Građevinski fakultet

poruka: 22
|
čitano: 36.843
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Građevinski fakultet

kakvo zvanje imam sa ovim završenim faxom?

14 godina
neaktivan
offline
Građevinski fakultet

Molim vas. itko zna?

15 godina
odjavljen
offline
Građevinski fakultet

Diplomirani inzenjer gradjevine ?!?!

Ali mislim da sve informacije mozes pronaci na stranicama gradjevinskog fakulteta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2010 0:56 (Mrgud Veliki).
14 godina
neaktivan
offline
Građevinski fakultet

U kratko, imaš cijenjenu diplomu u poslovnom svijetu, poslovi koje možeš obavljati su vrlo velikog obujma, najbitnije je da možeš gotovo uvijek naći posao,

 

graditeljstvo će uvijek postojati i biti potrebno. Malo se raspitaj po faksu pa češ puno toga saznati stvarno je pre velika grana da ti nabrajam.

 

Prvo moraš odabrati smjer ( visokogradnja, niskogradnja... ) iako je diploma ista i kasnije možeš raditi u bilo kojem.

 

Kažem ti, raspitaj se po faksu, po meni sa građevinom ne možeš pogriješiti.

I'm sorry, I can't hear you over the sound of how awesome I am.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Građevinski fakultet
LittleBigMan kaže...

kakvo zvanje imam sa ovim završenim faxom?

Nakon prve tri godine - prvostupnik (baccalaureus) građevinarstva.

 

Nakon još dvije godine - magistar građevinarstva.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
14 godina
protjeran
offline
Građevinski fakultet
Mozes vrsiti nadzor nad nekim objektom,raditi vecinu poslova u gradevinarstvu pa cak i crtat objekte
Ljubi svoju zemlju i brani je krvlju svojom
14 godina
odjavljen
offline
Građevinski fakultet

Da, dobro dečki govore iznad.

Samo da napomenem da se na tom fakultetu vrti sve oko mehanike, matematike, i tehničkog crtanja... Ako ti to neide onda radije nešto drugo otiđi.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
15 godina
offline
Građevinski fakultet

Moj stari radi na gradevinskom fakultetu :-) (profesor je naravno) + ima dodatne projekte, sve u svemu cini mi se fina karijera

Bolje ispasti kreten nego iz aviona
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2010 9:01 (zaki).
14 godina
neaktivan
offline
Građevinski fakultet

Znaci, jedino zvanje sa završenim ovim faksom je dip. Inžinjer Građevinarstva? ili mogu izabrat neki drugi smjer? jel znate koji se predmeti pišu na prijamnom? pišem ovo s moba jer mi je komp u qurcu pa nemogu otic na stranicu od skole zbog premalo mb. pozz

15 godina
offline
RE: Građevinski fakultet
DadoZG kaže...

U kratko, imaš cijenjenu diplomu u poslovnom svijetu, poslovi koje možeš obavljati su vrlo velikog obujma, najbitnije je da možeš gotovo uvijek naći posao,

 

graditeljstvo će uvijek postojati i biti potrebno. Malo se raspitaj po faksu pa češ puno toga saznati stvarno je pre velika grana da ti nabrajam.

 

Prvo moraš odabrati smjer ( visokogradnja, niskogradnja... ) iako je diploma ista i kasnije možeš raditi u bilo kojem.

 

Kažem ti, raspitaj se po faksu, po meni sa građevinom ne možeš pogriješiti.

ako hoće visokogradnju to je drugi fakultet (arhitektura), a građevina je vezana za niskogradnju (cestogradnja vodogradnja i sl.) inače nije bas slicno razlikuje se po predmetima npr arhitekti imaju dosta prostorucnog crtanja nacrtne geometrije, povjesti arhitekture i arhitektonskih konstrukcija.. dok građevinari imaju arihtektonske konstrukcije, prometnice vodogradnju organizaciju građenja te nosive konstrukcije...

iako su građevinski inžinjeri više traženi teže je upisat arhitekturu, tako da to nije smijer nego fakultet drugi!

btw nakon 3 godine si prvostupnik (mozes nadgledati gradilista i najcesce vodis dnevnike, ali i rad na gradilistu)

nakon 5 godina magistar (nadgledanje gradilišta rad na projektima i nakon 10 godina staža možeš postat nadzorni inžinjer)

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
16 godina
offline
Građevinski fakultet

Ukratko...

 

Ono što ti je Dado naveo pobrkao je zbog pogrešne klasifikacije kada smo se ja i on školovali. Tada si se u srednjoj školi opredjeljivao za građevinskog tehničara visoko odnosno niskogradnje. Naime visokogradnja i niskogradnja više ne postoje, niti su postojale prije doba kada smo mi išli u školu, sada se opredjeljuješ za građevinskog tehničara ili arhitektonskog tehničara. Ista ti je stvar sa fakultetom.

 

Ako se želiš baviti  projektiranjem (crtanjem) zgrada, urbanizmom i slično, onda upisuješ arhitekturu.

 

Građevinu upisuješ ako želiš raditi statičke proračune, projekte vodovoda i kanalizacije, troškovnike, fizike zgrade, cestogradnju (općenito niskogradnju), biti voditelj gradilišta i slično...

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Građevinski fakultet
LUNAT1C kaže...

ako hoće visokogradnju to je drugi fakultet (arhitektura), a građevina je vezana za niskogradnju (cestogradnja vodogradnja i sl.)

Malo si ti to pobrkao... :))))))))))))

 

Arhitektura je, najkraće rečeno, osmišljavanje ideje za neki objekt i vizualizacija istog (uz sve procese crtanja), te izrada nacrta.

Građevina radi sve izračune i mjerenja, statiku, beton, nosivost, protupotresno itd..

 

Ako završi jedan od ta dva fakulteta - i jedno i drugo može raditi - i visokogradnju i niskogradnju, ovisno za što se opredjeli raditi u životu..

Never interrupt your enemy when he is making a mistake. Napoleon Bonparte
15 godina
offline
RE: Građevinski fakultet
SZKlemen kaže...
LUNAT1C kaže...

ako hoće visokogradnju to je drugi fakultet (arhitektura), a građevina je vezana za niskogradnju (cestogradnja vodogradnja i sl.)

Malo si ti to pobrkao... :))))))))))))

 

Arhitektura je, najkraće rečeno, osmišljavanje ideje za neki objekt i vizualizacija istog (uz sve procese crtanja), te izrada nacrta.

Građevina radi sve izračune i mjerenja, statiku, beton, nosivost, protupotresno itd..

 

Ako završi jedan od ta dva fakulteta - i jedno i drugo može raditi - i visokogradnju i niskogradnju, ovisno za što se opredjeli raditi u životu..

studiram građevinu znam o cemu pricam, građevina je niskogradnja (samo) ima nekoliko smijerova

arhitektura je visokogranjda( samo) ali također ima nekoliko smijerova...

jedina povezanost arhitekture i građevine je da građevinarci mogu raditi statičke proračune za neki objekt, ali to rade i arhitekti.. završio sam građevinsku srednju a, sad sam 3 godina na faxu..

inače, mislim da baš nije isto crtat cestu ili stambenu zgradu, mislim da je to dobro ako zelis poginut..

 

za dokaz :http://hr.wikipedia.org/wiki/Arhitektura 3. članak

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2010 21:31 (LUNAT1C).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Građevinski fakultet
LittleBigMan kaže...

Znaci, jedino zvanje sa završenim ovim faksom je dip. Inžinjer Građevinarstva?

Prema Bolonjskom sustavu, titula diplomirani inženjer više ne postoji. Sada je to magistar struke, nakon završenih 5 godina visokog učilišta. Dakle, npr. magistar strojarstva, magistar građevinarstva, magistar elektrotehnike itd.

 

 

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
14 godina
neaktivan
offline
Građevinski fakultet

I što vi koji studirate/završili ste građevinu imate reći o faxu?

16 godina
offline
RE: Građevinski fakultet
LUNAT1C kaže...

jedina povezanost arhitekture i građevine je da građevinarci mogu raditi statičke proračune za neki objekt, ali to rade i arhitekti..

Krivo, Arhitekti ne smiju raditi statičke proračune, već preko nekoliko godina.

Samo dipl. ing. građ. (odnosno po novom magistar) smije potpisati statički projekt.

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2010 22:40 (Danny_HR).
15 godina
offline
RE: Građevinski fakultet
Danny_HR kaže...
LUNAT1C kaže...

jedina povezanost arhitekture i građevine je da građevinarci mogu raditi statičke proračune za neki objekt, ali to rade i arhitekti..

Krivo, Arhitekti ne smiju raditi statičke proračune, već preko nekoliko godina.

Samo dipl. ing. građ. (odnosno po novom magistar) smije potpisati statički projekt.

kolko ja znam na arhitekturi ima predmet koji se zove nosive konstrukcije i mehanika, sad o pisanju proračuna  točno nebih znao, ali mislim da za neke manje objekte mogu pisati i arhitekti (barem se nama tako govorilo u srednjoj)..

i to isključivo zato što je to pomoću ACADA lagano.. (i oni to moraju položit)

inače za fax građevinski trebaš dobro znat mehaniku (statiku) fiziku, matematiku, a bilo bi poželjno da znas i nesta od struke (prometnice i sl.)

za arhitekturu ti je najvise tehničko crtanje prostoručno crtanje  (btw, kad sam se ja upisivo znam da je bilo pitanje koje su boje stupovi pred objektom i niko nije znao..bili su crveni -.-'')

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2010 23:20 (LUNAT1C).
14 godina
neaktivan
offline
Građevinski fakultet

Da, ja sam se krivo izrazio jer mi je to ostalo od škole, nema niskogradnje i visokogradnje, bitno je da ako hoćeš biti projektant, onda odi na arhitekturu,

oni izrađuju projekte, daju dozvole za iste, mogu biti nadzori na gradilištu.. Kao građ. tehničar možeš raditi na razradi projekata,ali nemožeš projektirati.

 

Građevinari izvode objekte, izrađuju građevinski dnevnik, vode gradilišta, statiku rade itd.

 

Arhitektura nije visokogradnja (samo) jer je arhitektura projektiranje!

 

Građevina nije niskogradnja (samo) jer izvodit neboder nije nisko.. ali ti smjerovi više ionako ne postoje pa se hvatamo gluposti.

 

Naš kaj, google it up mate, najlakše ćeš doći do odgovora.

 

I'm sorry, I can't hear you over the sound of how awesome I am.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2010 23:21 (DadoZG).
16 godina
offline
RE: Građevinski fakultet
LUNAT1C kaže...

kolko ja znam na arhitekturi ima predmet koji se zove nosive konstrukcije i mehanika, sad o pisanju proračuna  točno nebih znao, ali mislim da za neke manje objekte mogu pisati i arhitekti (barem se nama tako govorilo u srednjoj)..

i to isključivo zato što je to pomoću ACADA lagano.. (i oni to moraju položit)

inače za fax građevinski trebaš dobro znat mehaniku (statiku) fiziku, matematiku, a bilo bi poželjno da znas i nesta od struke (prometnice i sl.)

za arhitekturu ti je najvise tehničko crtanje prostoručno crtanje  (btw, kad sam se ja upisivo znam da je bilo pitanje koje su boje stupovi pred objektom i niko nije znao..bili su crveni -.-'')

Na ekonomiji ima predmet matematika, znači li to da ekonomisti mogu biti profesori matematike?

 

Šala mala. Ali Arhitekt ne smije potpisati statički proračun.

Radim u arhitektonskom birou pa znam.

 

Statičke proračune smije potpisati samo ovlašteni građevinac koji je član hkig-a.

 

Arhitekti imaju svoju, odvojenu komoru, HKA.

 

Prije je to sve bila ista komora, "HKAIG". Ali i tada su samo građevinci mogli raditi statičke proračune. Odnosno potpisati.

Arhići su smjeli raditi statiku do prije 10-ak godina, od tada ne.

 

Dakle da rezimiramo i zaključimo.

 

Arhitektura - projektiranje zgrada, nadzor i vođenje izgradnje, urbanizam...

 

Građevina - projektiranje prometnica, mostova, brana, izrada statičkih izračuna (građevnih projekata), izrada projekata vode i kanalizacije, nadzor i vođenje izgradnje, izrada troškovnika, fizike zgrade i slično.

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2010 8:35 (Danny_HR).
14 godina
neaktivan
offline
Građevinski fakultet

Ok, vise manje, to me je zanimalo... znaci, ja sa zavrsenim ovim faxom sam dip. inžinjer građevinarstva ( magistar) i stim poslom radim ovo gore navedeno. ok. to me zanimalo.

btw, Dip. Inžinjer je isto sta i magistar samo je po novom naziv magistar?

16 godina
offline
RE: Građevinski fakultet
Ovaj bolonjski je sve nešto pomutio.

Ali generalno da. Dipl ing je isto šta i magistar.
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
14 godina
neaktivan
offline
Građevinski fakultet

U redu. Hvala vam dečki. pomogli ste mi i rekli sta me zanima!

 

Pozdrav!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice