam odg od strane paypala ali mozes probati nista te ne kosta revolut i dobro ga je za imati.

 

ako sam dobro shvatio revolut uzima preveliku proviziju kad povucem na bankovni ide samo 10$ paypalu ako uzmem ono bro povlačenje takodjer revolut ima limite moram vidit koliko

 Istina ali će ti tipa za euro dati tipa 7.58 a banka će ti isplatiti tipa 7.40 pa ćeš recimo i tu nešto izgubiti, mislim da revolut ima opciju da možeš do 1500kn bez naknade podignuti, digneš svaki dan po malo :)

 

koliko uzima paypal za prebacit lovu na revolut

 Taj dio ne bi znao.

11 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

koliko me moze ukupno izac sve to porez pdv carina na cijenu od 2200 kn? jos toliko? manje? vise? barem ugrubo neka informacija 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2021 0:04 (b00).
16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Koja je vrsta robe? Kojom dostavom stiže?
15 godina
odjavljen
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

Tu imaš više manje sve što se zanima: https://carina.gov.hr/pristup-informacijama/propisi-i-sporazumi/carinsko-zakonodavstvo/carinski-postupak-u-postanskom-prometu-2718/2718 + linka na carinske stope.

 

Pri uvozu preko dostavne službe, treba ti EORI, dok preko pošte ne za vrijednost do 1000 €. Za vrijednost između 22 € i 150 € se plaća samo PDV + trošak, a iznad i carina.

 

01.07. se ukida ovo oslobođenje do 22 €, te će se moći koristiti pojednostavljena shema za obračun PDV-a za vrijednost robe do 150 €, ali nigjde se ne navodi da li će se i dalje moći podnijeti carinska deklaracija usmeno kad se preko pošte šalje roba vrijednosti do 1000 €.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
MrBlc kaže...

Pri uvozu preko dostavne službe, treba ti EORI, dok preko pošte ne za vrijednost do 1000 €. Za vrijednost između 22 € i 150 € se plaća samo PDV + trošak, a iznad i carina.

 

jučer mi je došao paket iz UK putem DHL-a (vrijednost sa shippingom oko 100€), nikakav EORI broj me nisu tražili iz DHL-a kad su me kontaktirali da im pošaljem potvrdu plaćanja i račun sa izlistom svih naručenih artikala i njihovom cijenom te cijenom dostave...

 

poslao im traženo mailom također (PDF-ove), oni mi dostavili paket za par dana (taman je bio vikend, petak-ponedjeljak pa sam malo dulje čekao) - također nisam morao ništa dodatno platiti, iako sam to očekivao s obzirom da UK više nije EU...

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2021 14:54 (60nine).
11 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
MrBlc kaže...

Tu imaš više manje sve što se zanima: https://carina.gov.hr/pristup-informacijama/propisi-i-sporazumi/carinsko-zakonodavstvo/carinski-postupak-u-postanskom-prometu-2718/2718 + linka na carinske stope.

 

Pri uvozu preko dostavne službe, treba ti EORI, dok preko pošte ne za vrijednost do 1000 €. Za vrijednost između 22 € i 150 € se plaća samo PDV + trošak, a iznad i carina.

 

01.07. se ukida ovo oslobođenje do 22 €, te će se moći koristiti pojednostavljena shema za obračun PDV-a za vrijednost robe do 150 €, ali nigjde se ne navodi da li će se i dalje moći podnijeti carinska deklaracija usmeno kad se preko pošte šalje roba vrijednosti do 1000 €.

i di bi ja trebo ic na toj stranici da vidim koliko je carina na audio opremu? tu mi nudi jebene nukealrne reaktore. prije par tjedana sam vec bio na ovoj stranici i kad htio prelistat vise ovih stranica reklo mi je da mogu predat email pa da cu na njega dobit citavu listu, i kad je to stiglo sljedeci dan citava lista su opet nuklearni reaktori i svasta. vjerovatno negdje nesto treba kliknut a ja uopce nevidim 

16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
b00 kaže...

i di bi ja trebo ic na toj stranici da vidim koliko je carina na audio opremu? tu mi nudi jebene nukealrne reaktore. prije par tjedana sam vec bio na ovoj stranici i kad htio prelistat vise ovih stranica reklo mi je da mogu predat email pa da cu na njega dobit citavu listu, i kad je to stiglo sljedeci dan citava lista su opet nuklearni reaktori i svasta. vjerovatno negdje nesto treba kliknut a ja uopce nevidim 

Ne vidim baš nuklearne reaktore, moram priznati.

Koliko se sjećam carina na audio premu je 0 posto, znači PDV na ukupan iznos (oprema + poštarina), plus troškovi obrade.

12 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Bok ekipa...

 

Malo sam u guzvi pa se nemojte ljutiti sto ne provjeravam zadnjih par stranica...

 

Vezano za kupovinu iz Engleske, s obzirom na njihov izlazak iz EU, kakva je trenutna situacija po pitanju carine odnosno PDV-a, za sada ne placamo ili je krenulo?

15 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
AmonZero kaže...

Ola ekipa, dobio sam danas paket (Torba za gitaru) koji je neki dan bio na carini.

... 

Znaci ukratko, na carini su isli otvarat torbu i ostetili mi proizvod kad su razrezali slakpelom.

Sta ja sad tu mogu radit ? Kako ja mogu dobit odstetu neku od njih. Svi dokazi upuciju da su oni sj*bali stvar, sve sam posliko.

Ne zelim da se izvuku iz ovog  jer su se htjeli ogrebst za koju kunu i onda su sj*bali stvar, zalijepili sve i poslali meni da bude kao, nema potrebe za carinjenjem.

Cisto informativno. Dobio sam tek danas odgovor na prigovor. Odbijaju isti jer se nisam zalio odmah u trenutku urucivanja (iako sam prigovor poslao unutar sat vremena od primitka paketa).

Odsad svaki put kad mi dolazi nesto sa carine, otvaram paket pred ocima dostavljaca, a preporucio bi i vama da radite isto da ne prodjete kao ja.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
15 godina
odjavljen
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Ima li ko iskustva s EuroPacket dostavom i DDP opcijom? Naručio sam PCB sa JLCPCB-a, a kao najpovoljnije opcije dostave nude kinesku poštu ili EuroPacket.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Moram podjelit s Vama informaciju iz pouzdanog izvora, najme sve što danas naručite ekipa u pošti (kontrolori) pokušavaju pakete stavljati ispod stola da se dostavi nakon 1.07.2021, dakle scenirano da se napalti pdv,carina i EU pristojba (šta več) 6€. 

 

Savijet je da se prati shipping i šaljite upite na poštu možda nam nešto pomogne. Situacija koju sam naveo je već počela!!

11 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Kada je bio brexit rekli su da paketi poslani sa datumom prije razlaza nece prolaziti carinu, pdv i ostale gluposti ( i toga su se drzali) , zasto su sada promjenili caku u vezi kineskih paketa ? Znaci sve poslano do 1.07.2021 (vrijednost 180kn) ne bi trebalo placati nove namete i ostala sranja.

 

jebeni pokvarenjaci u toj pošti

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 19:53 (azzie).
3 godine
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Tesko da ce zadrzati pakete po 5-6mj u skladistu :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

ima mjesta ispod stola za pakete, kažem pouzdan izvor iz pošte

11 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Pozdrav, ako ja želim početi ozbiljnije raditi kao student te planiram zaraditi više od 15000 kn godišnje, roditelj me mora maknuti sa svoje porezne kartice, ali da li on mora vratiti sav iznos koji je do te odjave iskoristio kao svoju poreznu olakšicu i ako se vraća, da li sljedeće godine porezna opet vrati taj iznos? Nije mi to baš jasno. Hvala

15 godina
odjavljen
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

Ako te skine s kartice, onda plaća veći porez. Ako ti ne zaradiš 15000 kn godišnje, onda može predati poreznu karticu za tu godinu, na kojoj te koristi kao olakšicu, pa onda dobije povrat preplaćenog poreza, a ako zarazdiš, onda je to to.

 

S druge strane, ako te ne skine s kartice, onda plaća manji porez, ali ako ti zaradiš preko 15000 kn godišnje, onda na kraju godine dobije rješenje da mora platiti razliku.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
3 godine
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Pozdrav, kako se obračunava porez na pakete iz Švicarske, kao  i na pakete iz inostranstva ili Švicarska ima nekakav dogovor s EU? Hvala

Mods By KNDZ
4 godine
neaktivan
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

Zbilja ne znam u kakvom ti svijetu živiš. Osobno znam poštara koji drži ispod stola dok se ne zaboravi.

5 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
MrBlc kaže...

Tu imaš više manje sve što se zanima: https://carina.gov.hr/pristup-informacijama/propisi-i-sporazumi/carinsko-zakonodavstvo/carinski-postupak-u-postanskom-prometu-2718/2718 + linka na carinske stope.

 

Pri uvozu preko dostavne službe, treba ti EORI, dok preko pošte ne za vrijednost do 1000 €. Za vrijednost između 22 € i 150 € se plaća samo PDV + trošak, a iznad i carina.

 

01.07. se ukida ovo oslobođenje do 22 €, te će se moći koristiti pojednostavljena shema za obračun PDV-a za vrijednost robe do 150 €, ali nigjde se ne navodi da li će se i dalje moći podnijeti carinska deklaracija usmeno kad se preko pošte šalje roba vrijednosti do 1000 €.

 Znam da BUMPam komentar otprije 6mj, ali zanima me je li se po ovom pitanju sto promijenilo - naime, autori ovdje ne navodi ikakve carinske troskove za paket iz primjera vrijednosti 200 funti

16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
encoding kaže...

 Znam da BUMPam komentar otprije 6mj, ali zanima me je li se po ovom pitanju sto promijenilo - naime, autori ovdje ne navodi ikakve carinske troskove za paket iz primjera vrijednosti 200 funti

Da, nije naveo, valjda po defaultu smatra da carinska stopa 0 (je za veliki dio proizvoda, ne za sve). Navedeno je samo dodatno carina po tarifi, ali kalkulacija nije samo +carina.

13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

pitanje: kod narudzbi sa ali ex, da li vam dolazilo skoro uvijek iz NL? i po adresi na paketu i po tracking numberu? iako biste stavili china i ali ex standard shipping? to znaci da ako se i dalje tako bude biralo, da ce dolaziti vecinom iz NL? radi carine/pdv

16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
RuskeGTT kaže...

pitanje: kod narudzbi sa ali ex, da li vam dolazilo skoro uvijek iz NL? i po adresi na paketu i po tracking numberu? iako biste stavili china i ali ex standard shipping? to znaci da ako se i dalje tako bude biralo, da ce dolaziti vecinom iz NL? radi carine/pdv

Dolazit će iz Kine, preko NL.

7 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

Bitno je da li ti je već u postupku kupnje naplaćen pdv ( tj razlika pdv od onog koji je već uključen u cijenu proizvoda pa do našeg pdv-a ) , a da li deklarativno stoji nizozemska je nebitno.

Njemačka je dio eu, i već godinama je prilikom kupnje na amazon.de u cijenu proizvoda uračunat i njemački porez, no kada uneseš kao odredišnu destinaciju hrvatsku onda ti se na zadnjem koraku naplate pojavi još vat stavka ( razlika između njemačkog i našeg poreza, mislim da je 6 % ) i ukupna cijena proizvoda se poveća za tih par postotaka.

Bez obzira da li deklarativno piše kina ili nl, bitno je da li ti je hr pdv naplaćen pri procesu kupnje ili nije. Ako nije onda ćeš davanja platiti kada ti poštar/kurir donese pošiljku, ili buš dobio poziv carine ako treba još i carinu platiti i sl...

To da li je skladište/storage unutar eu ne znači da si oslobođen pdv-a i drugih davanja, nego si do 01.07. posebnim propisom bio oslobođen pdv na robu do 22 eura a od 01.07 više nema te olakšice.
13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

cek znaci sad se pdv placa i za robu koja kosta manje od 22 eura? a sta znaci to iz kine, preko NL, stigne tako brzo? jbt meni je posta preporuceno iz rijeke u rijeku isla 2 tjedna, ja ne vjerujem kako je ovo moguce onda kina-nl-hr

16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
RuskeGTT kaže...

cek znaci sad se pdv placa i za robu koja kosta manje od 22 eura? a sta znaci to iz kine, preko NL, stigne tako brzo? jbt meni je posta preporuceno iz rijeke u rijeku isla 2 tjedna, ja ne vjerujem kako je ovo moguce onda kina-nl-hr

Eh, nisi u toku.

Ne dođe tako brzo, u pravilu prosječno putuje bitno dulje. No ne opravdava poslovičnu "brzinu" HP-e.

13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

meni paketi dolazili izmedu 2 i 3 tjedna max maxeva...neznam kako vama...ali uvijek pisalo NL, a izabirao sam china na stranici...jer druge drzave nisu slale navodno u hr...

nisam u toku da :(

neznam sta se sad placa, sta ne, koja razlika izmedu prije i sad

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice