Jesam li jedina na svijetu koja se boji petardi?

poruka: 93
|
čitano: 15.274
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
fer-de-lance kaže...

To,care!!

(da sam bliže, dao bih ti ovaj megapack Durexa kaj imam, ionak sam ja u dvije godine uspio iskoristiti tek oko 10%)

 Navuci ih na jelku umjesto zvijezde 

XXX-Man kaže...

Samo pazi na pravilo 30

picajzla0707 kaže...
Obzirom da je prvenstveni motiv pomoci ljudima u nevolji, ako se ispostavi da je plasljivica ustvari plasljivac, ja sam uvjeren da ce kolega chutac pokazati da ima veliko srce :p

 I kupiti mu čepiće za uši i pobjeći 

ddarknessfairyy kaže...

 Evo sad si dobio TD jer laješ okolo.  Koju vražju mater se moraš hvalit da se javila. Šutiš i obrlatiš a ne kokodačeš okolo....cccc...nikad galeba od tebe 

 

Edit: fer-de-lance 10%?  A jadno malo sad mi je jasno zašto si toliko ugrožen. 

 Dobar je TD, znači da je ozbiljna 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
kao mulac obozavao sam bacati petarde, posto sam djete rata od metaka smo vadili barut i radili male eksplozive, bila je fora, nazalost znam jednoga koji je ostao bez dva ili tri prsta, ali se kasnje salio kad bi ti pokazao srednji prst 😂, meni je drago vidjeti dicu da bacaju petarde i neka bacaju samo nek se paze, a di je garbura sa vazem od piture, a nakon nove trazi ujutro one petarde koje nisu pukle pa napravi od vise njih jacu,ma svega je bilo.... ovo danas nije 10 posto onoga kako se pucalo 90-tih od pistolja, kalasnjikova mi sa petardama smo bili ko sa zabicama( najmanje petarde). a i danas je veca fora vatromet jer je lako dostupan dok u ono vrjeme to nisi mogao naci, mi smo u svercera kupovali
9 godina
neaktivan
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
overhaul kaže...
Kolacic kaže...

 I ja povratim kad vidim pedere i lezbe,pa velite gay is ok. Da ti pas skoci sa balkona to je tvoj problem...cut... jer te više opisuje kao silovatelja pasa ... cut

 Ok, znam da Volume sa svojim petarda-vrapcima malo trola i zafrkava napaćene forumaše, ali ovo je jedan od najodvratnijih postova koje sam ovdje dulje vrijeme pročitao. Odakle uopće početi...
Kako si stigao sa pirotehnike do gejeva i silovanja pasa majke ti mile? Odi psihijatru dok nije kasno.

 I ja sam bio klinac i volio bacati petarde i u nelegalnom razdoblju.

"Imam 10 godina i imam psa ali isto volim petarde,nitko me u školi nije naučio da psi imaju tako osjetljiv sluh nit su me doma naučili to. Vidio sam po psu da mu se to ne sviđa i da se trese kad pukne petarda. Zato sam ga stavio u najudaljeniju prostoriju što dalje od  sebe (mjesta gdje bacam petarde),zatvorio sva vrata u kući a to je dvorište i bilo je dosta veliko pa sam bacao što dalje. Isto tako kuća do moje i cijela ulica pucaju petarde tako da ga ne možeš stoposto zaštiti nažalost."

Apsurdno je tražiti krivca samo u onome što baca petarde,jer prodavači prodaju i mlađim od 18 i oni su isto krivi,ali kriv je i vlasnik što drži psa na balkonu dok ekipica baca petarde ispod. Živio sam na rudešu u zgradi i ja nekad nisam bio siguran od klinaca s vatrometom u ruci kamoli da stavim psa na balkon. Imao sam ogradu na balkonu i susjedi isto imaju i nema šanse da pas može skočiti preko(u ovom slučaju je vlasnik većinski krivac).

IMHO

10 godina
offline
Jesam li jedina na svijetu?

Volim rokati petarde, te ne samo u ovo doba godine, kada ih legalno možemo nabaviti, pa popunimo zalihe za cijelu godinu, nego već tijekom cijele godine da ih imam za posebne prilike.

Velike pobjede moga Dinama ili kada jednostavno želim roknuti petardu da se malo proveselim.

 

Imam i pesa, iako nije kao neki cucki ili babe kojima smeta sve kaj druge ljude veseli, pa se boje petardi, ipak mu smeta kada ekipa počne rokati uoči i oko ponoći za Novu.

Malo je nemiran, al' ga brzo prođe.

 

Petarde su nekim zabava, a nekima problem i muka. To vam je tako, nismo svi isti. Kako su već neki forumaši rekli, svakome nešto smeta. Ne može manjina određivati pravila većini. Jesam za zaštitu onih slabijih(u ovome slučaju ovih strašljivaca od petardi), al' privatni strahovi nisu razlog da se nekome određuju pravila zabave iliti kaj ja znam već, jer eto proizvode buku.

Ak' netko ima stvarnih psihofizičkih problema sa petardama ili sa drugima, te ne može promijeniti uzrok tih svojih problema, najbolje je potražiti doktora bez ikakve uvrede.

 

Razumijem ja te koji se toga boje, al' oni moraju razumijeti da nismo svi isti, te da je različitost stvorila ovaj divan vrli svijet u kojem živimo, te nije toliko bitno kakav je taj svijet, nego kako se mi u svojem životu postavljamo prema tome. Nemreš promijeniti druge, al' možeš sebe.

 

Dakako onaj tko baca na druge nedužne petarde ili to radi zlurado da drugima smeta isto tako nije normalan, te bi trebao odgovarati.

Kao i ovi  grinchevi kaj bi drugima htjeli kvariti zabavu.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.12.2016 17:16 (PzKpfw).
13 godina
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
PzKpfw kaže...
Ne može manjina određivati pravila većini. Jesam za zaštitu onih slabijih(u ovome slučaju ovih strašljivaca od petardi), al' privatni strahovi nisu razlog da se nekome određuju pravila zabave iliti kaj ja znam već, jer eto proizvode buku.

Jesi li ti ono, prije nekog vremena, u temi "Što se događa s našim društvom?", napadao kukom i motikom i prozivao druge za fašizam a sebe nazivao antifašistom? Vidi vraga, kad se maknemo malo dalje od politike i deklarativnih stavova (koje može svatko napisati kako mu paše), u tebi čuči mali fašista kojeg boli kita za manjinu. Sad but tru.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
online
Re: Jesam li jedina na svijetu?
PzKpfw kaže...

 

 

Razumijem ja te koji se toga boje, al' oni moraju razumijeti da nismo svi isti, te da je različitost stvorila ovaj divan vrli svijet u kojem živimo, te nije toliko bitno kakav je taj svijet, nego kako se mi u svojem životu postavljamo prema tome. Nemreš promijeniti druge, al' možeš sebe.

 

 Ne bojim se petardi isto kao što se ne bojim ni opijanja uz cajke. I jedno i drugo smatram primitivnim načinom zabave. Razumijem da ima ljudi koji vole primitivne načine zabave. Razumijem da ima i primitivnih ljudi koji vole primitivne načine zabave a ne razumiju da to nekome smeta. Razumijem i da su bezobzirni i da ne žele mijenjati sebe nego druge.

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.12.2016 23:22 (Ezio).
12 godina
offline
Jesam li jedina na svijetu?

Osobno mi se gade petarde!

Još više mi se gade ljudi koji dozvoljavaju svojoj maloljetnoj djeci da bacaju petarde!

No,to je samo moje nebitno misljenje!

 

  U svezi ekipe koja ima plasljive pse...

Osobno uzgajam/dresiram lovacke pse,koji se samo još više "napale" na zvuk pucnjave,tako da nemam problema sa time,ali mgu vam odati "tajnu" koja se inace koristi kod pasa koji se boje pucnja!

Psa drzite na povodcu i milujte ga.U ruci drzite poslasticu!

Na udaljenosti oko 10 metara,druga osoba mora baciti petardu(onu malu zelenu).U trenutku pucnja,cvrsto drzite psa i ceskajte ga po leđima malo iznad repa (Hrbat?).

Bitno je da mu odvratite pozornost od pucnja,ceskajuci ga i govoreci mu nesta mirnim tonom!

Postupak ponavljajte sve dok njegova reakcija bude smirenija.

Kada reakcija bude smirenija,tek onda ga nagradite poslasticom!

-Ako pas nakon 5-6 pucnja i dalje živčano reagira-prekinite!Jednostavno mu nije dan!Probajte drugi dan!

 

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
10 godina
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?

@Milka30

 

To je pravi put. Dresirani vojni cucki se uopće ne boje pucnjave, jer ih ekipa trenira tako da pored njih puca sa kalašem....

Malo treba proraditi sa svojim pesom, jer je teško očekivati da će se drugi prestati zabavljati radi tebe i tvojih problema...

Ne ulazim u tome tko je sada u pravu, nego realno gledam na problem petardi...

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
PzKpfw kaže...

Petarde su nekim zabava, a nekima problem i muka. To vam je tako, nismo svi isti. Kako su već neki forumaši rekli, svakome nešto smeta. Ne može manjina određivati pravila većini. Jesam za zaštitu onih slabijih(u ovome slučaju ovih strašljivaca od petardi), al' privatni strahovi nisu razlog da se nekome određuju pravila zabave iliti kaj ja znam već, jer eto proizvode buku.

Ak' netko ima stvarnih psihofizičkih problema sa petardama ili sa drugima, te ne može promijeniti uzrok tih svojih problema, najbolje je potražiti doktora bez ikakve uvrede.

 

Razumijem ja te koji se toga boje, al' oni moraju razumijeti da nismo svi isti, te da je različitost stvorila ovaj divan vrli svijet u kojem živimo, te nije toliko bitno kakav je taj svijet, nego kako se mi u svojem životu postavljamo prema tome. Nemreš promijeniti druge, al' možeš sebe.

 Autorica je rekla da se boji, da, ali većina nas kojima petarde u urbanim zonama idu na kurac nismo plašljivci nego nam jednostavno buka i uznemiravanje kućnih ljubimaca idu na kurac.

Kako bi tebi bilo da ti netko nabija loptu po zidu kuće svako toliko?
Neće te biti strah, samo će te živcirati i htjet ćeš mu tu loptu nabiti u prkno i lansirati ga u rodni kraj.

 

A ti i tvoje petarde za proslavu gola, ti si kao oni koji za vrijeme prvenstva na svaki gol pucaju i urliču kao da im noge čupaju na živo.

Kako bi bilo da svaki put kad položim ispit ili zaradim dobru svotu love bacam granate po susjedstvu? Mislim ista je stvar, ali to ne radi većina pa očito nije normalno.

 

Ili da gologuz hodam po cesti? Meni je baš dobro, guzovi se zrače i ostaju svježi, a ako se nekome gade moji guzovi u redu za suhomesnate proizvode u Konzumu onda bi on trebao doktoru, jer, ipak, guzovi su sasvim prirodni.

Ili bih bio debil jer ljudima smetam nečime što nikome nije neophodno?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
offline
Jesam li jedina na svijetu?

Smeta mojoj staroj ,jebiga otkad je rat prošo čim netko zalupi vratima ona dobiva frasove.

Meni osobno ne smetaju u ovim blagdanskim danima ali mi svakako idu na kurac kad se nađe balavurdija koja se sjeti baciti mi pod prozor u neko doba noći .

Ovako nisam neki radikalist koji bi to zabranio.

John Rambo
10 godina
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
Milka30 kaže...

 

  U svezi ekipe koja ima plasljive pse...

Osobno uzgajam/dresiram lovacke pse,koji se samo još više "napale" na zvuk pucnjave,tako da nemam problema sa time,ali mgu vam odati "tajnu" koja se inace koristi kod pasa koji se boje pucnja!...

 

 To je kod mog upalilo kad ga je trebalo odučit od trčanja za autima, ali petarde jok. Kad petarda pukne dobije živčani slom, prošle godine je uspio potrgat/pregrist lajnu i pobjeći doma. Nema toga što će ga zadržat, čak grize ako ga pokušaš zaustaviti. Sva sreća pa se doma osjeća sigurno i uvijek trči ravno doma pod moj krevet.

Zimski školski praznici su za nas pakao. Ne postoji način da ti poslasticama i maženjem uvjeriš pseto koje je neki krkan godinu dana mlatio da mu se neće ništa dogoditi.

Ove godine ćemo pokušati koristiti anxiety wrap, možda on upali. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.12.2016 2:15 (ddarknessfairyy).
16 godina
offline
Jesam li jedina na svijetu?
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.12.2016 21:20 (overhaul).
13 godina
neaktivan
offline
Jesam li jedina na svijetu?

Pizdu materinu 

I jel mu to trebalo? Zbog tog kratkog trenutka uzbuđenja neće biti uzbuđen narednih 10 godina.

Ajde, bar nije bio toliko glup da naudi nekome drugome..

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
Buš puknul?
Bum!
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
16 godina
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
chutac kaže...

Pizdu materinu 

I jel mu to trebalo? Zbog tog kratkog trenutka uzbuđenja neće biti uzbuđen narednih 10 godina.

Ajde, bar nije bio toliko glup da naudi nekome drugome..

 A čuj, taj dječak nebi se tim bavio da nije naslijedio "običaj" od prijatelja, rodbine, roditelja.
Za tako jaku petardu morao mu ju je kupiti netko punoljetan. 
Žalosno je da se takvi destruktivni običaji uvijek najbolje prihvaćaju i prelaze u "tradiciju". 
Što bi rekla ona poslovica, za razbiti čašu dovoljan je mali pokret malog prsta i nula mozga.
Za ponovno slijepiti čašu ni vrijeme ni znanje ni alat neće pomoći da ikad više drži vodu ni bude kakva je bila.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
To,to...kad ženska kaže da si loš...imaš šanse
Kad kaže da si dobar...to je kao da kaže...nepostojiš
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
overhaul kaže...

 A čuj, taj dječak nebi se tim bavio da nije naslijedio "običaj" od prijatelja, rodbine, roditelja.
Za tako jaku petardu morao mu ju je kupiti netko punoljetan. 
Žalosno je da se takvi destruktivni običaji uvijek najbolje prihvaćaju i prelaze u "tradiciju". 
Što bi rekla ona poslovica, za razbiti čašu dovoljan je mali pokret malog prsta i nula mozga.
Za ponovno slijepiti čašu ni vrijeme ni znanje ni alat neće pomoći da ikad više drži vodu ni bude kakva je bila.

Najžalosnije je što nitko ne uči iz tuđih grešaka.

Da počnemo tako, di bi nam kraj bio.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
7 godina
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
chutac kaže...
overhaul kaže...

 A čuj, taj dječak nebi se tim bavio da nije naslijedio "običaj" od prijatelja, rodbine, roditelja.
Za tako jaku petardu morao mu ju je kupiti netko punoljetan. 
Žalosno je da se takvi destruktivni običaji uvijek najbolje prihvaćaju i prelaze u "tradiciju". 
Što bi rekla ona poslovica, za razbiti čašu dovoljan je mali pokret malog prsta i nula mozga.
Za ponovno slijepiti čašu ni vrijeme ni znanje ni alat neće pomoći da ikad više drži vodu ni bude kakva je bila.

Najžalosnije je što nitko ne uči iz tuđih grešaka.

Da počnemo tako, di bi nam kraj bio.

 Baš to.

Jedan moj vršnjak (zapravo malo mlađi, nebitno) je kad smo bili mali bacao one starije ful jake Mege.

I stari bio kraj njega (policajac) i jedna je zatajila, on dođe do nje, vidi da nje fitilj skroz izgorio, uzme upaljač i zapali ju opet, te, prije nego je uopće krenuo bacat, eksplodira mu u ruci.

Ja sam bio sa strane, našao sam prst, i stavili smo ga u led.

Stara mu zamotala ruku, i vodili ga u bolnicu.

Na žalost, prstu nije bilo spasa...

I onda, 5 godina poslije, njegov mlađi brat zafitilji piraticu frendu za vrat, hrpa krvi i opeklina.

I opet, evo baš danas, vdim starijeg brata (ovaj bez prsta) opet pali petarde i roka...

I sad vi nekaj recite.

Zasluženo.

 

A kaj se tiče psa, ja svoga uvijek ufuram u kuću kad najjače bacaju petarde, ali je teške naravi, pa neće ostati unutra, i onda kad ovi počnu rokati, toliko se uplaši da mu se u očima vidi strah....

A zapravo je lovački pas, kak je tek plahim psima....

 

Kruha i igala...
13 godina
neaktivan
offline
Jesam li jedina na svijetu koja se boji petardi?

A možda voli to toliko da mu ne bi smetalo još par prstiju manjka.

Znaš onu, pilar u kafiću digne tri prsta i izdere se "Može 5 piva za dečke iz pilane"..

 

A valjda što si stariji ti je više stalo do prstiju. Ja to tome prije nisam razmišljao uopće, što god radio, a sada mi je prvo da zaštitim sluh, oči i prste kada radim nešto nesigurno. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
7 godina
neaktivan
offline
Jesam li jedina na svijetu koja se boji petardi?

Niko se nepita kako je bilo dogijima u ratu, jednostavno ugurajte čepove ili vate u uši dogijima i nema problema.

10 godina
offline
Jesam li jedina na svijetu koja se boji petardi?

Napisao je lik u komentarima da bi mali sad mogao dobit neki popust za invalide 

 

Kakve?? Domovinskog rata??

 

Volim petarde, nazalost vatromet nisam toliko prakticirao koliko same puckalice ali ove godine cu kupit koju kutiju. 

 

Mogu se kladit da i tu u temi ima podosta licemjerne i dušebrižne ekipe koja sere po pirotehnici i zalaže se za zabranu dok im istovremeno ne smeta pogledat neki vatromet.

 

Ok, siguran sam da bi mogli i bez njega, kao i svi fanovi.

 

Činjenica je da je tu, prisutan a najgore samo to što je u svakom dučanu pored blagajne, na visini do jednog metra vreba najmanje. 

 

Moram vidjet dal imaju i u Kaflandu pošto sam primjetio da imaju blagajne bez slatkiša 

 

Da li su i petarde sklonili od pogleda djece na sličan način?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
7 godina
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu koja se boji petard
Ja sam kao klinac volio baciti svakakve petarde za vrijeme zimskih praznika dok nisam na Dnevniku vidio reportažu s eksplicitnim slikama ozljeda koje su dobili klinci mojih godina.

Nakon toga nisam više nijednu bacio i izbjegavam ih maksimalno.

Mogu tek misliti kako je kućnim ljubimcima koji nisu u zatvorenom prostoru sa ukućanima.
13 godina
offline
Jesam li jedina na svijetu koja se boji petardi?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu koja se boji petard
Nije mi jasno sta je tim ljudima u glavi kad idu (opet) zapalit petardu ciji je fitilj nepotpuno izgorio. Pa jbt meni kao klincu se to isto 100x desilo ali sam onda znao da ce petarda eksplodirat ODMAH ako ju opet probam zapalit.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
10 godina
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu koja se boji petard
gocc01 kaže...

Moram vidjet dal imaju i u Kaflandu pošto sam primjetio da imaju blagajne bez slatkiša 

 

Da li su i petarde sklonili od pogleda djece na sličan način?

 Nisu na blagajni, u normalnom redu su. I nema petardi, samo 1 klasa...prskalice, zviždalice, one bombice koje puknu kad baciš i dječji vatromet. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
12 godina
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
PzKpfw kaže...

@Milka30

 

To je pravi put. Dresirani vojni cucki se uopće ne boje pucnjave....

Zapravo,grozna činjenica je ta da u leglu uvjek imas 2-3 psica koji se boje pucnjave,bez obzira na to bio pas lovački ili ne.

"Uzgajivači" bacaju petarde pored 10-tak dana starih psica i prate koji trzaju-ti se psići odvajaju i ubijaju-to je ono grozno i razlog za navodnike!

Ja zaista volim zivotinje i imam totalno drugaciji pristup-takve pse poklanjam,jer u pravilu nisu dobri za lov!

Ja tim poklanjanjem radim gresku,jer taj pas svoje "plašljive" gene prenosi dalje na potomstvo,sto mi se kasnije obije o glavu,ali nemam srca ubiti!

90% uzgajivaca ubija "škartove" i zato nikada nemas policijskoga/lovackoga psa koji se boji pucnja!

ddarknessfairyy kaže...

Ove godine ćemo pokušati koristiti anxiety wrap, možda on upali. 

Ako se ne varam u pitanju je pojas koji masira?

Mozes probati,ali u pravilu takve stvari stvaraju ovisnost i ne rade ono što bi trebali!

 

  No,ja sam vec rekao da psu treba masirati "napete točke" na tjelu.Masiranje je češkanje!Obicno to bude taj hrbat(kako sam ga ja nazvao),gornji dio vrata,prsa...zavisno od psa!Potrebno je na svakome psu pronaci napeti dio misica i ceskanjem mu "razbiti" napetost/te ga time smiriti!Ako pas ceskanjem trese zadnjom nogom,polu zakopljenim oćima umiri se totalno-to je znak da ste mu pogodili tocku napetosti!

Dakle,treba ga smiriti i ceskati,ne dati mu da bježi,nego ga smirivati,smirivati,ceskati!Tek kada on pocne zanemarivati petarde-dati mu nagradu,NE PRIJE!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
12 godina
offline
Jesam li jedina na svijetu koja se boji petardi?

Isprika na duplom postu,ali moram!

 

Za autoricu teme:

Sreco,dođi kod mene na jednu turu češkanja kada krenu petarde

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
10 godina
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
Milka30 kaže... 

Ako se ne varam u pitanju je pojas koji masira?

Mozes probati,ali u pravilu takve stvari stvaraju ovisnost i ne rade ono što bi trebali!

 

  No,ja sam vec rekao da psu treba masirati "napete točke" na tjelu.Masiranje je češkanje!Obicno to bude taj hrbat(kako sam ga ja nazvao),gornji dio vrata,prsa...zavisno od psa!Potrebno je na svakome psu pronaci napeti dio misica i ceskanjem mu "razbiti" napetost/te ga time smiriti!Ako pas ceskanjem trese zadnjom nogom,polu zakopljenim oćima umiri se totalno-to je znak da ste mu pogodili tocku napetosti!

Dakle,treba ga smiriti i ceskati,ne dati mu da bježi,nego ga smirivati,smirivati,ceskati!Tek kada on pocne zanemarivati petarde-dati mu nagradu,NE PRIJE!

Nešto slično, pojas ili elastični zavoj se omata oko psa da stvara pritisak na akupunkturne točke i psu daje osjećaj sigurnosti. Ne znam da li funkcionira, nismo to do sad isprobavali ali vidjet ćemo. Ne mislim ga stalno držati na tome, samo tokom 2 dulje dnevne šetnje, 2 kraće odrađujemo blizu kuće tako da se tu osjeća sigurno i ne bježi.

 

Kužim ja šta ti želiš reći, upoznata sam tom metodom, samo što je ona predviđena za pse koji su odrasli u normalnim uvjetima. Nero, moj labrador se na taj način uvijek smiri,ne traži čak ni nagradu nakon toga ali moj drugi pas ne. Srećka, mješanca srednje velikog špica sam uzela s ulice i tog psa ni azili nisu htjeli uzeti jer mu se nitko nije mogao približiti. Pas je zlostavljan do te mjere da mi je trebalo skoro tjedan dana da pusti da mu stavim ruku na glavu a 6 mjeseci nije pustio nikoga da mu priđe osim mene.  Kod mene je nešto više od godinu i pol i nama je još uvijek svaki dan borba 3 koraka naprijed 2 nazad. 

Ne možeš ga smirivati masažom jednom kad je naumio pobjeći jer tad grize. Jedino kad se potrefi da mi je na rukama u tom slučaju sakrije glavu meni u vrat i onda ne bježi, ali jasno je da ga ne mogu cijelu šetnju nositi na rukama jer nikad ne znaš kad će negdje nešto puknuti.  Možda ćemo jednog dana moći petarde ignorirati, ali trenutno dok pas vidi svaku nepredviđenu situaciju kao direktan napad na njega ta metoda nije primjenjiva. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu koja se boji petard

Šape k sebi! 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
7 godina
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
ddarknessfairyy kaže...

Nešto slično, pojas ili elastični zavoj se omata oko psa da stvara pritisak na akupunkturne točke i psu daje osjećaj sigurnosti. Ne znam da li funkcionira, nismo to do sad isprobavali ali vidjet ćemo. Ne mislim ga stalno držati na tome, samo tokom 2 dulje dnevne šetnje, 2 kraće odrađujemo blizu kuće tako da se tu osjeća sigurno i ne bježi.

 

 Ako misliš na ono kaj izgleda ko pancirka  (ja i tetak ismijavamo to, ali sličnost je neminovna), teta ima takvu (kupila još dok je bila u Švajci) i nikakvog učinka.

Premda ona ima nekog malog psića, nekaj ko maltezer, a mali psi su općenito puno teži za smirivanje i kontroliranje, a i ona širi negativnu energiju konstantno oko sebe; da sam ja njen pas ne bih ju iz principa slušao 

Ajde, ti bar poznaješ metode i imaš dovoljno razuma da znaš postupak provesti do kraj.

Uglavnom, definitivno javi rezultate, ako šljaka da preporučim nekim ljudima koji imaju iste slučajeve kao ti.

Kruha i igala...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice