Čitate li knjige? Preporuke... izdvojena tema

poruka: 816
|
čitano: 291.441
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Top Bugovac kaže...

Zaboravio na ovu temu...

Pročitao Sapiens - Kratka povijest čovječanstva (autor: Harari) i Ubojstvo u Oriont Expressu(A. Christie)

 

Preporuka za oboje :P

 

Sapiens je bolesno djelo, stvarno mijenja pogled na povijest (kao znanost) i sociologiju.

Drugo navedeno djelo sam pročitao u jednom danu. Taman mi dođe nešto lagano uz učenje za ispite, tako da sad čitam Božić H. Poirota

 

Zanima me kakva su vam ostala djela A. Christie i je li itko čitao mass psychology of fascism?

Nisi čitao ništa drugo od Agathe? 10 malih crnaca je obavezno štivo, njezin masterpiece (uz Orient Express).

Od ostalog, većina priča s Poirotom koje sam čitao su super. BTW baš sam si neki dan postavio izazov da redom pročitam svaki od romana s Poirotom kojeg nisam :D

13 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Onako po sjećanju, pročitao sam većinu gdje se pojavljuje Poirot. Ove knjige gdje se on ne pojavljuje nisu loše, ali nije mi to to. 

 

Koju god odabereš teško da ćeš puno fulati. Od meni dražih definitivno Orijent i 10 crnaca ko što si već čuo, pa Ubojstvo na Nilu, Zlo pod suncem, Tragedija u tri čina, ABC umorstva. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...

Za Nesbo-a, čitati po redu, ako ne od prvog i drugog (Žohari i Šišiš, koji su mu ajmo reć najslabiji) onda svakako od Oslo-anske triologije pa na dalje.

13 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Tomislav95 kaže...
Top Bugovac kaže...

...

 Za sada samo dvije, idem poslijepodne po male crnce 

Hexfire kaže...

Onako po sjećanju, pročitao sam većinu gdje se pojavljuje Poirot. Ove knjige gdje se on ne pojavljuje nisu loše, ali nije mi to to. 

 

Koju god odabereš teško da ćeš puno fulati. Od meni dražih definitivno Orijent i 10 crnaca ko što si već čuo, pa Ubojstvo na Nilu, Zlo pod suncem, Tragedija u tri čina, ABC umorstva. 

 Ići ću redom, Orient i Božić H. Poirota već pročitani.

 

Te knjige se pročitaju u danu, drugačije ne ide :P

You have to be odd to be number one
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.8.2017 11:08 (Top Bugovac).
10 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Gdje je nestala knjigoteka, da li je netko upoznat?

14 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Ovo za Knjigoteku i mene zanima..

13 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

J*bemu nije valjda i to ošlo u vjetar. Radilo je normalno prije 2-3 tjedna. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
10 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Chico12 kaže...

Gdje je nestala knjigoteka, da li je netko upoznat?

 

Lourdin kaže...

Ovo za Knjigoteku i mene zanima..

 Nema, forum ugašen.

 

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
10 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Dobro je da sam na vrijeme spasio dosta knjiga, sad bi bio problem.

13 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Šta je bila knjigoteka?

 

Koliko je dobrog sadržaja bilo?

You have to be odd to be number one
10 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...

Prije knjigoteke je postojao crowarez koji je bio jos bolji, ali je prije dvije godine ugasen, i vecina sadrzaja sa crowareza je prebaceno na knjigoteku. Uopceno, knjigoteka je bila stranica gdje si mogao skidati uglavnom sve knjige koje postoje u formatu za e-citace(kindle, kobo, nook, sony, tolino,...)

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 14:22 (Chico12).
11 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Ja imam oko 1900 e-knjiga. Osim knjigoteke imate i megasrbija.com i balkandownloads, jest da ima manje knjiga (beletristike) ali zato imate više stripova i časopisa, čak i stručne literature.

14 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Ima i na balkandownload.org e-books sekcija s koje skidam. Ne znam za vas ali ja ugl čitam HR prevode odnosno nastojim te knjige skidat. Nemam ništa protiv ekavice ali mi ide na živce "krivo pisanje" stranih imena npr Majkl, Džon Ričards ... Jednostavno me bode u oči. Mogao bi bez problema čitati i ENG knjige ali dok ima s HR prevodom peglam njih ;)

11 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Na balkandownloads ima više na srpskom jeziku, no može se naći dosta toga i na hrvatskom. Upravo sad naišao na hrv prijevode od Zafona. Usput, čita li tko wattpad priče?

8 godina
odjavljen
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Imate i na croportalau knjiga.....

14 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
ilyaz97 kaže...

Ja imam oko 1900 e-knjiga. Osim knjigoteke imate i megasrbija.com i balkandownloads, jest da ima manje knjiga (beletristike) ali zato imate više stripova i časopisa, čak i stručne literature.

 sto se ticne strucne literature http://gen.lib.rus.ec/ 

13 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Je li čitao netko Kafkin "Dvorac" i "Vrata percepcije; Raj i pakao" Aldousa Huxleya?

You have to be odd to be number one
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.8.2017 12:56 (Top Bugovac).
13 godina
online
Čitate li knjige? Preporuke...

Ako netko slučajno prodaje kolekciju knjiga (tvrdi uvez) "Pjesme leda i vatre" (Igre prijestolja) na Hrvatskom neka mi se javi u inbox.

 

Btw., ako moderator misli da ovaj moj post ne spada pod ovaj topic neka ga slobodno izbriše 

 

Tnx 

 

P.S. ako nemate sve nastavke kupio bih bilo koju knjigu, ali mi je primarni cilj skupiti cijelu kolekciju.


 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...

I mene to jako smeta. Nikako da se na to naviknem.inace mi je svejedno da li je knjiga na hrvatskom ili srpskom.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
dubravka40 kaže...

I mene to jako smeta. Nikako da se na to naviknem.inace mi je svejedno da li je knjiga na hrvatskom ili srpskom.

 To je tako , nemožemo mjenjati njihova pravila

 

Da je bar tako , i u nas.

11 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Da malo oživim temu. Koji je po vama najbolji nakladnik, mislim tko izdaje najkvalitetnije knjige? Mislim na beletristiku. Za mene Znanje ima dobre knjige u odnosu na cijenu. VBZ-ove knjige su preskupe. Mislio sam od njih uzeti jednu( domaci autor je u pitanju) i kada sam vidio cijenu odmah sam odustao.
6 godina
protjeran
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Da, volim čitati knjigu, a još uvijek čitam knjigu. Volim čitati knjigu kad spavam.

10 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Da, volim čitati knjige. Upravo me i čitanje raznoraznih knjiga dovelo da mogu mnogo toga shvatiti i obrađivati u mozgu na određeni način....

 

 

A, konkretno čitam stručnu knjigu uz praktični rad na primjerima iz nje(te, dakako i onima sa strane..):

"Demistificirani C++", 4.izdanje od J.Šribara&B.Motika.

Tople preporuke, svima kaj briju na kompjutere i programiranje.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
9 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Dali je itko citao od Ivana Gavrana Sblja ili mozda Božja jednadžba? Ova druga je koliko sam shvatio zamišljena kao triologija ali vec godinama ne izlazi nastavak. Ili je izasao a da sam ga previdio?

7 godina
protjeran
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...

Ja volim ovak procitat tu i tamo koji "roman".

 

Ove dvije knjige su moderne i lake za citanje:

http://znanje.hr/proizvod/daniel-glattauer-protiv-sjevernog-vjetra/

http://znanje.hr/proizvod/daniel-glattauer-svih-sedam-valova/

 

Idu jedna s drugom, tako da tko procita samo prvu, ostat ce razocaran :)

10 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Nova stranica za e-knjige: www.knjige.club. Sadrzaj je uglavnom obogacen sa knjigoteke, pa ako nekog nesto interesira, ima dosta toga tu.

14 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Njuškajući po folderu Top 100 Sci-Fi Books sam pronašao ovu zanimljivu knjižicu.

 

Altered Carbon (2002) by Richard Morgan je stvarno izvrstan SF krimić. Ne samo da nije trashy, nego je stvarno dobra knjiga. Likovi, a ponaravno glavni protagonist, su odlični. Knjiga će utažiti svačiju glad za kvalitetnim SF sadržajem.

 

Radnja je smještena u budućnost na Zemlji, u kojoj se svijest može u potpunosti prebaciti u digitalni oblik, i kao takva čuvati na disku, prebaciti "internetom", učitati u virtualni svijet... pa opet ubacit u tijelo, bilo u vlastito tijelo ili tijelo neke osobe čija je svijest trenutno na stack-u (u folderu na disku/u cloud-u) zbog recimo počinjenog krivčnog djela, bilo u sintetiku/umjetno stvorenje (najjeftinija varijanta koja se koristi kad se neko privremeno mora prebacit u tijelo, recimo kad žrtva mora svjedočiti na sudu), ili u klona... kojem se, osim savršenih fizičkih proporcija, mogu DNA inžinjeringom recimo dodati žljezde koje kod seksualnog uzbuđena luče u slini, u tjelesnim izlučevinama, iz pora na koži, jedan sintetizirani hormon, koji djeluje kao neka psihoaktivna droga/stimulans, koja pobuđuje seksualnu želju onih u blizini te osobe, a tijekom samog seksualnog čina partnere veže u neku psihodeličnu vezu, i tako pruža vantjelesno seksualno iskustvo. Ili recimo sa kostima pojačanim ugljičnim vlaknima i sa naprednim živčanim sustavom koji poboljšava reflekse, snagu, izdržljivost, pozornost i koncentraciju na bojištu...

 

Sama radnja se vrti oko bivšeg pripadnika specijalnih vojnih postrojbi koji je sa stack-a po nalogu jednog meth-a (skraćeno od metuzalem, a to su imućne osobe koje su žive i po nekoliko stoljeća samo mjenjajući tijela, pretežno svoje klonove kojih i po nekoliko drže u privatnim obiteljskim "hramovima" - i tako imaju praktički osiguran vječni život) sa svog matičnog planeta biva prebačen na Zemlju u tijelo policijskog detektiva koji je trenutno na stack-u, da bi privatno istražio njegovo/meth-ovo ubojstvo, jer je policija taj slučaj službeno zaključila kao samoubojstvo dok meth vjeruje da ga je netko ubio a ne da je počinio samoubojstvo, jer da je htio ubit samog sebe bi u tom slučaju uništio i verziju sebe na stack-u, a ovako se samo u klona učita backup od prije 24h...

 

Svijet je stvarno dobro razrađen, ima tu svega, tako da me je čudilo što nema ekranizacije iste knjige. Danas, nakon što sam poslušao knjigu, googlajući vidim da Netflix izbacuje istoimenu tv-seriju u 2018...

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2017 13:46 (KIKI3ooo).
14 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
PzKpfw kaže...

Da, volim čitati knjige. Upravo me i čitanje raznoraznih knjiga dovelo da mogu mnogo toga shvatiti i obrađivati u mozgu na određeni način....

 

 

A, konkretno čitam stručnu knjigu uz praktični rad na primjerima iz nje(te, dakako i onima sa strane..):

"Demistificirani C++", 4.izdanje od J.Šribara&B.Motika.

Tople preporuke, svima kaj briju na kompjutere i programiranje.

 Ako te zanima programiranje a nemaš nikakva iskustva, moj ti je savjet da ne kreneš direktno sa C++ nego sa nekim programskim jezikom više razine. Recimo Processing je razvojno okruženje koje sam sinu pronašao za učenje programiranja. Odlično za naučit logiku programiranja/školsko programiranje, kao i kasnije za puno objektno orjentirano programiranje. To je praktički besplatna STEM igračka koja daje više mogućnosti od "pravih" (i preskupih) STEM igračaka. I ovo je izvrstan tutorijal/radionica za Processing: https://www.youtube.com/watch?v=2VLaIr5Ckbs&list=PLRqwX-V7Uu6ZYJC7L-r6rX6utt6wwJCyi 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2017 14:36 (KIKI3ooo).
10 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...

@KIKI3ooo

 

Hm, da...imam iskustva s programiranjem, te sam počeo sa C, imao kontakte sa C#, te dakako  s C++, ali prolazim detaljno baš C++, jer hoču njega usavršiti kao svoj materinji jezik. Imam vremena, volje i energije.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
14 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Jel zna netko gdje ima za ''nabaviti'' knjigu Tišina od Susan Cain

http://trakt.tv/user/MjezZza
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice