Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.117
|
čitano: 786.606
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Moje iskustvo. 

Imao Končar klimu 12 godina - C klassa i u 12 godina ni jedan servis.

Ove godine sam htio novu klimu, da je inverter, da je tiha, da ima funkcionalni wifi. Končar nisam mogao naći od 3.5kw samo 2.5kw.

Nakon čitanja svega i svačega...odluka je pala na Haier Tundra Green Wifi. 3.6kw - model 2019.god

 

Montirana i s 3.6kw ohladim 80-90 kvadrata kuće. Nakon toliko godina napokon mogu spavat u spavaćoj sobi preko ljeta. Bitno je naglasiti da mi je klima u boravku.

Klima je izrazito tiho, vanjska jedinica tiha,hladi odlično, aplikacija wifi odlična

Platio sam je 3990kn u MB Frigo, inače se može dobit za 3500kn.Za tu lovu bolje klime nema. 

 

Nastavno na Daikin - prošle godine je punac kupio na moju preporuku., 3.5kw. Ništa njegova nije nešto tiša ili bolja od ove moje Haier.

Sve to isto hladi...

Pustite me tih priča o premuim klasi, srednjoj klasi i sl..., na kraju svaka hladi. Ako se netko na klimu grije e to je druga priča., za hlađenje nema smisla bacat lovu za skupe klime.

 

Slika wifi Haier aplikacije 

5 godina
protjeran
offline
Klima uređaj - pitanje

https://www.bauhaus.hr/haier-inverterski-klima-uredaj-tundra-green-3-6-kw.html

 

Ima ta Tundra za 3.400 kn. Vjerujem da je stvarno odlična.

Možda se može dati i ispod 3.000 kn za odličnu klimu

https://www.nabava.net/klima-uredaji/vivax-acp-12ch35aeqi-klima-uredaj-cijena-wi-fi-inverter-r32-60960431

 

Razlika je za ovaj napaćeni hrvatski narod 2.450 kn ili 4.000 kn.

Ako je samo za hlađenje nema se što razmišljati, nego naručivati

15 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Kupio sam stan u kojem je bila montirana nova Maxon klima. Imao sam svakakve klime ali ova je daleko najbučnija. Koliko sam uspio skužiti to je nekakvo rebrandirano kinesko smeće koje se prodaje pod hrvatsko.

Uselili smo se u rano proljeće pa ju nismo koristili do prije nekoliko tjedana. Isprobao sam ju prije i činila mi se ok, međutim sad nakon duljeg korištenja se primijeti da je vanjska jedinica najbučnija na zgradi. Nekakav manji plastični poklopac, kojeg drže dva vijka od tri milimetra, je bučio od vibracija, njega sam skinuo pa je sad bolje.

Svojevremeno je baš jako vibrirala tako da sam zvao servisera, međutim dugo se čeka na red tako da još uvijek ne znam jeli problem konkretno u ovom modelu ili je općenito smeće od klime. Inače vibracije su odjednom prestale.

Uglavnom, odlučio sam na proljeće iduće godine uzeti drugu klimu a Maxon ne bih preporučio nikome.
Tempus fugit
5 godina
protjeran
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
robisierra92 kaže...
Kupio sam stan u kojem je bila montirana nova Maxon klima. Imao sam svakakve klime ali ova je daleko najbučnija. Koliko sam uspio skužiti to je nekakvo rebrandirano kinesko smeće koje se prodaje pod hrvatsko.

Uselili smo se u rano proljeće pa ju nismo koristili do prije nekoliko tjedana. Isprobao sam ju prije i činila mi se ok, međutim sad nakon duljeg korištenja se primijeti da je vanjska jedinica najbučnija na zgradi. Nekakav manji plastični poklopac, kojeg drže dva vijka od tri milimetra, je bučio od vibracija, njega sam skinuo pa je sad bolje.

Svojevremeno je baš jako vibrirala tako da sam zvao servisera, međutim dugo se čeka na red tako da još uvijek ne znam jeli problem konkretno u ovom modelu ili je općenito smeće od klime. Inače vibracije su odjednom prestale.

Uglavnom, odlučio sam na proljeće iduće godine uzeti drugu klimu a Maxon ne bih preporučio nikome.

 sad mi je žao da nisam ovo znao. ipak bih je nekom preporučio. Punici 

12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
kućaposo kaže...

https://www.bauhaus.hr/haier-inverterski-klima-uredaj-tundra-green-3-6-kw.html

 

Ima ta Tundra za 3.400 kn. Vjerujem da je stvarno odlična.

Možda se može dati i ispod 3.000 kn za odličnu klimu

https://www.nabava.net/klima-uredaji/vivax-acp-12ch35aeqi-klima-uredaj-cijena-wi-fi-inverter-r32-60960431

 

Razlika je za ovaj napaćeni hrvatski narod 2.450 kn ili 4.000 kn.

Ako je samo za hlađenje nema se što razmišljati, nego naručivati

Ma stvarno je klima odlična. Vanjska jedinica je jebeno tiha.

 

Nastavno na LG Art Cool - htio je kupit 3.5kw - 6100kn. Bila je dvojba Haier ili LG... Na kraju razum i pamet presudila pa uzeo Haier...i uštedio si 2000kn

 

Što se tiče Maxon klime - to ti proizvodi Midea.

 

Posto ti je mene zajebavala spavaća soba, ja sam htio ugradit jednu vanjsku jedinicu i 2 unutarnje. Nudili su mi baš taj Maxton. 

Končar mi je o hladila sve samo nije nikako mogla spavaću sobu i nisam bio siguran da li će Haier moći. I bila je solucija - ako Haier neće moći ohladi spavaću sobu, sljedeće godine uzimam drugu klimu s 2.5kw za spavaću sobu. 

Ali evo hvala Bogu Haier sve ohladi bez problema. I da klima mi radi konstantno.,tako da je u cijeloj kući taman hladno. 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Kad ju skinem poklonit ćemo ju tvojoj punici, stavit ću gore i mašnicu ;)
Tempus fugit
11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
toxic kaže...
roby27 kaže...

Za Vox to je sramota uopce kupovati jer sama zdrava logika ti govori da je to no name generički brand sklepan od neke bokte pitaj trece strane i tu nema dalje supporta.

 

Sta napajanja za pc ne kupujete kineze.

 

Nego trebas ti vidjeti perilice suđa Gorenje koje radi kineska Midea kao OEM, ajme meni to je smece prve klase pa su onda jadni Slovenci kupili švedski Asko da im popravi imiđ i preselili proizvodnju u Sloveniju ali nema tu pomoci, zna se tko je tata mata na tom podrucju vec desetljecima.

 Cek, sta imas protiv Midea klima uredaja? Evo ja imam vec 10 godina navedeni uredaj. Niti jedan jedini problem i upravo me hladi...

Nisam popljuvao izravno Midea klimu vec njihove suđerice tu kinezi nemaju pojma o pojmu sto i nije neobicno jer sferu suđerica nije lako izraditi pa cak niti kopirati.

 

Inace imao sam u bivsem podstanarskom stanu Mideu tj vlasnik i nisam bio zadovoljan niti malo, doduse neki stari model na on off, poceo gubit plin, zvali servisera napunio plin ali nije puno pomoglo, na kraju je vjerojatno kondenzator ili kompresor otisao ne sjecam se vise i to bas u sezoni.

 

Nego evo primjer, zena mi je stomatolog i sve sto ima veze sa zubima od protetike, plombi na dalje nabavljaju od japanaca, znaci sve original japansko jer pacijenti jako puno placaju i mora biti kvaliteta i mora se stajati iza svog rada i kaze mi žena da se jako vidi razlika na materijalu kad uzimaju od japanaca ili od kineza ili cak i njemaca, ali bas ta paralela japanac kinez velika razlika, e sad kak je to kod klima sve zavisi to je lutrija živa.

 

 

 

 

4 godine
protjeran
offline
Klima uređaj - pitanje

Ova moja Mitsubishi 3,5kW MSZ HJ35VA ima tako tihu vanjsku jedincu mislim razinu buke da ima manju od 50 dB/A a unutarnja manje od 22 dB/A.

Najviše sam je kupio zbog toga što mi je kolega koji montira klime rekao da ima super odličan kompresor jak i žilav.

Hladi odlično, buka vanjske nesmata susjedima pošto je klima montirana na vanjski zid zgrade a ne balkon, i bogu hvala baš mi je susjed kat ispod rekao da je uopće nečuje kako je tiha 

10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
R36 kaže...

Moje iskustvo. 

Imao Končar klimu 12 godina - C klassa i u 12 godina ni jedan servis.

Ove godine sam htio novu klimu, da je inverter, da je tiha, da ima funkcionalni wifi. Končar nisam mogao naći od 3.5kw samo 2.5kw.

Nakon čitanja svega i svačega...odluka je pala na Haier Tundra Green Wifi. 3.6kw - model 2019.god

 

Montirana i s 3.6kw ohladim 80-90 kvadrata kuće. Nakon toliko godina napokon mogu spavat u spavaćoj sobi preko ljeta. Bitno je naglasiti da mi je klima u boravku.

Klima je izrazito tiho, vanjska jedinica tiha,hladi odlično, aplikacija wifi odlična

Platio sam je 3990kn u MB Frigo, inače se može dobit za 3500kn.Za tu lovu bolje klime nema. 

 

Nastavno na Daikin - prošle godine je punac kupio na moju preporuku., 3.5kw. Ništa njegova nije nešto tiša ili bolja od ove moje Haier.

Sve to isto hladi...

Pustite me tih priča o premuim klasi, srednjoj klasi i sl..., na kraju svaka hladi. Ako se netko na klimu grije e to je druga priča., za hlađenje nema smisla bacat lovu za skupe klime.

 

Slika wifi Haier aplikacije 

 Pa to ja hoću ovdje reći. Za grijanje se uzme eventualno bolja, ali i Vivax odrađuje taj posao dobro! Sad je stvar samo na kupcu koliko će para iskešrat za klimu.

AMD Ryzen soon...
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
roby27 kaže...
toxic kaže...
roby27 kaže...

Za Vox to je sramota uopce kupovati jer sama zdrava logika ti govori da je to no name generički brand sklepan od neke bokte pitaj trece strane i tu nema dalje supporta.

 

Sta napajanja za pc ne kupujete kineze.

 

Nego trebas ti vidjeti perilice suđa Gorenje koje radi kineska Midea kao OEM, ajme meni to je smece prve klase pa su onda jadni Slovenci kupili švedski Asko da im popravi imiđ i preselili proizvodnju u Sloveniju ali nema tu pomoci, zna se tko je tata mata na tom podrucju vec desetljecima.

 Cek, sta imas protiv Midea klima uredaja? Evo ja imam vec 10 godina navedeni uredaj. Niti jedan jedini problem i upravo me hladi...

Nisam popljuvao izravno Midea klimu vec njihove suđerice tu kinezi nemaju pojma o pojmu sto i nije neobicno jer sferu suđerica nije lako izraditi pa cak niti kopirati.

 

Inace imao sam u bivsem podstanarskom stanu Mideu tj vlasnik i nisam bio zadovoljan niti malo, doduse neki stari model na on off, poceo gubit plin, zvali servisera napunio plin ali nije puno pomoglo, na kraju je vjerojatno kondenzator ili kompresor otisao ne sjecam se vise i to bas u sezoni.

 

Nego evo primjer, zena mi je stomatolog i sve sto ima veze sa zubima od protetike, plombi na dalje nabavljaju od japanaca, znaci sve original japansko jer pacijenti jako puno placaju i mora biti kvaliteta i mora se stajati iza svog rada i kaze mi žena da se jako vidi razlika na materijalu kad uzimaju od japanaca ili od kineza ili cak i njemaca, ali bas ta paralela japanac kinez velika razlika, e sad kak je to kod klima sve zavisi to je lutrija živa.

 

 

 

 

 Možda nije do klime, nego do majstora koji instalira klimu! Imao sam slučajeva da dođem kod vlasnika, vlasnik kaže: vi ste 4 koji je došao na popravak klime. Šta je problem? Ispustila freon... i sad ja uzmem bocu dušika i natlačim sustav, uzmem sprej sa pjenom i prskaj prvo na spojeve, ništa. Zatvorim ventile, testiram vanjsku jedinicu samo, sve ok. Nakon toga samo unutarnju testiram, pušta. E sad gdje...Ništa skinem ja unutarnju, skroz kompletno sa zida, kad majstor koji je montirao savio cijevi i tu gdje je cijev savijena, mala pukotina, koja s vremena na vrijeme polako ispuštala i svake godine, puni klimu ispočetka. Svaki put 350kn. I ništa uzmem aparat i zavarim, vratim sve nazad, spojim, vakumiram i napunim klimu. Ostao sam pola sata duže i testirao sve moguće. Čovjek se zahvalio. Klima koja je bila instalirana je Gree. I sad neko kaže nevalja klima, ma nije do klime ljudi uvijek! Sjetite se da je majstor onaj koji je pušta u pogon!  Ne bi vjerovali koliko ima majstora koji uopće nemaju pojma o klimama, a montiraju ih. Nek Vam izdaju račun! Stojim iza svog posla!

AMD Ryzen soon...
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2019 20:14 (CPU).
11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CPU kaže...

 Pa to ja hoću ovdje reći. Za grijanje se uzme eventualno bolja, ali i Vivax odrađuje taj posao dobro! Sad je stvar samo na kupcu koliko će para iskešrat za klimu.

 S obzirom da si ti monter sto kazes na ove modele i koje bi izabrao ili ipak Vivax iznad svih :)

 

https://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/hladenje-i-grijanje/klima-uredaji/66554/lg-s12eq-klima-uredaj/

 

https://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/hladenje-i-grijanje/klima-uredaji/73995/gree-gwh12aab-k6dna2a-klima-uredaj/

 

https://www.bauhaus.hr/haier-inverterski-klima-uredaj-tundra-green-3-6-kw.html

 

Znaci nije bitno da samo hladi jer svaka hladi na neki način, mora biti relativno tiha pogotovo za noć, nema cudnih zvukova ili škripanja lopatica unut, jedinice, niti frekvencija inverter motora u vanjskoj jedinici.

 

Sta kazes? 

 

Gledam po Seer vrijednostima sto je veca brojka to je bolja efikasnost? 

 

https://www.klimakoncept.hr/hr/podrska-koji_klima_uredaj_odabrati-/1169/151

10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
roby27 kaže...
CPU kaže...

 Pa to ja hoću ovdje reći. Za grijanje se uzme eventualno bolja, ali i Vivax odrađuje taj posao dobro! Sad je stvar samo na kupcu koliko će para iskešrat za klimu.

 S obzirom da si ti monter sto kazes na ove modele i koje bi izabrao ili ipak Vivax iznad svih :)

 

https://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/hladenje-i-grijanje/klima-uredaji/66554/lg-s12eq-klima-uredaj/

 

https://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/hladenje-i-grijanje/klima-uredaji/73995/gree-gwh12aab-k6dna2a-klima-uredaj/

 

https://www.bauhaus.hr/haier-inverterski-klima-uredaj-tundra-green-3-6-kw.html

 

Znaci nije bitno da samo hladi jer svaka hladi na neki način, mora biti relativno tiha pogotovo za noć, nema cudnih zvukova ili škripanja lopatica unut, jedinice, niti frekvencija inverter motora u vanjskoj jedinici.

 

Sta kazes? 

 

Gledam po Seer vrijednostima sto je veca brojka to je bolja efikasnost? 

 

https://www.klimakoncept.hr/hr/podrska-koji_klima_uredaj_odabrati-/1169/151

 Preporučio bi Gree klimu!

AMD Ryzen soon...
11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CPU kaže...

 Preporučio bi Gree klimu!

 U redu, evo ovako vidim da stojis iza svog rada i slazem se ovo za majstore to me najviše strah, pa evo ako ti nije problem ja i zena ti platimo sve troskove puta do Zagreba i montazu po PS-u, jela pića sta god hoces nije upitno. Ako mozes naravno. 

10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
roby27 kaže...
CPU kaže...

 Preporučio bi Gree klimu!

 U redu, evo ovako vidim da stojis iza svog rada i slazem se ovo za majstore to me najviše strah, pa evo ako ti nije problem ja i zena ti platimo sve troskove puta do Zagreba i montazu po PS-u, jela pića sta god hoces nije upitno. Ako mozes naravno. 

Hvala Vam, ali bojim se da ništa od toga. Ima previše posla, tek slijedi ono najgore, vrućine, tada posao i cvjeta. Inače nedjeljom ne radim, ali ako netko zovne, dolazim, razumijem ljude da im je vruće.  

Inače ja nemam firmu, nego radim u njoj. Sa šefom sam na ti, znamo se odavno. Gledajte, raspitajte se u Zagrebu tko radi kvalitetno ugradnju klima uređaja i gledajte kad bude instalirao kako to odrađuje. Bitno Vam je da je obavezno vakumira!!! Zašto??

Zato jer ako se nevakumira ostane zraka u njoj, samim time i određeni dio vlage, što nije dobro, počinje Vam propadat sustav, korodirat cijevi iznutra, kompresor najviše strada. U kompresoru se nalazi određena količina ulja koja hladi kompresor ali ima i ulogu da eventualno jedan dio vlage koji je ostao u sustavu "privuče" na sebe, ali tada ulje počinje ubrzano starit te gubi na svojoj efikasnosti i nemože onako kvalitetno hladiti namotaje i sami kompresor od pregrijavanja, i dođe do pregaranja. 

 

AMD Ryzen soon...
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2019 20:40 (CPU).
5 godina
protjeran
offline
Klima uređaj - pitanje

rađe pričekajte, pa i 10 dana i 15 dana neka vam klimu montiraju

profesionalci sa iskustvom, a ne džabalebaroši koji u 

ovoj navali pokušavaju ekstra zaraditi.

 

garanciju vam nitko na svijetu priznati neće bez izdanog računa

za montažu. lijepo je da dobri majstori zarade, kvalitetna montaža

nekada uzme i cijeli dan ovisno o prostoru

 

 

16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
roby27 kaže...

 

Znaci nije bitno da samo hladi jer svaka hladi na neki način, mora biti relativno tiha pogotovo za noć, nema cudnih zvukova ili škripanja lopatica unut, jedinice, niti frekvencija inverter motora u vanjskoj jedinici.

 

 

Vrlo jednostavno... uzmeš japanca... Preporučam Toshibu... Naravno i Daikin, Mitsu, Toshiba, Panasonic... 

 

Ako se želiš i grijati idi na viši rang od ulaznih modela, a naravno i cijene su nešto veće.

 

Recimo:

 

https://www.klimakoncept.hr/hr/klima_uredaji-toshiba_klima_uredaj_ras_b13pkvsg_eras_13pavsg_e_r32-suzumi_plus_inverter__komplet_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/727/24

 

A novi ulazni model toshibe možeš dobit već za 4300

 

https://www.klimakoncept.hr/hr/klima_uredaji-toshiba_klima_uredaj_ras_b13j2kvg_eras_13j2avg_e-seiya_inverter__komplet_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/1755/24

 

Klima je investicija na 10+ godina, nemoj bit lud i štedit 500-700kn ovdje. Bit ćeš puno zadovoljniji kvalitetnijim proizvodom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2019 0:08 (lllnuclearlll).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Klima je bila investicija na deset i više godina dok su to bile klasične klime start-stop. Ove nove inverter i sa svom tom silnom elektronikom i glupostima nema šanse da ću u prosjeku izdržat ni pola koliko su stare mogle.

 

Imam jednu još Gold Star prije nego je to postao LG, znači to mora biti skoro 20 godina staro i ona bez problema radi. Kod frenda u stanu Hitachi isto tako negdje. Što manje elektronike, to bolje. Nažalost, sad su sve inverter i ne možeš kupiti običnu klimu ni da hoćeš. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CPU kaže...

Hvala Vam, ali bojim se da ništa od toga. Ima previše posla, tek slijedi ono najgore, vrućine, tada posao i cvjeta. Inače nedjeljom ne radim, ali ako netko zovne, dolazim, razumijem ljude da im je vruće.  

Inače ja nemam firmu, nego radim u njoj. Sa šefom sam na ti, znamo se odavno. Gledajte, raspitajte se u Zagrebu tko radi kvalitetno ugradnju klima uređaja i gledajte kad bude instalirao kako to odrađuje. Bitno Vam je da je obavezno vakumira!!! Zašto??

Zato jer ako se nevakumira ostane zraka u njoj, samim time i određeni dio vlage, što nije dobro, počinje Vam propadat sustav, korodirat cijevi iznutra, kompresor najviše strada. U kompresoru se nalazi određena količina ulja koja hladi kompresor ali ima i ulogu da eventualno jedan dio vlage koji je ostao u sustavu "privuče" na sebe, ali tada ulje počinje ubrzano starit te gubi na svojoj efikasnosti i nemože onako kvalitetno hladiti namotaje i sami kompresor od pregrijavanja, i dođe do pregaranja. 

 

Eh baš šteta ali hvala na savjetu, imas mozda nekog da znas iz Zagreba da moze sto prije?. Imam pouzdanog servisera i montera koji kod žene na poslu odrzava 5 klima(mislim nije njena ordinacija) ali moze tek za 3 tjedna jer je krcat, on predlaze LG klimu a vidim da ima i najjaci ispuh 750m3/h ako su podaci tocni

https://www.bauhaus.hr/lg-inverterski-klima-uredaj-standard-s12eq-nsj.html

 

Isparivac toline je presvucen zlatnim premazom protiv korozije, 19db tih rad za po noci itd...a ima i dual inverter jedan za hladenje i jedan za grijanje koliko sam shvatio...

 

Za Daikin i Toshibu kaze da su precijenjeni, za Daikin sam se uvjerio vise puta, jedino da je Mitshu vrh po pouzdanosti ali nema sanse da dam toliku lovu samo za hlađenje.

 

Nego onaj Gree Bora vjerojatno ima Daikin kompresor po ovom linkuhttps://www.klimakoncept.hr/hr/serije-gree-bora_economical/49,27

 

Kakvi su Hyundai elite ako mozda znas? 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Ja bi ti preporučio onda taj LG ili Haier ako ne misliš davati novce za neku “top” klasu. Za Hyundai, niti sam čuo od nekog nešto, niti znam da ju netko ima. Stari ima znance u distributeru i koliko mi je rekao, pokazale su se i novi Haier modeli prilično pouzdani, a imaju i 5 godina garancije ako se registriraš preko trebamklimu.hr što je stranica službenog distributera za RH.

 

Ja imam doma dvije Haier, doduše nisu inverter, ali sad su ja mislim već sedmu ili možda čak i osmu godinu gore i još smo ih sad micali i vraćali zbog fasade i rade super, nikad nikakvih problema nije bilo. A što se tiče buke, ako klima mora raditi punim kapacitetom, svaka će biti glasna. Ako trebaš klimu po noći, i ove moje stare su dosta tihe kad ih se stavi na odvlaživanje i night mode.

 

Ali, izbjegavam koristiti klimu po noći, to nije nikako zdravo, a nije ni potrebno, rijetko koji dan su noću vani temperature iznad 22, 23 tako da nema smisla imati klimu upaljenu kad možeš otvoriti prozor.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2019 2:54 (JozoBozo121).
14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

A novi ulazni model toshibe možeš dobit već za 4300

 

https://www.klimakoncept.hr/hr/klima_uredaji-toshiba_klima_uredaj_ras_b13j2kvg_eras_13j2avg_e-seiya_inverter__komplet_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/1755/24

 

Klima je investicija na 10+ godina, nemoj bit lud i štedit 500-700kn ovdje. Bit ćeš puno zadovoljniji kvalitetnijim proizvodom.

 

Trebam klimu za nekih 25 m2 prostora. Samo me hlađenje zanima. Neće biti korištena za grijanje. Odustao sam od multi split klime tako da ću postaviti još jednu vanjsku jedinicu.

Razmišljao sam o gore navedenoj Toshibi.

Da li je taj model dobar/kvalitetan za ovo što meni treba?

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Ako je samo za hlađenje, realno ti ne treba tako skupa, pogledaj si Haier, Gree i LG, njih ima za 3300-3500, a odlične su klime, kao “srednja” klasa. Ali ako je samo za hlađenje i prosječan si korisnik koji ne misli živjeti pod klimom konstantno, onda je dobro sve od Vivaxa pa nabolje.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
5 godina
protjeran
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
izzy007 kaže...

A novi ulazni model toshibe možeš dobit već za 4300

 

https://www.klimakoncept.hr/hr/klima_uredaji-toshiba_klima_uredaj_ras_b13j2kvg_eras_13j2avg_e-seiya_inverter__komplet_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/1755/24

 

Klima je investicija na 10+ godina, nemoj bit lud i štedit 500-700kn ovdje. Bit ćeš puno zadovoljniji kvalitetnijim proizvodom.

 

Trebam klimu za nekih 25 m2 prostora. Samo me hlađenje zanima. Neće biti korištena za grijanje. Odustao sam od multi split klime tako da ću postaviti još jednu vanjsku jedinicu.

Razmišljao sam o gore navedenoj Toshibi.

Da li je taj model dobar/kvalitetan za ovo što meni treba?

 

 25 m2 to je jedan srednji-veći dnevni boravak u stanu. Ovaj model klime je predobar  i preskup samo za hlađenje.

Znači vama će vjerojatno baš taj biti idealan i po mjeri, vjerujem da će se bolji znalci složiti da nije potrebno toliko plaćati.

sam klima uređaj. Ako vas čini mirnijim i optimističnijim da će klima biti pouzdana jer je skuplja kupite skuplju ili još skuplju.

https://www.klimakoncept.hr/hr/azuri_klima_uredaj_azi_we35ve_nora_komplet_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/1209/29?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ova je 2.870 kn uz kupon 100 kn i provjereno je snažna i provjerena i ova 

https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-Bijela-tehnika-i-kucanski-aparati-Klima-uredaji/Klima-uredaji%2CACP-12CH35AEMI-R32---inv.%2C%3Cbr--%3E3.81kW/p/M00DRVE

 

Jednako će mirno i pouzdano hladiti klima i od 3.000 kn i od 4.000 kn i od 5.000 kn.

Po meni je važnije od toga da montaža bude kvalitetna i profesionalna. 

Ali zašto netko tko ima mogućnosti ne bi stavio uređaj od 5.000 ili 10.000 kn ili 15.000 kn,

važno je da razumije da su nijanse u tehničkim karakteristikama, i da može ili želi platiti npr. dizajn.

Ili prodaje nove stanove pa ugradi nešto skupu i prodaje priču kupcima...

Ako je klima i za grijanje to potpuno mjenja ovaj moj stav !

 

14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Meni treba uređaj samo za hlađenje. Za grijanje imam plinsko etažno. Nije mi problem dati 4.300kn za klimu, ali očekujem da odradi posao. Bitno da je kvalitetno i pouzdano.
5 godina
protjeran
offline
Klima uređaj - pitanje

sve će odraditi koje sam naveo na prethodnoj stranici i Hyundai i Whirpool i Fuji povoljno ispod 3.000 kn.

 

Meni je to kristalno jasno da su sve te marke provjerene i druga stvar  mi je kao kupucu da platim najmanju cijenu za

maksimalno odrađen posao.

https://www.bijela-tehnika.com/tesla-klima-uredaj-tc35v3-1232ia/TC35V3-1232IA/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Ova klima Tesla vjerujem da je dobra, dizajn je moderan, novi plin i izgleda jako dobro, ali jednostavno nemam nikakvu povratnu

informacija jer je nova na tržištu. Radi toga je i jeftina jer je konkurencija strašna i mora imati takvu cijenu kao gušter

na tržištu. To ne znači da je manje kvalitetna. 2.400 kn realna cijena i odlična cijena.

 

BEST BUY vrlo vjerojatno (govorim za hlađenje i/ili nezahtjevno grijanje). Tko je stavio Teslu ovih dana neka komentira.

5 godina
protjeran
offline
Klima uređaj - pitanje

treba znati da od 15 ili 20 marki klima uređaja je možda 5 različitih kompresora.

kompresor je srce svake klime. Sve izlazi sa istih ili sličnih proizvodnih linija isti dijelovi...

različite prodajne cijene i detalji.

 

brandovi imaju podbrandove i javite se u Kinu u tvornicu i kažete kupujem xy klima neka

se zove MUJO&Haso KLIMA i oni malo izmjene dizajn i kreće novi brand. Band toga naziva bi vjerojatno

bi predviđen za tržište Bosne i Hercegovine.

 

Ista stvar je kod staklokeramičkih ploča za kuhanje, marki imate na desetke a 90%

stakla je od proizvođača SCHOOT by CERAN.

10 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Nemojte uzimate te Tesla, Maxon, Terma i slične. Maxon je užas jer sam montirao svega 6 klima i užas su. Imaju tvorničku grešku, nisu dobro zavareni spojevi na isparivaču u unutarnjoj jedinici i onda su puštale freon i veliki problemi su uglavnom bili, jako su bučne, nekvalitetne jednostavno. Velike muke sam sa njima imao. Nikad više sam rekao. Pa se vraćati na teren pa svaku otvori pa zavari...

Zašto govorim da ne uzimate te klime?? Iz razloga jer nema rezervnih djelova za te klime. Dođe li Vam do kvara iste, imate jednu mogućnost a to Vam je da ugradite drugu. Ali tko će podmiriti troškove ponovne instalacije nove klime?? 

Naravno, vi! Imao sam slučaj na Hvaru da je čovjek uzeo 4 Terma klime i radile su ok sve do jednom, 2 su bile ok, ali ostale dvije nisu radile, izbacivale su grešku! Prvo nema gotovo nikakve dokumentacije o elektronici za tu klimu. Dijelove nove možeš samo sanjati. Zovem one koji su zastupljeni za Termu, naravno ne javljaju se. Prije nego sam krenuo na Hvar naravno uzeo dvije nove Vivax klime, kako je čovjek zatražio, u slučaju većeg kvara da se ne mogu popraviti na licu mjesta. I ništa namontirao nove klime. Stare su ostale na Hvaru, čovjek rekao da će vidjeti sa njima da ih uspije vratit i da dobije novce nazad. Eto na otoku Vam se tako nešto dogodi a rezervnih djelova nema, samo veći trošak i zezanja oko garancije, oće, neće prihvatiti...

Najviše montiram Gree,Vivax, Panasonic, Midea, Toshibu i Mitsubishi. A za ove ostale poneku klimu! Daikin sam možda 1 ili 2. Ljudi su prezadovoljni sa Gree, Panasonic, Mitsubishi. Daikin precijenjen, iskreno.

Ryzen Zen2 soon....
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2019 18:51 (CPU).
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
roby27 kaže...
CPU kaže...

Hvala Vam, ali bojim se da ništa od toga. Ima previše posla, tek slijedi ono najgore, vrućine, tada posao i cvjeta. Inače nedjeljom ne radim, ali ako netko zovne, dolazim, razumijem ljude da im je vruće.  

Inače ja nemam firmu, nego radim u njoj. Sa šefom sam na ti, znamo se odavno. Gledajte, raspitajte se u Zagrebu tko radi kvalitetno ugradnju klima uređaja i gledajte kad bude instalirao kako to odrađuje. Bitno Vam je da je obavezno vakumira!!! Zašto??

Zato jer ako se nevakumira ostane zraka u njoj, samim time i određeni dio vlage, što nije dobro, počinje Vam propadat sustav, korodirat cijevi iznutra, kompresor najviše strada. U kompresoru se nalazi određena količina ulja koja hladi kompresor ali ima i ulogu da eventualno jedan dio vlage koji je ostao u sustavu "privuče" na sebe, ali tada ulje počinje ubrzano starit te gubi na svojoj efikasnosti i nemože onako kvalitetno hladiti namotaje i sami kompresor od pregrijavanja, i dođe do pregaranja. 

 

Eh baš šteta ali hvala na savjetu, imas mozda nekog da znas iz Zagreba da moze sto prije?. Imam pouzdanog servisera i montera koji kod žene na poslu odrzava 5 klima(mislim nije njena ordinacija) ali moze tek za 3 tjedna jer je krcat, on predlaze LG klimu a vidim da ima i najjaci ispuh 750m3/h ako su podaci tocni

https://www.bauhaus.hr/lg-inverterski-klima-uredaj-standard-s12eq-nsj.html

 

Isparivac toline je presvucen zlatnim premazom protiv korozije, 19db tih rad za po noci itd...a ima i dual inverter jedan za hladenje i jedan za grijanje koliko sam shvatio...

 

Za Daikin i Toshibu kaze da su precijenjeni, za Daikin sam se uvjerio vise puta, jedino da je Mitshu vrh po pouzdanosti ali nema sanse da dam toliku lovu samo za hlađenje.

 

Nego onaj Gree Bora vjerojatno ima Daikin kompresor po ovom linkuhttps://www.klimakoncept.hr/hr/serije-gree-bora_economical/49,27

 

Kakvi su Hyundai elite ako mozda znas? 

 Nisam imao iskustva sa tim klimama!

Ryzen Zen2 soon....
11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Za Termu mislim da je uvoznik Feroterm i da je to njihov ducanski brand kao i Voxort, made in china.

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CPU kaže...

 

 Ja sam sebi za potkrovlje uzeo ovu:

Nikad cuo nisam, gledao sam te jeftinije klime i trenutno je ugradena i samo isprobana, jos se nisam uselio u taj prostor pa je ne koristim.

Vidim da ima za tu klimu dosta ovlastenih servisera, a sad si me uhvatio s rezervnim dijelovima.. Ova ja navodno bas iz Grcke (ne kine iako sumnjam).

Jesam li se posteno shebo ili sam trebo uzeti Vivaxa za istu paru? Mislim sad je kasno.

 

https://bazzar.hr/p/AXXK5QE-inventor-klima-uredaj-omnia-eco-12wifir-komplet

 

https://www.inventorairconditioner.com/air-conditioning/wall-mounted-air-conditioners/omnia-eco

 

Garancija je 5 godina na kompresor i ostale djelove : Inventor guarantees the normal operation of the unit for duration: 5 (five) years for the compressor and 5 (five) years for the electric/mechanic parts of all air-conditioning units (9.000 – 60.000 Btu/h).

+ dodatne dvije godine ako se regas na stranici

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 12:38 (toxic).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice