Pirotehnika P&O zaključana tema

poruka: 2.943
|
čitano: 1.362.958
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Ljudi, Zenga od Mirnovca vam isto nije losa. Bit ce akcija 1+1, samo ne znam kojeg tocnije datuma. Pisat ce u letku, cini mi se 16.12. Samo pazite da je god. proiz. 2019. Za 27, 28 kn dobije se 40 kom.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 18:28 (bArut pLahor).
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

nekadasnji megatresk explo imao 1.3 grama (gori bijelo/zuto)

 

ovaj novi kod oriona ima samo 0.8 grama (gori crveno)

 

ja cu uzet svejedno kutiju jer su lijepi

 

 

12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Koje petarde treba kupit i ne razmišljat da li je kutija ove ili one godine proizvodnje i da li su ovakve ili onakve bolje. Kod Mirnovca je to normalna pojava da petarde u istoj kutiji ne pucaju jednako jako. Definitivno je na prvom mjestu Exploder4 (TP4). Sa njom se ne može pogriješit. Dosta jača od nekadašnjeg pravog FP3. Jača je i od Megatrona. Ima svjetlosni efekt i cijena za 12 komada je 65kn. To možda ovako izgleda skupo dati za jednu 5,5kn, ali isplati se i nju savetujem svima. Trebalo bi uzeti i par pakiranja još jačih Explodera5 (TP5). 45kn za 5 komada je možda malo previše, ali dobro ju je imat za buduće godine. Tu je i Demon, mala prava Talijanska kvalitetna petardica koja bi se trebala naći na popisu poželjnih. Sve te tri petarde će prodavat Jorge. Možda nije loše da napišem da je tim petardama vijek trajanja preko 15 god. mada na kutijama piše 10. Traju one i 20. I baš zato pošto je jako izvjesno da je ovo zadnja godina prodaje petardi da se naprave dobre zalihe. 

Od Mirnovca bi izdvojio Shock ako je proizvodnja 2019, Veliko Bang u malom pakiranju i Zengu. Koliko se okolo piše bit će u prodaji i Tenkovska, ali navodno po sramotno visokoj cijeni od 39kn i to u malim količinama. Prošlogodišnja zaliha. Megatron neću spominajt jer je bezobrazno skup.

Orion pak ima isti taj Megatron za 55kn, ali ima i Megatresk, koja je isto tako solidna petarda u rangu sa Velikim Bangom. Topovski Udar je nepoznanica, ali ako će biti isti kao i prošle godine, bit će solidan. 

Znači od svih ovih nabrojanih treba napravit zalihu i nema greške. Nekako moj izbor bi pao na Exploder4, Shock2019, Demon, Megatresk i Veliki bang ili Zengu sa navodnicima na Exploder4. Kupit 10 kutija i svake godine potrošit takvu jednu kutiju je čisto dovoljno. Nemojte poslije kukat. Ovo je vjerojatno zadnja prilika za kupovinu ovakvih petardi i petardi općenito legalnim načinom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 21:49 (Cobra33).
12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Au, slucajno sam naletio na ovu temu, fun fact, otvorio sam je prije 9 godina s drugog profila, tad sam totalno bio u tome, al razumljivo imo sam 11 hahah, kako god, cak bi uzeo nekakav vatromet ove godine do soma kuna, jel ima kaj, nisam dugo pratio to, lp!

13 godina
offline
Pirotehnika P&O

predlog za neki vatromet do 150kn

8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Cobra33 kaže...
I baš zato pošto je jako izvjesno da je ovo zadnja godina prodaje petardi da se naprave dobre zalihe.

 

apropo zaliha... ja sam cuo da će se ubuduće kažnjavati i samo posjedovanje... pa sad..

 

10 godina
online
Re: Pirotehnika P&O

 

 

@bArut pLahor

 

Čuj, druže, otkuda to da bu posjedovanje bilo kažnjavano?

Imamo aktualni zakon, Zakon o eksplozivnim tvarima te proizvodnji i prometu oružja. I u njemu između ostalog piše kolko se za koju kategoriju može imati u netto masi pirotehnike, odnosno petrade.

 

Međutim, to više važi za neke veće količine koje se koriste za preprodaju. Ti kao pojedinac, jel će ima kili simo, kilu tamo, nije toliko bitno.

 

I, da,...petarde se uvijek mogu nabaviti.

 

Ako ekipi nedaju petarde, mislim ove prave, kaj baš gruvaju kada se zakure, bude se već našlo načina kako doći do onih pravih.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Pa i po sadašnjem zakonu je kažnjivo posjedovanje više od 2kg nem-a

 

A po novom navodno bi moglo biti kažnjivo posjedovanje f2 i f3 ako f2 i f3 budu zabranjene,

te također i p1 ako ih posjeduješ bez osnove

 

Sad ćeš reć pa kak će oni znat, pa prijavit će te baba

10 godina
online
Re: Pirotehnika P&O

 

 

@bArut pLahor

 

Bum, rekao da je od babe.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

(6) Građanima nije dozvoljena nabava, posjedovanje niti uporaba petardi i redenika kategorije F2 i F3 te pirotehničkih sredstava kategorije F4, P1, P2, T1 i T2 za osobne potrebe.

 

https://www.google.com/url?q=https://vlada.gov.hr/UserDocsImages//2016/Sjednice/2020/Prosinac/28%2520sjednica%2520VRH//28%2520-%25207.doc&sa=U&ved=2ahUKEwjYk8njscjtAhVltIsKHTiICHc4ChAWMAl6BAgBEAE&usg=AOvVaw0_7dRXPQGOfpfKsi6k18Uy

16 godina
online
Re: Pirotehnika P&O
PzKpfw kaže...

 

drugovi, s čim se roka ove godine? Što odabrati?

 

 Stara rashodovana škrinja, ili klasika karabit+metalna bačva od ulja ili kanta za smeče i pucaj.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
10 godina
online
Re: Pirotehnika P&O

@rambox

Fala frendač na ovome. Dec may pipl. Stara škola rokanja. A, ne ovi danas...prskalice su im rućne granate.

 

Ludi Rusi.Drugi video.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
7 godina
protjeran
offline
Re: Pirotehnika P&O
rambox kaže...

Stara rashodovana škrinja, ili klasika karabit+metalna bačva od ulja ili kanta za smeče i pucaj.

 

 

Zdigel je tri crepa z hize, a ak je nekej bil vu sekretu, taj se zasral do guse

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

Ako i kada ukinu petarde, baš me znaima tko će kaznjavat onog koji ih baca za Novu Godinu. Pa Štrumfovi će ih prvi bacat. Neće nitko iskorijenit petartde. Taj zakon donijet će više štete nego koristi. Neće se pucat sa 2. razredom ili P1, već 4. razredom. Možda još gore i opasnije. Ne znam da li je netko imao prilike čut i vidjet kada raketa ne poleti, već grune upiknuta u zemlju. To će klinci počet radit. 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O

Za osobne potrebe - dakle, neće ih ukinuti nego će trebati posebna dozvola koliko sam shvatio. Tako sam i vidio na Orionovu instagram profilu da su nešto govorili.

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

To je istina, samo što će taj P1 biti dosta slabiji. Procvast će crno tržište i neka, neka poslije vide što su napravili.

14 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

Ove godine mora biti opskrba za narednih par godina dok se ne promjeni vlast i zakon padne u vodu 🥴. 

 

Da cujem sto se isplati ove godine kupiti? Ja sam kupio hamera i explosiv 1 za sad.. 

Black Spider
16 godina
online
Re: Pirotehnika P&O

Bile su zabranjene i u bivšoj Jugi, pa su ljudi itekak pucali ili vidio ili odradio ili pucao sa ekipom.Opet če procvast ilegalno tržište, dakle kao nekad davno u bivšoj Jugi.

 

Neko če reč, to je zato kaj smo kak ti na papiru katolička država.

 

Poljska je puno jača Katolička država od Hrvaške, a eto kod Poljaka(38 milja stanovnika) moš pucat s čim hočeš i to kroz cjelu godinu.Dakle ukratko, da li se Poljacima fakat hebe za sve ovo na fotki, ili je ipak u Hrvatskoj(jedva 4 milje ljudova) nekaj drugo u pitanju.

 

https://www.youtube.com/c/TheOftler/videos

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

 Kako za koga. Sada je zadnja prilika da se napravi nekakva zaliha. Čak i lošije kineske petarde mogu trajat barem 10 god. Talijanke preko 20.

Moja preporuka ako ih se može nabavit su Exploder 4 i 5 jače, i Buldog te Demon kao slabije. Sve od Jorge pirotehnike. Or Mirnovca Super TNT, Veliki Bang u malom pakiranju od 10 kom., Shock i Zenga. Ono što je bitno da im je godina proizvodnje 2019. Orion Baš nema nešto kvaltetno, a da ne treba OPG papir. Ponavljam, ovo je definitivno zadnja sezona petardi i ne vjerujem da će se ikad više legalizirat. Trend u EU pa i svijetu je da se upravo petarde oslabe, ograniče i ukinu. Čak i Kinezi više ne proizvode bar legalno petarde sa više od 0,5g punjenja. U EU popuštaju polako svi, od Poljaka, Češha, Slovaka. Petarde se oslabljuju, ili se ih više ne proizvodi. I "Talijanki" je sve manje. Dobro razmislite. Nema poslije kukanja i plakanja.

11 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Gledaj na to sve Cobra 33 i sa vedrije strane. Kad na jednoj strani svijeta smrkne, na drugoj svane Recimo, pogledaj Albance. Tvrtka Arpi radi zvučne emitere od 0.5g pa sve do 100g.

Oni već nekoliko godina rade za Klasek otkako su ovi otkazali suradnju sa Kinezima ili oni s njima, nebitno.

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
obokan kaže...

Gledaj na to sve Cobra 33 i sa vedrije strane. Kad na jednoj strani svijeta smrkne, na drugoj svane Recimo, pogledaj Albance. Tvrtka Arpi radi zvučne emitere od 0.5g pa sve do 100g.

Oni već nekoliko godina rade za Klasek otkako su ovi otkazali suradnju sa Kinezima ili oni s njima, nebitno.

 Misliš da će Albanci to raditi dugo! Ne vjerujem. Kako bilo da bilo U RH ako će se i pojaviti nešto u P1, to će biti ništa. Evo ovaj Buldog što ga prodaje Jorge. On je njihov, izrada jako dobra, ali 0,5g je preslabo. Koliko čujem takva ili slična će biti vrh ponude, tako da će porcvast crno tržište. Je se ne moram brinut, jer imam zaliha za 20 god.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

ima neko za prodati crveno-zeleni pirat od mirnovca? prodavao se prije par godina

 

klasek ima svašta na instagramu, ček su i na službenim stranicama dodali još dum bum petardi

16 godina
online
Pirotehnika P&O

Eto kaj se događa, "kad človeku zabraniš da baca malo jače petarde na klasičan način".

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
4 godine
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Mirnovec Vražja: Tko je uzimao vražju iz Mirnovca neka obrati pozornost na njezin izgled. Ove godine se prodaju čuda i čudesa što se tiče nje. Ima jedno 4 ili 5 vrsta.

4 koje sam ja susreo: roza mašna na crnoj kutiji 2018 (prepakirani Shock 2018), žuta mašna na bijeloj kutiji, (živi užas) žuta mašna na crnoj kutiji 2018 (vrlo dobra, kao Zenga 2019), žuta mašna na crnoj kutiji 2019 koja ima STARI LOGO (jače nego Shock 2019).

Od ove 4 najjača je ona sa žutom mašnom na crnoj kutiji proizvedena 2019 i ima STARI LOGO na sebi. Ta se prodaje većinom u Srbiji ali ima i u dosta piro centara u Hrvatskoj za naći je.

Pucanj je izvrstan te je nešto malo jači nego Shock 2019.

Sa žutom mašnom na crnoj kutiji 2018 je onako, solidna, dosta jaka ali i nešto slabija od Shocka 2019.

Najgora je naravno sa žutom mašnom na bijeloj kutiji. Ima zeleni efekt prije pucnja i puca kao Velika Mega nekad, dakle jače od Pirata, ali i dalje onako...

 

Ostalo isplativo Mirnovec: Zenga Maxi 06/2019, Veliki Bang od 10 06/2019 i naravno Veliki Pirat koji god bio jer on je klasika...

 

Orion: Commandos Xtreme iz 2017 (sjećate ga se ako je itko tada kupio znat ćete da su malo varali na njemu), Magnum iz 2017 također i to je to od F2. Naravno imamo Megatresk i Topovski Udar.

 

Megattron iako jakoga pucnja, živi je užas po kvaliteti, Pyroman HRV je pokazao na kanalu da samo čepovi izlete kad pukne, a petarda ostane što se tiče tube cijela.

 

Jorge naravno Exploder 4 i 5, te Demon koliko sam ja uspio vidjeti nisam toliko u toku sa njima.

 

I što se tiče Klaseka, Dum Bum koji god se uzme ne možete pogriješiti, jer ionako je vjerojatno i najslabiji Dum Bum 120 dB je u rangu Banga od 10 komada ili Commandosa Xtreme 2017 što je već dosta dobra jačina.

6 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

Lako se smiksa prah. Sumpor, umjetno gnojivo, ugljen, aluminij... Sve je vrlo jeftino i lako nabavljivo. Edit: veoma fini, čisti prah metala se može kupit od 3D printanja metala. Na kile.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2020 1:23 (cvaja997).
13 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Što je s vatrometnim kutijama? Nešto slaba ponuda 50mm a i prilično skupo. Koji je best buy za 40+mm? Ovrno ranga 500-600kn?

4 godine
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Imaš u Orionu onaj Mega Power. To je od tih s velikim kalibrom okvirno najbolje...

14 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

Da, prosle je godine ponuda u orionu bila dosta bolja. Ako ovako nastave a s obzirom na novi zakon moglo bi biti poslije jao jao

 

Mirnovec katalog uopce ne gledam kad im je priblem napisati cijene, ili ja nisam uocio, ne znam. Kako god bilo nije mi interesantno

Spija
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice