Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.117
|
čitano: 781.582
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Čuješ ga u vanjskoj jedinici. Meni se palila greška, kompresor se nije mogao pokrenuti zbog lošeg kondenzatora. Novi je bio nekih 30kn

16 godina
offline
Klima uređaj - pitanje
Pozdrav ljudovi.. Pitanjce, ak ima ko od vas Haier klimu s wifijem. Bilo je već riječ o tome, al nemrem nać nigdje tu temu.. Dakle, kak se pali wifi na Haier Tundra Green Wifi Plus?

Zametnuo uputstva i nemrem ih nać, internet niš konkretno ne nudi oko toga..
15 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
R36 kaže...
 Haier radi na drugačiji način : Automatsko samočišćenje hladnom ekspanzijom. Zaleđivanjem površine isparivača učinkovito se uklanjaju nečistoće i bakterije. Posebni filteri uklanjaju bakterije, viruse, čestice prašine, alergene i neugodne mirise te suzbijaju nastajanje plijesni. Tako da ja s tim nemam problema.

 

 

 Imam Haier Brezza  klimu 3.5kw kupljenu 04.2016.g. i koristim je samo ljeti u apartmanu. Čim je bila montirana slabo je hladila i zvao sam montažera te je utvrđeno da nije imala dovoljno plina. Isti je nadopunjen i radila je do nedavno samo ljeti.

Nedavno sam imao goste koji su otišli dan ranije od predviđenog odlaska i nisu me obavijestili nego sam to saznao naknadno. U apartmanu sam otkrio da klima pokazuje grešku E8 komunikacija između vanjske i unutarnje jedinice a način na koji sam otkrio da je klima neispravna je utičnica za klimu koja je virila jedno 1cm iz zida. Sam gost me uopće nije obavijestio da ima problema sa klimom ali me je njegov raniji odlazak malo iznenadio nakon što sam ovo otkrio. E zašto je on klimu pokušao ili čak i isključio iz utičnice ne znam ali mi je čudno što me nije o tome obavijestio i zbog ovih njegovih postupaka mislim se da je on možda glavni krivac na neki način ovog kvara. Pozvao sam servisera i on je skinuo elektroploču sa vanjske jedinice i javio da je otišao veliki čip na ploči i da će trebati nova i sad čekam procjenu kvara.

Serviser mi je rekao i jedan podatak da su ove klime odnosno njihov softwer prilično trome i da ne trpe da se isključuju iz napona bez obzira bile ugašene ili ne jer da ta radnja može dovesti do kvara koji se meni dogodio. Ako je to točno onda iduća klima neće bit ovaj model odnosno proizvođač.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 19:44 (stoop).
14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Pa nisu iskljucivali klimu iz zida bez razloga. Prije ce biti da su otisli jer klima ne radi.
10 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Meni je vanjska jedinica na poluzatvorenom balkonu. Ma 3,5m širine imam otvor 140x140cm. Po ljeti kad radi, na balkonu se ne može biti jer je 50 stupnjeva, možda i više. 

 

Utječe li ta visoka temperatura na rad vanjske jedinice, klime općenito i potrošnju? 

 

Nikad ne hladim ispod 26°, nekad kad spavamo stavim i na 27. Nisam do sada primjetio ikakve probleme.

 

Klima je Fujitsu sa inverterom i unutarnja se ponekad zna ugasiti. Znači prestane puhati i onda kao da kasni sa ponovnim paljenjem jer već osjetim da je postalo vruće u sobi. Sad kad je mode na auto i puhanje na auto to se više ne događa.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Diablo86 kaže...
Pa nisu iskljucivali klimu iz zida bez razloga. Prije ce biti da su otisli jer klima ne radi.

 Ja polazim od sebe.Ako klima nije radila red je da se obavijesti vlasnik o problemu a ne sam petljat oko nje jer isključivati klimu iz zida ništa ne mjenja jer ona putem daljinskog reagira za paljenje i gašenje usprkod greške koju prikazuje.Jer šta bilo da bilo oni nisu trebali ništa raditi oko nje. Ako je klima bila u kvaru obavijesti me  da nešto nije u redu da nisi zadovoljan i da odlaziš a ne pokupiti se bez riječi. Osim toga postoji još jedna klima veća u dnevnom prostoru tako da nisu bili apsolutno bez hlađenja.

Uglavnomovaj post je postavljen radi spomenute greške a gosti nisu u prvom planu.

6 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
stoop kaže...
Diablo86 kaže...
Pa nisu iskljucivali klimu iz zida bez razloga. Prije ce biti da su otisli jer klima ne radi.

 Ja polazim od sebe.Ako klima nije radila red je da se obavijesti vlasnik o problemu a ne sam petljat oko nje jer isključivati klimu iz zida ništa ne mjenja jer ona putem daljinskog reagira za paljenje i gašenje usprkod greške koju prikazuje.Jer šta bilo da bilo oni nisu trebali ništa raditi oko nje. Ako je klima bila u kvaru obavijesti me  da nešto nije u redu da nisi zadovoljan i da odlaziš a ne pokupiti se bez riječi. Osim toga postoji još jedna klima veća u dnevnom prostoru tako da nisu bili apsolutno bez hlađenja.

Uglavnomovaj post je postavljen radi spomenute greške a gosti nisu u prvom planu.

Čemu spominjati goste uopće..

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2020 11:29 (love2ml86).
6 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

https://www.sancta-domenica.hr/klima-uredaj-midea-breezeless-msfaau-12hrfn8-qrd6gw-mob01-12hfn-komplet.html

Klima mi može stajati u prostoriji jedino tako da gleda prema onome koji sjedi, dakle puše direktno. Ovaj koncept s rupicama mi izgleda zanimljivo. To sam vidio da ima i Samsung WindFree ali je dosta skuplji.

Imate li vi još kakav prijedlog?

12 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Ako će sluuuučajno nekome zatrebati:

Podešavao sam univerzalni daljinski na mobitelu za čim više svojih uređaja, i nema Vaillant klime na popisu.

Nakon istraživanja otkrio sam da iste daljinske imaju ovi modeli (skoro svi ostali se nalaze u Mi remote aplikaciji)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav.

Zamolio bih za Informaciju. Gledao sam klime između 2700kn i 3100. Naošao sam na Gorenje

Gorenje Pandora 35

 

I Elit

Elit

Ima je u metrou za 2750

 

I gree za 3300?

 

Kakve su dotične klime?

 

BF4 & BF1 - Tonyhrv [url=https://www.gametracker.com/server_info/108.61.102.138:28016/][img]https://cache.gametracker.com/server_info/108.61.102.138:28016/b_560_95_1.png[
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
tonik kaže...

Pozdrav.

Zamolio bih za Informaciju. Gledao sam klime između 2700kn i 3100. Naošao sam na Gorenje

Gorenje Pandora 35

 

I Elit

Elit

Ima je u metrou za 2750

 

I gree za 3300?

 

Kakve su dotične klime?

 

 Gree je po mom tu daleko najbolji (zadnjih godina vladaju tržištem) a nemoj zanemarit ni njihovu kćer AZURI odlične su se pokazale 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Cpu je spomenuo Azuri da je ok. Ali...

A i kolegica ima Azuri. i crkla joj prije par dana. Stara 2 godine.

BF4 & BF1 - Tonyhrv [url=https://www.gametracker.com/server_info/108.61.102.138:28016/][img]https://cache.gametracker.com/server_info/108.61.102.138:28016/b_560_95_1.png[
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Sto ne znaci da je Azuri los jer krepavaju sve klime i ne postoji marka bez reklamacija :)
Kolega uzeo prije par mjeseci dva komada Haier i jako je zadovoljan. U mome kraju svi Vivaxa hvale (ko i ovaj Cpu). Ocito nekakva indoktrinacija servisera kao autoriteta... Ja bi osobno Hisense.
13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Mi imamo u lokalu kojeg rentamo Azuri 5 KW, evo već 2 godine radi bez greške, skoro pa radi cijeli dan/svaki dan.

13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Ujutro smo raspravljali o klimama. I došao sam do zaključka da nebi bilo loše nabavit klimu koja ima wi fi, tj. koju se može namještavat i korigirat preko aplikacije a da nisi uopče doma. Zašto to gledam i mislim kao top stvar?

Jer dotična klima će bit u apartmanu. S obzirom da će ju gosti koristit, a znamo da ima svakakvih načina upotrebljavanja. U slučaju kad ode na cjeli dan na plažu i ostavi ju upaljenu, da ja njima ne ulazim u apartman jer poštujem privatnost. Samo preko aplikacije joj namjestim tajmer da se zgasi i upali periodično.

E sad da li su to toliko napredne aplikacije i da li to pije vodu?

 

Razumljivo je da nemogu više gledat klimu za 2500 kn ili 2700kn

Jer čisto sumnjav da bi ELIT za  2750 imao tak razvijen sustav.

BF4 & BF1 - Tonyhrv [url=https://www.gametracker.com/server_info/108.61.102.138:28016/][img]https://cache.gametracker.com/server_info/108.61.102.138:28016/b_560_95_1.png[
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2020 12:04 (tonik).
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Neke Vivax klime ti imaju Wi-Fi modul koji dokupiš za 150kn. (ne ulazim u to je li Vivax dobar odabir ili ne, to je vec do osobnih preferenci).

Attachao sam ti screenshote kako app izgleda (sorry na povecim fileovima). Gledao sam u app storeu recenzije i neki ljudi su se znali zaliti da im nekada ne registrira klimu kada su na mobile mreži, no, tih iskustava jos nisam imao.


P.S. ja sam svoj Vivax model platio 3490kn (3.5kw):

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2020 12:29 (skoosha).
13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Nice. Dosta dobro izgleda.

Vidio sam i ja da su Vivax sve bolje. Našao sam i Midea da ima za 3100 sa wi fi modulom.

Gorenje otpada i Elit otpada.

BF4 & BF1 - Tonyhrv [url=https://www.gametracker.com/server_info/108.61.102.138:28016/][img]https://cache.gametracker.com/server_info/108.61.102.138:28016/b_560_95_1.png[
12 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Daikin moze. Neznam kad sam zadnji put koristio daljinski. 

Ako sam ti pomogao opali TD!
13 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Imam klimu "kineza" AMSTAR 3,5 kW od 2004. god. kupljena u trgovini Spartak (tada je to bila trgovina samo sa jeftinom kineskom robom). Montažu klime sam uradio uz pomoć prijatelja tako da sam morao produljiti bakrene cijevi i el. kabele između unutrašnje i vanjske jedinice za još dodatnih 5m (ukupno 10m). Jedino iz tog razloga (produljenja cijevi) sam ipak zvao servisera da mi vakuumizira i eventualno dopuni plinom i puste u pogon (to je tada koštalo 350,00 kn). Sve je proteklo u najboljem redu, produljene cijevi nigdje nisu puštale i taj Kinez AMSTAR od svega 2.300,00 kn sve do neki dan, bez i jednog kvara odlično je radio. Doduše, nije ta klima bila pretjerano u upotrebi ... normalno u ljetnim mjesecima radila je po 10-tak sati dnevno kada je za to bilo potrebe. Klima je služila samo za hlađenje. Samo iz znatiželje sam isprobao grijanje i to je uredno radilo. Na poslu imam LG K12AH 3,5 kW stari model star nekih 10-tak god. ali imam osjećaj da je moj AMSTAR puhao hladniji zrak pri istoj temperaturi. Eto moj Kinez "noname" je 16 godina radio bezprijekorno i nemam se ni na čega žaliti.

Kako sam već spomenuo a i dobro je izdržala, prije par dana dogodio se prvi :) a mislim i posljednji kvar jer negdje dolazi do kratkog spoja i pregaranja osigurača :(. Klima uredno starta, radi nekada 10 min. a nekada 10 h dok ne izbije osigurač 16A (onaj stari sa licnom). Zamijenim osigurač i ona dalje opet radi neko vrijeme dok opet ne izbije-izgori osigurač. To se dešava nekada češće, nekada samo jednom a nekada niti jednom. Nema nekog pravila. Inače, poznanik koji prodaje i ugrađuje klime mi je rekao da se najvjerojatnije radi o tome da u određenom momentu pri radu dođe do "proboja napona" u kompresoru. Prvo je mislio da se radi o kvaru kondenzatora kompresora ali kada je čuo da se to dešava u radu a ne pri samom startanju, ipak je kako kaže vjerojatno kvar kompresora u pitanju. Uz najbolju volju on sada ne može detaljno detektirati kvar jer ima posla preko glave a i klima je već prilično stara i pošteno svoje odslužila.

 

Eh, sada da mi netko kaže da Kinez od 2.300,00 kn ništa ne vrijedi?! Radila je bez kvara 16 godina, hej šesnaest punih godina bez kvara!

Sada je očito došlo vrijeme za novu i najvjerojatnije će biti Vivax ACP-12CH35AEMI, Wi-Fi, inverter, R32.

 

Pozdrav svima!

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2020 10:05 (Layer).
6 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Layer kaže...

 

 

Eh, sada da mi netko kaže da Kinez od 2.300,00 kn ništa ne vrijedi?! Radila je bez kvara 16 godina, hej šesnaest punih godina bez kvara!

Sada je očito došlo vrijeme za novu i najvjerojatnije će biti Vivax ACP-12CH35AEMI, Wi-Fi, inverter, R32.

 

Tko je rekao da kinezi ništa ne vrijede, činjenica je da nisu iste kvalitete kao i japanci npe. (govorimo generalno, iznimke naravno postoje).

Mislim tko bi normalan kupovao skuplju klimu ako je jednako kvalitetna kao i ona najjeftinija..

13 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
love2ml86 kaže...
Layer kaže...

 

 

Eh, sada da mi netko kaže da Kinez od 2.300,00 kn ništa ne vrijedi?! Radila je bez kvara 16 godina, hej šesnaest punih godina bez kvara!

Sada je očito došlo vrijeme za novu i najvjerojatnije će biti Vivax ACP-12CH35AEMI, Wi-Fi, inverter, R32.

 

Tko je rekao da kinezi ništa ne vrijede, činjenica je da nisu iste kvalitete kao i japanci npe. (govorimo generalno, iznimke naravno postoje).

Mislim tko bi normalan kupovao skuplju klimu ako je jednako kvalitetna kao i ona najjeftinija..

 Naravno da su generalno japanske klime kvalitetije izrade ali i puno su skuplje. Sada da li se isplati plaćati toliku cijenu zavisi što korisnik očekuje i koju potrebu ima. Ako je potreba samo za hlađenjem i ne baš velika upotreba a tu mislim da klima ne treba raditi skoro 24h/2mj. u tom slučaju mislim da je suludo plačati nešto za čime nema potrebe. To je isto kao kada se uspoređuje cijena, kvaliteta i izdržljivost između amaterskog (hoby) i profesionalnog alata. U većini slučajeva cijena je opravdana a sada da li nekome sve to treba što opravdava veću cijenu druga je stvar ... svakome na volju.

Osobno, uvijek sam za najpovoljniji odnos "uloženo/dobiveno".

16 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Ljudi, Haier Tundra Green WIFI plus, baca grešku E7...

Probao, isključio iz struje, pričekao par min. i uštekao i upalio klimu, ne baca grešku, onaj unutra valjak se počne vrtit na nekom minimumu i onda stane..

 

Kolko čitam, to je greška u pcb-u, E7 i vele da je to "uobičajen" problem kod Haiera.. Jel imao ko isti slučaj?

Očito ću sutra morat zvat servisere nek pogledaju o čem se radi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2020 15:30 (zvonac).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
zvonac kaže...

Ljudi, Haier Tundra Green WIFI plus, baca grešku E7...

Probao, isključio iz struje, pričekao par min. i uštekao i upalio klimu, ne baca grešku, onaj unutra valjak se počne vrtit na nekom minimumu i onda stane..

 

Kolko čitam, to je greška u pcb-u, E7 i vele da je to "uobičajen" problem kod Haiera.. Jel imao ko isti slučaj?

Očito ću sutra morat zvat servisere nek pogledaju o čem se radi.

 Imal takvih slučajeva sa Haierom, uglavnom desi se uslijed nestanka struje ili udara groma, izgorila ti pcb pločica na vanjskoj jedinici najvjerovatnije ...

12 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Ljud, jučer mi se dogodilo da mi je iz unutarnje jedinice kapnulo nekoliko kapi na kauč.

Odmah sam ugasio klimu.

Vaillant, stara desetak godina.

Što mi je činiti?

Deset godina je puno i tražiti novu? :) Zvati servis? Ovo je nešto normalno i riješava se nekim laganim fiksem?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CyberDemonVZ kaže...

Ljud, jučer mi se dogodilo da mi je iz unutarnje jedinice kapnulo nekoliko kapi na kauč.

Odmah sam ugasio klimu.

Vaillant, stara desetak godina.

Što mi je činiti?

Deset godina je puno i tražiti novu? :) Zvati servis? Ovo je nešto normalno i riješava se nekim laganim fiksem?

Polako. Moguće je da je samo zaštopan izvod, a moguće je i da fali plina.

Provjeri prvo, ako kondenzat normalno curi van zovi servis.

7 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Otvori plastiku i pogledaj jel nekaj očigledno.

Može biti da je crijevo koje odvodi kondenzat van ispalo iz utora pa da tu kapa.

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Old Iggy kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Ljud, jučer mi se dogodilo da mi je iz unutarnje jedinice kapnulo nekoliko kapi na kauč.

Odmah sam ugasio klimu.

Vaillant, stara desetak godina.

Što mi je činiti?

Deset godina je puno i tražiti novu? :) Zvati servis? Ovo je nešto normalno i riješava se nekim laganim fiksem?

Polako. Moguće je da je samo zaštopan izvod, a moguće je i da fali plina.

Provjeri prvo, ako kondenzat normalno curi van zovi servis.

fer-de-lance kaže...

Otvori plastiku i pogledaj jel nekaj očigledno.

Može biti da je crijevo koje odvodi kondenzat van ispalo iz utora pa da tu kapa.

 Zahvaljujem. Poslije posla ide pregled :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Ima li tko situaciju da mu klima ima wifi 2.4GHz i da mu je router na koji je spojena dual band? Ima li kakvih problema pri upravljanju? Moj router je 2.4 GHz i preko njega klima radi besprijekorno, ali planiram uzeti neki dual band radi 5GHz.

12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Punti kaže...

Ima li tko situaciju da mu klima ima wifi 2.4GHz i da mu je router na koji je spojena dual band? Ima li kakvih problema pri upravljanju? Moj router je 2.4 GHz i preko njega klima radi besprijekorno, ali planiram uzeti neki dual band radi 5GHz.

 Imao sam sličan slučaj, ali s drugim smart uređajima (HiFi linija i jedan IoT uređaj), pa dok ne stigne potvrda od nekog drugog baš za klimu, da ja napišem svoje.

Router napravi dvije konekcije 2.4 i 5. Spajaš se na koju želiš. 2.4GHz uređaji se uredno spajaju na tu vezu i uopće ne vide ovu od 5GHz i sve uredno radi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2020 15:51 (CyberDemonVZ).
11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Ljudi. Pitanje. Koliko kosta ciscenje klime?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice