Oružje - općenito

poruka: 365
|
čitano: 159.377
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
online
Oružje - općenito

Ja sam probao XD-m ali jedva sam se natjerao da ispucam okvir. Ergonomija mi je očajna, preširok i pritiskao mi je zglob palca. Valjda paše onima s velikom šapom jer 19 metaka u magazinu je moralo donijeti i neke minuse.

10 godina
offline
Re: Oružje - općenito
bunker kaže...

@darthmarkus

Aj bar isti pistolj podjednako ocjenjujemo ( cz ) .... 😊

Ako je netko koristio PHP, vjerojatno djelimo "specificna iskustva" .... 😊

http://stari.mup.hr/main.aspx?id=150280#1

 PHP je bio žešće sra*e.

Redovito je zaglavljivao a najviše od svega sam mrzio čistit taj pištolj. 

 

MISCREATED
11 godina
offline
Re: Oružje - općenito
Pislje kaže...

Joj ja sam uvjek želio onog 1911, ali što bi s njim, nisam baš neki ubica

ja sam u ratu zaplijenio repliku 1911, još sav kromiran

nisam metka ispalio iz njega i prodao ga čim sam prvi put došao doma

isto kao i tetejca bez prednjeg nišana, bila je u to vrijeme pomama za tim trofejima u zagrebu

12 godina
online
Re: Oružje - općenito
Pislje kaže...

Joj ja sam uvjek želio onog 1911, ali što bi s njim, nisam baš neki ubica

 Super ti je za svatove.

14 godina
offline
Oružje - općenito

Za svatove u vojvodini, Neki dan sam bio u zg po mladu smo išli, tanburaši svirali sat vremena odmah su nam zvali policiju. da smo pucali atj Lučko bi interveniralo.

Dirty dosen
16 godina
moderator
online
Oružje - općenito

Ja ne pucam van strelišta, a lupao bih kazne svima koji to rade. Ako želiš pucati, izvoli kao gospodin na strelište pa rokaj odgovorno.

12 godina
online
Oružje - općenito

Ko kaže da nisi odgovoran nakon par rakijica ?

16 godina
moderator
online
Oružje - općenito

Bez trolanja.

10 godina
offline
Oružje - općenito

Kakva su vaša iskustva sa AK 47 i svim mogućim varijacijama tog automata? Vaše mišljenje o kalašu?

 

Imali li netko od Vas iskustva sa oružjem na crni barut? Ako da, kakva?

 

Vjerojatno niste rokali sa Lugerom, al' kao ekipa koja voli gunove, te koja ih je koristila mislim da možete izreći svoje mišljenje o tom oružju?

 

 

E, imali među Vama lovaca?

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2018 18:00 (PzKpfw).
16 godina
odjavljen
offline
Oružje - općenito

AK47 je super jednostavna puška koju savladaš u sat vremena. Idealno oružje za prosječnog vojnika. Koristio sam i onu H&K G3 ali da me netko pita rađe AK47 zbog jednostavnosti. Ljudi kenjau da je neprecizna ali ja sam pogađao kratkim rafalima 2-3 metka metu bez problema, i to na pohabanm kalašu koji je ispucao tko zna koliko metaka.

11 godina
offline
Oružje - općenito
Evo i ja imam pitanje.
Koji je pištolj po vašem mišljenju/iskustvu bolji Beretta 92FS ili Colt 1911?
Ja osobno nemam iskustva s vatrenim oružjem,ali volim gledati videa na Youtubeu i povremeno čitati vezano uz razna oružja.
Koliko vidim,Amerikanci i mnoge vojske i policije u svijetu su zamjenili Colt 1911 sa Berettom 92FS,ali oni ''hardcore'' Amerikanci još preferiraju 1911 naspram 92FS.
14 godina
offline
Re: Oružje - općenito

Ma tetka je najbolji pištolj sto se tice ostalog oružja sto sam koristio. M16A, M60 7.62mm, Browing 50.cal ℹ ZASTAVA M76 poluautomatski snajper sa zrak optikom. Kad sve pogledam M16 je najbolja sto se tice preciznosti do 400 metara. M60 s njima nisam nikad nesto posteno se trudio samo mi je bio fazon pritisnuti obarac i strest veliki rafal. Browing 50.cal od 100 metaka kad sam pucao prvi i zadnji put, trebalo mi je bar 50 metaka da skuzim kako funkcionira.Meta je bila na nekih 400-500 metara. Jos sto se tice snajpera snjim sam bio razocaran meta je bila na 100 metara cisto onako pucanje ali kako to svi koriste, optike su lose odnosno nisu ni upucane. Mehanicki nisan tako tako da se ppgoditi ali ne nesto precizno.Mozda netko tko bolje poznaje ovo oruzje zna vise.Ne duzim ga pa neznam.

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2018 23:20 (dreadmoore).
16 godina
moderator
online
Re: Oružje - općenito
Jurassic Park kaže...

Koji je pištolj po vašem mišljenju/iskustvu bolji Beretta 92FS ili Colt 1911?

Koliko vidim,Amerikanci i mnoge vojske i policije u svijetu su zamjenili Colt 1911 sa Berettom 92FS,ali oni ''hardcore'' Amerikanci još preferiraju 1911 naspram 92FS.

Dvije različite platforme.

M1911 je u upotrebi bio od 1911. (zbog toga ima takav status u murrici) pa do 80ih godina kad ga je zamijenila Beretta M9 (vojna oznaka ove 92ke).

Na nedavnom tenderu je pobijedio Sig Sauer P320 tako da i M9 ide u mirovinu.

Nemam iskustva sa 1911 (u .45ACP kalibru sam probao samo Thompson SMG, daaavno) ali je to potpuno drugačija zvjerka od 92ke.

92 meni ne leži, bezvezna mi je. Ogromna, debela, teška, skupa, sve ono što jedan 9mm pištolj ne treba biti i ima wow status samo kod nekog ko nije probao ništa bolje.

1911 je kompleksan dizajn, a u praksi to znači da je sklon ''tolerance stackingu'' odnosno da dijelovi svaki za sebe može biti u dozvoljenim tolerancijama, ali ako te RNGesus pos*re, možeš dobiti limun jer su se tolerancije naslagale kako ne treba (npr 2 pištolja na istoj proizvodnoj liniji mogu biti različiti u performansama). A možeš imati 5k$ custom gun koji će skidati muhu na 50m.

 

Ako hoćeš gledati šta valja, gledaj competition scenu, tu je ekipa koja zna pucati i koja zna šta od opreme valja. Berette nema ni na mapi, dok se 1911 i dalje koristi u classic diviziji. Vojska i policija su inertne organizacije pa kaskaju 20 godina iza competition scene.

Npr neke tehnike i stavovi za pucanje koji se još uče u tim organizacijama su davno napušteni kao inferiorni (npr weaver vs isosceles stance).

10 godina
offline
Oružje - općenito

 

Slučajno sam išao prije posla u petak, kupiti i pogledati na kiosku štogod zanimljivo od štampe(-nisam tražio ni Bug ni Mrežu, jer sam pretplatnik istih-), te između ostalog vidjeh prvi broj magazina Metak koji je na našem tržištu po licenci talijaskog magazina Armi e Tiro.

To je uz Kalibar, sada jedini medij koji se može naći u print izdanju na našim kisocima.

Za sada koliko sam ga čitao izgleda kvalitetnije i bolje od Kalibra. Mada, za Kalibar mogu reći iz mog iskustva da je vrlo dobar magazin.

 

Nekad je kod nas izlazila i Delta, al' zbog malog interesa jednostavno nije išlo. 

 

Ljudi, nego što čitate od štampe, a da se tiče oružja?

Bilo print izdanja, bilo na webu?

 

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
10 godina
offline
Re: Oružje - općenito

Ja ne čitam ništa 

S dugim oružjem sam završio 1995. a s kratkim desetak godina kasnije kad sam otiša iz zaštitarskih voda. 

Ovo je jedina tema koju pratim a tiče se oružja

MISCREATED
16 godina
moderator
online
Oružje - općenito

Nah, pisano štivo s ovih prostora em je sporo em nema ponudu.

Yt i nađete par kvalitetnih youtubera koji znaju šta pričaju i imaju pristup velikom asortimanu because murrica.

10 godina
offline
Oružje - općenito

E, ljubitelji gunova, meni bi zanimali vaši najbolji rezultati u pucanju....

 

Ono kada je simulirana akcija, te kada se on puca iz mjesta. Vrsta oružja, nebitna. 

Čak može i bacanje noževa.

 

Kaj se mene tiče, eh...nisam loš u zračnoj pušci na otvorenom prostoru...Ono razbu, svojedobno sam gađao čep pive sa više od 20 metara(ne sjećam se više, brijem da je bilo toliko)...

 

Kakve su vaše grupe pogodaka i sa koje udaljenosti?

Najte biti sramežljivi slobodno podijelite vaše najbolje rezultate sa drugima.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
15 godina
offline
Oružje - općenito

Nekoć ko klinjo bio treći u županiji, zračna puška. Nije neki uspjeh, al eto, čoeka veseli :)

Rvat katolik!
11 godina
offline
Oružje - općenito

na tri gađanja od četiri, koliko je bilo prilika za organizirano gađanje, bio sam najbolji u brigadi ili bojni, jednom predzadnji - zaboravio naočale  

na kratkorafalnom gađanju zapovjednik me lupio po ramenu da prebacim na rafalno, jer sam ispucavao jedan po jedan metak, kad sam mu pokazao poziciju na kalašu, samo je zavrtio glavom i prosrao nešto kako rafalno treba biti rafalno 

zanimljivo, sjećam se jednom prilikom smo bili na grobniku, negdje u jesen '93., obavili dnevno gađanje i čekali noćno (imao sam noviju srbijanku sa onim svjetlećim crticama umjesto fosfornih točki, pa je bila odlična za noćno gađanje), kad su odjednom stigle crne limuzine, neki generali, ministri i prototip snajpera topčine kojim su rokali neku stijenu kilometar i pol u brdu... hebote koji filing - sniper rokne, poskoči na stolu i onda vidiš bljesak u brdu, a zvuk eksplozije se vrati tek sekundu-dvije nakon bljeska 

tek mjesec dana kasnije izašao članak u hrvatskom vojniku o novom oružju, nisam siguran ali mislim da je to bio onaj rt 20m1

11 godina
offline
Re: Oružje - općenito
picajzla0707 kaže...
gađanje), kad su odjednom stigle crne limuzine, neki generali, ministri i prototip snajpera topčine kojim su rokali neku stijenu kilometar i pol u brdu... hebote koji filing - sniper rokne, poskoči na stolu i onda vidiš bljesak u brdu, a zvuk eksplozije se vrati tek sekundu-dvije nakon bljeska 

tek mjesec dana kasnije izašao članak u hrvatskom vojniku o novom oružju, nisam siguran ali mislim da je to bio onaj rt 20m1

 

Reminds me of, 'coz why the fuck not! #Murica <3

 

 

PS Ian iz FW radi super videe, pa bacite oko...

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
16 godina
moderator
online
Oružje - općenito

Malo statističke analize raznih studija o zaustavnoj moći i smrtnosti različitih pištoljskih kalibara uz poređenje sa sačmaricama i puškama.

11 godina
offline
Oružje - općenito

Pozdrav svima,

 

evo mene sa novim pitanjem vezano za moj plinski pištolj.

Naime,htio bi kupiti prigušivač za njega koji moram naručiti iz Njemačke.

Problem je što imam novijii model pištolja,a ta serija ima uži vrh cijevi (navoj) te je nemoguće montirati prigušivač zbog toga.

Mene zanima zna li netko kako gdje i ako bi mogao napraviti novi navoj,odnosno proširiti vrh cijevi tako da se prigušivač može normalno montirati i da je po mogućnosti u Zagrebu (nemam auto)?

 

Svaka pomoć je dobrodošla.

10 godina
offline
Re: Oružje - općenito

 

@Jurassic Park

 

Prigušivač je zabranjen po zakonu. To nije baš pametno, ali Hollywood je učinio svoje.

Inače, za tvoj tehnički problem najbolje je naći oružara. Jednostavo proguglaj ili u ponedjeljak nazovi Lovac.

Samo neka bude ovlašten. Mada ovaj tehnički zahvat može napraviti svatko tko ima alat i razumije se u to.

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 18:42 (PzKpfw).
11 godina
offline
Re: Oružje - općenito
PzKpfw kaže...

 

@Jurassic Park

 

Prigušivač je zabranjen po zakonu. To nije baš pametno, ali Hollywood je učinio svoje.

Inače, za tvoj tehnički problem najbolje je naći oružara. Jednostavo proguglaj ili u ponedjeljak nazovi Lovac.

Samo neka bude ovlašten. Mada ovaj tehnički zahvat može napraviti svatko tko ima alat i razumije se u to.

 

 Hvala na savjetu :)

Inače,znam da su prigušivači za ''pravo'' vatreno oružje zabranjeni,ali sam ih prije nekog vremena vidio u KŽ Hunteru,i to onaj model koji sam mislio naručiti,a pošto su oni jedan od najvećih trgovina oružjem u Hrvatskoj mislio sam da su dozvoljeni...

 

7 godina
offline
Re: Oružje - općenito

Čl.6 t.6 , pročitaj, da se nebi zaigrao....

Btw, svaki metalac sa tokarilicom ti u dve vure napravi prigušivač i to baš sa navojem koji odgovara tvojoj sadašnjoj cijevi. Nije ti to neka mudrost. Imaš online tutorijala, ali dal buš surfali po takvim nadziranom stranicama sam odluči... 

 

Vidi i t.12 čl.7

https://www.zakon.hr/z/1161/Zakon-o-nabavi-i-posjedovanju-oru%C5%BEja-gra%C4%91ana

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 22:04 (bunker).
11 godina
offline
Oružje - općenito

Dečki može mala pomoć?

Ovako,na jednoj Češkoj stranici sam našao startno streljivo po vrlo povoljnoj cijeni pa bi htio naručiti oko 7-8 kutija (400 kom) jer mi se više isplati kupiti veliku količinu pa platiti poštarinu jednom nego da ovdje uzimam za 2kn/kom.

Uglavnom gledao sam članke zakona,ali oni su to tako objasnili da mi apsolutno nije jasno koliko streljiva za plinsko oružje (C kategorija) smijem uvesti i kakva je procedura.

Pošto je to iz EU onda koliko znam ne ide na carinu,pa me zanima što će se dogoditi ako to naručim putem web shopa,da li će se negdje zaustaviti na granici,da li ću morati nositi dokumente ili će mi samo stići na kućnu adresu?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 17:02 (Jurassic Park).
13 godina
neaktivan
offline
Oružje - općenito

Prvo se treba zapitati što je to oružije ? Oružije je samo alat (sklop/mehanizam)  napravljeno od nekih materijala na primjer metala plastike drva  ili nekog drugog materijala u kombinaciji sa kemijskim spojem  kojim se postiže određeni cilj nekom radnjom ili djelovanjem na način kojim će nekome ili nečemu nanijeti štetu odnosno tjelesnu ozljedu ili ga onesposobiti prilikom pokušaja da on to uradi vama e sad ja sam imao par kaznenih prijava zbog toga što sam pravio "homemade" puške i pištolje u garaži  evo jedan primjer jednostavne "puške" ručne izrade potrebno je samo komad 3/4 vodovodne cijevi od pola metra i 25-30 cm vodovodne cijevi od 1 col par komada metala, brusilica i aparat za varenje i užicati nekog lovca da ti proda paket patrona za sačmaricu kalibra 12 i eto ti oružija za 200-300 kn  ili nabavi tokarski stroj i glodalicu i ožeži  možeš automate praviti e sad filozofija treba li zabraniti ili dozvoliti oružije  je malo teško procijeniti treba probati pa voditi statistike i ako ne valja onda ga zabraniti.

https://www.full30.com/watch/MDA5MTkw/rapid-reload-technique-for-slam-fire-shotguns

Ali ja ne vidim neku svrhu diy pušaka i pištolja  osim da tu i tamo uloviš neku divljač jer nisu 100% pouzdani ni precizni takvo oružije te neće spasiti u slučaju nekog obračuna  i jedan savjet :PRILIKOM NEKOG OBRAČUNA BILO DA NETKO IZVADI NOŽ ILI PIŠTOLJ ILI DA TE HOĆE TUĆI ŠAKAMA RAZBIJENOM BOCOM ILI BILO ČIME  BIJEŽI AKO IKAKO MOŽEŠ SUPRODSTAVLJANJE JE ZADNJA OPCIJA. evo primjer  vi i prijatelj se dogovorite jedan neka uzme marker (koji će predstavljati nož) i neka vas "napadne" a vi se probajte odbraniti rukama i gdje god vas pošara to će predstavljati posjekotinu ili ubod i tako će te najlakše shvatiti posljedice obrane od noža. znate li da se "muzzle loader" puška može napraviti od komada cijevi i glava od šibica isto tako se municija od plinskog pištolja kao i pištolj prepravi da ispaljuje projektile been there done that ako nekoga detaljno zanima mogu postaviti linkove na literaturu

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 17:25 (expert man).
7 godina
offline
Re: Oružje - općenito

@expert man

Dobro je ako imaš priliku pobjeći, no problem je ako nema te prilike, ili ako moraš ostati da bi obranio nekog bliskog koji nemre pobeći.

Lovci imaju para, tako da njima prerade nisu zanimljive... Oni ti se čak diče time čija oprema je skuplja.

10 godina
offline
Re: Oružje - općenito
Jurassic Park kaže...

Dečki može mala pomoć?

........

 

 

 @Jurassic Park 

Ako u HR kupuješ plinsko streljivo bez posebnih dozvola, onda možeš i preko Interneta.

Nazovi ekipu iz Hunter&KŽ, te slobodno priupitaj. a, uvijek možeš poslati i email ovima iz MUP-a.

 

@expert man

Ma, frende otišao si u širinu. Kolega forumaš nije to pitao. Po zakonu, plinjare jesu oružje C kategorije.

A,  našem kolegi forumaš ne treba plinjara sa samoobranu, nego zabavu. Nitko ne uzima 400 komada streljiva bilo čega za samoobranu.

Okay, možda osim ovih preppera kaj se stalno za nešto spremaju.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 0:42 (PzKpfw).
11 godina
offline
Re: Oružje - općenito
PzKpfw kaže...
Jurassic Park kaže...

Dečki može mala pomoć?

........

 

 

 @Jurassic Park 

Ako u HR kupuješ plinsko streljivo bez posebnih dozvola, onda možeš i preko Interneta.

Nazovi ekipu iz Hunter&KŽ, te slobodno priupitaj. a, uvijek možeš poslati i email ovima iz MUP-a.

 

@expert man

Ma, frende otišao si u širinu. Kolega forumaš nije to pitao. Po zakonu, plinjare jesu oružje C kategorije.

A,  našem kolegi forumaš ne treba plinjara sa samoobranu, nego zabavu. Nitko ne uzima 400 komada streljiva bilo čega za samoobranu.

Okay, možda osim ovih preppera kaj se stalno za nešto spremaju.

 Hvala kolega,od tebe uvijek dobro dođe savjet.400 komada se možda čini puno,ali to će mi trajati vjerojatno par godina jer mi se više isplati uzeti izvana dok su na sniženju.

I da potvrdim,ne ne mislim koristiti to za samoobranu nego za slavlje i zabavu.Ovo što si spomenuo preppere me odvalilo

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice