Pomozite odabrati ime Folding@Home tima zaključana tema

poruka: 80
|
čitano: 27.244
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Pomozite odabrati ime Folding@Home tima

Dakle, za one koji još nisu saznali, nekoliko forumaša je pokazalo interes da napravimo vlastiti Folding@home team u kojeg bi se mogli uključiti svi koji žele.

Za sada trebam vašu pomoć u vezi imena tima. Pošto će ovo biti zajednički tim svih ljudi koji su se voljni uključiti, cijeni se svačije mišljenje, ali molim da budete ozbiljni prilikom predlaganja imena.

Ja sam mislila da tim nazovemo nešto kao CROATIAN TEAM jer mislim da se mi kao nacija trebamo pokazati da možemo nešto napraviti kada želimo i voljela bi da ovaj team preraste u jedan od većih timova. Uostalom, kao team bi bili zaduženi da (uz doniranje procesorskog vremena) promičemo popularnost ovog projekta unutar čitave Hrvatske. Možda netko ima na umu nekakav drugačiji koncept, slobodno napišite?

Isto tako, pri davanju imena, možda bi bilo dobro da vodimo računa o tome da se ovaj projekt bavi proučavanjem savijanja (folding) proteina u službi razumjevanja bolesti kao što su Alzheimerova, Parkinsonova, Huntingtonova, rak, itd.. pa se može nešto u tom smislu ubaciti u ime. Npr. imenovati team po nekom simpa proteinu ili nešto (samo ideja). Isto mi je palo na pamet da ubacimo u ime BUG, ali i nije toliko napeto jer sam već skužila kako odati počast ovom forumu. Mala bubamara negdje u logu tima (da imat ćemo i logo, "natječaj" će također biti biti objavljen na ovom forumu :) Ali to sve to ovisi o vašem mišljenju.

 

Eto, počnite sa prijedlozima, konačno ime će se formirati najkasnije u roku nekoliko dana, stoga nemojte čekati sa prijedlozima ukoliko mislite da imate dobru ideju. Isto tako, ako vam se neki prijedlog sviđa, glasujte za njega. Molim da imate dozu ozbiljnosti, da se ova tema ne bi pretvorila u spam temu. Zahvaljujem na prijedlozima i glasovima.

 

POZOR:

Privremeno ime tima je Cro4Life. Broj tima je: 137516

Gore navedeni broj upišite u svoju klijent aplikaciju. Ako ste skinuli grafičkog klijenta, onda otvorite configuration panel (desni klik na prozor ili na ikonu u sys trayu) i tamo unesite ovaj broj.

Ako ste skinuli konzolnu aplikaciju, pri pokretanju upišite ovaj broj kada vas pita pri prvom pokretanju programa.

Ime tima nije konačno i može se mijenjati, konačna odluka je na vama.

 

EDIT

Nakon što se ime i koncept konačno odaberu, ova tema će najvjerojatnije biti ugašena, od sada je otvorena samo za kreativna pitanja. Upravo je otvorena glavna tema ovog projekta: Priključite se folding@home projektu i tu možete postati svoja tehnička pitanja i probleme u vezi ovog projekta

 

FINALNI EDIT

Ime je odabrano i ostaje Cro4Life

Zahvaljujem svima na suradnji.

Na ovom linku možete sudjelovati u izradi i odabiru loga Cro4Life tima

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.7.2008 0:58 (manic).
16 godina
protjeran
offline
Pomozite odabrati ime Folding@Home tima

Evo, slažem se sa imenom, ali je nekako prejednostavno. Možda CroTeam, Croat Team ili Cro-art Team. Prvi mi se čini najbolji od ova tri.

Try not to become a man of success but rather to become a man of value - Albert Einstein
16 godina
neaktivan
offline
Pomozite odabrati ime Folding@Home tima

Uh......uvijek najtezi dio. Odabir imena.

Padne mi nesto na pamet, al uvijek gluposti npr:

 

  CAT iliti Cro Antibodies Team

 

To je onako, cisto u duhu akcije. Tko nezna sta su antitijela neka pogleda na wikipedijiNamigiva

 

CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ 2 GB RAM 667MHZ ASUS 7300 GT @ 475/920
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.7.2008 23:26 (scorpion667).
15 godina
protjeran
offline
RE: Pomozite odabrati ime Folding@Home tima
HappyD kaže...

Evo, slažem se sa imenom, ali je nekako prejednostavno. Možda CroTeam, Croat Team ili Cro-art Team. Prvi mi se čini najbolji od ova tri.

  Slažem se da je prejednostavno

i bolje mi je ovo CroTeam "The young minds"
ovo drugo izostavi 
Shady in the house
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.7.2008 23:26 (Shady).
16 godina
offline
RE: Pomozite odabrati ime Folding@Home tima

CROFold Team ili CROFold@Home Team

 

Update:

 

upravo instalirao klijenta, nešto komp vrti molekule, par dana i bit će doktor Athlon. Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.7.2008 23:36 (ferovca1).
16 godina
neaktivan
offline
Pomozite odabrati ime Folding@Home tima

CroF@H Team

 

Il nešto slicnog.

U svakom slicaju moj proc i ja stojimo na raspolaganju  Namigiva

C2D E8400ES,Gigabyte GA-P31-DS3L,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
16 godina
offline
RE: Pomozite odabrati ime Folding@Home tima
scorpion667 kaže...

Uh......uvijek najtezi dio. Odabir imena.

Padne mi nesto na pamet, al uvijek gluposti npr:

 

  CAT iliti Cro Antibodies Team

 

To je onako, cisto u duhu akcije. Tko nezna sta su antitijela neka pogleda na wikipedijiNamigiva

 

 A ovo bi bilo bolje CroAT
16 godina
offline
Pomozite odabrati ime Folding@Home tima

Cro4Life,

sudjelujem ak mogu pomoći

Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
16 godina
neaktivan
offline
Pomozite odabrati ime Folding@Home tima

Croatian Disease Exterminators

Croatian Disease Annihilators

Croatian Disease Destroyers

Croatian Disease Busters

 

Jbg, nemam niš boljeSramim se

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomozite odabrati ime Folding@Home tima
Armor kaže...

Cro4Life,

sudjelujem ak mogu pomoći

 Ovaj mi je odličan.
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
16 godina
neaktivan
offline
Pomozite odabrati ime Folding@Home tima

A kak bi bilo sa:

 

Cro Hardware against cancer team

C2D E8400ES,Gigabyte GA-P31-DS3L,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
16 godina
offline
Pomozite odabrati ime Folding@Home tima

Mislim da bi trebali spomenut BUG u imenu, jer na kraju krajeva da nema BUGu nebi bilo ni ovog foruma, a onda nebi bilo ni svega ovoga!

Sad upravo nemam prijedloga, al preumoran sam od slavljenja rodjendana sad pa cu mozda u snu imat viziju o imenu! (ako budem imao onda cu to napisati na dvije teme u ovom forumu, ovu tu i "Paranormalno"!). Iz istog razloga cu sutra skinut taj program za f@h jer se bojim da bi sad samo nest zeznio!

p.s. jel ja taj program pokrenem i zaustavim kad god hocu i mogu li koristiti kompjuter dok "vrtim" taj program?

Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomozite odabrati ime Folding@Home tima
ferovca1 kaže...
scorpion667 kaže...

Uh......uvijek najtezi dio. Odabir imena.

Padne mi nesto na pamet, al uvijek gluposti npr:

 

  CAT iliti Cro Antibodies Team

 

To je onako, cisto u duhu akcije. Tko nezna sta su antitijela neka pogleda na wikipedijiNamigiva

 

  A ovo bi bilo bolje CroAT
  E i to je dobra ideja.
CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ 2 GB RAM 667MHZ ASUS 7300 GT @ 475/920
16 godina
offline
RE: Pomozite odabrati ime Folding@Home tima
LUXX kaže...

A kak bi bilo sa:

 

Cro Hardware against cancer team

 Samo bez ovog team, jer ispadne da se hrvatski hardver bori protiv rakovskog tima! Ili mozda "Cro Hardware against cancer" team!
Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomozite odabrati ime Folding@Home tima
Assassin kaže...

Mislim da bi trebali spomenut BUG u imenu, jer na kraju krajeva da nema BUGu nebi bilo ni ovog foruma, a onda nebi bilo ni svega ovoga!

Sad upravo nemam prijedloga, al preumoran sam od slavljenja rodjendana sad pa cu mozda u snu imat viziju o imenu! (ako budem imao onda cu to napisati na dvije teme u ovom forumu, ovu tu i "Paranormalno"!). Iz istog razloga cu sutra skinut taj program za f@h jer se bojim da bi sad samo nest zeznio!

p.s. jel ja taj program pokrenem i zaustavim kad god hocu i mogu li koristiti kompjuter dok "vrtim" taj program?

  Mozes komotno koristiti komp dok program radi (nalazi se u trayu). Zauzima 50% cpu resursa. A ako hoces radit nesto zahtjevnije mozes pauzirati program. 
CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ 2 GB RAM 667MHZ ASUS 7300 GT @ 475/920
16 godina
offline
RE: Pomozite odabrati ime Folding@Home tima
scorpion667 kaže...
ferovca1 kaže...
scorpion667 kaže...

Uh......uvijek najtezi dio. Odabir imena.

Padne mi nesto na pamet, al uvijek gluposti npr:

 

  CAT iliti Cro Antibodies Team

 

To je onako, cisto u duhu akcije. Tko nezna sta su antitijela neka pogleda na wikipedijiNamigiva

 

  A ovo bi bilo bolje CroAT
  E i to je dobra ideja.
 CroAT mi se najvise svidja do sada! Probat cu napravit neki logo u photoshopu za to pa cemo vidit sta ce ispast!
Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
Pomozite odabrati ime Folding@Home tima

CroAT i moj izbor Cro4Life čine mi se najlogičniji od ovih (bez hvaljenja i uvreda prema drugima).

Naziv treba biti kratak, moderan i efektivan.

Pod Cro, zna se da je Hrvatska, barem većina svijeta to zna(Cro Cop hvala).

 

Znači to funkcionira kao jedno veliko super računalo sastavljeno od tisuća naših ljubimaca.

Lijepo.

Još k tome u pametne svrhe!

To se mora prihvatiti.

Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomozite odabrati ime Folding@Home tima
Paolo2612 kaže...
Armor kaže...

Cro4Life,

sudjelujem ak mogu pomoći

 Ovaj mi je odličan.
Da, dobar je, dvosmislen ali super u oba smisla.

Uglavnom vidim da ima dosta prijedloga, i da ima interesa za doniranje hardverskog vremena, zahvaljujem svima i samo tako nastavite.

Evo par hintova :
Ime koje tražimo treba biti jedinstveno, dakle nepoželjno je dati ime timu, a da se to isto ime (ili kratica) veže za neki drugi projekt, tvrtku, ustanovu, nešto.
Isto tako, za bilo koje ime uvijek je dobro da ga bude lako zapamtiti.

Isto tako, ako vam se sviđa neko od predloženih imena, glasujte za njega.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2008 0:01 (manic).
16 godina
offline
RE: Pomozite odabrati ime Folding@Home tima
Assassin kaže...
scorpion667 kaže...
ferovca1 kaže...
scorpion667 kaže...

Uh......uvijek najtezi dio. Odabir imena.

Padne mi nesto na pamet, al uvijek gluposti npr:

 

  CAT iliti Cro Antibodies Team

 

To je onako, cisto u duhu akcije. Tko nezna sta su antitijela neka pogleda na wikipedijiNamigiva

 

  A ovo bi bilo bolje CroAT
  E i to je dobra ideja.
 CroAT mi se najvise svidja do sada! Probat cu napravit neki logo u photoshopu za to pa cemo vidit sta ce ispast!
 Nemoj još logo raditi, neka prvo gazdarica manic odluči koji će naziv biti, a onda se prihvati photoshop-a..
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomozite odabrati ime Folding@Home tima
manic kaže...
Isto tako, za bilo koje ime uvijek je dobro da ga bude lako zapamtiti.

Isto tako, ako vam se sviđa neko od predloženih imena, glasujte za njega.
 Pa onda bi bilo najbolje staviti ime Cro4Life ko bog.
Lako za zapamtit i ima nekog smisla u imenu.
Sad samo treba kolko sam shvatio kod njih team registrirat i dobije se neki broj koji svi upišemo u program i udri miki po gigahercimaSmijeh
C2D E8400ES,Gigabyte GA-P31-DS3L,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
16 godina
offline
RE: Pomozite odabrati ime Folding@Home tima
manic kaže...
Paolo2612 kaže...
Armor kaže...

Cro4Life,

sudjelujem ak mogu pomoći

 Ovaj mi je odličan.
Da, dobar je, dvosmislen ali super u oba smisla.

Uglavnom vidim da ima dosta prijedloga, i da ima interesa za doniranje hardverskog vremena, zahvaljujem svima i samo tako nastavite.

Evo par hintova :
Ime koje tražimo treba biti jedinstveno, dakle nepoželjno je dati ime timu, a da se to isto ime (ili kratica) veže za neki drugi projekt, tvrtku, ustanovu, nešto.
Isto tako, za bilo koje ime uvijek je dobro da ga bude lako zapamtiti.

Isto tako, ako vam se sviđa neko od predloženih imena, glasujte za njega.
 Mislim da ne bi trebali glasati, to će biti koliko ljudi toliko čudi, pogotovo mi Hrvati.. hehe

Lijepo ljudima daj do sutra u ponoć neka smišljaju naziv i onda sama odaberi koji ti najviše sjedne. Uostalom, ti si osnivačica tima.

Edit: i meni je Cro4Life prvi izbor.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2008 0:08 (ferovca1).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomozite odabrati ime Folding@Home tima
Armor kaže...

CroAT i moj izbor Cro4Life čine mi se najlogičniji od ovih (bez hvaljenja i uvreda prema drugima).

Naziv treba biti kratak, moderan i efektivan.

Pod Cro, zna se da je Hrvatska, barem većina svijeta to zna(Cro Cop hvala).

 

Znači to funkcionira kao jedno veliko super računalo sastavljeno od tisuća naših ljubimaca.

Lijepo.

Još k tome u pametne svrhe!

To se mora prihvatiti.

  Slazem se s ovim. (isto bez hvaljenja):D
CroAT ili Cro4Life   (dosad - bit ce jos prijedloga) 
CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ 2 GB RAM 667MHZ ASUS 7300 GT @ 475/920
16 godina
neaktivan
offline
Pomozite odabrati ime Folding@Home tima

CroFO (Cro Folding)  :)

E4600@2400MHz 1.16V, 8600GTS, 2GB DDR2@800MHz 4-4-4-12
16 godina
neaktivan
offline
Pomozite odabrati ime Folding@Home tima

Ima dobrih prijedloga ali eo meni je ovo palo na pamet

 

Folding@Home.hr

 

 

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomozite odabrati ime Folding@Home tima
LUXX kaže...
manic kaže...
Isto tako, za bilo koje ime uvijek je dobro da ga bude lako zapamtiti.

Isto tako, ako vam se sviđa neko od predloženih imena, glasujte za njega.
 Pa onda bi bilo najbolje staviti ime Cro4Life ko bog.
Lako za zapamtit i ima nekog smisla u imenu.
Sad samo treba kolko sam shvatio kod njih team registrirat i dobije se neki broj koji svi upišemo u program i udri miki po gigahercimaSmijeh

Da, taj broj je: 137516

Dakle, da ne gubimo vrijeme, registrirala sam nas pod imenom Cro4Life. Ovo još uvijek nije konačno (imena tima se mogu mijenjati, ovaj gore broj je zapravo ID), konačno ime ovisi o vama.

 

Razlog mom užurbanom registriranju tima je što bi inače tim izgubio dosta bodova ako čekamo nekoliko dana, a ovako si možemo komotno uzeti vremena (i prijedloga) da utvrdimo konačno ime, evo recimo da je deadline ponedjeljak, a možda čak i ranije ako se do tada iskristalizira neko ime.

 

Dakle, gore navedeni broj upišite u svoju klijent aplikaciju. Ako ste skinuli grafičkog klijenta, onda otvorite configuration panel (desni klik na prozor ili na ikonu u sys trayu) i tamo unesite ovaj broj.

Ako ste skinuli konzolnu aplikaciju, pri pokretanju upišite ovaj broj kada vas pita pri prvom pokretanju programa.

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2008 0:41 (manic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomozite odabrati ime Folding@Home tima
ferovca1 kaže...
 Nemoj još logo raditi, neka prvo gazdarica manic odluči koji će naziv biti, a onda se prihvati photoshop-a..
 Nisam ja gazdarica. Svi smo mi vlasnici tima jer ćemo svi doprinosti, dakle živjela demokracija. Što se tiče loga, pričekajmo da ime konačno ustanovimo, onda kreće tema: "Pomozite napraviti i odabrati logo F@H tima"
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomozite odabrati ime Folding@Home tima
Evo taman unio broj. Mocna nam statistika dosad :-)
CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ 2 GB RAM 667MHZ ASUS 7300 GT @ 475/920
16 godina
neaktivan
offline
Pomozite odabrati ime Folding@Home tima

I ja se registrirao, a sada pitanje:

 

Koliko to prometa troši i koliki je upload download?

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomozite odabrati ime Folding@Home tima
Paolo2612 kaže...

I ja se registrirao, a sada pitanje:

 

Koliko to prometa troši i koliki je upload download?

 Regao sam se i ja. Mene također zanima koliko prometa guta jer nemam flat. Predpostavljam da nije nista strasno ali za svaki slucaj.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomozite odabrati ime Folding@Home tima
Paolo2612 kaže...

I ja se registrirao, a sada pitanje:

 

Koliko to prometa troši i koliki je upload download?

Malo, ne znam točno koliko ali stvarno malo, svaki Work Unit koji se skine nije veliki, a dok se procesiranje tog WUa ne dovrši (satima, ponekad čak i danima), program se uopće ne spaja na Internet. Isto tako, program (klijent) pri pokretanju skida sa neta core fajl koji također nije velik.
Samo malen savjet korisnicima sa Vistom. Ako vam javlja core download error, pokrenite klijenta kao administrator. Isto tako, dobro rješenje je instalirati klijenta negdje drugdje nego u program files, recimo direktno u neki folder na c: . Naime, problem nastaje zbog toga što klijent ne može otpakirati core koji mu je potreban zbog sigurnosnih postavki Viste.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2008 0:55 (manic).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice