Najsigurnija opcija slanja novca!

poruka: 16
|
čitano: 2.320
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Najsigurnija opcija slanja novca!

U svom životu do sada na svu sreću ili žalost, osobno nisam imao iskustva sa slanjem novca za plaćanje nečega što se je/bi se kupilo za mene nekome izvan RH bilo kako, poštom kao plaćenom uslugom, bilo kakvim pa i običnim pismom, plaćao sam uvijek i jedino samo solarno, na ruke u četr oka!

 

Sada ja otvaram temu za svjetovanje, prije svega moje malenkosti, kako bih ja najsigurnije i uz najmanje stroškove slanja novca, to mene izišlo, na koji način, kojim putem, i sve usko vezano u tom konkretnom smislu.

U mojem slučaju, slao bih USA dolare, između 700 do 1000, ovisno koliko bi koštao predmet koji ja kupujem, ali minimalno negdje najamanje 700 zelenbaća. 

 

Unaprijed zahvalan za svaku dobronamjernu sugestiju!

ATJ Lučko
14 godina
offline
Najsigurnija opcija slanja novca!

Direktno sa deviznog računa tvoje banke na račun primatelja u njegovoj banci. Najbrže, najbezbjednije i najjeftinije.

13 godina
offline
Najsigurnija opcija slanja novca!

Iskreno, na to nisam niti pomislio.

 

Sada, ako nije problem onoj osobi preko Velike Bare meni nekako dostaviti broj svog računa, ostalo bi trebalo biti najmanji problem.

 

U svakomm slučaju, još jednom hvala na sugestiji {#} !!

ATJ Lučko
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 21:09 (ATJLučko).
14 godina
offline
Najsigurnija opcija slanja novca!

Osim broja računa primatelj mora da ti dostavi IBAN broj i SWIFT code koji će mu dati u njegovoj banci. Bez toga, ništa.

15 godina
neaktivan
offline
Najsigurnija opcija slanja novca!

Nadam se da shvaćaš da na taj način ti kao kupac nisi nimalo zaštićen :/

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
12 godina
neaktivan
offline
Najsigurnija opcija slanja novca!

Uz ogromno iskustvo s raznim opcijama transfera novca preporučio bih ti PayPal.

Prodajem AMD Athlon X2 4000+
14 godina
offline
Najsigurnija opcija slanja novca!

Kao osoba koja šalje novac itekako jeste zaštićen jer može zakačiti napomenu da se novac ne može podići nekoliko dana. Svakako, ukoliko misliš kupovati na e-bay, newegg i slično moraš napraviti PayPal account.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 21:17 (phoenix2003).
13 godina
offline
Re: Najsigurnija opcija slanja novca!
zerocool12 kaže...

Nadam se da shvaćaš da na taj način ti kao kupac nisi nimalo zaštićen :/

U svakom mslučaju, uzeto na znanje, ali ipak jedna digresija.

 

Novac šaljem prijatelju koji živi u Californiji, koji će mi kupiti gadget po mojem ukusu, dosta prije nego se isti takav pojavi u Hrvatskoj, po značajnije nižoj cijeni.

 

Bar se nadam da postoji mogućnost kupnje IT gadgeta u USA, koji će funkcionalno delati u Hrvatskoj?! 

ATJ Lučko
14 godina
offline
Najsigurnija opcija slanja novca!

U tom slučaju samo banka dolazi u obzir jer uzima najmanju proviziju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 21:18 (phoenix2003).
13 godina
offline
Re: Najsigurnija opcija slanja novca!
phoenix2003 kaže...

Kao osoba koja šalje novac itekako jeste zaštićen jer može zakačiti napomenu da se novac ne može podići nekoliko dana. Svakako, ukoliko misliš kupovati na e-bay, newegg i slično moraš napraviti PayPal account.

Imam Pay Pal account, bez brige, ali ovo je "BAŠ NA RUKE FRENDU", odnosno račun, a koji će u konkretnom trenutku za mene kupiti gadget i kao takvog mi ga što brže poslati.

 

Što se tiče Pay Pal accounta, već ga imam nekoliko godina, u globalu sam zadovoljan sa svime, obzirom oprezno provjeravam koliko je koj prodavač "siguran" po oznakama na svojem linku, osim engleza, koji se po običaju prave englezi ili/i mutavi, pa kao ne šalju u Hrvatsku.

No, tijekom boravka u Rovinju ovog ljeta, upoznao sam ekipu na Salsa Party eventu, koji je bio preko sedam dana u Rovinju, a tamo hrpa engleza, pa sam se sa jednim likom iz Manchstera povezao, jednog dana, možda i provjerim njegovu validnost.

ATJ Lučko
12 godina
offline
Re: Najsigurnija opcija slanja novca!
ATJLučko kaže...
Bar se nadam da postoji mogućnost kupnje IT gadgeta u USA, koji će funkcionalno delati u Hrvatskoj?! 

Reci koji, da ti provjerimo!! Mislim, rekao si da govorimo o 1000USD!

Ako je neki mob, ovisno o provideru, moglo bi biti gadnih problema!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
15 godina
neaktivan
offline
Najsigurnija opcija slanja novca!

Može biti nekih problema sa frekvencijama ako se radi o mobu...

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
13 godina
offline
Najsigurnija opcija slanja novca!

Radi se o iPhone 5S ili novoj 6, onima koji se inače prodavaju po trenutno 749 US dolara.

 

LINK; http://store.apple.com/us/buy-iphone/iphone5s/32gb-gold-unlocked?aid=www-k2-iphone%205s%20-%20index-n@p&cp=k2-iphone%205s%20-n@p

ATJ Lučko
10 godina
protjeran
offline
Najsigurnija opcija slanja novca!

western union definitivno

HOW ABOUT NO
12 godina
offline
Re: Najsigurnija opcija slanja novca!
ATJLučko kaže...

Radi se o iPhone 5S ili novoj 6, onima koji se inače prodavaju po trenutno 749 US dolara.

 

LINK; http://store.apple.com/us/buy-iphone/iphone5s/32gb-gold-unlocked?aid=www-k2-iphone%205s%20-%20index-n@p&cp=k2-iphone%205s%20-n@p

Da, ovaj SIM free (GSM) bi trebao biti Ok za zaše tržište. Al nek ti netko s viže znanja to potvrdi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
14 godina
offline
Re: Najsigurnija opcija slanja novca!
CyberDemonVZ kaže...
ATJLučko kaže...

Radi se o iPhone 5S ili novoj 6, onima koji se inače prodavaju po trenutno 749 US dolara.

 

LINK; http://store.apple.com/us/buy-iphone/iphone5s/32gb-gold-unlocked?aid=www-k2-iphone%205s%20-%20index-n@p&cp=k2-iphone%205s%20-n@p

Da, ovaj SIM free (GSM) bi trebao biti Ok za zaše tržište. Al nek ti netko s viže znanja to potvrdi.

Da, biti će dobar, samo, kada će ti prijatelj uzimati, neka pripazi da uzima ovaj model (izvučeno sa linkane stranice iz tehničkig specifikacija):

 

Model A1533 (GSM): UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); LTE (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 8, 13, 17, 19, 20, 25)

 

Ovo boldano je najbitnije, jer se te frenvecije i LTE bands koriste kod nas.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice