Jesu li vam ikad ukrali bicikl (ako ga imate)?

poruka: 170
|
čitano: 38.562
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate) ?

Pod uvjetom da je uopće imate, i da je koristite, inače nemojte ni glasati u ovoj anketi molim !

Btw ako su vam je ikad ukrali, jeste li je uspjeli povratiti i kako, uz pomoć murije ili vlastitim metodama ?

 

EDIT:

Evo da pretvorim rezultate ankete u postotke (jasno to se može neznatno promijeniti ali bitno neće nakon 220 glasova) :

NIKAD - 68.3% ~=2/3
JEDNOM - 26.2% ~=1/4
VIŠE PUTA - 5.4% ~= 1/20

 


155 Nikad
62 Jednom
12 Više puta
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2012 22:48 (Enkidu).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate)

Nisu mi ukrali cijelu biciklu, nego su ukrali pedale i sic, te pokušali skinuti kočnice (disk), ali to im nije uspilo.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate) ?

Ukrali ga cijelog, nikad ga nisam pronašao, bio na murji i sve, ali nula bodova.

If there's one thing I can't tolerate, it's cheap imitations of my work - Red John
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate)

kako cu ga (bicikl) imat ako su mi ga ukrali :D

16 godina
neaktivan
offline
Re: Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate)
seljak007 kaže...

kako cu ga (bicikl) imat ako su mi ga ukrali :D

 

Da bi ti ga ukrali moraš ga prvo imat, osim ako si ga i sam ukrao... {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate)
Mozda si kupio novi :D
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate)
Mitsuoka kaže...

Nisu mi ukrali cijelu biciklu, nego su ukrali pedale i sic, te pokušali skinuti kočnice (disk), ali to im nije uspilo.

 

Viš to mi nije uopće jasno, ako ćeš krast dijelove uzmeš kotače jer se skinu lako prstima (bar moji) a vrijede puno. Dok moj sic ne vridi ne znam koliko ali zahtijeva inbus ključ za skinit i treba se namučit sa dvi dobro zategnute vide, a pedale ni ne znam kako bi skinuo. To su neki očajni lopovi hebate...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate)
Enkidu kaže...
Mitsuoka kaže...

Nisu mi ukrali cijelu biciklu, nego su ukrali pedale i sic, te pokušali skinuti kočnice (disk), ali to im nije uspilo.

 

Viš to mi nije uopće jasno, ako ćeš krast dijelove uzmeš kotače jer se skinu lako prstima (bar moji) a vrijede puno. Dok moj sic ne vridi ne znam koliko ali zahtijeva inbus ključ za skinit i treba se namučit sa dvi dobro zategnute vide, a pedale ni ne znam kako bi skinuo. To su neki očajni lopovi hebate...

Kako je bio zavezan, kola se nisu mogla skinit, zato su probali diskove i kočnice skinit, al ni to nije išlo. Sic je isto qrelease, a sve pedale su 15ica pa deri.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate) ?

Prije desetak godina su mi ukrali biciklu (dobra, Scott, placena preko 1000€). S obzirom da zivim u malom gradicu raspita sam se malo kod lokalnih kriminalcica ko bi to moga bit. Uputili su me na jedan izbjeglicki hotel i ekipu mulaca koja tamo zivi. Dosa sam u hotel, uvatija jednog mulca i sasija mu par dobrih plesaka i reka da cu sutra u 6 sati doc tamo di je bicikla ukradena i da ocu da je tamo ili cu ga svaki dan dolazit tuc. Sutra u 6 je bicikla bila tamo di je ukradena.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate)
Jesu, ostavio sam ga nezavezanog na mracnom mjestu :D
4chan ≫ Reddit ≫ Memebase ≫ 9fag
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate)
BlueMax kaže...

Prije desetak godina su mi ukrali biciklu (dobra, Scott, placena preko 1000€). S obzirom da zivim u malom gradicu raspita sam se malo kod lokalnih kriminalcica ko bi to moga bit. Uputili su me na jedan izbjeglicki hotel i ekipu mulaca koja tamo zivi. Dosa sam u hotel, uvatija jednog mulca i sasija mu par dobrih plesaka i reka da cu sutra u 6 sati doc tamo di je bicikla ukradena i da ocu da je tamo ili cu ga svaki dan dolazit tuc. Sutra u 6 je bicikla bila tamo di je ukradena.

 

Hebote Blue ovakve priče nisam očekiva ! Pa ti si neki Dolph Lundgren šta ? {#}

Ima si sriće da si naletia na mulca koji ju je ukra ili je zna ko ju je ukra. Šta da nije ima pojma ?
Ja niti znam kriminalce za raspitat se niti sam vičan fizičkim prijetnjama, je da sam velik ali sam nenasilan po prirodi pa ne bi ni zna kako bit dovoljno uvjerljiv...

12 godina
offline
Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate) ?

Meni su, davno, pokušali ukrast ponija. Bio je vezan sajlom na šifru al su uspjeli odključat samo do pola. Bila jaka šifra, haha. {#}

Nisam ja ništa prčk'o.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate)
Spiridon kaže...

Meni su, davno, pokušali ukrast ponija. Bio je vezan sajlom na šifru al su uspjeli odključat samo do pola. Bila jaka šifra, haha. {#}

E da im je bilo kombinirke ponit, pa u sekundu to prerezat.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate)
Mitsuoka kaže...
Spiridon kaže...

Meni su, davno, pokušali ukrast ponija. Bio je vezan sajlom na šifru al su uspjeli odključat samo do pola. Bila jaka šifra, haha. {#}

E da im je bilo kombinirke ponit, pa u sekundu to prerezat.

Ma bio sam na nekom koncertu na otvorenom (Studentski centar u Osijeku je to 80tih organizirao preko ljeta) pa lopovi  nisu imali alat sa sobom. Tada je bila fora otključavati te sajlice na šifru. A i vlasnik bica bi znao imat muke pri otključavanju po mraku. Ne vidiš brojeve... {#}

EDIT: Danas bic ključam lančugom i lokotom kojim smo nekad ključali Tomos automatic.

Nisam ja ništa prčk'o.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2012 0:47 (Spiridon).
16 godina
neaktivan
offline
Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate) ?

A koji su to nesposobni lopovi hebate patak ! Sramota za lopovski biznis...

Eno čitam kako su nekome zdipili biciklu vezanu U-lockom koja je stajala u zaključanoj privatnoj garaži. Drugima recimo u zaključanoj šupi u zaključanom dvorištu.

Ma najpametniji lopovi su mi oni šta su došli kombijem i digli 20 bicikli zajedno sa lancima sa trga dok ih je murija gledala...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate)
Spiridon kaže...

Ma bio sam na nekom koncertu na otvorenom (Studentski centar u Osijeku je to 80tih organizirao preko ljeta) pa lopovi  nisu imali alat sa sobom. Tada je bila fora otključavati te sajlice na šifru. A i vlasnik bica bi znao imat muke pri otključavanju po mraku. Ne vidiš brojeve... {#}

EDIT: Danas bic ključam lančugom i lokotom kojim smo nekad ključali Tomos automatic.

Taj lokot ti štiti bike nekih 20 sekunda duže. Nemoj se pouzdavat u lance i sajle. ULock je najbolje rješenje, a i njega srede lako (iako teže od ostalih). 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate) ?

Ukralo mi ponija prije 30 godina kad sam bio klinac pred kućnim pragom doslovno, samo sam na minutu ušao u kuću. Stari je zvao muriju i našli su lopova s biciklom na Hreliću - bio je siromah pa je krao i ok nije mi žao. Kasnije sam sklepao sjećam se dobro 700 DEM od rada kao školarac jer sam htio jedan bajk koji mi se dopao na prvi pogled, ne sjećam se marke, znam da je imao metalne Alu ručke i drugu opremu . Čim sam ga prvi put ostavio samog vani, prvi put išao do sveučilišne knjižnice i vezao ga jadnom sajlicom na ključić, ode on za dva sata ga nije bilo. Prijavio sam policiji za taj kvart ali nikad ništa.

www.rigburning.comule.com
13 godina
neaktivan
offline
Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate) ?

Netko mi je ukrao biciklo,jer ga nisam dobro vezo lancem...! {#}

 

Bears, Beets, Battlestar galactica!
15 godina
offline
Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate) ?

upravo sam htio pjesmu stavit.

15 godina
offline
Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate) ?

Negdje 1986. dobio od kuma trkaći bicikl tjedan-dva prije Krizme. Išao s frendom na bazen (25 km) da ga odmah isprobam. Kad sam izlazio više ga nije bilo iako je bio zaključan. Frendov nezaključani stari poni ni taknut. Više od mog bicikla ni traga ni glasa iako sam prijavio miliciji. Još sam dobio batine doma :(

 

Prije 10-tak godina odem na pecanje i kad sam se vratio do šumskog puta vidim da mi s bicikla skinut lokot. Sad, da li se netko htio našaliti ili sam dolaskom spriječio nekog da ga odveze, nemam pojma. Bio sam sretan što je bicikl bio tamo.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
12 godina
protjeran
offline
Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate) ?

ukrali su mi na sreću ono sranje od xplorera, ali bratu su ukrali neki trek.

 

trek nikad nije pronađen, a explorer je nađen u obližnjem potoku ali potpuno demoliran (bez pedala, kočnica, skinute naljepnice, sjedalo podrapano i brzine razyebane) hehe

I want to taste you but your lips are venomous poison You're poison, running through my veins
13 godina
neaktivan
offline
Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate) ?

2 komada iz dvorista.

 

Jednom su nam uzeli jednog, a ovog sto je bila ispuhana guma su ostavili vani, nisu se mogli odvesti s njim.


Za koj dan kasnije, i ovog su odnjeli, ko samoposluga.

 

Od tad je sve pod lokotom i u garazi, cak ni u sljepoj ulici nista nije sigurno.

16 godina
neaktivan
offline
Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate) ?
DwightSchrute kaže...

Netko mi je ukrao biciklo,jer ga nisam dobro vezo lancem...! {#}

 

 

Predobro si ovo našao ! {#}

 

 

Micek kaže...

Negdje 1986. dobio od kuma trkaći bicikl tjedan-dva prije Krizme. Išao s frendom na bazen (25 km) da ga odmah isprobam. Kad sam izlazio više ga nije bilo iako je bio zaključan. Frendov nezaključani stari poni ni taknut. Više od mog bicikla ni traga ni glasa iako sam prijavio miliciji. Još sam dobio batine doma :(

 

E pa to je stvarno nepravedno da si ti dobio batine jer ti je lopov zdipio nešto šta si ispravno zaštitio ! Ali za očekivati s obzirom da je skupi dar od rodbine i na ovdašnju balkansku kulturu... Ali barem se napreduje, moje starce su lemali na neopisive načine i neopisivim metodama i doma i u školi, mene nikad osim pokoje pleske od starog kad sam bia mali, a ja ne planiram svoje dite kad / ako ga budem ima NIKAD taknit na takvi barbarski način !

 

 

BMK kaže...

2 komada iz dvorista.

 

Jednom su nam uzeli jednog, a ovog sto je bila ispuhana guma su ostavili vani, nisu se mogli odvesti s njim.


Za koj dan kasnije, i ovog su odnjeli, ko samoposluga.

 

A ti lopovi se stvarno ničega ne boje, kad znaju da nema straha od murije za takvu vrstu zločina...

 

 

BMK kaže...

Od tad je sve pod lokotom i u garazi, cak ni u sljepoj ulici nista nije sigurno.

 

Bojin se da ti ni u garaži i pod lokotom nije sigurno, sudeći po ostalim izvještajima, jer sam vidio dosta ljudi da kaže da im je zdipilo u baš takvoj situaciji...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate)
Enkidu kaže...

Pod uvjetom da je uopće imate, i da je koristite, inače nemojte ni glasati u ovoj anketi molim !

Btw ako su vam je ikad ukrali, jeste li je uspjeli povratiti i kako, uz pomoć murije ili vlastitim metodama ?

Bicikl

Biciklom

 

O hebote. Povratiti? Povratiti?!

War vs Us: http://www.youtube.com/watch?v=1tyhN7Us-F8&feature=related /// - REVOLUTION -
16 godina
neaktivan
offline
Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate) ?

Nakon čitanja brojnih tragičnih priča ljudi kojima su ukrali bicikle ovdje, na newsima i drugdje, kristaliziraju mi se sljedeći zaključci :

1. Prijavljivanje krađe muriji ne pomaže apsolutno NIMALO (još nisam vidio jednu priču da neko kaže da mu je murija actually našla biciklu, neka me neko ispravi ako zna za takav slučaj)

2. Lanci, sajle, lokoti, U-lock, brave, šupe, podrumi, garaže i sl. pomažu JAKO MALO (čini se da lopovi to regularno prolaze bez problema jer veći dio vlasnika ukradenih bicikli kaže da su bile svezane / zaključane)

3. Jeftinije bicikle se kradu manje ali se ipak kradu (a ja ne želim imati više bicikli, niti želim imati jednu jeftinu jer mi treba kvaliteta i izdržljivost s obzirom na moju veličinu)

I što onda učiniti dovraga !? {#}

Meni se čini sve izglednijim da ću za sljedeću biciklu probat onaj GPS tracker (o kojem smo raspravljali u threadu http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/bicikli-postali-vruca-roba/142660.aspx i na newsgroupu hr.rec.bicikli), međutim to vrijedi samo dok se lopovi ne naviknu i to rutinski sređivati (nadam se da se to neće ubrzo dogodit s obzirom da je ta metoda zaštite skuplja i puno rijeđa od lanaca) a i ne spriječava krađu dijelova sa bicikle (osim ako baš u tom trenutku imate mobitel pri sebi pa primijetite SMS obavijest poslanu zbog treskanja bicikle uslijed procesa rastavljanja).

Ima li neko još kakvu korisnu ideju pored murije / svezivanja / GPS trackinga ? Alarm ? Elektrošoker ? {#} Postoji li kakvo osiguranje za bicikle kod nas (i da li vrijedi, ako je cijena visoka ili ne isplaćuju pošteno nema smisla) ?

15 godina
neaktivan
offline
Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate) ?

Što je to biciklu?
Ja znam samo za bicikl... 

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐ (̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()ڪے
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate)
big_guy kaže...

Što je to biciklu?
Ja znam samo za bicikl... 

Bicikla se inače govori u dalmaciji, a bicikl u nas govore samo pederi da prostiš. Ostatku RH je bicikl normalno. Al ja ostajem na bicikli.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate)
Mitsuoka kaže...

Bicikla se inače govori u dalmaciji, a bicikl u nas govore samo pederi da prostiš. Ostatku RH je bicikl normalno. Al ja ostajem na bicikli.

 

Potpisujem. {#}

Ja ni ne znam nikoga ko kaže bicikL, a znam puno ljudi koji voze bicikLE i kažu bicikLA, niti sam znao dosad da se igdje uobičajeno govori bicikL.

Vražji jezični nacisti... Čitajte Shakespeara (a rose by any other name...) i bavite se nečim pametnijim...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2012 16:58 (Enkidu).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate)

a i meni su porka pipa dignuli bićikletu enu staru ma ni mi ža perke je bila sva ruvinana, rađe su bile zvinute a i pitura ji je bila otpadala, eto malo istarskog :)

14 godina
neaktivan
offline
Jesu li vam ikad ukrali biciklu (ako je imate) ?

Nisu mi ukrali ni biciklu ni BICIKL.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2012 18:24 (Praetorian1).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice