Čitate li knjige? Preporuke... izdvojena tema

poruka: 816
|
čitano: 291.483
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
Arabarran kaže...
Digi,ako volis taj žanr,obavezno procitaj Martina. Kad zavrsis njega preporucam Tad Williams,Prijestolje od zmajokosti. To su dvije ili 3 knjige. Isto odlicne mada su IMHO Martinove za klasu bolje. Mislim Martin na kraju knjige ima nekih 30 str. koje govore o kucama(porodicama) i likovima u knjizi,stvarno fenomenalno nesto. Ono,izmislio je cijeli svijet i detaljno ga razradio. Jos mi se svidilo sta nije pisano kroz poglavla nego kao filmske scene.
Umro sam dok sam ovo napisao na mobitel;-)

Može, hvala!

 

14 godina
protjeran
offline
RE: Čitate li knjige?
torrente2 kaže...

- citam

- svakodnevno citanje usporava odumiranje neutrona u sivoj masi (znanstveno utemeljeno)

- oduprati se pritisku multimedije

- pdf generacije...hmm, nije dobro...nije

neutrona? Iznenađen

 

Zračim Smijeh

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
15 godina
offline
RE: Čitate li knjige?
Buffer Overflow kaže...
torrente2 kaže...

- citam

- svakodnevno citanje usporava odumiranje neutrona u sivoj masi (znanstveno utemeljeno)

- oduprati se pritisku multimedije

- pdf generacije...hmm, nije dobro...nije

neutrona? Iznenađen

 

Zračim Smijeh

Vjerovatno je mislio na neurone :) Joj sta ste svi osjetljivi na tipfelere :|

I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

U zadnje vrjeme ne čitam knjige ali bih da ih ima , nikako nemogu naci metro 2033,assassins creed ili nešto od tom-a clancy-a (ozbiljno mislim ove prve dvije knjige postoje ali ocito ne u hr)

13 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
Svi koji volite SF,ratne igre i strategiju pročitajte "Enderovu igru" Orsona Scotta Carda. Iako sam pročitao večinu SF i fantasy knjiga objavljenih u Jugi i Lijepoj našoj,ovaj roman mi je najbolji.
15 godina
offline
Čitate li knjige?
Nakon Enderove igre obavezno pročitati i nastavak 'Govornik za mrtve'. Inaće svim ljubiteljima fantasya preporučujem Raymonda E. Fiesta i njegovog 'Magiciana' a nakon toga sve ostale knjige iz njegovog svijeta ( Midkemia ). Odlićna prića koja se proteže kroz stotinjak godina i prati par generacija. Ljubitelji starih RPG-ova se vjerojatno sječaju igre 'Betrayal at Krondor' koja je radjena po knjizi iz ciklusa.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
Dodinho kaže...

Može li tko preporučiti neki dobar SF roman ili pisca?

Silmarillion- J. R. R. Tolkien

 

Vjerujem da si čuo za pisca (Gospodar prstenova). Meni je knjiga fenomenalna. Ako voliš svijet vilenjaka i znanstvene fantastike na taj način, uživat ćeš. Uz to, puna je osjećaja, bilo to između dva druga, žene i muškarca ili ljubavi za svojim narodom. Svaki lik ima osobinu po kojoj je poseban. Knjiga uglavnom prati ratovanja, borbu dobra i zla, miješanje običnih smrtnika sa vilenjacima...

Pa eto...

Velika je snaga u onoga čovjeka koji umije da prešuti i onda kad ima pravo. // Tolstoj
14 godina
odjavljen
offline
RE: Čitate li knjige?
Irina_og kaže...
Dodinho kaže...

Može li tko preporučiti neki dobar SF roman ili pisca?

Silmarillion- J. R. R. Tolkien

 

Vjerujem da si čuo za pisca (Gospodar prstenova). Meni je knjiga fenomenalna. Ako voliš svijet vilenjaka i znanstvene fantastike na taj način, uživat ćeš. Uz to, puna je osjećaja, bilo to između dva druga, žene i muškarca ili ljubavi za svojim narodom. Svaki lik ima osobinu po kojoj je poseban. Knjiga uglavnom prati ratovanja, borbu dobra i zla, miješanje običnih smrtnika sa vilenjacima...

Pa eto...

Silmarillion...Si ti čitao LOTR? To je inače jedan prequel te trilogije...ima ih jos 2.

Pinky je zakon... I ♥ π
13 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
bobica257 kaže...

Silmarillion...Si ti čitao LOTR? To je inače jedan prequel te trilogije...ima ih jos 2.

E nisam ČITALA LOTR :D

Ali čujem od frenda koji mi je ovo preporučio da je Silmarillion čak bolji (barem njemu), više zbog te sve osjećajnosti i sposobnosti likova...

Velika je snaga u onoga čovjeka koji umije da prešuti i onda kad ima pravo. // Tolstoj
14 godina
protjeran
offline
Čitate li knjige?

sad ja imam jedno pitanje XD, jel ima knjiga "Kronike Riddick"? Gledao film, pa pitam za knjigu :D i di ima za nabaviti metro 2033.?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
netko,netkovic kaže...

sad ja imam jedno pitanje XD, jel ima knjiga "Kronike Riddick"? Gledao film, pa pitam za knjigu :D i di ima za nabaviti metro 2033.?

http://www.amazon.com/Chronicles-Riddick-Alan-Dean-Foster/dp/0345468392

http://www.amazon.com/Metro-2033-Dmitry-Glukhovsky/dp/0575086246/ref=tmm_pap_title_popover

 

13 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Je tko čitao Bukowskog ?

Sviđa mi se njegov neobičan smisao za humor ...

Imate li kakve preporuke ?

Velika je snaga u onoga čovjeka koji umije da prešuti i onda kad ima pravo. // Tolstoj
14 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
Irina_og kaže...

Je tko čitao Bukowskog ?

Sviđa mi se njegov neobičan smisao za humor ...

Imate li kakve preporuke ?

Je, čitao sam dosta njegovih knjiga. A ono, ima par dobrih knjiga kao Poštar, a ostalo kada ne piše o svom životu i što je sve radio, onda mi je bezveze...

13 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
harpy21 kaže...

Je, čitao sam dosta njegovih knjiga. A ono, ima par dobrih knjiga kao Poštar, a ostalo kada ne piše o svom životu i što je sve radio, onda mi je bezveze...

Aha, znači taj Poštar je dobar..

Ima još kaj dobro, daj naziv knjige Osmijeh

Velika je snaga u onoga čovjeka koji umije da prešuti i onda kad ima pravo. // Tolstoj
14 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Ako se pod knjige misli na bug onda da.

.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
Irina_og kaže...
harpy21 kaže...

Je, čitao sam dosta njegovih knjiga. A ono, ima par dobrih knjiga kao Poštar, a ostalo kada ne piše o svom životu i što je sve radio, onda mi je bezveze...

Aha, znači taj Poštar je dobar..

Ima još kaj dobro, daj naziv knjige Osmijeh

  Ma samo pitaj u knjižnici što imaju od Bukowskoga i uzmi sve. Ne znam koliko je točno knjiga napisao, ali nije niti previše njegovih knjiga prevedeno kod nas.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?

U zadnje vrijeme kad stignem procitam koju knjigu od Agathe Christie. Mozete mi preporuciti neke njezine koje mozda nisam procitao i mozda neke bolje pisce krimi romana ili neki krimi roman i jos mozda ako je neki teen krimi roman ali ne bas ono djecji. Thnx

14 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
divines kaže...

U zadnje vrijeme kad stignem procitam koju knjigu od Agathe Christie. Mozete mi preporuciti neke njezine koje mozda nisam procitao i mozda neke bolje pisce krimi romana ili neki krimi roman i jos mozda ako je neki teen krimi roman ali ne bas ono djecji. Thnx

Kažu da je ovo njen najbolji roman: Deset malih crnaca

 

ja sam pročitao u zadnjh mjesec dana Fantoma u operi i Metastaze,Sad se bacam na Posljednjeg Mohikanca.

alrighty then
14 godina
offline
Čitate li knjige?

Joooj, sta sve nisam citao, ali najvise volim Pottera 1-7, Eragona i Prvorođenog sam isto procito, bio danas u algoritmu u Osijeku i Brisingr na naski se zove Vatra kosta 196 kuna,ali nisam imao dovoljno para kod sebe, isto sam i vidio Percy Jackson trilogiju, 150 kuna, procito i Narnije sve, jako zanimljive knjige, također i trilogiju zlatnog kompasa. Ako se sjetim jos necega napisem naravno.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
XYomegaYX kaže...

Joooj, sta sve nisam citao, ali najvise volim Pottera 1-7, Eragona i Prvorođenog sam isto procito, bio danas u algoritmu u Osijeku i Brisingr na naski se zove Vatra kosta 196 kuna,ali nisam imao dovoljno para kod sebe, isto sam i vidio Percy Jackson trilogiju, 150 kuna, procito i Narnije sve, jako zanimljive knjige, također i trilogiju zlatnog kompasa. Ako se sjetim jos necega napisem naravno.

Onda pročitaj i Bartimevejevu trilogiju Jonathana Strouda. Odličan fantasy krimić s akcijskim horor elementima i humorom, s opišenim likovima od kojih je najbolji naravno djinn Bartimej. A tek noćna policija...

14 godina
offline
RE: Čitate li knjige?
harpy21 kaže...
XYomegaYX kaže...

Joooj, sta sve nisam citao, ali najvise volim Pottera 1-7, Eragona i Prvorođenog sam isto procito, bio danas u algoritmu u Osijeku i Brisingr na naski se zove Vatra kosta 196 kuna,ali nisam imao dovoljno para kod sebe, isto sam i vidio Percy Jackson trilogiju, 150 kuna, procito i Narnije sve, jako zanimljive knjige, također i trilogiju zlatnog kompasa. Ako se sjetim jos necega napisem naravno.

Onda pročitaj i Bartimevejevu trilogiju Jonathana Strouda. Odličan fantasy krimić s akcijskim horor elementima i humorom, s opišenim likovima od kojih je najbolji naravno djinn Bartimej. A tek noćna policija...

Ma nisam nasao bartimeja ni po algoritmu, ni po skolskoj knjizi, ni u svijetu knjige, nisam doduse gledao u knjiznicama, to moram ptic ovih dana, frend mi je to imao ali je od nekoga posudio pa nisma ja mogao citati, ali nema veze. naci cu vec nacin da nadoknadim. A sto je nocna policija? Nisam cuo za to? Serijal knjiga ili samo jedna knjiga?

 

 

 

 

Negledaj prvih recenica, u algoritmmu ima samo 2. i 3. a nije mi fora citati bez 1.

 

 

 

EDIT 2.: Jel ima neko ili zna neko di bi se mogla nabati knjiga Dn Camillo, ne Drug Don Camillo, nego bas Don Camillo knjiga?

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2010 22:19 (XYomegaYX).
15 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Jel procitao tko Ubiti pticu rugalicu?  Isplati li se?

 

Film sam pogledao, odlican je.

Ako sam vozio to BRZO... i kad vozim BRZO ja ne vozim BRZO. (c) Zeljko Kerum
14 godina
offline
RE: Čitate li knjige?

Naravno da citam knjige....zalosno ako ih ljudi ne citaju.

Svake nedjelje sam recimo na Britanskom trgu i obavezno dolazim kuci sa bar jednom ili dvije knjige.....dobra i korisna "navika". Vidim dosta lijepih stvari, kupim te kasnije procitam dobru knjigu, popijem kavu u ugodnome okruzenju...milina.

Jedino prostor redstavlja malo problem jer vec lagano nemam kuda sa knjigama, a imam ih dosta no kupuju se lijepe i korisne police koje sve knjige lijepo cuvaju da ne stoje na podu ili nesto sl.

Imam novijih knjiga....a bogme imam i onih starih oko 100-tinjhak god. No nikada ne kupujem nesto sto necu procitat te nisam ljubitelj knjiga koje se "stancaju" kao dnevne novine.

Isto tako cu uvijek radije procitati knjigu nego pogledati neki film, a i nikada film ne moze docarati ono sto moze neka knjiga.

Naravno da gledam i filmove....no opet najvise klasike ili recimo volim britanski humor dok americki humor mi nikako ne lezi i poprilicno je povrsan. Isto tako prije cu otici pogledati neki klasik u Tuskancu, a ne neki "megakul" u CineStaru.

 

P.S.

 

Netko spominje Bukowskog? Bukowski je jako zanimljiva licnost te su svi njegovi romani neka vrsta autobiografije sto i sama biografija o njemu potvrduje.

No kada procitas njegovu jednu knjigu, zapravo si odmah procitao sve njegove knjige posto se stalno sve vrti u krug i ponavlja, ali ima zanimljivih stvari te vjerujem da ljudi koji citaju knjigu su sve procitali od njega (ili bar vecinu...nema bas toga tako puno) tj. imali kao sto ja kazem tu "fazu"....tako sam ja imao "fazu" Bukowskog...pa npr. "fazu"  Hesse-a itd.

Svatko to prode tko "ozbiljno" cita knjige.....bar ja nisam naisao na nekoga tko to nije prosao.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2010 13:27 (win32).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
dncrmt kaže...
divines kaže...

U zadnje vrijeme kad stignem procitam koju knjigu od Agathe Christie. Mozete mi preporuciti neke njezine koje mozda nisam procitao i mozda neke bolje pisce krimi romana ili neki krimi roman i jos mozda ako je neki teen krimi roman ali ne bas ono djecji. Thnx

Kažu da je ovo njen najbolji roman: Deset malih crnaca

 

Istina, to joj je najbolja knjiga.. Mene je oduševila..

Odlična mi je još i Šupljina, Sastanak sa smrću, Crna kava.. tih se sjećam da su bile jako dobre..

Velika je snaga u onoga čovjeka koji umije da prešuti i onda kad ima pravo. // Tolstoj
14 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Dmitry Glukhovsky - Metro 2033.Jedina knjiga koju čitam a da mi nije za lektiru Nevinašce

Punk's not dead!!!!
13 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
win32 kaže...

Naravno da citam knjige....zalosno ako ih ljudi ne citaju.

Svake nedjelje sam recimo na Britanskom trgu i obavezno dolazim kuci sa bar jednom ili dvije knjige.....dobra i korisna "navika". Vidim dosta lijepih stvari, kupim te kasnije procitam dobru knjigu, popijem kavu u ugodnome okruzenju...milina.

Jedino prostor redstavlja malo problem jer vec lagano nemam kuda sa knjigama, a imam ih dosta no kupuju se lijepe i korisne police koje sve knjige lijepo cuvaju da ne stoje na podu ili nesto sl.

Imam novijih knjiga....a bogme imam i onih starih oko 100-tinjhak god. No nikada ne kupujem nesto sto necu procitat te nisam ljubitelj knjiga koje se "stancaju" kao dnevne novine.

Isto tako cu uvijek radije procitati knjigu nego pogledati neki film, a i nikada film ne moze docarati ono sto moze neka knjiga.

Naravno da gledam i filmove....no opet najvise klasike ili recimo volim britanski humor dok americki humor mi nikako ne lezi i poprilicno je povrsan. Isto tako prije cu otici pogledati neki klasik u Tuskancu, a ne neki "megakul" u CineStaru.

 

P.S.

 

Netko spominje Bukowskog? Bukowski je jako zanimljiva licnost te su svi njegovi romani neka vrsta autobiografije sto i sama biografija o njemu potvrduje.

No kada procitas njegovu jednu knjigu, zapravo si odmah procitao sve njegove knjige posto se stalno sve vrti u krug i ponavlja, ali ima zanimljivih stvari te vjerujem da ljudi koji citaju knjigu su sve procitali od njega (ili bar vecinu...nema bas toga tako puno) tj. imali kao sto ja kazem tu "fazu"....tako sam ja imao "fazu" Bukowskog...pa npr. "fazu"  Hesse-a itd.

Svatko to prode tko "ozbiljno" cita knjige.....bar ja nisam naisao na nekoga tko to nije prosao.

Lijepa navika Osmijeh palac gore !

 

Ja ga spominjem, da.. Primjetila sam da je jako zanimljiv čovjek i sviđa mi se njegov način izražavanja.. uzet ću odmah sutra onda tog Poštara.. vjerujem da će biti zanimljivo..

 

A da te pitam za Hessea.. počela sam čitati njegovog Stepskog vuka, ali sma odustala.. inače ne volim odustajati od knjiga, izguram uvijek do kraja.. ali ne znam zašto am ovu vratila.. nije me uopće zainteresirala na početku i vjerovala sam da će biti zanimljivije kako idem prema kraju, ali odustalaaaa.. Jesi čitao to ? Isplati li mi se ponovo vratiti toj knjizi?

Velika je snaga u onoga čovjeka koji umije da prešuti i onda kad ima pravo. // Tolstoj
15 godina
protjeran
offline
RE: Čitate li knjige?
Irina_og kaže...
win32 kaže...

Lijepa navika Osmijeh palac gore !

 

Ja ga spominjem, da.. Primjetila sam da je jako zanimljiv čovjek i sviđa mi se njegov način izražavanja.. uzet ću odmah sutra onda tog Poštara.. vjerujem da će biti zanimljivo..

 

A da te pitam za Hessea.. počela sam čitati njegovog Stepskog vuka, ali sma odustala.. inače ne volim odustajati od knjiga, izguram uvijek do kraja.. ali ne znam zašto am ovu vratila.. nije me uopće zainteresirala na početku i vjerovala sam da će biti zanimljivije kako idem prema kraju, ali odustalaaaa.. Jesi čitao to ? Isplati li mi se ponovo vratiti toj knjizi?

Di je taj palac :P

http://zekidagames.webs.com /// http://www.youtube.com/user/ZeKiDaGames
14 godina
offline
RE: Čitate li knjige?
Irina_og kaže...
    
     Lijepa navika Osmijeh palac gore !

 

Ja ga spominjem, da.. Primjetila sam da je jako zanimljiv čovjek i sviđa mi se njegov način izražavanja.. uzet ću odmah sutra onda tog Poštara.. vjerujem da će biti zanimljivo..

 

A da te pitam za Hessea.. počela sam čitati njegovog Stepskog vuka, ali sma odustala.. inače ne volim odustajati od knjiga, izguram uvijek do kraja.. ali ne znam zašto am ovu vratila.. nije me uopće zainteresirala na početku i vjerovala sam da će biti zanimljivije kako idem prema kraju, ali odustalaaaa.. Jesi čitao to ? Isplati li mi se ponovo vratiti toj knjizi?

 

Postar je zanimljiv posto je sam Bukowski dugo godina "radio" u posti.....kazem "radio" jer je vecinu vremena ionako bio ubijen od alkohola i cudi me da je uopce tako dugo zivio no imao je na svu srecu osobe koje su se brinile o njemu (Linda).

Jako je zanimljiv Bukowski, pogotovo njegova biografija jer kada procitas i biografiju onda ti je sve puno jasnije. Zanimljivo je i to sto je uistinu svaka njegova knjiga neka vrsta autobiografije te steta sto je brdo njegovih tekstova propalo jer ih je jednostavno bacao, djelio i opcenito se neodgovorno ponasao prema njima.

 

Eh, Stepski vuk.....vecina ljudi pocne citati Hesse-a sa bas tom knjigom.  Meni je Stepski vuk isto tako bio prvi Hesse-ov roman i procitao sam ga "od suba"....samo sto sam ga drugacije shvacao sa npr. 16 godina, a drugacije ga shvacam sada sa 28. Probaj mozda sa nekom drugom knjigom.....Igra staklenim perlama (negdje prevedeno "biserima) je isto njegovo odlicno djelo. Po meni se definitivno isplati procitati bas sve od njega.....neki kazu da cak ima i neki "redoslijed" kojim bi se trebala citat njegova djela no ne vjerujem u to, a i sam sam uzimao knjige kako su mi dosle "pod ruku". No mozda ti ne pase njegov stil pisanja ili nesto sl. pa naravno da se neces prisiljavat na citanje necega sto ti se ne svida.

Probaj sa onom knjigom koju sam ti naveo pa se onda nakon nje vrati na Stepskog vuka koji je uistinu jedno odlicno djelo.

 

Ima par pisaca koje bih mogao uvijek iznova citat, a Hesse je definitivno jedan od njih.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2010 14:36 (win32).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
APazinjan kaže...

Di je taj palac :P

Hahaha.. to mi je navika u govoru, jednostavno Belji se

Velika je snaga u onoga čovjeka koji umije da prešuti i onda kad ima pravo. // Tolstoj
13 godina
neaktivan
offline
RE: Čitate li knjige?
win32 kaže...

 

Postar je zanimljiv posto je sam Bukowski dugo godina "radio" u posti.....kazem "radio" jer je vecinu vremena ionako bio ubijen od alkohola i cudi me da je uopce tako dugo zivio no imao je na svu srecu osobe koje su se brinile o njemu (Linda).

Jako je zanimljiv Bukowski, pogotovo njegova biografija jer kada procitas i biografiju onda ti je sve puno jasnije. Zanimljivo je i to sto je uistinu svaka njegova knjiga neka vrsta autobiografije te steta sto je brdo njegovih tekstova propalo jer ih je jednostavno bacao, djelio i opcenito se neodgovorno ponasao prema njima.

 

Eh, Stepski vuk.....vecina ljudi pocne citati Hesse-a sa bas tom knjigom.  Meni je Stepski vuk isto tako bio prvi Hesse-ov roman i procitao sam ga "od suba"....samo sto sam ga drugacije shvacao sa npr. 16 godina, a drugacije ga shvacam sada sa 28. Probaj mozda sa nekom drugom knjigom.....Igra staklenim perlama (negdje prevedeno "biserima) je isto njegovo odlicno djelo. Po meni se definitivno isplati procitati bas sve od njega.....neki kazu da cak ima i neki "redoslijed" kojim bi se trebala citat njegova djela no ne vjerujem u to, a i sam sam uzimao knjige kako su mi dosle "pod ruku". No mozda ti ne pase njegov stil pisanja ili nesto sl. pa naravno da se neces prisiljavat na citanje necega sto ti se ne svida.

Probaj sa onom knjigom koju sam ti naveo pa se onda nakon nje vrati na Stepskog vuka koji je uistinu jedno odlicno djelo.

 

Ima par pisaca koje bih mogao uvijek iznova citat, a Hesse je definitivno jedan od njih.

E hvala puno, uzimam Poštara sutra definitivno Osmijeh

 

Aha, dobro.. A o čemu se radi u toj Igri staklenim perlama ? Ako mi se svidi ta knjiga, vratit ću se na Stepskog vuka onda. Ali ako ne, vjerujem da je ovo što kažeš, da mi se možda ne sviđa njegov način pisanja.

Velika je snaga u onoga čovjeka koji umije da prešuti i onda kad ima pravo. // Tolstoj
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice