Pirotehnika P&O zaključana tema

poruka: 2.943
|
čitano: 1.364.067
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
Cobra33 kaže...

Onda, jel netko vidio i čuo tri Shella 200mm na Istoku Zagreba.

 Snimka?

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Prijedlog mup-a je potpuna zabrana petardi od sljedece godine

 

Zvucni emiteri nece bit zabranjeni :))

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Slobodno nek zabrane.  Bacajte si po sobi te gluposti kad je to tak super, a ne da drugi moraju slusat te idiotarije

9 godina
offline
Pirotehnika P&O

Ja jako volim pse i moj jedan pas se boji petardi , dok drugi laje na njih  , ali nisam za zabranu petardi , to su gluposti , mislim da bi trebali uvesti jedino da se ne mogu posvuda bacat petarde i to je to , pa neka se djeca zabavljaju , zašto ne zabrane alkohol , kolko je alkohol života oduzeo ? Zašto ne zabrane automobile ? Mislim ljudi će izdržati taj jedan dan kada se bacaju petarde , ja svoje pse držim u kući i izdržat će tih par dana .

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Santana kaže...

Slobodno nek zabrane.  Bacajte si po sobi te gluposti kad je to tak super, a ne da drugi moraju slusat te idiotarije

Znaš što ti želim. Da te ugrize pes i dobiš bjesnoću. Meni je puna pipa slušanja svakodnevnog laveža i viku njihovih ponosnih vlasnika pod prozorom. Statistika kaže da je povreda od petardi bilo 16, a povreda od pesih 540, a pouzdano znam da je bilo samo 5 povreda od petari, dvije malo teže radi kućne izrade petardi, a od pesih točno 841. Toliko je bilo prijava sa obje strane. Zašto se onda ne boriš da se riješomo te gamadi po cestama i livadama. Moraš pazit kamo staneš, da ne bi bilo govno. Moraš pazit da te ne napadne koji cucak, jer jasno, većina uopće nije vezana i nema brnjice. Mislim da ćemo morat malo poradit na tome da im se smanji broj.

8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Cobra33 kaže...
Santana kaže...

Slobodno nek zabrane.  Bacajte si po sobi te gluposti kad je to tak super, a ne da drugi moraju slusat te idiotarije

Znaš što ti želim. Da te ugrize pes i dobiš bjesnoću. Meni je puna pipa slušanja svakodnevnog laveža i viku njihovih ponosnih vlasnika pod prozorom. Statistika kaže da je povreda od petardi bilo 16, a povreda od pesih 540, a pouzdano znam da je bilo samo 5 povreda od petari, dvije malo teže radi kućne izrade petardi, a od pesih točno 841. Toliko je bilo prijava sa obje strane. Zašto se onda ne boriš da se riješomo te gamadi po cestama i livadama. Moraš pazit kamo staneš, da ne bi bilo govno. Moraš pazit da te ne napadne koji cucak, jer jasno, većina uopće nije vezana i nema brnjice. Mislim da ćemo morat malo poradit na tome da im se smanji broj.

 Ja tebi zelim srecu i zdravlje.

 

Bori se, ja ti ne branim.

Sve treba dovest u red.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 20:23 (Santana).
8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
morbida kaže...

Ja jako volim pse i moj jedan pas se boji petardi , dok drugi laje na njih  , ali nisam za zabranu petardi , to su gluposti , mislim da bi trebali uvesti jedino da se ne mogu posvuda bacat petarde i to je to , pa neka se djeca zabavljaju , zašto ne zabrane alkohol , kolko je alkohol života oduzeo ? Zašto ne zabrane automobile ? Mislim ljudi će izdržati taj jedan dan kada se bacaju petarde , ja svoje pse držim u kući i izdržat će tih par dana .

 Pa zato kaj je to najlakse. Par ljudi ce se bunit i to je to. Nije da je to sad nekome tak bitno u zivotu da nemre bez petardi kak je nekome alkohol bitan

Iskreno ne znam zasto uopce netko kupuje te gluposti kad postoji karabit.

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Santana kaže...
morbida kaže...

Ja jako volim pse i moj jedan pas se boji petardi , dok drugi laje na njih  , ali nisam za zabranu petardi , to su gluposti , mislim da bi trebali uvesti jedino da se ne mogu posvuda bacat petarde i to je to , pa neka se djeca zabavljaju , zašto ne zabrane alkohol , kolko je alkohol života oduzeo ? Zašto ne zabrane automobile ? Mislim ljudi će izdržati taj jedan dan kada se bacaju petarde , ja svoje pse držim u kući i izdržat će tih par dana .

 Pa zato kaj je to najlakse. Par ljudi ce se bunit i to je to. Nije da je to sad nekome tak bitno u zivotu da nemre bez petardi kak je nekome alkohol bitan

Iskreno ne znam zasto uopce netko kupuje te gluposti kad postoji karabit.

 Koji karabit. U listićima težine 8-16g. Teško ga je nabavit, ali da, to nisu petarde i kakti nije opasan. Koliko znam jedan klinac je poginuo prije 3-5 god. od Karabita. Pogodio ga u glavu poklopac.

A ovo drugo, baš me zanima koliko će manje pucnjave biti druge godine. Ono što sigurno znam da će je možda biti manje, ali daleko jače. A što će Štrunfovi. Dobit će zadatak da love bacače petardi. Nemaju pojma što će sa tom zabranom izazvat. U mojem se kvatru pucalo jako dobro 31.12. ali od 27. do 31. skoro ništa, zato mi je pun kufer kada netko govori ili bolje rečeno laže o tome. Ja imam svega od pirotehnike i nitko mi neće zabranit da na Novu Godinu pucam iz toga. Treba samo znati povijest i tradiciju zašto se baš na taj dan puca. Bit ćemo jedna od rijetkih zemalja u EU koja zakonski neće smjet koristit petarde. Otiđi malo u Sloveniju tamo prije NG pa da vidiš kako se ne puca petardama, a imaju zabranu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2020 9:40 (Cobra33).
10 godina
offline
Pirotehnika P&O

 

Imama psa i nisam kontra petardi, pirotehnike kao takve. Ljudi moraju pucati za Novu Godinu. 

A, to je isto tako licemjerno. Ukini petarde, a vatromet i rakete ostavi. Pa, vatromet se čuje više od petardi i na većoj udaljenosti. 

U urbanim srediama, problem neće biti riješen ukidanjem petardi.

 

A, sada će bujati crno trište i karambit će biti opet naveliko popularan. Ljudi će nepotrebno stradavati.

Trebalo je ići u smjeru povećanja cijena, da se ekipu destimulira da kupuju pirotehnička sredstva. Tada bi manje kupovali i manje bacali.

 

Inače, kod nas vam donesu zakone, te ih nitko ne provodi.

A, i životinju se može naučiti da se ne boji pucnjave. Mislim na pse.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
4 godine
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Mi jesmo skloni kršenju zakona i da se zakon provodi ništa od toga. Ovi koji švercaju nemaju registriranu djelatnost. 5 do 15,000kn kazne je ništa za švercera koji puno više mjesečno zarađuje. takvi ljudi idu na sve ili ništa.

 

Prijatelji životinja kao udruga žive na teret državnog proračuna i donacija. Moraju nešto raditi, njima čak i nije u cilju da se petarde zabrane, moraju onda nešto novo izmisliti.

 

Mogli su 27 do 1.1 otvoriti slobodnu prodaju.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2020 11:02 (MirageC).
8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Cobra33 kaže...
Santana kaže...
morbida kaže...

Ja jako volim pse i moj jedan pas se boji petardi , dok drugi laje na njih  , ali nisam za zabranu petardi , to su gluposti , mislim da bi trebali uvesti jedino da se ne mogu posvuda bacat petarde i to je to , pa neka se djeca zabavljaju , zašto ne zabrane alkohol , kolko je alkohol života oduzeo ? Zašto ne zabrane automobile ? Mislim ljudi će izdržati taj jedan dan kada se bacaju petarde , ja svoje pse držim u kući i izdržat će tih par dana .

 Pa zato kaj je to najlakse. Par ljudi ce se bunit i to je to. Nije da je to sad nekome tak bitno u zivotu da nemre bez petardi kak je nekome alkohol bitan

Iskreno ne znam zasto uopce netko kupuje te gluposti kad postoji karabit.

 Koji karabit. U listićima težine 8-16g. Teško ga je nabavit, ali da, to nisu petarde i kakti nije opasan. Koliko znam jedan klinac je poginuo prije 3-5 god. od Karabita. Pogodio ga u glavu poklopac.

A ovo drugo, baš me zanima koliko će manje pucnjave biti druge godine. Ono što sigurno znam da će je možda biti manje, ali daleko jače. A što će Štrunfovi. Dobit će zadatak da love bacače petardi. Nemaju pojma što će sa tom zabranom izazvat. U mojem se kvatru pucalo jako dobro 31.12. ali od 27. do 31. skoro ništa, zato mi je pun kufer kada netko govori ili bolje rečeno laže o tome. Ja imam svega od pirotehnike i nitko mi neće zabranit da na Novu Godinu pucam iz toga. Treba samo znati povijest i tradiciju zašto se baš na taj dan puca. Bit ćemo jedna od rijetkih zemalja u EU koja zakonski neće smjet koristit petarde. Otiđi malo u Sloveniju tamo prije NG pa da vidiš kako se ne puca petardama, a imaju zabranu.

 Kaj uopce ima klinac radit s tim ili opcenito petardama, na njima fino pise 18+
To kaj ti velis nije krivac karabit nego roditelji.

Opasnost karabita ovisi samo o tebi, on pusta plin, a kak ga ti iskoristis je na tebi.
Prijatelj i ja smo pucali s tim od malena i nikad se nije nist dogodilo dok je njemu pukla jedna petarda u ruci zbog tvornicke greske. Blesavi smo bili, a nisu nam nit roditelji bili puno pametniji, zato odrastes i skuzis da je to bezveze.

Prosli mjesec ti je bilo karabita na sajmistu u Samoboru 40kn 1kg, za 100kn pucas kolko ti srce zeli.


Kod mene se pucalo cijeli 12. mjesec, kad bit o bilo samo tih 3-4 dana nikome nist i to vidis sve klinci od 6-13 godina

 

Naravno da zabrana nece nist postic kad se puca bez obzira na zabranu prije 27., a za svercere to ionak ne vrijedi :D


Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2020 13:07 (Santana).
11 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Čitajući tako po portalima, društvenim mrežama, forumima... vezano za zabranu petardi. Ništa me više nije šokiralo od toga da će klinci, tj. maloljetnici krenuti u samoizradu jakih petardi. Ne samo snažnih petardi nego oni bi shellove izrađivali, od 100-tinjak i više grama baruta Zabrani im se jedna vrsta "zabave", oni će pronaći način za drugi koji je itekako riskantniji i opasniji od korištenja petardi drugog razreda. To je samo jedan od tih šokantnih kontraučinka koji bi imao za posljedicu kao zabrana petardi. Bilo kako bilo, roditelji će jako morati poraditi na tome kao i dodatna edukacija od strane pirotehničkih poduzeća.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2020 14:22 (obokan).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O

"dok je njemu pukla jedna petarda u ruci zbog tvornicke greske", ne postoje tvorinicke greske... Fitilj je ogranicen zakonima fizike - 1cm gori 1 sekundu. Da ju je koristio prvilno - palio na zemlji ne bi mu niti dotaknula ruku cak i tkz. "tvornicka greska", cak i da je bio "quick fuse" jer su Kinezi poludili pa ne znaju sto rade.... Ni tad mu ruka ne bi stradala. Moj frend jedan je imao prometnu nesrecu prije godinu i nesto.. Nije auto imao tvornicku gresku nego pijana osoba za volanom, tko je kriv, automobil i alkohol ili osoba koja je nestrucno rukovala autom?

 

@obokan A sto se tice izradivanja shell pirotehnike i pojacivanja petardi, pa to je vec praksa zadnje dvije godine od kad su zabranili F3. Daj mi vatromet od 9 izbacaja i u roku jedne minute cu napraviti 9 petardi. No ne vjerujem da ce itko to raditi nakon zabrane petardi. Preskociti ce pirotehnicke barute (sigurne) te ce se izradivati ekspozivi (nestabilni, opasni - samoreaktivni...), ima ih bar desetak koje se naprave bez puno muke i truda iz sastojka koje ima prosjecno domacinstvo.

"Znanje je moc", a znanja ima na internetu i vise nego dovoljno, a internet nije lako kontrolirati (pogotovo ako pricamno o stranicama koje imaju "onion" domenu). Naravno bit ce valjda na tisuce otrovanih klinaca koji ce neki korak u procesu zeznuti, pa nece niti imati priliku "raznjeti se". Oni najbolji ce uzivati u domacim eksplozivima, desetak grama i dobi bolju, glasniju i dublju eksploziju nego što stotinjak grama flash baruta proizvede. A mi Hrvati smo skloni inovacijama pa mozda izmislimo neki novi spoj i novi recept. Napokon ce procvasti znanost u Hrvatskoj na jednoj posebnoj razini.

Izmedu ostalog hrvatska ce se rijesiti problema zaostalog oruzja jer ce prvih godina svi koristiti bombe i sto im je ostalo, trebalo bi za novu uzeti onda kisobrane kad meci pocnu padati. To ce potaknuti industriju kisobrana pa ce tako drzava nadoknaditi izgubljenu dobit od pirotehnike.

8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Marko2p2j4 kaže...

"dok je njemu pukla jedna petarda u ruci zbog tvornicke greske", ne postoje tvorinicke greske... Fitilj je ogranicen zakonima fizike - 1cm gori 1 sekundu. Da ju je koristio prvilno - palio na zemlji ne bi mu niti dotaknula ruku cak i tkz. "tvornicka greska", cak i da je bio "quick fuse" jer su Kinezi poludili pa ne znaju sto rade.... Ni tad mu ruka ne bi stradala. Moj frend jedan je imao prometnu nesrecu prije godinu i nesto.. Nije auto imao tvornicku gresku nego pijana osoba za volanom, tko je kriv, automobil i alkohol ili osoba koja je nestrucno rukovala autom?

 

@obokan A sto se tice izradivanja shell pirotehnike i pojacivanja petardi, pa to je vec praksa zadnje dvije godine od kad su zabranili F3. Daj mi vatromet od 9 izbacaja i u roku jedne minute cu napraviti 9 petardi. No ne vjerujem da ce itko to raditi nakon zabrane petardi. Preskociti ce pirotehnicke barute (sigurne) te ce se izradivati ekspozivi (nestabilni, opasni - samoreaktivni...), ima ih bar desetak koje se naprave bez puno muke i truda iz sastojka koje ima prosjecno domacinstvo.

"Znanje je moc", a znanja ima na internetu i vise nego dovoljno, a internet nije lako kontrolirati (pogotovo ako pricamno o stranicama koje imaju "onion" domenu). Naravno bit ce valjda na tisuce otrovanih klinaca koji ce neki korak u procesu zeznuti, pa nece niti imati priliku "raznjeti se". Oni najbolji ce uzivati u domacim eksplozivima, desetak grama i dobi bolju, glasniju i dublju eksploziju nego što stotinjak grama flash baruta proizvede. A mi Hrvati smo skloni inovacijama pa mozda izmislimo neki novi spoj i novi recept. Napokon ce procvasti znanost u Hrvatskoj na jednoj posebnoj razini.

Izmedu ostalog hrvatska ce se rijesiti problema zaostalog oruzja jer ce prvih godina svi koristiti bombe i sto im je ostalo, trebalo bi za novu uzeti onda kisobrane kad meci pocnu padati. To ce potaknuti industriju kisobrana pa ce tako drzava nadoknaditi izgubljenu dobit od pirotehnike.

 

 

Bila je obicna piratica koja zna imat rupice na onom crvenom sranju pa  vatra moze odma do kraja fitilja, a znamo svi kak su te kvalitetno napravljene petarde
To su valjda i sami prozivođaci skuzili kad vidim danas skoro sve petarde imaju relativno dugacak vanski fitilj koji je kud i kamo sigurniji

Uglavnom cim ju potegao po orginal kutiji (znaci tak je zamisljeno da se koristi i pali) odma je eksplodirala, srecom zavrsio je samo sa mjehurima

 

 

Ti tu tak pricas ko da su svi manijaci pa jednostavno moraju nesto bacit ili ce sami eksplodirat. Smiri se nece se nist dogodit, ak ne pukne.
Ak netko ima potrebu pucat iz puske, bacat bombe onda ce to i radit sigurno ga nece nega zenga iz mirnovca zadovoljit...

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 18:07 (Santana).
4 godine
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Loši su argumenti za zabranu pirotehnike.

 

zabrana će pokazati da nisu ništa napravili. Meni su petarde iz Mirnoveac i Oriona sasvim dovoljno jake. Uvijek volim pucati legendarne piratice na kres.

 

Svakako je bolje da je petarda na fitilj, mislim na jače petarde. Kod pirata je jedino gdje petarda ne pukne u sličnom vremenskom periodu. Pirat osim kresa ima dvije vrste  baruta, jedan koji služi kao fitilj i eksplozivni barut i na kraju najviše gipsa.

 

Odlično je što 90% petarde imaju fitilj, puno je više sigurnije.

 

Prije su Mege, Zeus, Fiesta ili Raudi tipo C imali na kres. Uz svu tu nesigurnost spali ti jaknu.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2020 18:26 (MirageC).
12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Petarde na kres su opasnije, nego na fitilj. Kada bi se svi držali uputa, a masu nas ih ni ne treba čitat, jer ih zna, a skoro ih nitko ne provodi, ozlijeda ne bi bilo. Ustvari ozlijeda ni nema. Tamo gdje ih ima, to su mahom kod djece do 10 god. ili kod idiota koji nešto kemijaju ili se pred društvom žele pokazat frajerima. Petarda u rukama je najopasnija kada je šaka zatvorena, ili kada ju se drži prstima sa poluzatvorenom šakom. Ako se baš mora i želi petarde palit u rukama, onda je dovoljno da ju se prima za kraj sa dva prsta, zapali i baci. Najbolje postavit je okomito i upalit je upaljačem sa duljom ručkom. Na žalost znam sam jednoga koji je izgubio cijelu šaku od svoje petarde. Pomiješao je brzi i spori fitilj. Da je petarda bila na tlu, imao bi šaku, ali držao ju je u rukama i nije ju stigao bacit. Doznao sam da je imala punjenje 25g.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 20:05 (Cobra33).
4 godine
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Vec kada se baca petarda, treba držati kod gispa s dva prsta. jedino su one Schock  petarde drugog razreda dosta opasne ako grune u ruci, jer jako malo gipsa ima.

 

Home made gdje se vidno utrpava vise baruta nego što je u atestiranim petardama s certifikatom, nikako u ruci paliti.  Sječam se one zolje 2012 koja mi je čak prejaka za drugi razred.  Nedaj bože da vam to grune u ruci, iako nema puno baruta.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
Santana kaže...

Bila je obicna piratica koja zna imat rupice na onom crvenom sranju pa  vatra moze odma do kraja fitilja, a znamo svi kak su te kvalitetno napravljene petarde
To su valjda i sami prozivođaci skuzili kad vidim danas skoro sve petarde imaju relativno dugacak vanski fitilj koji je kud i kamo sigurniji

Uglavnom cim ju potegao po orginal kutiji (znaci tak je zamisljeno da se koristi i pali) odma je eksplodirala, srecom zavrsio je samo sa mjehurima

 

 

Ti tu tak pricas ko da su svi manijaci pa jednostavno moraju nesto bacit ili ce sami eksplodirat. Smiri se nece se nist dogodit, ak ne pukne.
Ak netko ima potrebu pucat iz puske, bacat bombe onda ce to i radit sigurno ga nece nega zenga iz mirnovca zadovoljit...

 Te rupice, odnosno pucanje "kresa" (ne znam strucni naziv) moze biti ostecenje u transportu, a ne nuzno tvornicka greska. U takvom slucaju takvu petardu ne palis, kao da nema fitilj. Mogu za tebe napraviti test, skinut cu "crveni kres" i zapaliti crni barut koji se nalazi odmah ispod i garantiram da nece doci do ekspozije odmah nakon paljenja. No eto mozda su prije 15+ godina piratice bile drugacije... Da je drzao skroz za kraj piraticu i palio ne bi niti mjehurice imao, samo malo zujanja u usima.

Uglavnom danas takvo nesto pravilnom upotrebom nije moguce (paljenje na zemlji) , to je ono najvaznije. 

 

Prosle godine sam cuo najmanje pedesetak bombi, a prijasnjih godina je bilo mozda najvise dvije-tri. lako se prepoznaju po detonaciji koju petarde ne mogu proizvesti. Petarde su reske i glasne, ove su duboke i daju snaznu detonaciju. A ne zivim niti 15 km od Zagreba, u mirnom i normalnom naselju.. I tu ne postoji neka "potreba" i bolesti, jer bi onda eksplozije stalno djekivale, a ne bi cekali Novu Godinu odnosno neko slavlje. 

Zabrana pirotehnike je bumerang koji ce se obiti o glavu, te nasilno oduzimanje prava vecini kako bi se pogodovalo manjini.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Hm, pogodovalo manjini...

čak nisam siguran, da se netko sjeti napravit referendum o zabrani pirotehnike lako moguće da bi većina bila za zabranu,

takvo je vrijeme došlo, vrijeme ljubitelja skupljanja dr.ekeca, vrijeme berača gov.ana...

 

Pričam s naoko normalnim kolegama, naravno da su za zabranu, pitam zakaj, jer milijoni životinja ugibaju od pirotehnike, tak su čuli..

moram kupit novu lopatu jer nemrem hodat okolo od tolko milijona crk.otina...

 

Volim pirotehniku pa nije čudo kaj nemrem nać curu, cure po kvartu šeću pese, al čudno mi je kaj ni frendovi koji ne vole pirotehniku ne mogu nać cure,

fora je kaj cure vole pese, a ne dečke..

 

Vele pucaj si doma, šeći si ti cucka doma, park je za djecu, a ne za tvoju đukelu

 

I za kraj neka ženska ispali argument kak petardi nema u prirodi, a pesa ima...

a kaj ja to onda u prirodi nadjem poslje svake nove godine, što s ful fitiljima, što s neznatno nagorenima, ak ih nema u prirodi :D

 

Ovaj zakon je zapravo krinka za neovlašteno upadanje u domove kao fol u potrazi za zabranjenom pirotehnikom, zato su i napisali kažnjavanje posjedovanja..

zato nadam se da niste zadnjih godina ostavljali autograme na f3 listama, a petarde naravno rastavite pa ih necete posjedovat, preporucam izvedbe bez gipsa jer ih je lakše rastavit i sastavit

 

Pas koji laje nije dovoljno kuhan

 

Peticija za porez na kućne ljubimce

 

Kad ja budem predsjednik Poljaci ce dolazit k nama po pirotehniku i to cijele godine, eto kako ce bit ;-)

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O

Ja sam za referendum, zivimo u "demokraciji" pa neka narod odluci.. Ako bude vise za zabranu prihvatit cu to. No postoje puno vaznija pitanja pa nisu niti blizu referenduma bila. Lako je moguce da bi i nedavni korisnici pirotehnike glasali protiv pirotehnike, 8 godina vec mediji lagano ispiru mozak ljudima, vode se zestoke kampanje pune lazi i obmana... Tako da me ne bi niti iznenadilo. Dam se kladiti da novine ucijenjuju Mirnovec i Orion...  

Ne znam gdje to u prirodi ima pesa, pa oni su tvorevina ljudi, nastala pripitomljavanjem Vukova i raznim krizanjima i genetskim modifikacijama. Postoje "hijenski psi" ali nema ih u Europi, te nisu nalik "pravim pesima". Btw. vrlo su krvolocni pa bih volio vidjeti Luku Omana kako ih pokusava pomaziti hehehe. Dam se kladiti da kad bi netko gradskog malog pesa pustio u divljinu da bi ga sova zamjenila za štakora.

Uostalom zake ne nabave hrcke (ili na stotine drugih zivotinja) njima ne smeta pucnjava + ne moraju u setnju. Ili kokosi, moje ne hebu niti 5% kapitalke od stotinjak grama, istina niti pes mi se ne buni, ali cim ga pozovem se odazove.. Kako to??

Ono kaj fali pirotehnickoj zajednici da se izbori za prava su ekstremisti. Kao sto su udruge za pse, imaju vojsku umirovljenika koji laju 24/7, okupirali su fb i slicne platforme. Ja imam posao i druge stvari, nemam vremena natezati se sa senilnim starcima i visiti po ministarstvima i zaliti se.

Maladi ljudi bez vlastitog stava padnu na manipulatorske price, i podsvjesno izgrade negativan stav prema pirotehnici jer je eto "imbex" rekao "petarde su lose". Iako su i sami koristili pirotehniku i dalje koriste/gledaju pirotehniku (vatromete).

 

Prvo porez na kucne ljubimce, pa potpuna zabrana drzanja-posjedovanja pesa u zabavne svrhe (znaci mozes imati psa ako te brani od divljih zivotinja ili te fura po gradu jer si invalid). Na sljedecim izborima glasam za tebe @bArut pLahor

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Mozda bi vas netko i saslusao da se ne ponasate ko primitivci i banditi

9 godina
offline
Pirotehnika P&O

Ja ne znam zašto se toliko pljuje po psima , ja nisam za zabranu petardi , ali ne razumijem toliko pljuvanje po psima , nedavno je jedan jutjuber rekao kako je pas beskorisna životinja , ma je li ? Pas donosi mir i veselje njegovim vlasnicima , a šta je tek sa policijskim i terapijskim psima ? OK slažem se da neki nedgovorni vlasnici ne kupe izmet svojih pasa, ali da se to krene kažnjavati to bi se spriječilo , moj pas se boji petardi , ali boji se i grmljavine , zato ga pustim u kuću kada se pale petarde ili grmi i bez problema će izdržat taj dan  , ja sam protiv zabrane petardi , pa bolje palit petarde i zabaviti se nego se opijat i biti alkoholičar , neki pričaju o ozljedama od petardi , pa to je zbog nepravilnog rukovanja petardama , šta ako sad netko nezna vozit auto i skirvi nešto , da li ja sad trebam kazat treba zabranit aute jer su štetni ? Osim toga mislim da petarde nikad nisu bile sigurnije nego sada jer kolko sam vidio gotovo svaka petarda drugog razreda i trečeg razreda ima fitlj , pa moraš biti retard da ti petarda sa fitiljem explodira u ruci .

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
11 godina
offline
Pirotehnika P&O

jednostavno nema tog zakona ni te zabrane koja će mi uskratit veselje tih 20 minuta da bacim kutiju dvije petardi i pustim koji vatromet u zrak za Novu godinu....od kada znam za sebe, pucalo se i pucat će se, bez obzira na koje kakve restrikcije...20 minuta veselja mi neće moći nitko oduzeti, pa ne znam pod koju cijenu to bilo...

10 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

@morbida

 

Ma, pusti kaj ljudi vele za pse. Danas svašta netko kaže, nemaš više nekog filtera, te za to imaš te kanale kao što je YT, gdje neki okupe oko sebe svoju sljedbu, te krenu gledati svijet samo iz svog ugla. Bez ikakvih doticaja sa stvarnošću, a kamoli objektivnošću. Njima je krava ljubičaste boje, a mlijeko piće kao i Coca Cola. 

Ljudi se jednostavno boje, te izmišljaju razne stvari kako bi mogli funkcionirati u svijetu iz njihove mašte.

Nezrele ličnosti.

 

Imam psa, te lajkam pirotehniku.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
4 godine
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Pas realno u gradu nema nikakvu funkciju osim ako si slijep ili ti čuva dvorište. AKo je u društvenom interesu zabraniti pirotehniku koja se odvija u 12 mjesecu. Onda danas sutra netko može i zabraniti pse ili bilo koje druge kućne ljubimce s ciljem da ljudi stvaraju svoju familiju a ne da upražnjavaju svoje emocije na životinje ili možda nešto više od toga.  Osoba koja stvalja životinju ispred čovjeka ima problem sa svojom glavom. Žele da zakon tretira jednako kao i ljude, što je apsolutno suludo, po meni se takvu osobu ne može ozbiljno shvačati. U demokraciji svaka budala može biti u saboru ili ministarstvu. kada se budu rezovi radili u budućnosti udruge će biti na udaru.

 

 

 

Oporezivat će se životinje u budućnosti, možda i potpuno zabrani osim ako pas ima funkciju. Sve će se to kao bumerang vratiti, a pirotehnika će i dalje biti u opticaju.  

4 godine
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Ja imam 4 pasa i 12 mačaka. Nisam protiv pirotehnike. Po meni F3 se može zabraniti u slobodnoj prodaji ali F2 je glupo zabraniti.

8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Raudic kaže...

Pas realno u gradu nema nikakvu funkciju osim ako si slijep ili ti čuva dvorište. AKo je u društvenom interesu zabraniti pirotehniku koja se odvija u 12 mjesecu. Onda danas sutra netko može i zabraniti pse ili bilo koje druge kućne ljubimce s ciljem da ljudi stvaraju svoju familiju a ne da upražnjavaju svoje emocije na životinje ili možda nešto više od toga.  Osoba koja stvalja životinju ispred čovjeka ima problem sa svojom glavom. Žele da zakon tretira jednako kao i ljude, što je apsolutno suludo, po meni se takvu osobu ne može ozbiljno shvačati. U demokraciji svaka budala može biti u saboru ili ministarstvu. kada se budu rezovi radili u budućnosti udruge će biti na udaru.

 

 

 

Oporezivat će se životinje u budućnosti, možda i potpuno zabrani osim ako pas ima funkciju. Sve će se to kao bumerang vratiti, a pirotehnika će i dalje biti u opticaju.  

 Jer je pirotehnika tak bitna stavka. Zamisli da ne bacis petardu za novu kaj bi se dogodilo ? Jednostavno nist.

 

 

Pocelo se tu zbilja gluposti drobit. Nitko ne stavlja pesa ispred covjeka, ali stavlja pesa isped pirotehnike posto je pes zivo bice, a pirotehnika je necija zajebanica

 

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
Santana kaže...
Raudic kaže...

Pas realno u gradu nema nikakvu funkciju osim ako si slijep ili ti čuva dvorište. AKo je u društvenom interesu zabraniti pirotehniku koja se odvija u 12 mjesecu. Onda danas sutra netko može i zabraniti pse ili bilo koje druge kućne ljubimce s ciljem da ljudi stvaraju svoju familiju a ne da upražnjavaju svoje emocije na životinje ili možda nešto više od toga.  Osoba koja stvalja životinju ispred čovjeka ima problem sa svojom glavom. Žele da zakon tretira jednako kao i ljude, što je apsolutno suludo, po meni se takvu osobu ne može ozbiljno shvačati. U demokraciji svaka budala može biti u saboru ili ministarstvu. kada se budu rezovi radili u budućnosti udruge će biti na udaru.

 

 

 

Oporezivat će se životinje u budućnosti, možda i potpuno zabrani osim ako pas ima funkciju. Sve će se to kao bumerang vratiti, a pirotehnika će i dalje biti u opticaju.  

 Jer je pirotehnika tak bitna stavka. Zamisli da ne bacis petardu za novu kaj bi se dogodilo ? Jednostavno nist.

 

 

Pocelo se tu zbilja gluposti drobit. Nitko ne stavlja pesa ispred covjeka, ali stavlja pesa isped pirotehnike posto je pes zivo bice, a pirotehnika je necija zajebanica

 

 

 Ako tebi nije bitna stvar, što se onda buniš?  rekao sam da će se sve to vratiti kao bumerang. petarde se pucaju 15 dana u godini, dok nije bilo legalno 2-3 mjeseca u godini.  Slobodno neka zabrane, tada ljudi neće imati period kada je dozvoljeno, pa će se pucati kada se to bude htjelo.  ovako je to bilo regulirano i bio je cilj suzbiti nekvalitetne petarde i crno tžište., na kraju da ljudi ne posežu za kućnom izradom. 

 

Drobi ga onaj vaš vođa kameleon, a drobiš ga i ti, može te skupa  kolo plesati.

4 godine
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Droge ima skoro  na svakom koraku, Ima zaštičenih dilera i mi se bavimo sa zabranom prodaje pirotehnike koja se koristi samo pred Novom godinom. Devetesetih već u 10 mjesecu. Razlozi za zabranu su bizarni, trebat će pronači nove stručnjake i doktore za takve osobe, osnovati novu instituciju. Stvoriti novi planet gdje je životinja ispred čovjeka bez farmi.

 

Živite u nekom svom svijetu. Nije pirotehnika toliki problem, nego osobe koje po meni nebi trebale dobivati medijsku pažnju, jer to ide prema idiokraciji. Ajmo zabraniti klanje da bi se spasio planet  :lol:

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 12:47 (Raudic).
8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Raudic kaže...
Santana kaže...
Raudic kaže...

Pas realno u gradu nema nikakvu funkciju osim ako si slijep ili ti čuva dvorište. AKo je u društvenom interesu zabraniti pirotehniku koja se odvija u 12 mjesecu. Onda danas sutra netko može i zabraniti pse ili bilo koje druge kućne ljubimce s ciljem da ljudi stvaraju svoju familiju a ne da upražnjavaju svoje emocije na životinje ili možda nešto više od toga.  Osoba koja stvalja životinju ispred čovjeka ima problem sa svojom glavom. Žele da zakon tretira jednako kao i ljude, što je apsolutno suludo, po meni se takvu osobu ne može ozbiljno shvačati. U demokraciji svaka budala može biti u saboru ili ministarstvu. kada se budu rezovi radili u budućnosti udruge će biti na udaru.

 

 

 

Oporezivat će se životinje u budućnosti, možda i potpuno zabrani osim ako pas ima funkciju. Sve će se to kao bumerang vratiti, a pirotehnika će i dalje biti u opticaju.  

 Jer je pirotehnika tak bitna stavka. Zamisli da ne bacis petardu za novu kaj bi se dogodilo ? Jednostavno nist.

 

 

Pocelo se tu zbilja gluposti drobit. Nitko ne stavlja pesa ispred covjeka, ali stavlja pesa isped pirotehnike posto je pes zivo bice, a pirotehnika je necija zajebanica

 

 

 Ako tebi nije bitna stvar, što se onda buniš?  rekao sam da će se sve to vratiti kao bumerang. petarde se pucaju 15 dana u godini, dok nije bilo legalno 2-3 mjeseca u godini.  Slobodno neka zabrane, tada ljudi neće imati period kada je dozvoljeno, pa će se pucati kada se to bude htjelo.  ovako je to bilo regulirano i bio je cilj suzbiti nekvalitetne petarde i crno tžište., na kraju da ljudi ne posežu za kućnom izradom. 

 

Drobi ga onaj vaš vođa kameleon, a drobiš ga i ti, može te skupa  kolo plesati.

 Droga je ovisnost

zar i petarde spadaju u istu kategoriju? Tak barem zvucite kao drogerasi kojima je droga oduzeta.

 

I ne znam kakav kameleon te napo, da ne trosis ti jos nesto ?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice