GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne

poruka: 111
|
čitano: 42.758
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne

Namjena ove teme bi bila svojevrsni vodič za godišnji odmor.Možda je prerano ali ako se prenesu utisci sa raznih ljetovanja,dok počne godišnji moći će se pronaći odredište,adekvatno i bez puno stresa,za odmoriti,a ne za naživcirati zbog lošeg odabira destinacije.Dakle,dajte utiske sa provedenih mjesta,koja su za preporuku,koja su za izbjegavanje.Sa ovom temom možda i naši turistički djelatnici uvide svoje pogreške pa ih poprave.Evo ja ću prvo pokuditi:

Prošlogodišnji odmor je imao jako lošu destinaciju.Odredište je bilo-hotel Arkada-Starigrad-Hvar.Smještaj je relativan,sobe i mogu proći,relativno ugodan ambijent.U sobama je i kupaonica koja je nažalost očajna i izgledom i funkcijom.Dobro,čiste ih svaki dan,al do začepljenja odvoda je dolazilo svakodnevno.Hrana relativno,mada sam bio u iskušenju nekoliko puta uletiti u kuhinju i porazbacati kuhare i spremiti si sam obrok.Uz sam hotel i okolicu ne postoji nikakav objekt,dućan,kiosk ili slično za kupiti neki sendvič,voće ili sladoled.To velim zato jer ako uzmete polupansion,znači da nemate ručak,a dok ste na plaži nećete ići skroz u grad na ručak-do kojeg opet ima nekih 15min hoda.Uglavnom destinacija je za izbjeći ako se može dok ne poprave situaciju.Moram i ovo reći da je hotel imao 5 zvjezdica kad je otvoren 80tih godina i onda je bio vrhunski,sad je spao na 2 zvjezdice-mada mu vele da je za 3.

Toliko,eto sad nakon primjera postajte i vi svoje utiske...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
14 godina
neaktivan
offline
GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne

dobra tema ;)

My software doesn't have bugs, it only develops random features
14 godina
protjeran
offline
GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne

Ne ići u Irak, ići na Makarsku (na more), u Beograd (izlet).

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
16 godina
neaktivan
offline
GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne

Pojam idealnog ljetovanja za mene je jedrenje.

 

Na taj način nisam vezan za jedno mjesto, nego u dva tjedna obiđem puno toga. Skupim ekipu, krenemo iz Splita, pa onda Šolta, Vis, Biševo - Modra špilja, Hvar, Palmižana, Brač... Ponekad više sjeverno, Zadar i Kornati, Telašćica..., a ponekad prema jugu, Korčula, Lastovo, Mljet, Dubrovnik.

 

Preko dana uživancija u jedrenju i kupanju u skrivenim uvalama, a navečer noćni život.

 

Ne volim kad mi netko drugi kreira odmor, da moram ovisiti o hotelu, posluzi ili hrani. Ovako ja sam kontroliram. I ako nam negdje nešto ne odgovara, jednostavno otiđemo.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
14 godina
neaktivan
offline
GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne

Mačak možeš li reći kaj je poterbno za takvo ljetovanje,mislim osim položene dozvole za plovila.Uzimaš li namirnice odjednom sve ili na putu,koliko je najam za jedrilicu,koliko ljudi stane,moraš li to rezervirati mjesecima unaprijed?

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
15 godina
neaktivan
offline
GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne

turska.

uslužni su za turiste do zla boga, a vole Hrvatistan (i po sportu i po tome sto smo im pokazali u povijesti da imamo muda).

 

obalaCrnog mora je ludilo, odes u neki gradic, pitas u turistickoj ako je imaju u koje selo bi mogao preseliti da te pogoste za neke novce.

Das 100 ojra po osobi i jedes i pijes i zabavljas se (pecanje, ribarenje, vocnjaci, i sl.)kroz do mjesec dana...

 

ako si za tulmarenje od jutra do sutra, onda istanbul, na malim oglasima unajmis stan i mjesec dni ludilo...

Izmir je isto super.

14 godina
neaktivan
offline
GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne

Odlično!Možete napisati isto kak je za recimo obitelj destinacija kao i za pojedinačno...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
15 godina
offline
GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne

Cavtat je super, čiste plaže nije strahovito puno ljudi, u blizini Dubrovnik za izlazak, mljet za izlet, aerodrom u ćilipima, ne pretjerane cijene apartmana

POMOĆ ZA HAITI - kopiraj u potpis //// Ako sam nekome pomogao stisni hvala a ne radi spam :) !!
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2010 11:46 (Mitch).
14 godina
protjeran
offline
RE: GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne
diablo2211 kaže...

turska.

uslužni su za turiste do zla boga, a vole Hrvatistan (i po sportu i po tome sto smo im pokazali u povijesti da imamo muda).

 

obalaCrnog mora je ludilo, odes u neki gradic, pitas u turistickoj ako je imaju u koje selo bi mogao preseliti da te pogoste za neke novce.

Das 100 ojra po osobi i jedes i pijes i zabavljas se (pecanje, ribarenje, vocnjaci, i sl.)kroz do mjesec dana...

 

ako si za tulmarenje od jutra do sutra, onda istanbul, na malim oglasima unajmis stan i mjesec dni ludilo...

Izmir je isto super.

 

A zato je Hrvatska bila kao grasak, a Turka kao dobar dio Europe, a odnosi velicina se vide i danas.

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
15 godina
protjeran
offline
GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne

zar hrvatska nema more???? mislim da trebate otici u rusiju malo se okupati pa se vratiti

TONY
14 godina
neaktivan
offline
GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne

Ideja je da se posta gdje je dobro ljetovati,odnosno iskoristiti GO.Pa svi imamo i dobrih i loših iskustava,zato sam htio da se ljudi poštede lošeg ljetovanja.Svima nam treba odmor,pa jel nije bolje otići na neko super mjesto i super ponudu,nego negdje gdje bi čovjek odustao zbog loših uvjeta nakon par dana i vratiti se doma.Još više izmožden i isfrustriran zbog loše ponude,organizacije i slično.Naravski da bi bilo idealno da nam Hrvatska bude destinacija,ali ako nam naplaćuju duplo više ljetovanje,naravno da ćemo ići negdje dalje.Pogotovo ako je i ponuda loša.Zato dajte svoja iskustva,napišite i loša i dobra,možda baš vi naletite na lošu destinaciju jer netko nije htio napisati da je loša...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
15 godina
neaktivan
offline
GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne

vir NE IĆI!! tamo nema drveta... voda nevalja... plaže su ugly do bola samo smeća na njima neznam jel se stanje promjenilo od 2006 al nikako tamo nejdem više

Moja graficka je 100% pamuk!!
15 godina
offline
GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne

čuo sam da u umagu i poreču ima super adrenalinski park (paintball, itd.)

poreč je bio najposjećeniji grad u hr 2005. i 2006. (cirka 2 milijuna turista godišnje) čim je tako posjećen znači da je dobar

 

od ostatka svijeta izdvojio bih egipat (krstarenje po nilu) stvarno je jedno od najljepših putovanja

u crnoj gori je super Budva , ali je skupa

POMOĆ ZA HAITI - kopiraj u potpis //// Ako sam nekome pomogao stisni hvala a ne radi spam :) !!
16 godina
neaktivan
offline
RE: GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne
General Zed kaže...

Mačak možeš li reći kaj je poterbno za takvo ljetovanje,mislim osim položene dozvole za plovila.Uzimaš li namirnice odjednom sve ili na putu,koliko je najam za jedrilicu,koliko ljudi stane,moraš li to rezervirati mjesecima unaprijed?

Ovako, poželjno je rezervirati što ranije. Jedrenje je postalo dosta popularno, pa je potrebno reagirati na vrijeme. Ako primjerice rezerviraš do kraja 12. mjeseca za ljeto iduće godine, možeš ostvariti popust od 10%. Također postoji i last minute, kojim je moguće ostvariti 10% manje i koji se odnosi na ugovaranje najma tjedan dana prije isplovljavanja, ali rizik je hoćeš li naći plovilo prema svojim željama i potrebama.

 

Što se dozvole tiče, dovoljno je imati Dozvolu za voditelja brodice B kategorije, kojom možeš upravljati plovilom do 12 metara. Inače sam vlasnik Benetau Oceanis Clipper 343, duljine 11m, koji ima smještajni kapacitet od 8 osoba (3 kabine po dvoje i u salonu, tj. kuhinji ležaj za dvoje koji se dobije u kombinaciji stola i sjedeće garniture) koliko nas obično i bude (ponekad i 10 osoba). Bitno je spomenuti da prema zakonu smiješ prevoziti najviše 12 osoba.

 

Uobičajena cijena najma takvog plovila obično se kreće oko 2.400 eura za tjedan dana. Ova cijena odnosi se na vrhunac sezone - zadnji tjedan 7. mjeseca i prva dva tjedna 8. mjeseca. Prije i poslije tog razdoblja cijena je manja.

 

Ostali troškovi variraju - ako misliš jesti isključivo na brodu, onda ćeš vjerojatno trošiti više vode na kuhanje + tuširanje, pa ćeš ćešće morati naći vez u nekoj marini i napuniti spremnik s vodom. Ako više ploviš na jedra, potrošit ćeš manje goriva, pa ćeš možda izdržati cijelu turu sa jednim tankom. U svakom slučaju, morat ćeš stati tu i tamo nadoknaditi zalihe vode i struje (akumulatori). Okvirna cijena veza u marini kreće se između 20 - 60 eura po danu, ovisno o veličini plovila, lokaciji i dobu godine.

 

Što se tiče hrane, uvijek sa sobom nosimo određenu količinu konzervirane hrane, za slučajeve kad noću sidrimo u nekoj uvali, dalje od naseljenog mjesta sa trgovinom ili restoranom. Obzirom da smo na odmoru, izbjegavamo kuhanje. Tu i tamo idemo jesti negdje vani, jer postoje mjesta sa odličnom klopom - npr. konoba Bako u Komiži na Visu ili Meneghello na Palmižani kod Hvara.

 

U slučaju da nemaš dozvolu za upravljanje, možeš unajmiti skipera. Okvirna cijena je 120 eura po danu + hrana.

 

Plovilo uvijek moraš vratiti sa punim rezervoarom i oprano. Završno čišćenje je oko 50 eura.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
13 godina
neaktivan
offline
GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne

Hej,zanima me vase misljenje gdje mislite da je najbolje ljetovati ove godine a da nije jako skupo,gdje je najtoplije more,zanimaju me cijene apartmana za 4 osobe ako neko ima neka iskustva? Hvala unaprijed....

15 godina
offline
GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne

Idealno ljetovanje - ostat kod kuće

 

More mi se zgadilo, nemam ništa vidjet tamo, sunca imaš i tu kod kuće, bazen također sam ga malo posoliš i eto kao da si na moru.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne
Hyperion kaže...

Idealno ljetovanje - ostat kod kuće

 

More mi se zgadilo, nemam ništa vidjet tamo, sunca imaš i tu kod kuće, bazen također sam ga malo posoliš i eto kao da si na moru.

Za razliku od mora,na bazenima vrlo lako pokupiš kakvu boleštinu(kolko god oni klora sipali-nažalost).Osim toga kad zbrojiš kolko te ulaznica za bazen dođe,pa za cijelu obitelj,pa puta desetak dana...Ispada cifra ---Nekažem da je more idealno,al traži se mišljenje gdje ići,a gdje ne.Može se ljetovati i na planinama,ili seoski turizam.Zanimaju me ideje i iskustva sa već"odrađenim GO"...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
15 godina
neaktivan
offline
RE: GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne
Ajd, malo ću se reklamirat... Dođite tu, u Starigrad Paklenicu...
Prelijepo je, imamo more, ovisi gdje ste, ali max 5 minuta pješke, a imate i NP Paklenicu, a to je prelijepo, stvarno imate što za vidit. Evo, mi vozimo i ''Foto Safari'' na Tulove grede, Libinje (tu ima divljih konja za vidit), na Zrmanju, pa se možete i okupat, a i posjećuju se mjesta gdje se snimao Winnetou (jako popularan film u Njemačkoj).
Ove godine će biti i Starigrad Paklenica Film Festival, prikazivat će se dokumentarci...
www.spff.hr/

Ima puno toga za vidit, pa eto, dođite... ;)
Ingame: (_.:BRUNO:._) // Ako ne gori zeleno, ne znači da nisam tu...
15 godina
offline
RE: GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne
Šef kaže...
Ajd, malo ću se reklamirat... Dođite tu, u Starigrad Paklenicu...
Prelijepo je, imamo more, ovisi gdje ste, ali max 5 minuta pješke, a imate i NP Paklenicu, a to je prelijepo, stvarno imate što za vidit. Evo, mi vozimo i ''Foto Safari'' na Tulove grede, Libinje (tu ima divljih konja za vidit), na Zrmanju, pa se možete i okupat, a i posjećuju se mjesta gdje se snimao Winnetou (jako popularan film u Njemačkoj).
Ove godine će biti i Starigrad Paklenica Film Festival, prikazivat će se dokumentarci...
www.spff.hr/

Ima puno toga za vidit, pa eto, dođite... ;)

Ako je tako, svoje ću odmah nagovoriti da tamo idemo na more...

 

 

@Hyperion, ali ne radi se samo o moru, ima se i znamenitosti za vidjeti, ne samo more, kupanje, hotel/kuća i tako u krug idućih tjedan (pretpostavljam) dana... Ima tu nešto i u ljepoti grada koji obiđeš... ;)


Paklenica! To you I come!

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne

Vodice =) http://www.vodice.hr/

 

Nocni život vrhunski

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2010 16:15 (wrathchild).
14 godina
neaktivan
offline
RE: GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne
4ucker kaže...

Ako je tako, svoje ću odmah nagovoriti da tamo idemo na more...

 

 

@Hyperion, ali ne radi se samo o moru, ima se i znamenitosti za vidjeti, ne samo more, kupanje, hotel/kuća i tako u krug idućih tjedan (pretpostavljam) dana... Ima tu nešto i u ljepoti grada koji obiđeš... ;)


Paklenica! To you I come!

Je, Starigrad je stvarno lip grad. Ima se dosta za viditi.

Ako odeš, nećeš pogriješiti.

Jedino ne znam kakvo je more, ali kupao sam se 10-ak km dalje i izuzetno čisto je.

15 godina
neaktivan
offline
RE: GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne
4ebač, javi kad dođeš ;)


Sad nedavno se u Hotelu Alan otvorio i welness, savršeno uređen...
Zaboravih napomenuti da je Zadar 40ak minuta udaljen, pa možete otić tamo pogledat znamenitosti...
Ingame: (_.:BRUNO:._) // Ako ne gori zeleno, ne znači da nisam tu...
14 godina
neaktivan
offline
GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne

ja ljetujem na Pagu pa možda svratim do paklenice, ionak sam već 10x prošao cijeli otok Pag pa hoću neš novo vidit Belji se

SVI NA EREPUBLIK --- pokažimo tko smo mi Hrvati cijelome eSvijetu! Ako hoćeš pomoći eHrvatskoj javi mi na pm, ima nas dosta s foruma!
15 godina
neaktivan
offline
RE: GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne
@Stipe, ma more je super, pa ipak se kupam tu svako ljeto...
Ingame: (_.:BRUNO:._) // Ako ne gori zeleno, ne znači da nisam tu...
15 godina
offline
GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne

Dodjite na Ciovo :)

 

Nego... za godisnji je najljepse bit kuci i spavat... Osobno sam prespava prva dva tjedna godisnjeg... nadoknadio sam cijelu godinu nespavanja :) Divota!

I'm going woo woo
15 godina
protjeran
offline
GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne

Dođite svi u Vrbovsko. Forumaši kod mene imaju besplatno spavanje tj. puni pansion tjedan dana... Za vidjeti se nema baš nešto, npr. Kamačnik, Dobru (jako prljava), moja kuća :), moj komp...

Ako dolazite ponesite obavezno komp da bacimo koji LAN party Smijeh

http://zekidagames.webs.com /// http://www.youtube.com/user/ZeKiDaGames
15 godina
neaktivan
offline
GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne

Ostat doma, grindat MMO po izboru, ne tuširati se i ne brijati do zadnjeg dana godišnjeg, povremeno jesti i spavati. Zadnji dan napit se kao svinja i doci mamuran prvi dan na posao. Priceless. 

 

 

 

http://www.eveonline.com/
13 godina
neaktivan
offline
RE: GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne

Jel znas neki dobar apartman u Vodicama,nešto provjereno? Hvala...

15 godina
online
GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne

meni se sviđa Medulin, ima jako lijepih plaža, ima čak i jedan hotel, mislim da se Arcus zove, koji ima kliniku za dijalizu, negdje sam čitao da postoje samo još 2 takva u Europi, i to u Turskoj

Dajem demonoid pozivnicu na pm
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2010 23:17 (mind_challenge).
14 godina
neaktivan
offline
RE: GODIŠNJI ODMOR-gdje ići,a gdje ne
PAPRIC kaže...

Jel znas neki dobar apartman u Vodicama,nešto provjereno? Hvala...

koji termin? ^^

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice