Filter pušta nakon čišćenja

poruka: 36
|
čitano: 8.012
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Filter pušta nakon čišćenja

Pozdrav,

malo prije sam očistio filter od Electrolux perilice-sušilice rublja. Samo sam ga isprao u hladnoj vodi, nakon što sam ga vratio, filter je krenuo puštati vodu pri dnu filtera, bez obzira kako čep filtera okrenem.

Rupa za ispuštanje vode u nuždi je dobro začepljena i na njoj ne curi. Više od pet puta sam namještao filter, stegnem ga do kraja, i opet pušta. Prebrisao sam i gumicu, i pregledao žljeb u kojem bude gumica(na rupi gdje filter ide), sve je čisto, ništa nije oštećeno.

Filter do sad nije ni kap vode ispustio.

Perilica je EWW 12470 W dok je filter 132.218.930 

Zanima me gdje se može uzeti novi filter u Zagrebu? Blizu mi je Jankomir. Na webu Pevexa nema nikakvih filtera, kao ni na Nabavi.net.

 

 

12 godina
offline
Re: Filter pušta nakon čišćenja
Dex.pwn kaže...

Pozdrav,

malo prije sam očistio filter od Electrolux perilice-sušilice rublja. Samo sam ga isprao u hladnoj vodi, nakon što sam ga vratio, filter je krenuo puštati vodu pri dnu filtera, bez obzira kako čep filtera okrenem.

Rupa za ispuštanje vode u nuždi je dobro začepljena i na njoj ne curi. Više od pet puta sam namještao filter, stegnem ga do kraja, i opet pušta. Prebrisao sam i gumicu, i pregledao žljeb u kojem bude gumica(na rupi gdje filter ide), sve je čisto, ništa nije oštećeno.

Filter do sad nije ni kap vode ispustio.

Perilica je EWW 12470 W dok je filter 132.218.930 

Zanima me gdje se može uzeti novi filter u Zagrebu? Blizu mi je Jankomir. Na webu Pevexa nema nikakvih filtera, kao ni na Nabavi.net.

 

 

Tko god je ovlašteni servis za electrolux, makar bio i neki privatnik odeš tamo i oni ti mogu naručiti taj filter.

everyday i'm shuffling...
9 godina
offline
Re: Filter pušta nakon čišćenja

To se dešava kad uzmeš perilisu/sušilicu. Jbt - il je perilica il je sušilica... nek se odluči... nemre to zajedno. Imao sam i ja tu neku bi-vešnu zajebanciju... nema tu sreće.

Zajebavam, al eto imaš bump.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2020 23:46 (miki_the_pirat).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Filter pušta nakon čišćenja
Luka123 kaže...
Dex.pwn kaže...

Pozdrav,

malo prije sam očistio filter od Electrolux perilice-sušilice rublja. Samo sam ga isprao u hladnoj vodi, nakon što sam ga vratio, filter je krenuo puštati vodu pri dnu filtera, bez obzira kako čep filtera okrenem.

Rupa za ispuštanje vode u nuždi je dobro začepljena i na njoj ne curi. Više od pet puta sam namještao filter, stegnem ga do kraja, i opet pušta. Prebrisao sam i gumicu, i pregledao žljeb u kojem bude gumica(na rupi gdje filter ide), sve je čisto, ništa nije oštećeno.

Filter do sad nije ni kap vode ispustio.

Perilica je EWW 12470 W dok je filter 132.218.930 

Zanima me gdje se može uzeti novi filter u Zagrebu? Blizu mi je Jankomir. Na webu Pevexa nema nikakvih filtera, kao ni na Nabavi.net.

 

 

Tko god je ovlašteni servis za electrolux, makar bio i neki privatnik odeš tamo i oni ti mogu naručiti taj filter.

 

Šta nema ovako za uzet? Zar nije to standardna roba

 

Čudi me što je odmah krenuo puštati, čim sam ga otvorio.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2020 23:54 (Dex.pwn).
12 godina
offline
Re: Filter pušta nakon čišćenja
Dex.pwn kaže...
Luka123 kaže...
Dex.pwn kaže...

Pozdrav,

malo prije sam očistio filter od Electrolux perilice-sušilice rublja. Samo sam ga isprao u hladnoj vodi, nakon što sam ga vratio, filter je krenuo puštati vodu pri dnu filtera, bez obzira kako čep filtera okrenem.

Rupa za ispuštanje vode u nuždi je dobro začepljena i na njoj ne curi. Više od pet puta sam namještao filter, stegnem ga do kraja, i opet pušta. Prebrisao sam i gumicu, i pregledao žljeb u kojem bude gumica(na rupi gdje filter ide), sve je čisto, ništa nije oštećeno.

Filter do sad nije ni kap vode ispustio.

Perilica je EWW 12470 W dok je filter 132.218.930 

Zanima me gdje se može uzeti novi filter u Zagrebu? Blizu mi je Jankomir. Na webu Pevexa nema nikakvih filtera, kao ni na Nabavi.net.

 

 

Tko god je ovlašteni servis za electrolux, makar bio i neki privatnik odeš tamo i oni ti mogu naručiti taj filter.

 

Šta nema ovako za uzet? Zar nije to standardna roba

 

Čudi me što je odmah krenuo puštati, čim sam ga otvorio.

 
Pa mora ispustiti vodu svu iz sebe...
Inače probaj ga jako stegnuti... on sam po sebi je napravljen da ga je teško odvrnuti, čudi me da ti pušta, jedino da nisi slučajno navoj uništio...

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2020 0:00 (Luka123).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Filter pušta nakon čišćenja

Nema nikakav navoj. Samo ga zavrnem i to je to.
Ne može više jel ću odlomit dio, a ne mogu ga micati naprijed nazad.

 

A vode nema, već pušta vodu koju ulijem u bubanj, dakle novi vodu pušta.

Budem sutra ujutro pokušao opet, kad se otvor osuši, valjda će onda htjet leć kako treba.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2020 0:07 (Dex.pwn).
3 godine
protjeran
offline
Re: Filter pušta nakon čišćenja
Dex.pwn kaže...

Nema nikakav navoj. Samo ga zavrnem i to je to.
Ne može više jel ću odlomit dio, a ne mogu ga micati naprijed nazad.

 

A vode nema, već pušta vodu koju ulijem u bubanj, dakle novi vodu pušta.

Budem sutra ujutro pokušao opet, kad se otvor osuši, valjda će onda htjet leć kako treba.

 Ima neka fora da taj filter moras u odredeni polozaj staviti pa tek onda navrnuti, nesto je tako bilo ako me sjecanje ne vara.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Filter pušta nakon čišćenja

Da, filter se sastoji od filtera(donji dio, plastika koja "filtrira") i čepa koji se može okretati oko filtera. 

Filter može ući samo na jednu stanu

7 godina
online
Re: Filter pušta nakon čišćenja

Čekaj, kaj nemaš više curu?

Daj njoj da zavrne, mi muški ne znamo taj filter vratiti nazad, uvijek ti bude puštao, a ništa mu nije (iz iskustva ).

 

Kruha i igala...
10 godina
offline
Re: Filter pušta nakon čišćenja
Dex.pwn kaže...

Da, filter se sastoji od filtera(donji dio, plastika koja "filtrira") i čepa koji se može okretati oko filtera. 

Filter može ući samo na jednu stanu

 Nije ti problem filter nego čep. Čep ti mora primit dobro navoj onda ne curi a primi ga samo u jednom položaju. Moraš namjestit navoj čepa da se poklapa sa urezima filtera i onda gurnut i zašarafit. Ne treba šarafit ko manijak, nije svar u jačini nego da se točno poklope utori i do kraja ušarafit. Kad dobro ušarafiš onda ne curi.

Ustvari dobro ti veli Fer daj curi nek ušarafi. Ni on ga nikad dobro ne našarafi. Svaki put kad smo čistili filter na mašini sam ga ja vraćala da bi bio dobro ušarafljen. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Filter pušta nakon čišćenja
Nema nikakav navoj.
Ima samo gumicu, metneš ga, zavrneš za nekih 45 stupnjeva
12 godina
odjavljen
offline
Re: Filter pušta nakon čišćenja
Eto slika rupe
10 godina
offline
Re: Filter pušta nakon čišćenja
Dex.pwn kaže...
Eto slika rupe

 Kak nema? Ovaj gore zub na vrhu rupe na mašini ti je navoj, čep mora proć oko tog zuba da bi držalo inače ti pušta. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Filter pušta nakon čišćenja
Ovo je max što mogu zavrnit
12 godina
odjavljen
offline
Re: Filter pušta nakon čišćenja
Ovo je max što mogu zavrnit.
Curi uvijek dole, bez obzira kako je čep okrenut
3 godine
protjeran
offline
Re: Filter pušta nakon čišćenja
Dex.pwn kaže...
Ovo je max što mogu zavrnit.
Curi uvijek dole, bez obzira kako je čep okrenut

 Onda ti 100% ta gumica/brtva dihta.

11 godina
offline
Filter pušta nakon čišćenja

Vjerojatno gumica ili si je nekako stisno pa deformirao ili je se od stajanja zaljepila pa kad si povukao si ju zeznuo. Tako sam ja isto, rješenje: zavrnuo klještima koliko sam mogao a da plasnika ne pukne. Ali ne preporučam jer ćeš vjerojatno pretegnut.

12 godina
odjavljen
offline
Filter pušta nakon čišćenja

A gumica je onako... tvrda. Mada vjerojatno mora bit takva kad bude 90°C pa se omekša

Pokušao sam ju u vreloj vodi omekšat, al ništa.

 

@ Btw, testirao sam s malo vode, zato i curi uvijek dole.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2020 21:34 (Dex.pwn).
11 godina
offline
Filter pušta nakon čišćenja

Ma da ona je inače dosta tvrda. Ništa najbolje majstora ili obiđi malo otpade pa gledaj dal ima koja mašina i pogledaš dal su slični filteri.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Filter pušta nakon čišćenja

Budem sutra obišao Pevex i Bauhaus

Valjda imaju filtere

12 godina
odjavljen
offline
Filter pušta nakon čišćenja

Btw. testiram na način da ulijem čašu vode(i manje) u bubanj

Da li ima razlike ak pustim program da radi, tj. kad pumpa bude radila?

Mislim da ne bi trebalo bit razlike.

16 godina
offline
Filter pušta nakon čišćenja

uzmeš par gumica kuhinjskih i nabaciš ih na filter, ili ako imaš teflon trake za vodovodne cijevi malo omotaš preko postojeće gumice i zavrneš

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2020 22:44 (crozoki).
15 godina
offline
Re: Filter pušta nakon čišćenja
ddarknessfairyy kaže...

 Nije ti problem filter nego čep. Čep ti mora primit dobro navoj onda ne curi a primi ga samo u jednom položaju. Moraš namjestit navoj čepa da se poklapa sa urezima filtera i onda gurnut i zašarafit. Ne treba šarafit ko manijak, nije svar u jačini nego da se točno poklope utori i do kraja ušarafit. Kad dobro ušarafiš onda ne curi.

Ustvari dobro ti veli Fer daj curi nek ušarafi. Ni on ga nikad dobro ne našarafi. Svaki put kad smo čistili filter na mašini sam ga ja vraćala da bi bio dobro ušarafljen. 

 LoL, tema je pišancija, a kada sam pročitao ovo...

 

A sada ozbiljno za pokretača teme -

 

Nije taj filter svemirska raketa, u većini slučajeva radi na principu odvrneš - zavrneš po pravilnom rasporedu zubaca bez alata, dovoljno je koritisti prste, bez pretjerene upotrebe sile jer plastični zupci bi mogli puknuti (a onda si u problemu).

 

Kada pušta vodu, radi se o tome:

 - da ili nisi pravilno postavio filter sa tijelom i navojom u predviđeni položaj, odnosno nije sve leglo kako treba i nije dobro stegnuto rukom - u tom slučaju probaj alternativni položaj, izvadi, malo okreni da vidiš da li je naleglo i ide li lagano, da li svi zubci hvataju i slično.

- ako smatraš da si pravilno stavio onda je do gumice, nedihtuje gumica kako treba, pohaba se, izgubi svoju elastičnost ili se ošteti na jednom dijelu.

- u potpnusti očisti mjesto od vode i nečistoća gdje ulazi filter, navoja i gdje naliježe gumica, pogledaj da nema stranih tijela, končića, dlaka i sl. možda i male naslage kamenca. Kada očistiš i posušiš vidit ćeš ima li kamenca, a ako ima očisti sa nekim sredstvom za kamenac, malo sastruži sa drvrenim sredstvom (npr. čačkalica ili štapić od sladoleda jer je dovoljno mekano da ne napravi brazde na plastici a pri tome dovoljno čvrsto da odstrani talog kamenca kada popusti nakon sredstva);

- ako je sve ovo gore opisano uredno, onda pažljivo skini gumicu ako se da skinuti, očisti na isti način ležište gumice na filteru, namaži ga slojem tečnog sapuna (suđe ili ruke), vrati čistu gumicu na mjesto i premaži i gumicu slojem tečnog sapuna i ponovno sve vrati na svoje mjesto i uredno zašarafi i stegni. Ovo iz razloga što se gumica nakon nekog vremena zbog gubitka elastičnosti pri zavrtanju može u jednom dijelu kao zapeti i malo narozati i da ti napravi vrlo mali prostor na kojem će puštati vodu.

 

Ako ništa od ovog ne pomogne, zovni ddarkenssfairyy i fera da ti to srede uz kaficu i kolače ili probaj nabaviti novu gumicu.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
12 godina
odjavljen
offline
Re: Filter pušta nakon čišćenja
Na poslije posla idem do firme negdje iznad zagrebačke avenija, eluxshop da vidim filtere, i na uzmem/naručim novi.
Zanimljiva kvaliteta u svakom slučaju
7 godina
online
Re: Filter pušta nakon čišćenja

I onda zašarafiš i opet sve isto, a uzeli ti budu cca. 250 kuna za filter 

 

Kruha i igala...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Filter pušta nakon čišćenja
Gazdi, ne meni haha
Stvarno ne mogu više zavrnit.
Kak sam odvrnio, tak i zavrnem i opet isto.
7 godina
online
Re: Filter pušta nakon čišćenja

Dex, možeš lijepo u CV napisati: programirao sam, radio CAD i popravljao vešmašinu u istoj firmi 

Još budeš na kraju i čemprese uređivao...

 

Kruha i igala...
11 godina
offline
Re: Filter pušta nakon čišćenja
Što gazdi, nije on sjebo filter nego ti, svojim nestručnim djelovanjem. I prije nego kreneš odgovarat - vidim da nemaš pojma o perilicama, dakle, nestručan jesi. :P
12 godina
odjavljen
offline
Re: Filter pušta nakon čišćenja
Samo sam ga odvrnio, isprao, i vratio nazad.
Nema se tu šta sjebati
11 godina
offline
Re: Filter pušta nakon čišćenja
Da si ženi dao da to napravi, još nekako. Odvrnuo, zavrnuo, štogod - prije je radio, sad ne radi. Imaš platit :P
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice