Guranje motora je legalno? zaključana tema

poruka: 34
|
čitano: 9.262
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Guranje motora je legalno?

Dali npr. ako sam maloljetnik i imam 15 god., dali je legalno GURATI , NE VOZITI motor po plocniku ? molim odgovor .

Da se facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju, ako si ti jedan od onih 10% stavi si ovo u potpis!
14 godina
offline
Guranje motora je legalno?

pa trebalo bi bit, a kamo bi ga ti gurao :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2011 14:02 (lovranac).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Guranje motora je legalno?
robi4never kaže...

Dali npr. ako sam maloljetnik i imam 15 god., dali je legalno GURATI , NE VOZITI motor po plocniku ? molim odgovor .

  {#}  valjda jest...

ne bojte se stiskati dugmiće ispod
13 godina
neaktivan
offline
Re: Guranje motora je legalno?
lovranac kaže...

pa valjda bi trebalo bit, a kamo bi ga ti gurao :)

do frenda, za voznju po sumi i jes siguran? ak me policajac zaustavi (na kolniku , guranje) <.< , imam papire

Da se facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju, ako si ti jedan od onih 10% stavi si ovo u potpis!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Guranje motora je legalno?
pa šta baš moraš kroz grad:)
ne bojte se stiskati dugmiće ispod
13 godina
protjeran
offline
Re: Guranje motora je legalno?

Hahah, 99% jeste, kod nas u BIH jeste, ali to nije kršenje zakona, jer ti nevoziš, nego guraš, a motornim vozilom je zabranjeno upravljati maloljetnicima, ali to su sad druge stvari.

SENAID
13 godina
neaktivan
offline
Re: Guranje motora je legalno?
robi4never kaže...

Dali npr. ako sam maloljetnik i imam 15 god., dali je legalno GURATI , NE VOZITI motor po plocniku ? molim odgovor .

montiraj mu pedale {#}  i ak te murija ufati reci da je to novi bicikl {#}

Explosiv wie Kerosin!!!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Guranje motora je legalno?
Kewin kaže...
robi4never kaže...

Dali npr. ako sam maloljetnik i imam 15 god., dali je legalno GURATI , NE VOZITI motor po plocniku ? molim odgovor .

montiraj mu pedale {#}  i ak te murija ufati reci da je to novi bicikl {#}

eto bas cu mu montirate pedale!

Da se facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju, ako si ti jedan od onih 10% stavi si ovo u potpis!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Guranje motora je legalno?
teodosije kaže...
pa šta baš moraš kroz grad:)

www. samo selo .com / mislim reci, samo se vozim po sumi* i selu* tamo di nema policije naravno

Da se facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju, ako si ti jedan od onih 10% stavi si ovo u potpis!
12 godina
offline
Re: Guranje motora je legalno?

Možeš gurati motor bez problema jer se u tom slučaju tretiraš kao pješak. Jasno da će te policija gledati malo sumnjičavo ali uvijek možeš reći da te je stari poslao po benzin za upaljač, a nemate nikakav kanister, pa te poslao stari da dovezeš dva tri decilitra u rezervoaru yamahe od 125 kubika.

Ili bolje reci da te poslao u servis.

12 godina
neaktivan
offline
Guranje motora je legalno?

ako zelis GURKATI motor unajmi si ovu kravu iz Milke...ona je najbolja u gurkanju :D

 

vatefak is going on :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2011 16:07 (bancic123).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Guranje motora je legalno?
bancic123 kaže...

ako zelis GURKATI motor unajmi si ovu kravu iz Milke...ona je najbolja u gurkanju :D

Hahaha... Ja se tu po sobi raspadam od smijeha...

Heh..

Hm... Uglavnom, mozes ga gurkati (gurati :D), mozes i sjediti na njemu (a da nije u pokretu).

Ja sam skuter gurao kroz grad (a tamo po onome malome putu koji ide pokraj rijeke,

gdje nema milicije sam se vozio)do djeda, jer je bio kod nas, a tata i on su isli lovit ribe na dravu autom,

pa ga je stavio usput doma.

I onda sam ga ja gurao (maloljetan sam, 13 god.) i zaustavio me milicajac (tam je sa strane stajao)

i pitao me kam ja mislim s tim skuterom... Ja mu kazem: -Pa sta nemogu gurat motor, pa nije zabranjeno (dobro

nisam rekao tocno tako, vec se ne sijecam, a i nisam rekao gurao.. ma svejedno). I on je rekao pazi da ga

ne rivas tak da si ti na njemu!. I onda smo svi bili sretni i veseli...

Pa moj zakljucak:

 

Legalno je gurati motor.

AOM... (mmm)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Guranje motora je legalno?
Games 4 life kaže...
bancic123 kaže...

ako zelis GURKATI motor unajmi si ovu kravu iz Milke...ona je najbolja u gurkanju :D

Hahaha... Ja se tu po sobi raspadam od smijeha...

Heh..

Hm... Uglavnom, mozes ga gurkati (gurati :D), mozes i sjediti na njemu (a da nije u pokretu).

Ja sam skuter gurao kroz grad (a tamo po onome malome putu koji ide pokraj rijeke,

gdje nema milicije sam se vozio)do djeda, jer je bio kod nas, a tata i on su isli lovit ribe na dravu autom,

pa ga je stavio usput doma.

I onda sam ga ja gurao (maloljetan sam, 13 god.) i zaustavio me milicajac (tam je sa strane stajao)

i pitao me kam ja mislim s tim skuterom... Ja mu kazem: -Pa sta nemogu gurat motor, pa nije zabranjeno (dobro

nisam rekao tocno tako, vec se ne sijecam, a i nisam rekao gurao.. ma svejedno). I on je rekao pazi da ga

ne rivas tak da si ti na njemu!. I onda smo svi bili sretni i veseli...

Pa moj zakljucak:

 

Legalno je gurati motor.

TNX, tocno mi je takav odgovor trebao, jel te pitao za papire <.< (moj nije ukraden , vec sam ga dobio od frenda) ?

Da se facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju, ako si ti jedan od onih 10% stavi si ovo u potpis!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Guranje motora je legalno?
LOL, ne beri brigu. Sigurno nece misliti da guras ukradeni motor. Also, murjaci s par godina iskustva osjete da li im muljas ili ne. Ako nemas sto skrivati samo budi iskren i sve bude proslo u najboljem redu. Ne da ti se njima zajebavati oko toga.
Beauty doesn't have a weight restriction.
14 godina
neaktivan
offline
Guranje motora je legalno?

NIJE DOZVOLJENO!!!

pitao sam osobno u autoskoli i kod frenda na muriji..

naime, nije dozvoljeno ako nemas kacigu, prometnu,da je to vozilo registrirano i vozacku za to vozilo i upaljena sva 4 pokazivaca!!

 

vjerojatno ti to treba da zeznes murijake...

ali mogao bi izbjeci kada bi ga gurao npr sa desne strane sa kacigom na glavi i isfurao da je frend vozio i slupao se prije par dana i da ga guras doma.. ;)

mjenjam sobnu lampu za dvosobnu..
13 godina
neaktivan
offline
Re: Guranje motora je legalno?
mihaeeel kaže...

NIJE DOZVOLJENO!!!

pitao sam osobno u autoskoli i kod frenda na muriji..

naime, nije dozvoljeno ako nemas kacigu, prometnu,da je to vozilo registrirano i vozacku za to vozilo i upaljena sva 4 pokazivaca!!

 

vjerojatno ti to treba da zeznes murijake...

ali mogao bi izbjeci kada bi ga gurao npr sa desne strane sa kacigom na glavi i isfurao da je frend vozio i slupao se prije par dana i da ga guras doma.. ;)

Meni nije policajac nista rekao i nisam trebao nikakve

papire i samo me upozorio da se slucajno ne vozim..

I to je to...

AOM... (mmm)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Guranje motora je legalno?
mihaeeel kaže...

NIJE DOZVOLJENO!!!

pitao sam osobno u autoskoli i kod frenda na muriji..

naime, nije dozvoljeno ako nemas kacigu, prometnu,da je to vozilo registrirano i vozacku za to vozilo i upaljena sva 4 pokazivaca!!

 

vjerojatno ti to treba da zeznes murijake...

ali mogao bi izbjeci kada bi ga gurao npr sa desne strane sa kacigom na glavi i isfurao da je frend vozio i slupao se prije par dana i da ga guras doma.. ;)

Koliko ja znam, šta god da guraš, vučeš, kotrljaš ili nosiš-smatraš se pješakom. Možda ima neki novi zakon, ali ovu su stvarno sranja, po novome moraš motorna i električna vozila (oni mini skuteri ili romobili (to tak kaže ovaj na tehničkom pregledu oprostite ako je krivo)) registrirati, pa šta će još izmisliti, dječja kolica registrirati, dijetetu staviti kacigu, zavezati ga sigurnosnim pojasom a-93 novim europskim standardu, ugradit specijalne disk kočnice na kolica i na kraju će kolica imati sigurnosne seznore da se ne sudare s drugim kolicima. Totalne gluposti, nekad si mopede mogao voziti s položenim ispitom da poznaješ prometne propise. Polažem za role i šta će mi prva pomoć ... A zapravo nebi bilo loše uvesti vozačke za bicikl, danas jedna baba skoro razbila frendov auto.

Proleteri svih zemalja, ujedinite se !!!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Guranje motora je legalno?
Diplomirani pješak kaže...
mihaeeel kaže...

NIJE DOZVOLJENO!!!

pitao sam osobno u autoskoli i kod frenda na muriji..

naime, nije dozvoljeno ako nemas kacigu, prometnu,da je to vozilo registrirano i vozacku za to vozilo i upaljena sva 4 pokazivaca!!

 

vjerojatno ti to treba da zeznes murijake...

ali mogao bi izbjeci kada bi ga gurao npr sa desne strane sa kacigom na glavi i isfurao da je frend vozio i slupao se prije par dana i da ga guras doma.. ;)

Koliko ja znam, šta god da guraš, vučeš, kotrljaš ili nosiš-smatraš se pješakom. Možda ima neki novi zakon, ali ovu su stvarno sranja, po novome moraš motorna i električna vozila (oni mini skuteri ili romobili (to tak kaže ovaj na tehničkom pregledu oprostite ako je krivo)) registrirati, pa šta će još izmisliti, dječja kolica registrirati, dijetetu staviti kacigu, zavezati ga sigurnosnim pojasom a-93 novim europskim standardu, ugradit specijalne disk kočnice na kolica i na kraju će kolica imati sigurnosne seznore da se ne sudare s drugim kolicima. Totalne gluposti, nekad si mopede mogao voziti s položenim ispitom da poznaješ prometne propise. Polažem za role i šta će mi prva pomoć ... A zapravo nebi bilo loše uvesti vozačke za bicikl, danas jedna baba skoro razbila frendov auto.

Heh, nasmijo se na kraju , ali kada mi udemo u europsku uniju, dali cemo mi dobiti *njihove* zakone za ovo sto si ti rekao, just asking ?

Da se facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju, ako si ti jedan od onih 10% stavi si ovo u potpis!
14 godina
offline
Guranje motora je legalno?

Ma stavi (ako imas) kacigu na glavu i miran si...nece ti zbog tog dosadjivat

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Guranje motora je legalno?

probaj pa nam javi :DDD

meni bat priej par godina dofurali smo starog ponica. od dede iz zagorja i isli na bajkere s njim kao oldtimer i zaustavili nas a moj brat pedalira hahahah.

i prije je bilo da mozes gurat motor i nemoze ti nista jer ga guras ne vozis. jedino ako se nije promijenio zakon.

14 godina
neaktivan
offline
Guranje motora je legalno?

Naravno da je legalno.

Motor nije upaljen - motorno vozilo nije u pogonu. Tretiraš se kao pješak.

 

To ti je jedino rješenje ako opaziš policajce prije nego oni tebe opaze. Gasi motor i guraj.

 

Mogu ti ladit jaja..

Nista nije sveto sve je bruto i neto, sve je zabava!
15 godina
online
Guranje motora je legalno?

zasto ne metnes kacigu i ne vozis se s njim? tu kod mene u mjestu se vec djeca od 13-14 godina voze na skuterima i policija ih nikad ne zaustavlja. skuteri su im registrirani i imaju kacige.

13 godina
offline
Re: Guranje motora je legalno?
ma smijes ga gurat. ma neka oni nama daju jos i vozacku za pjeske bokte. u slo ja mislim postoji vozacke za bike.
[url=http://www.worldoftanks.com][img]http://ovocnari.eu/sig2@500276670-GeneralPag@eu@2@1@11111111111111@1111111111111@01001@hr@0.png[/img][/url]
13 godina
neaktivan
offline
Re: Guranje motora je legalno?
passat kaže...

Ma stavi (ako imas) kacigu na glavu i miran si...nece ti zbog tog dosadjivat

Da onda bi milicajci mogli pomislit da se vozio na motoru, i kad je

njih vidio, isklucio motor i poceo ga gurati...

Ma neznam... Ako ga iskljucivo zelis samo gurati onda si

nemoj uzeti kacigu...

AOM... (mmm)
13 godina
offline
Re: Guranje motora je legalno?
i trebali bi stavit m kategoriju sa 14 pa ce se smanjit voznja bez vozacke
[url=http://www.worldoftanks.com][img]http://ovocnari.eu/sig2@500276670-GeneralPag@eu@2@1@11111111111111@1111111111111@01001@hr@0.png[/img][/url]
16 godina
neaktivan
offline
Guranje motora je legalno?

ali on upravlja motornim vozilom čak i kada ga gura {#}

... a zabranjeno je ili dozvoljeno upravljanje motornim vozilom ako me sjećanje dobro služi

ča ni šesan mladić...
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2011 14:15 ((s)izgoreo).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Guranje motora je legalno?

Ma ak je meni nist ne rekel nebu nit njemu..

ja sasm ga lepo rival (gural) i sve je ok preslo...

Nist ti niko nebu.... Samo ga ti guraj do mile volje :D

AOM... (mmm)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Guranje motora je legalno?
bancic123 kaže...

ako zelis GURKATI motor unajmi si ovu kravu iz Milke...ona je najbolja u gurkanju :D

 

ISSUSE VEC POLA SATA SE VALJAM PO PODU OD SMIJEHAAA KOJI SI TI KRALJJJ!!!!{#}

Ako zelite zaraditi http://www.potentialbux.com/?ref=thenovak65
13 godina
neaktivan
offline
Re: Guranje motora je legalno?

@Jakovp zkj palac dolje ?

Pa meni nist nisu rekli...

 

AOM... (mmm)
14 godina
odjavljen
offline
Re: Guranje motora je legalno?
Games 4 life kaže...

@Jakovp zkj palac dolje ?

Pa meni nist nisu rekli...

 

Pa samo si imao sreće, to ne znači da je legalno..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice