Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

poruka: 1.352
|
čitano: 285.157
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

UFO NASA's unexplained tether overload incident

 

 

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.9.2018 0:30 (lmutak).
16 godina
offline
Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

Zanimljive sitnarije, "ali ništa čudno razni narodi imaju slične priče oko sumnjivaca u vrlo sličnim radnim odjelima".

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
offline
Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

"Koji namjerni peh", požar je izbio baš u djelu laboratorija gdje su čuvali određene uzorke.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

Vrlo zanimljiv slučaj, s obzirom na više svjedoka iz bliže i dalje okolice navedenog slučaja.

 

 

Vezano za ovo dole, šta če jadni Ameri u konačnici izabrat kao službeno objašnjenje opet vezano na drugi dolnji link.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/pentagon-potvrdio-da-su-snimke-nloa-koje-su-procurile-autenticne/2269231.aspx?index_tid=109595

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/americka-vojna-organizacija-koja-prati-nlo-aktiv/276804.aspx?page=0&jumpto=6169612&sort=asc&view=flat

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića
rambox kaže...

Vrlo zanimljiv slučaj, s obzirom na više svjedoka iz bliže i dalje okolice navedenog slučaja.

 

 

Vezano za ovo dole, šta če jadni Ameri u konačnici izabrat kao službeno objašnjenje opet vezano na drugi dolnji link.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/pentagon-potvrdio-da-su-snimke-nloa-koje-su-procurile-autenticne/2269231.aspx?index_tid=109595

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/americka-vojna-organizacija-koja-prati-nlo-aktiv/276804.aspx?page=0&jumpto=6169612&sort=asc&view=flat

 

 

Ja si nastojim uvijek nekako razumno objasniti stvari. Ne isključujem nikad ništa, pa tako ni ovo tvoje, tako da ću pogledati svakako. A što se tiče same tehnologije i znanosti, poznajem sveukupnu fiziku osrednje (kvantnu i relativističku samo basic koncepte), a klasične grane (fluide, termu, mehaniku krutih i deformabilnih tijela) čak dosta dobro, s tim da imam rupe u elektromagnetizmu jer on nije glavno područje moje struke. Svjestan sam dosta nepoznanica i problema koje još nismo uspjeli riješiti. Tako da ako se dogodio neki leap što se tiče vojne tehnologije, nebi me uopće začudilo. Recimo fluidi su još uvijek toliki mindfu*k da su otkrili nešto novo nebi me uopće začudilo. Čak se i ja bavim sad nekom temom vezanom uz to tako da sam jako svjestan te činjenice.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 1:35 (MasterOdisasteR).
3 godine
neaktivan
offline
Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

dok nije bilo mnogo pametnih telefona  gde svaki klinac može snimiti nešto na nebu, bilo je 80% više nekih mutnih snimaka neindetifikovanih objekata..

 

danas, ima sve manje videa, uglavnom su to baš neindetifikovani predmeti a onih tipičnih letelica na mutnim snimcima nema, a uz svu današnju video tehniku bi ih trebalo bit više nego pre 40 godina..

16 godina
offline
Re: Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića
HUMANNISAM kaže...

dok nije bilo mnogo pametnih telefona  gde svaki klinac može snimiti nešto na nebu, bilo je 80% više nekih mutnih snimaka neindetifikovanih objekata..

 

danas, ima sve manje videa, uglavnom su to baš neindetifikovani predmeti a onih tipičnih letelica na mutnim snimcima nema, a uz svu današnju video tehniku bi ih trebalo bit više nego pre 40 godina..

Dosta je jedna solidna fotka, dalje ti ništa više ne treba da bi mogel procjenit situaciju.Belgijski slučaj je vrlo poznat, a ova fotka je prava dakle nema Fotšopa niti manipulacije itd.Solidna fotka+ono kaj je vojska detektirala, pa sad dalje ak baš hočeš to mogu bit i nadobudi leteči Bugari itd.

 

https://unsolvedmysteries.fandom.com/wiki/Belgium_UFO

 

"Two Belgian Air Force F-16s immediately were sent out to locate the object. They soon located it, but the object quickly darted out of range at high speeds. To the pilots, it appeared that a cat-and-mouse game was going on. The object went from 7,000 feet to 10,000 feet to just 500 feet. It also accelerated to 990 knots, more than the speed of sound. This accelerated speed and descent would have killed a human pilot. Remarkably, even though the aircraft broke the sound barrier, nobody on the ground heard a sonic boom.
Despite the fact that the UFOs have been seen by thousands of eyewitnesses, and have been recorded on military radar, and the object has easily outrun military fighter jets, there are still skeptics."

AMD,........is that Epyc or what?
12 godina
offline
Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

Vidio sam takvog trokutastog prije 20 godina, prošao iznad mene nečujno, nisko i jako sporo. Šteta što tada nije bilo mobitela kao sada ali opet bi se slabo vidjelo jer svi loše slikaju po mraku.

3 godine
neaktivan
offline
Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

a zašto 90% tih navodno "izvanzemaljskih letjelica" svjetli u mraku (po rečima onih koji su ih videli) odn. imaju nekakve farove,  signalizaciju ?

uz takvu tehnologiju, što će im svetla ?!

8 godina
offline
Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

Pa kako bi ih mi vidjeli, ako pogase sva svjetla?

 

Uostalom, mozda i oni imaju neki zakon po kojem moraju letjeti s upaljenim dnevnim (tocnije nocnim) svjetlima...

 

Kako na nebu tako i na zemlji ;) Nisu ludi ovi sto donose zakone....

Children Shouldnt Play with Dead Things
16 godina
offline
Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

I kaj sad pa ništa, to je samo jedna pobigla fotka u moru fotki i videa koje razne Vojske ili razne svjetske vrhuške eto nikako neče pokazat.Ne uklapa se u šemu, bilo šema profita ili šema odražavanja kilavog svjetskog poretka na ionako staklenim nogama.

 

 

 

Objekt se velikom brzinom diže vertikalno, i ode nema ga više kad si rekel keks.Upravo to brzo vertikalno uzdizanje, to su razni ljudi svjedočili tokom nekoliko desetlječa na raznim ranijim viđenjima.Realno da, zapravo bi bilo puno perverznije ili lošije da je to skrivena zemaljska tehnologija samo za igranje.Ekipa i znanstvenici razbijaju glave oko bržih i efikasnijih raketa, a tu se po nebu nekakve hrge vrlo brzo kreču i to još onako u tišini.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/americka-vojna-organizacija-koja-prati-nlo-aktiv/276804.aspx?page=0&jumpto=6169612&sort=asc&view=flat

 

Kak sam več ranije napisal, to je ta opcija 3 ili žutilo od eventualno tri hm mogučnosti.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2022 23:41 (rambox).
2 godine
offline
Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

*na fotki se nešto vidi. 

*vidi se obris objekta koji nam je poznat..sliči na vojni avion

*vidi se nekakva struktura, izgleda da je u zraku, mogu je ja izmisliti-zamisliti, ništa posebno.

*nema nigdje video zapisa gdje se vidi da takva navodno letjelica nevjerovatnom brzinom ide vertikalno u nebesa.

*takvi objekti se jako često pojavljuju u blizini nekakvih vojnih baza-dokazano.

*jesu li izvanzemaljskog porijekla-ne znamo

*jesu li zemaljskom rukom rađene-ne znamo

*lažiranje fotografija postoji ranije od pojave digitalne tehnologije, i photoshopa-dokazano

 

moje mišljenje je da je to ipak zemaljska tehnologija, a da je to naglo gubljenje objekta iz vida, optička iluzija.

zašto vojni avioni nikada ne pucaju na takav objekt, što bi bilo "normalno" ?

 

vjerujem da je u svekolikom svemiru život moguć, no ne vjerujem da nas mogući izvanzemaljaci posjećuju, jer prostor-vrijeme je zajebana kombinacija.

 

ako i postoje nekakvi zakoni fizike koje mi još ne znamo, i da oni mogu prevaliti kojih malih 4,30 svjetlosnih godina (zviježđe alpha Centauri) nama najbliža zvijezda Proxima Centauri,) udaljen 4,3 svjetlosne godine. zatim, vratiti se u svoje vrijeme brzinom koju mi ne poznajemo to je već SF, jer se mi moramo držati znanosti koja kaže; da je brzina svjetlosti najveća moguća brzina u svemiru.

 

gdje je i koliko je udaljena nama poznata najbliža egzoplaneta na kojoj je moguća "voda", vodik, kisik?

 

Proxima C, udaljen 4,25 svjetlosnih godina ...

za naše pojmove i po svim zakonima fizike, nemoguće je da nas posjećuje netko od izvanzemaljaca.

 

 

fascinira me kako autor videa spominje da ga više plaši "zavjera" ako je objekt zemaljske tehnologije, nego da je izvanzemaljske ?!

-on nije normalan.

 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
11 godina
offline
Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

Sad nakon procvata socijalnih mreza itd je izuzetno jasno da u nasoj blizini NE postoji ikakva inteligencija jer da postoji i da je toliko napredna da moze putovat svemirom izbrisali bi nas iz postojanja trenutno.

 

 

13 godina
online
Re: Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića
MEGATAMA kaže...

Sad nakon procvata socijalnih mreza itd je izuzetno jasno da u nasoj blizini NE postoji ikakva inteligencija jer da postoji i da je toliko napredna da moze putovat svemirom izbrisali bi nas iz postojanja trenutno.

 

 

eventualno ako im služimo kao zabavni sadržaj

8 godina
offline
Re: Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića
To da avioni ne pucaju na takve objekte bas i ne stoji....

Lako za amerikance i ostale, no, kod nas imas jako dobro dokumentirane susrete i "sukobe" iz 60-tih ili 70-tih, ne sjecam se vise tocno, gdje je jrv cesto imao misije presretanja, posebice nad obalom.

E sad, dali su ikada ista uspjesno presreli ili srusili, vjerovatno ne, no...
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
3 godine
neaktivan
offline
Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

Sve manje vjerujem u prisustvo inteligentnog života osim na Zemlji.

No, ako stalno promatramo nebo, uvijek možemo vidjeti nešto neobjašnjivo.

Ne promatram stalno nebo, ali događaj od prije koje godine. U polju, sunce još nije skroz zašlo, bilo na zalazu. Na nebu, visoko poviše mene pojavila se svjetla kugla, kao malo sunce. Kružila neko vrijeme. Onda su došle druge, nekoliko njih, isto kružile, svaka svojom putanjom. Da bi sve zajedno krenule u drugom smjeru, desno od mene, prema istoku, spojile se u krug, u kom je svaka kružila sama za sebe. Ovo zadnje je vidio i muž, došao, jer sam ga zvala da vidi. Nije prvi put da sam vidjela nešto što nisam znala objasniti. Mislim, da nije neki laser?

3 godine
neaktivan
offline
Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

Kaj, nitko ne čita?

14 godina
offline
Re: Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

Nemaju kad gledaju u nebo

sta se tice rasprave ja sumnjam da smo jedina "inteligetna" bica u svemiru 

8 godina
offline
Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

Je, malo se ljudi i boje, da im nebi mjerili temperaturu...rektalno, jelte.... 

 

Ili poslali psihijatru.... 

 

Nisam previse gledao po nebu, pa sam nesto mozda i propustio, no, jednog dogadjaja se sjecam, vjerovatno vise spada u "vjerovali ili ne...a necete" rubriku, nego vanzemljake, no eto....

 

Dakle, pocetak rata, 91, zima, kasna vecer, vjerovatno je bilo iza ponoci, ni ne sjecam se vise vremena. Uglavnom, kako je onda bilo popularno, veceri smo uglavnom provodili u podrumima, taman hoces ici spavati, neka od uzbuna, ajd u podrum na prisilno druzenje s komsijama...

 

I ok, smirilo se, ispucalo sto se imalo, gotova uzbuna, i ide nas grupa iz susjedovog podruma, vesela druzina sastavljena od djece, starijih, jos malo starijih i pravo starijih, desetak nas je bilo. I tako, prelazimo cestu, jer komsija je naravno prekoputa ceste, s moje strane ulice su svi stedjeli pa nitko posten podrum nije pravio....

 

I na nebu, taman negdje gdje bi mjesec trebao biti - ogromni crveni kriz. Pravo crven, pravo veliki, i pravo kriz. Mjeseca nigdje. I svi kako prelaze cestu tako pogledaju i primjete tu istu stvar. Babe se krste, malo mladje babe ih drze da ne padnu, mladje skupljaju nas djecurliju po cesti, no uglavnom svi gledamo i svi vidimo isto.  Trajalo je to mozda par minuta, presli smo cestu i i dalje gledamo, naravno, opet uzbuna, hajde natrag u podrum, zadnji pogled s vrata podruma - kriz i dalje tamo, crveni se pravo....

 

Cca sat vremena kasnije, prestanak uzbune, naravno svi van da vide, kad ono - mjesec na nebu. I sad svi stariji ono, jesmo ludi, nismo, pijani, nismo, drogirani, nismo..... 

 

Neznam sto je poslije bilo, dali se to ikada vise spomenulo u krugu komsiluka, nas djecu je to ionako zanimalo mozda par minuta, tako da....

 

No ostaje to smo vidjeli, inace taj dan je spadao u mirnije dane, nista ekstremno lose (niti dobro) se nije desilo te noci, barem su tako vijesti ujutro javile, pa se nemoze taj dogadjaj povezati s nicime, barem ja nisam uspio.....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
3 godine
neaktivan
offline
Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

Jednom davno, kad smo se ja i setra vračali noću motorom iz susjednog mjesta, pojavila se neka letjelica u daljini, tri svjetle, crveno, žuto, plavo, ako se dobro sjećam, bešumna. Na drugom kraju neba, odjednom se stvorila iznad nas i motor se ugasio. Gurali smo ga natrag nekoliko km do mjesta odakle smo krenuli, kod prijatelja gdje smo bili. Ispričali mu, on samo zakurblao, motor upalio. Kako je letjelica čudno letjela, u sekundi mjenjala smjer i stvorila se na drugom mjestu, bila sam sigurna da je NLO. Tad sam vjerovala u to.

Ove kugle bile su nešto posve drugo.

7 godina
offline
Re: Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

Je, tak smo i mi pijani na Tomosima viđali čudna svjetla u daljini, sve dok jednom nismo definitivno zaključili da su to rotirke od murje...

 

pan y agujas
15 godina
online
Re: Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića
Damir22 kaže...

Je, malo se ljudi i boje, da im nebi mjerili temperaturu...rektalno, jelte.... 

 

Ili poslali psihijatru.... 

 

Nisam previse gledao po nebu, pa sam nesto mozda i propustio, no, jednog dogadjaja se sjecam, vjerovatno vise spada u "vjerovali ili ne...a necete" rubriku, nego vanzemljake, no eto....

 

Dakle, pocetak rata, 91, zima, kasna vecer, vjerovatno je bilo iza ponoci, ni ne sjecam se vise vremena. Uglavnom, kako je onda bilo popularno, veceri smo uglavnom provodili u podrumima, taman hoces ici spavati, neka od uzbuna, ajd u podrum na prisilno druzenje s komsijama...

 

I ok, smirilo se, ispucalo sto se imalo, gotova uzbuna, i ide nas grupa iz susjedovog podruma, vesela druzina sastavljena od djece, starijih, jos malo starijih i pravo starijih, desetak nas je bilo. I tako, prelazimo cestu, jer komsija je naravno prekoputa ceste, s moje strane ulice su svi stedjeli pa nitko posten podrum nije pravio....

 

I na nebu, taman negdje gdje bi mjesec trebao biti - ogromni crveni kriz. Pravo crven, pravo veliki, i pravo kriz. Mjeseca nigdje. I svi kako prelaze cestu tako pogledaju i primjete tu istu stvar. Babe se krste, malo mladje babe ih drze da ne padnu, mladje skupljaju nas djecurliju po cesti, no uglavnom svi gledamo i svi vidimo isto.  Trajalo je to mozda par minuta, presli smo cestu i i dalje gledamo, naravno, opet uzbuna, hajde natrag u podrum, zadnji pogled s vrata podruma - kriz i dalje tamo, crveni se pravo....

 

Cca sat vremena kasnije, prestanak uzbune, naravno svi van da vide, kad ono - mjesec na nebu. I sad svi stariji ono, jesmo ludi, nismo, pijani, nismo, drogirani, nismo..... 

 

Neznam sto je poslije bilo, dali se to ikada vise spomenulo u krugu komsiluka, nas djecu je to ionako zanimalo mozda par minuta, tako da....

 

No ostaje to smo vidjeli, inace taj dan je spadao u mirnije dane, nista ekstremno lose (niti dobro) se nije desilo te noci, barem su tako vijesti ujutro javile, pa se nemoze taj dogadjaj povezati s nicime, barem ja nisam uspio.....

 Da, ne spada u temu izvanzemaljci, ali je vrlo interesantno. To je više nekakva pojava vezana za vjeru. Pa evo, moja mala sestra i ja smo tijekom ove godine imali priliku što čuti što vidjeti 2 vrlo interesantne pojave, događaja. Isto bi se moglo kategorizirati u vjerske ili religijske fenomene. Što meni samo dodatno otvara pitanja tj. daje na težini pitanjima o drugim religijama. Ali i dokazuje nešto...

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2022 22:53 (Izzy).
8 godina
offline
Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

Pazi, posebice meni, koji sam inace po prirodi religiozan kao tepsija.... 

 

Naravno, nije iskljucena neka grupna halucinacija, iluzija, sugestija, iako se doduse ne sjecam da je itko rekao - vidi kriz, opcenito da je itko ista rekao, nego, kako smo izlazili iz tog podruma, i krenuli prijeci cestu, tako smo svi pogledali gore.... i vidjeli istu stvar.

 

Mozda i postoji kakva religijska komponenta, mozda se radilo o necemu sasvim prirodnom, tko ce ga znati.

 

Guglanje je beskorisno, iako postoji par spominjanja slicnih pojava u dalekoj proslosti, najpoznatiji je onaj cara konstantina, 300 i neke....

 

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
2 godine
offline
Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

Božje sile ti poručuju da počneš vjerovati u boga, inače buš najebal.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
2 godine
offline
Re: Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića
Sanimarine kaže...

Jednom davno, kad smo se ja i setra vračali noću motorom iz susjednog mjesta, pojavila se neka letjelica u daljini, tri svjetle, crveno, žuto, plavo, ako se dobro sjećam, bešumna. Na drugom kraju neba, odjednom se stvorila iznad nas i motor se ugasio. Gurali smo ga natrag nekoliko km do mjesta odakle smo krenuli, kod prijatelja gdje smo bili. Ispričali mu, on samo zakurblao, motor upalio. Kako je letjelica čudno letjela, u sekundi mjenjala smjer i stvorila se na drugom mjestu, bila sam sigurna da je NLO. Tad sam vjerovala u to.

Ove kugle bile su nešto posve drugo.

 Je li NLO ili izvanzemaljska letjelica ?

Ne znaš.

 

A koji će klinac izvanzemaljskoj letjelici svjetla u koloru ?

Takva tehnologijaa a izgleda kao božićno drvce...

 

no, ako je sve istina, sigurno ste bili oteti, sječanje vam je izbrisano.

 

Idite regresoterapeutu da vam vrati izgubljeno vrijeme.

 

Pitaj muške prijatelje je li ih boljelo dupe nakon što je letjelica nestala.

Jedan moj frend je bio otet i svašta su mu radili, izgleda da su pojedini članovi posade bili gay orijentacije.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
3 godine
neaktivan
offline
Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

Neznam koja je svrha tih bljezgarija koje pišeš.

Možda misliš da si duhovit, no jedino sebi.

Očekivala sam nešto pametnije, nisam znala da i na ovom forumu ima isfrustriranih kompleksaša koji pokušavaju to kompenzirati

7 godina
offline
Re: Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

Gle, nigdje nisam napisao da se nije radilo o vanzemljacima (sigurno i je, ipak je to bila sisačka policija ).

Tak da sam ja potpuno ontopic, a za izljeve bijesa imaš druge teme (veseli kutak i birc su ti idealni za offtopic), tak da lijepo odlepršaj u troskoku.

 

Hvala !

 

pan y agujas
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2022 16:27 (fer-de-lance).
2 godine
offline
Re: Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića
fer-de-lance kaže...

Gle, nigdje nisam napisao da se nije radilo o vanzemljacima (sigurno i je, ipak je to bila sisačka policija ).

Tak da sam ja potpuno ontopic, a za izljeve bijesa imaš druge teme (veseli kutak i birc su ti idealni za offtopic), tak da lijepo odlepršaj u troskoku.

 

Hvala !

 

mislim da sam ja tema prigovora, a ne ti...  

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
7 godina
offline
Re: Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

Ups, nisam ni vidio tvoj post 

Mea culpa, kolega.

 

A sad paljba: da, gade jedan muški iskompleksirani, kako si mogao to napisati !

 

pan y agujas
7 godina
offline
Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

Malo nam naglo zamrla tema, pa ulja na vatru:

https://www.livescience.com/navy-ufo-videos-national-security-threat

 

pan y agujas
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice