Kućne led žarulje izdvojena tema

poruka: 797
|
čitano: 313.224
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
clutch kaže...

Bok,

koju LED žarulju staviti u plafonjeru? E27 grlo, snaga do 20W (do sad sam imao 17W, 1800lm i bila mi je ok). Dvije VTAC-ove ledice su mi krepale u roku par mjeseci, a nije da mi je cijeli dan svijetlo upaljeno.

Jel postoje neke posebne LED žarulje koje idu u plafonjeru?

 Gledaj da uzmes OSRAM ili Philips. S njima jedino nisam imao probleme. Ostalo sve krepava nakon par mjeseci ili pocinje treperiti. 

 

12 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
andreas11 kaže...
clutch kaže...

Bok,

koju LED žarulju staviti u plafonjeru? E27 grlo, snaga do 20W (do sad sam imao 17W, 1800lm i bila mi je ok). Dvije VTAC-ove ledice su mi krepale u roku par mjeseci, a nije da mi je cijeli dan svijetlo upaljeno.

Jel postoje neke posebne LED žarulje koje idu u plafonjeru?

 Gledaj da uzmes OSRAM ili Philips. S njima jedino nisam imao probleme. Ostalo sve krepava nakon par mjeseci ili pocinje treperiti. 

 

 Točno, smo što bi ja ipak napisao Philips pa Osram. :)

12 godina
offline
Kućne led žarulje

Info ako nekog zanima. Chipoteka ima akciju na V-TAC žarulje sa petogodišnjom garancijim. (Samsung LED Chip).

https://www.chipoteka.hr/vijest/v-tac-led-zarulje-akcija

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2018 8:24 (Cobra33).
15 godina
protjeran
offline
Kućne led žarulje

Pozdrav svima,
kupio sam ledice G4 kojima sam zamijenio stare halogene na kuhinjskom lusteru.

Sad moram za njih kupiti i led driver pa ne znam koji odabrati od ova dva i dali uopče ima razlike.

I jedan i drugi su 12 volti, razlika u snazi nebitna

1. https://imgur.com/a/m7rVDJM

2. https://imgur.com/a/K9HEvz0

Zahvaljujem na pomoći

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 18:28 (popo).
16 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
clutch kaže...

Bok,

koju LED žarulju staviti u plafonjeru? E27 grlo, snaga do 20W (do sad sam imao 17W, 1800lm i bila mi je ok). Dvije VTAC-ove ledice su mi krepale u roku par mjeseci, a nije da mi je cijeli dan svijetlo upaljeno.

Jel postoje neke posebne LED žarulje koje idu u plafonjeru?

V-TAC ima dvije godine garancije, pa mjenjaj kolko god treba zamjenit zato je garancija u igri.Ja imam osam komada različitih V-TAC modela(E27 i E14 mix), starost 1-1.5 godina i još niti jedna nije krepala.Ako koja krepa lako se zamjeni, srečom pa kupujem u klasičnoj maloprodaji (Uradisam) pa pokrepane žarulje brzo zamjene kad si rekel keks.

 

Sa Canyon modelima nemam sreče, ili sva tri komada E14/reflektor verzija 6W krepali u roku 6 mjeseci do godine dana.Garancija radi pa je sve zamjenjeno, i ako opet krepa opet na zamjenu dok ne iscuri garancija.

 

Problem je kaj ljudi često puta pobacaju/zaborave na račune za razne Led žarulje.Realno ljudima se često ne da natezat oko garancije obične žarulje(Web Shop kupovina), ili ono ma ko ga hebe jeftino pa krepalo kupit ču drugu.

 

Sused kuča do mene, prije par godina je kupil skupi Philips model 20W i to platil hm 120kn.Sječa se da je za taj model išla garancija od pet godina, ali nažalost račun je nestal a Filips kvaliteta je krepala nakon dvije i pol godine.

 

Led žarulje su realno ili nužno sranje, ali ne zbog samih ledica nego zbog naponskog djela koje je večinom smeče kvaliteta.Ledice traju dugo pa čak i one jeftine, ali naponski dio/ili elektronika do ledice to je obično šipak od kvalitete.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
7 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
popo kaže...

Pozdrav svima,
kupio sam ledice G4 kojima sam zamijenio stare halogene na kuhinjskom lusteru.

Sad moram za njih kupiti i led driver pa ne znam koji odabrati od ova dva i dali uopče ima razlike.

I jedan i drugi su 12 volti, razlika u snazi nebitna

1. https://imgur.com/a/m7rVDJM

2. https://imgur.com/a/K9HEvz0

Zahvaljujem na pomoći

U principu svejedno, i jedno i drugo može ispasti i šrot i dobro.

Nego, kaj su halogene G4 bile na 220V?

Ili imaju trafo na 12V?

 

 

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
rambox kaže...

 

Led žarulje su realno ili nužno sranje, ali ne zbog samih ledica nego zbog naponskog djela koje je večinom smeče kvaliteta.Ledice traju dugo pa čak i one jeftine, ali naponski dio/ili elektronika do ledice to je obično šipak od kvalitete.

 Čak u zadnje vrijeme puno češće naletim na problem s hladnim lemom, ali da, slažem se da su napajanja u svakoj LED žarulji totalni šrot, bez iznimke (čak nisam oduševljen ni industrijskim napajanjima za Led žarulje, a dosta sam ih se nagledao...).

 

 

 

Kruha i igala...
14 godina
odjavljen
offline
Re: Kućne led žarulje
fer-de-lance kaže...
rambox kaže...

 

Led žarulje su realno ili nužno sranje, ali ne zbog samih ledica nego zbog naponskog djela koje je večinom smeče kvaliteta.Ledice traju dugo pa čak i one jeftine, ali naponski dio/ili elektronika do ledice to je obično šipak od kvalitete.

 Čak u zadnje vrijeme puno češće naletim na problem s hladnim lemom, ali da, slažem se da su napajanja u svakoj LED žarulji totalni šrot, bez iznimke (čak nisam oduševljen ni industrijskim napajanjima za Led žarulje, a dosta sam ih se nagledao...).

 

 

 

 Meanwell majka :) Ni TCI nije loš.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
protjeran
offline
Re: Kućne led žarulje
fer-de-lance kaže...
popo kaže...

Pozdrav svima,
kupio sam ledice G4 kojima sam zamijenio stare halogene na kuhinjskom lusteru.

Sad moram za njih kupiti i led driver pa ne znam koji odabrati od ova dva i dali uopče ima razlike.

I jedan i drugi su 12 volti, razlika u snazi nebitna

1. https://imgur.com/a/m7rVDJM

2. https://imgur.com/a/K9HEvz0

Zahvaljujem na pomoći

U principu svejedno, i jedno i drugo može ispasti i šrot i dobro.

Nego, kaj su halogene G4 bile na 220V?

Ili imaju trafo na 12V?

 

 

 

 Imaju trafo na 12 volti

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 11:41 (popo).
15 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
Cobra33 kaže...

Info ako nekog zanima. Chipoteka ima akciju na V-TAC žarulje sa petogodišnjom garancijim. (Samsung LED Chip).

https://www.chipoteka.hr/vijest/v-tac-led-zarulje-akcija

 Ovo je smeće. Barem ove sa Samsung čipom

Naručio 5 komada.. 15, 17wW kombinacija. 

 

1. Jedna došla deformirana (deformiran priklljučak) - svaka čast njim iz Chipoteke jer su mi poslali dostavnu nazad i expresno zamjenili (u 3 dana oba smjera)

2. Sve do jedne su treperuše (dakle skužiš ako gledaš pozorno ili preko kamere)

3. Nakon tjedan dana jedna treperi ko žmigavac na autu kada jedan iz serije krepa. Počne tako treperit nakon 5 min rada. Dok je hladna radi ok.

 

Uglavnom loše iskustvo. Zmjeniti ću i tu. Ali eventualno ih možeš vani staviti. Ne preporučujem ništa ozbiljnije raditi pod njima ili u prostoriji u kojoj boraviš.

 

Možda su klasične bez Samsung čipa bolje? Da tražim sad kad reklamiram žmigavac običnu?

 

 

Ove gore sam kupio jer su mi Canyon koje sam već pohvalio u ovom topicu nakon godinu i pol počele krepavat. Nažalost njih ne mjenjaju jer ih nema više kod dobavljača. Prkatički nestale sa tržišta?

Ponuđen mi je povrat novca (krepalo 6/18) u roku od mjesec dana. Umjesto novca za tih 6 sam uzeo 3 Philpsove od 13W pa ću vidjeti njih. Jer su duplo skuplje od Canyona.

 

Ako netko ima preporuku za ok LED-ice neka viče. Tj ne znam kakve su ove SOLE njih nisam probao? http://www.led-sole.hr/hr/katalog/solar/103/1/ iako oni imaju njaviše 1100lm

7 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
popo kaže...

 Imaju trafo na 12 volti

 Onda ne moraš kupovati napajanje ak je to donekle stabiliziran izlaz na trafiću (ne previše iznad 12V s tim opterećenjem koje budeš stavio), jer G4 lampe rade i na AC i DC 12V zato jer je G4 priključak nepolariziran.

ali provjeri to za svaki slučaj.

 

plavi08 kaže...

 

Ako netko ima preporuku za ok LED-ice neka viče. Tj ne znam kakve su ove SOLE njih nisam probao? http://www.led-sole.hr/hr/katalog/solar/103/1/ iako oni imaju njaviše 1100lm

 Sole sam probao jednu kod kuma, bila treperuša, svjetlo ok inače (ali ne taj model, jedna slabija), a ta 1100 lumena ne bi trebala biti treperuša jer vjerovatno ima buck konverter na velikoj frekvenciji (kapacitivni dropperi trepere na niskoj frekvenciji, ali oni su samo u slabijim ledicama).

A ovu Philips 13W kaj uzimaš imam i ja par komada doma, odlične su.

Doduše, jedna Philips 8W mi je krepala odmah (ima negdje hladni lem), ali nisam reklamirao jer sam baš htip raskopat da vidim kakva je iznutra.

Polemit ću kad stignem, ako je u lemu problem.

 

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
Jakovp kaže...

 Meanwell majka :) Ni TCI nije loš.

 Ma, sve je to ok, i imaju odlične komponente, ali ja sam prvenstveno razočaran u to kaj ne uvode neke nove topologije (npr. sinkronu rektifikaciju), jer svi driveri su bazirani na tome da imaju obično brzu diodu na izlazu, a tu jako pada efikasnost i to je velika slaba točka uz elektrolite.

Kad vidim drivere sa sinkronom rektifikacijom (što je kod mnogih vrsta  industrijskih napajanja standard već valjda 20 i više godina) onda budem tek "impresioniran".

 

 

Kruha i igala...
14 godina
odjavljen
offline
Re: Kućne led žarulje
fer-de-lance kaže...
Jakovp kaže...

 Meanwell majka :) Ni TCI nije loš.

 Ma, sve je to ok, i imaju odlične komponente, ali ja sam prvenstveno razočaran u to kaj ne uvode neke nove topologije (npr. sinkronu rektifikaciju), jer svi driveri su bazirani na tome da imaju obično brzu diodu na izlazu, a tu jako pada efikasnost i to je velika slaba točka uz elektrolite.

Kad vidim drivere sa sinkronom rektifikacijom (što je kod mnogih vrsta  industrijskih napajanja standard već valjda 20 i više godina) onda budem tek "impresioniran".

 

 

 Meanwell u jačim serijama ima vrhunsku efikasnost, a u slabijima normalnu ajmo reći.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
plavi08 kaže...
Cobra33 kaže...

Info ako nekog zanima. Chipoteka ima akciju na V-TAC žarulje sa petogodišnjom garancijim. (Samsung LED Chip).

https://www.chipoteka.hr/vijest/v-tac-led-zarulje-akcija

 Ovo je smeće. Barem ove sa Samsung čipom

Naručio 5 komada.. 15, 17wW kombinacija. 

 

1. Jedna došla deformirana (deformiran priklljučak) - svaka čast njim iz Chipoteke jer su mi poslali dostavnu nazad i expresno zamjenili (u 3 dana oba smjera)

2. Sve do jedne su treperuše (dakle skužiš ako gledaš pozorno ili preko kamere)

3. Nakon tjedan dana jedna treperi ko žmigavac na autu kada jedan iz serije krepa. Počne tako treperit nakon 5 min rada. Dok je hladna radi ok.

 

Uglavnom loše iskustvo. Zmjeniti ću i tu. Ali eventualno ih možeš vani staviti. Ne preporučujem ništa ozbiljnije raditi pod njima ili u prostoriji u kojoj boraviš.

 

Možda su klasične bez Samsung čipa bolje? Da tražim sad kad reklamiram žmigavac običnu?

 

 

Ove gore sam kupio jer su mi Canyon koje sam već pohvalio u ovom topicu nakon godinu i pol počele krepavat. Nažalost njih ne mjenjaju jer ih nema više kod dobavljača. Prkatički nestale sa tržišta?

Ponuđen mi je povrat novca (krepalo 6/18) u roku od mjesec dana. Umjesto novca za tih 6 sam uzeo 3 Philpsove od 13W pa ću vidjeti njih. Jer su duplo skuplje od Canyona.

 

Ako netko ima preporuku za ok LED-ice neka viče. Tj ne znam kakve su ove SOLE njih nisam probao? http://www.led-sole.hr/hr/katalog/solar/103/1/ iako oni imaju njaviše 1100lm

 

Ovdje definitivno nešto ne štima. Kupio 10 kom. (8×9W i 2×17W) i niti jedna nije treperuša. 7 komada od 9W stavio u stubišnu rasvjetu i u ovih tri tjedna sve rade kako treba (Interval automata 5min. i barem se 50 puta pali svjetlo dnevno). Evo ponovo sam sve provjerio da li trepere i ništa. Stvarno mi je ovo sada čudno.

Ova Philips 13W je jako dobra LEDica.

 Imam jednu Philips LED-icu 9.5W koja mi je u kupaoni i WC-u sada već skoro 5 god. i dalje traje te nije izgubila puno na jačini svjetla. Radi svaki dan oko 2h. Tada sam je platio 70kn. Ono što je zanimljivo da je dosta teška. Možda i tri puta više od današnjih. E sada da li je u njoj ona smjesa sa kojim je preliven LED driver u njoj ne znam. Moguće. Možda je i metalni dio sa kojim se hlade LED Chipovi veći. Jednog dana ću to doznat. Ono što je bitno da se već odavno isplatila i to višestruko. Dobro da sam ih kupio 3 komada.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2018 8:30 (Cobra33).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kućne led žarulje
Kupio sam dvije ugradbene preko aliexpressa i kad sam ih rastavio vidim da je pasta između čipa i hladnjaka prilično traljavo stavljena, pa ako želite produljiti vijek nije loše pogledati i eventualno popraviti.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
Visak kaže...
Kupio sam dvije ugradbene preko aliexpressa i kad sam ih rastavio vidim da je pasta između čipa i hladnjaka prilično traljavo stavljena, pa ako želite produljiti vijek nije loše pogledati i eventualno popraviti.

 Ove termo paste što ih Kinezi stavljaju skoro svuda su niske kvalitate. Možda toplinske vodljivosti 1,5-2 W/(m-K). Sa boljim pastama temperature LED Chipa mogu pasti i za 2-3°C sa istim hladnjakom, ili metalnom podlogom. U svakom slučaju temp. ne bi trebala biti viša od 70°C. Mogu oni i do 90-100°C, ali jačina emisije svjetla pada i skraćuje im se vijek drastično.

Zato neka svatko pokuša primit donji dio LED žarulje nakon recimo 15 min. Teško da će je uspjet držat u rukama, jer je temperatura obično oko i preko 60°C. a to znači samo jedno. Da je temperatura LED Chipa preko 70°C. Možda i preko 80°C. Drugim riječima preko neke dozvoljene temperature. Netko je tu napisao da je ustvari LED Driver (elektronika) u žarulji taj koji odlazi prije LED Chipa. To je točno. Prvenstveno odlaze nekvalitatni Elko kondenzatori 2-22uF na ulazu iza ispravljača napona i rijeđe u switcheru. Tu su i blok kondenzatori na kojima piše 400V, a ustvari su za max. 250V što je premalo, jer je napon na vrhu sinusoide oko 315V. Istina da bi blok kondenzatori trebali izdržati max. napon koji je barem 50% viši on nazivnog koji piše na njima, ali to se odnosi na kvalitatne, a štedi se svuda.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2018 21:45 (Cobra33).
14 godina
offline
Kućne led žarulje

Gledamo jučer stropne svjetiljke i super nam je par LED modela u Lesnini, a i nešto smo gledali u Emzetti i Pevecu. 

Dizajn nam odgovara i super je što putem daljinskog možemo upravljati s rasvjetom. 

Cijene nisu baš niske, prosjek je oko 2k kn za dio što se tiče boravka i blagavaonice te cca 1k kn za kuhinju i sl. 

Cijena nam odgovara i prije kupovine pitam prodavača kako to zamijeniti kada pregore LED, ali po njima ništa od toga se ne mijenja. 

Mislio sam da mogu jednostavno staviti drugu LED traku, ali po njima ništa od toga. 

Daju jamstvo od dvije godine, ali nije to baš sitnica od novca da bi mijenjali sve iznova dvije-tri godine, a i nemam baš volje za npr tri godine sve skidati i mijenjati. 

Postoji li neka opcija za zamjenu ovih LED žarulja kada pregore (na webu nema ono što smo gledali, ali je sve to sličan dizajn):

 

https://m.xxxlesnina.hr/p/novel-led-svjetiljka-stropna-004062000601

 

Stoji kako se LED ne može mijenjati, ali možda neko od vas zna ima li neki način za zamjenu ili ako nije moguće na ovima, postoje li neke sličnog dizajna gdje se mijenja LED? 

Nikako ne bi uzimali ugradbene LED, ali ove nam se sviđaju. 

 

Sada imamo LED u hodnicima, i jedna je super, ali isti model u drugom hodniku smo mijenjali dva puta. 

Nakon drugog puta sam odustao od zamjena i slanja na jamstvo i vratio sam staru rasvjetu (rasvjeta u hodniku radi uvijek isto vrijeme pošto nam tako odgovara i tako smo složili). 

Tu je plus jer se sve lako mijenja (a i van jamstva je cijena kod nas nekih stotinjak kn), a ako se ovo uistinu ne može nikako zamijeniti onda bi trebali razmisliti o drugim idejama oko tog dijela dizajna. :) 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kućne led žarulje

Ne mogu garantirati za svaki model, a nisam ni isprobao iz prve ruke, ali čini mi se da bi na većini takvih svjetiljki spretniji uradi-sam majstor mogao zamijeniti LED traku.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
Kućne led žarulje

Da li netko zna gdje ima za kupit malo jača smart žarulja, a da ima daljenski, tipa ova na slici

14 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
Visak kaže...

Ne mogu garantirati za svaki model, a nisam ni isprobao iz prve ruke, ali čini mi se da bi na većini takvih svjetiljki spretniji uradi-sam majstor mogao zamijeniti LED traku.

 

Poanta je da je LED rasvjeta takve vrste još uvijek preskupa za prosječnog korisnika.

 

Brandovi su ohoho skupi, a jeftikaneri često zuje/pište/cvile, em imaju koma boju svjetla, em trepere, pogotovo rješenja koja se mogu prigušivati,
em crkavaju unutar godine dana. Ovo nije pravilo, znaju i jefikaneri izdržat, a znaju i brand imena krepat unutar par mjeseci.

Prodavači redom velikim slovima ističu trajanje od 50k sati, no nitko ne navodi da je to samo okvirni radni vijek samog LED elementa,
testirano u savršenim uvjetima napajanja i hlađenja, bez čestog paljenja i gašenja.
A kod sijalica zapravo krepa ili elektronika ili trafo i ili se LEDice razleme zbog neadekvatnog hlađenja.

Za skupa LED rasvjetna tijela garancija bi trebala biti minimalno 5 godina.

 

Ako se sjećate kad su smrtonosne štedne CFL sijalice ulazile na velika vrata, garancija je bila čak 7 godina pa su je smanjili na 5 pa na 2
pa su je proglasili neprijateljem br. 1

 

Što se ekološkog aspekt tiče, LED sijalice imaju i plastike i dosta metala i otrovnih materijala i elektroniku i transformator,
jedina prednost je u manjoj potrošnji struje, ako ne crkne prije no što se isplati.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2019 13:22 (Krx).
14 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
Visak kaže...

Ne mogu garantirati za svaki model, a nisam ni isprobao iz prve ruke, ali čini mi se da bi na većini takvih svjetiljki spretniji uradi-sam majstor mogao zamijeniti LED traku.

 Znaš u čemu je tu problem, konkretno u modelima koje sam ja gledao? Nekako mi izgleda kao da je samo kućište oko LED traka zaliveno pa ne znam kako bi to zamijenio bez trganja. 

Baš zato me zanima ima li netko sličan model i je li uspio zamijeniti LED traku bez da je doslovno razvalio cijelo kućište  

 

Malo mi to izgleda skupo ako ne mogu ništa zamijeniti jer se radi o cca 1300 kn po komadu. 

 

Ove koje sada imamo kod kuće se lijepo zamijene, cijeli dio se makne i za cca 100 kn kupiš original oblik koji ti treba. 

Jedini problem kod tih koje je imam je što jedna radi idealno i nikada je nisam morao mijenjati, a drugu više nemam volje slati na jamstvo. 

 

Malo pretjeruju s tim cijenama jer zamisli da još u sve ostale moram slati na jamstvo ili još gore da ih nakon te dvije godine doslovno moramo baciti kada pregore. 

 

Ma prešao bi i preko cijene pošto nam se sviđaju, ali je totalna tlaka da moram mijenjati cijelu svjetiljku ako pregori (skidanje dolje, traženje nečeg drugog, kupovina i opet sve slaganje na strop). 

 

Ako se to ne može zamijeniti, morati ću tražiti novu ideju pošto sve to onda nije baš najbolja investicija....šteta... 

 

Sreća u nesreći da sam pitao prije kupovine pošto sam već sve polako uzimao i išao na blagajnu.

crash11 kaže...

Da li netko zna gdje ima za kupit malo jača smart žarulja, a da ima daljenski, tipa ova na slici

 Koliko jača? Kupio sam ja par komada prije cca godinu dana u Lidlu pa možda treba pratiti njihove akcije. Ove moje još nisam ni otvorio, ali mogao bi im uskoro naći neku primjenu. :)

 

Mislim da sam vidio nešto i u Ikei, ali one imaju samo onaj daljinski koji se montira umjesto klasičnog prekidača.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kućne led žarulje
win32 kaže...

 Znaš u čemu je tu problem, konkretno u modelima koje sam ja gledao? Nekako mi izgleda kao da je samo kućište oko LED traka zaliveno pa ne znam kako bi to zamijenio bez trganja. 

Baš zato me zanima ima li netko sličan model i je li uspio zamijeniti LED traku bez da je doslovno razvalio cijelo kućište  

 

 

 

Ma prešao bi i preko cijene pošto nam se sviđaju, ali je totalna tlaka da moram mijenjati cijelu svjetiljku ako pregori (skidanje dolje, traženje nečeg drugog, kupovina i opet sve slaganje na strop). 

 

 To je glavno pitanje, može li se rastaviti (i opet sastaviti) ili ne. S obzirom da si ti jedini to vidio izbliza, najbolje možeš procijeniti.

 

 

Ovo sa skidanjem te čeka čak i ako se može popraviti ili da imaš doživotnu garanciju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Kućne led žarulje

Da, nažalost ništa od toga. Da bi došao do LED trake morao bi sve razdvojiti, a to znači doslovno trganje Šteta.

Samo pazi ovo, kaže mi prodavač u Lesnini (ili Emzetti, više sam zaboravio gdje sam sve bio) kako im tako dolazi oko 90% nove rasvjete.

Znači, dok traje jamstvo još ti oni zamijene ako se nešto strga, a nakon toga možeš lampu bacit u smeće. 

Zanimljivo je da se ne mijenjaju ni ove koje sam ja gledao i koje koštaju cca 1300 kn, a ne mijenjaju se ni one koje imaju za cca 7-8000 kn. Velik novca za nešto što bacaš u smeće nakon što istekne jamstvo od dvije godine i kada nešto pregori. 

Bogme su to mudro smislili, a očito im prolazi kada dobivaju toliko novih modela (a i vidi sam da ljudi kupuju).

Ove moje LED plafonjere se normalno otvore i sasvim normalno se skida LED traka (bez nekog kemijanja, predviđeno je za laku zamjenu) pa sam zato mislio i da se ovo može lako zamijeniti. 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
offline
Kućne led žarulje

Više nema Canyon žarulja, navodno povučene iz prodaje, koliko čitam. Crkle s mi dvije nakon oko godine dana, ali dobro su svijetlile. Sada sam ubacio jednu rezervnu V-Tac od 15W i odmah na prvu sam osjetio treperenje, ono kad brže pomičeš glavu i pogled lijevo-desno, skuži se, kao da ti je isprekidan pogled, nije fluidan.

 

Postoje li jos koje samo da ne trepere, a da su povoljne ? Koliko ce trajati je sporedno, to je i tako često lutrija.

 

Ovo možda, jel čuo za ove tko uopće ?

Sunlight Led Žarulja

7 godina
offline
Re: Kućne led žarulje

Možda u Chipoteki one V-tac sa Samsung ledicama.

Samo pogledaj jel tko testirao, kakve su.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2019 15:47 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
ALVIN kaže...

Više nema Canyon žarulja, navodno povučene iz prodaje, koliko čitam. Crkle s mi dvije nakon oko godine dana, ali dobro su svijetlile. Sada sam ubacio jednu rezervnu V-Tac od 15W i odmah na prvu sam osjetio treperenje, ono kad brže pomičeš glavu i pogled lijevo-desno, skuži se, kao da ti je isprekidan pogled, nije fluidan.

 

Postoje li jos koje samo da ne trepere, a da su povoljne ? Koliko ce trajati je sporedno, to je i tako često lutrija.

 

Ovo možda, jel čuo za ove tko uopće ?

Sunlight Led Žarulja

 Jaka kvaliteta. Valjda imaš račun i garanciju. Ja sa V-Tac žaruljama nemam problema. A da probaš sa Philips Ledicama.

16 godina
neaktivan
offline
Kućne led žarulje

SimPex u Sparu ne trepere i imaju dobru toplu boju. Trenutno su na sniženju, 12W s 50kn na 35. Manje snage su jeftinije.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
fer-de-lance kaže...

Možda u Chipoteki one V-tac sa Samsung ledicama.

Samo pogledaj jel tko testirao, kakve su.

 

 

 Gore je @plavi napisao da mu ni jedna od 5 tih jačih nije valjala, i sve su bile treperuše. Ne da mi se baciti 35 kuna da testiram, radije ću onda Optonicu za 18 kuna.

Cobra33 kaže...

 Jaka kvaliteta. Valjda imaš račun i garanciju. Ja sa V-Tac žaruljama nemam problema. A da probaš sa Philips Ledicama.

 I da imam ne bih se zezao sa vraćanjem

7 godina
offline
Re: Kućne led žarulje

Da, gle fakat, već sam zaboravil na taj post 

 

Uglavnom, ja sam uzeo Philips 13W u Pevecu dok su bile na akciji, odlične su, ali ne znam jel još drže.

Zeo sam i 8W Philips, i jedna mi je krepala nakon par mjeseci (ima negdje na ledici hladni lem, nisam ju još složio, i jednoj je jedna ledica crkla, pa sam ju premostio, i ta radi i dalje.

Ali 13W sve rade perfektno.

Tak da stoji preporuka ak imaju.

 

 

Kruha i igala...
12 godina
odjavljen
offline
Kućne led žarulje

Gdje kupiti dobre LED žarulje, ne trebaju podržavati dimanje. Da nisu skupe, a opet ni jeftine koje krepaju malo malo 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice