Električna ili akustična gitara?

poruka: 67
|
čitano: 27.627
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Električna ili akustična gitara?

Dakle ja bi htio kupiti neku električnu gitaru al da je jeftinija jer sam početnik...

 

a opet ako neće biti neke jeftinije gitare preporučite mi neku jeftiniju akustičnu :DD ...

 

inače je kriza pa nebi kupovao neke skupe, još uz to sam početnik..

 

i da... isplati li se kupovati na njuškalu gitare?

 

dajte mi neke prijedloge! HITNO!

14 godina
offline
RE: Električna ili akustična gitara?

http://www.glazbena-kutija.hr/grupe_proizvoda/gitare/elektricne_gitare/1478/14/31

 

Evo ova je solidna.. (neznam dal ću ju moć kupiti :S )

15 godina
offline
Električna ili akustična gitara?
Jel imaš ikakvo iskustvo u sviranju (bilo čega)?

Ja bi ti osobno preporučio da kreneš s akustičnom. :)
Još bi možda bilo najbolje ako bi mogao od nekoga frenda posuditi gitaru (većina tko ima električnu, ima i svoju prvu, staru akustičnu heh ) pa isprobaj nekih mjesec dana kako ti se sviđa i ima li smisla kupovati vlastito.

Nadalje, ako kupiš električnu, trebaš i još neke "sitnice" koje koštaju jel... :)
Can't find a better Jam!
14 godina
offline
RE: Električna ili akustična gitara?
Gunner_V kaže...
Jel imaš ikakvo iskustvo u sviranju (bilo čega)?

Ja bi ti osobno preporučio da kreneš s akustičnom. :)
Još bi možda bilo najbolje ako bi mogao od nekoga frenda posuditi gitaru (većina tko ima električnu, ima i svoju prvu, staru akustičnu heh ) pa isprobaj nekih mjesec dana kako ti se sviđa i ima li smisla kupovati vlastito.

Nadalje, ako kupiš električnu, trebaš i još neke "sitnice" koje koštaju jel... :)

pda.. svirao sam na gitari (električni) od bratića..

 

svirao sam još i blokflautu HAHHAHAHAHAHHAHHAHAHHAHAHAHHA xDD

15 godina
neaktivan
offline
Električna ili akustična gitara?

Ovo je super za pocetnika 

 

http://www.audiopro-croatia.com/mex/artikal.php?glavna_kat=19&kat=94&art=1977

 

Fina entry level Elektro-akusticna gitara

 

15 godina
offline
Električna ili akustična gitara?
Sad ovo sviranje...
Da to shvatim kao 10 minutno bezvezno natezanje žica koje zvuči kao pretučena pijana mačka ili nešto smisleno?

Hoću pomoć tak da ne kupiš el. gitaru za 2k pa otkriješ da to nije za tebe i prestaneš svirati nakon 9 dana...

I da, ne očekuj da ćeš nakon 3 dana sjediti u parku s gitarom i zabavljati cure svirajući im "Wonderwall"...

Mislim, nek ti to bude jasno pa da se ne razočaraš. :)
Can't find a better Jam!
15 godina
neaktivan
offline
Električna ili akustična gitara?

na struju Belji se

http://www.drumza.com/images/ESPEC50ElectricGuitar.jpg 2.500 kn

-moj frend ju ima i zadovoljan je , također početnik!

tko rano rani , zajebo je kokota
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2010 17:50 (nixXxa).
15 godina
offline
RE: Električna ili akustična gitara?
Za početnika?

Ako se nisi zabunio s linkom, ovo se nikako ne slažem...

Baš mu to i velim, dati 2.5k kn za gitaru i onda odustati jer mu je bio samo hir...
Can't find a better Jam!
14 godina
offline
RE: Električna ili akustična gitara?

Samo malo čekaj! ... ja sam početnik i za to bi mi došla neka dobra električna gitara preko 1000kn i manje od 1500kn! a ne neka preko 2K!

zato vam i velim da sam početnik i da će mi sviranje biti za razonodu a ne kooo.. za profesionalnost i to :DDDDD

14 godina
offline
RE: Električna ili akustična gitara?

http://www.audiopro-croatia.com/mex/kategorija_sa_artiklima.php?glavna_kat=19&kat=97

evo ovdje su dobre cijene ... samo koju gitaru odabrati.. (može i ove što dolaze s pojačalom :DD

15 godina
neaktivan
offline
Električna ili akustična gitara?

Ili ovo http://www.glazbena-kutija.hr/grupe_proizvoda/gitare/akusticne_gitare/79/14/30 

 

Meni osobno vise odgovaraju washburn (to sto je el aku nek te ne zabrnjiva cist fini zvuk ima u samo akusticnom )gitare ali i ova yamahica je fini uvod za prvu gitaru.

i da preporucio bi da krenes od akusticne 

 

Edit sad vidim da si tanak sa lovom i da si zapo za elektricnu

A najbolje ti je otici u ducan i probat kaj ti pase jer za 1000-1500 ti ja nemam kaj preporucit ,mozda neko drugi posalje kakvu ideju

ono sto ti mogu reci da svakako izbjegnes Behringera i nesto sto jednom vidjeh u zapresic u music shopu mislim da se zvalo axel uf ubiti Axl evo linkahttp://musicmax.hr/proizvodi/elektricne-gitare/ .

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2010 18:04 (Tcherot).
14 godina
protjeran
offline
Električna ili akustična gitara?

Nije vazno s kojom ces krenuti. Ja sviram obe, krenuo sam sa akusticnom.

 

Za zabavu je bolja elektricna.

14 godina
offline
Električna ili akustična gitara?

a koju vrstu glazbe želiš svirat,ja bi ti preporučio da pogledaš koju bc rich gitaru

14 godina
offline
RE: Električna ili akustična gitara?

Ja slušam Guns N' Roses, Iron Maiden, Led Zeppelin xD... Uzor mi je Slash tako da... :))

14 godina
offline
RE: Električna ili akustična gitara?
hardrock kaže...

Ja slušam Guns N' Roses, Iron Maiden, Led Zeppelin xD... Uzor mi je Slash tako da... :))

eo šta kažeš za ovu košta tako negdje 1000-1200kn

http://www.bcrich.com/models/guitars/Warlock/Warlock-One/133

14 godina
offline
RE: Električna ili akustična gitara?

http://www.audiopro-croatia.com/mex/artikal.php?art=1123#

 

Dobra ponuda .. al mi opet vele da se klonim Behringera.. Zašto?

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Električna ili akustična gitara?

Behringera se kloni jer ili rade sa jako losim koperantima ili imaju jaku losu kontrolu izlaza proizvoda jer sve kaj vidio od njih imalo problema sa gumbima jackovima potenciometrima i slicno

 

evo jos nekaj kaj mi palo na pamet http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?manufacturers_id=59&products_id=4360&osCsid=41e1662923d23e7fc2221d6e9e680d28

to se mora naci po nizoj cijeni sam mi se ne da kopat

Tak da ti realno u tom cjenovnom razredu ostaju Squieri i  Epiphoni

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2010 18:14 (Tcherot).
14 godina
offline
RE: Električna ili akustična gitara?

oke... hvala svima!!!

 

još samo da pokažem ovu :P

 

šta mislite o njoj.. piše da je baš za početnike.. pa šta ako nije baš kvalitetna .. dobra je :DD

jeli tako?

 

http://musicmax.hr/proizvodi/elektricne-gitare/axl-as750bk-gitara-el/9946/

15 godina
neaktivan
offline
Električna ili akustična gitara?

električna..sviram 2 godine i nećeš požalit...Cool

NVIDIA: The Way It's Meant to Be Played :P
16 godina
neaktivan
offline
Električna ili akustična gitara?

Bilokoji Ibanez serije G- ne valja. Nema veze što je Ibanez. Nažalost, ni bog ne bi mogao kupiti novu solidnu električnu za 1k kuna u Hrvatskoj. Probaj eventualno nešto iz oglasnika, da se naći kvalitetnih gitara za manje para. Pošto se kvaliteta gitara s vremenom ne smanjuje (osim na smeće gitarama gdje elektronika odlazi i spojevi pucaju), nema baš prevelike razlike između novih i rabljenih (eventualno istrošene žice). Pošto vidim da bi generalno svirao žešće ritmove, moja preporuka bi ti bila Epiphone ili Vintage. Obje firme imaju Gibsonove kopije, ali izrađuju kvalitetne gitare.

 

Što se tiče izbora između električne ili akustične, uzmi onu koju bi radije htio svirati. Ako bi htio naučiti ušeparajuće solaže, uzmi električnu, ako bi htio ugodne svirke s društvancem, uzmi akustičnu. Mitovi da je električnu teže svirati nisu istiniti. Ako ćeš uzimati akustičnu, topla preporuka za Fender CD-60. Ne da mi se sad tražiti, ali prije par mjeseci je koštala smiješno niskih ~1100 kn, a ima fini reski zvuk. Definitivno vrijedna tih para.

 

Behringer je smeće zato što koristi najjeftinije dijelove i generalno im kvaliteta nije bitna. Nije to samo tako kod njihovih gitara, imaju oni i usrane procesore, pedale i zapravo, sve što proizvode a povezano je s gitarama, a u to bi se i sam uvjerio kad bi prvi put u ruke uzeo neki od njihovih proizvoda.

 

Što se tiče gitara "idealnih za početnike" - to je glupi slogan za one koji su novi u svijetu gitare. Razlog zašto prodavači pišu taj slogan je zato da prodaju govna koja imaju na lageru. Gitara koja košta 630 hrvatskih kuna ne može biti dobra. Nikada. Nijedna. Pobogu, pa blok imalo kvalitetnijeg drva potrebnog za gitaru košta više od 630 kn...

 

No pošto si rekao da bi ti gitara bila samo za razonodu preporučujem da kupišovo. Za pravu gitaru će ti trebati puno volje, vremena i vježbe da prebrodiš sve prepreke kojih će u početku biti nezamislivo puno. Možeš si samo zamisliti kako je frustrirajuće ne moći odsvirati čak i najlakše stvari. A pošto nisi spreman potrošiti neku veću svotu na gitaru (ne zaboravi i pojačalo ukoliko kupuješ električnu) nemoj očekivati da ćeš dobiti gitaru koja će biti lako svirljiva. Kod gitara vrijedi ona "kolko para tolko muzike".

When you came pulling in here, did you notice the sign on the front of my house that said ''Dead Nigger Storage''?
14 godina
offline
RE: Električna ili akustična gitara?
gta_4 kaže...

električna..sviram 2 godine i nećeš požalit...Cool

koja?.... misliš ovu koju sam ja stavio?

 

jeftina je cijena pa zato mi odgovara :DDBogataš

14 godina
offline
RE: Električna ili akustična gitara?
i_rambo_plache kaže...

Bilokoji Ibanez serije G- ne valja. Nema veze što je Ibanez. Nažalost, ni bog ne bi mogao kupiti novu solidnu električnu za 1k kuna u Hrvatskoj. Probaj eventualno nešto iz oglasnika, da se naći kvalitetnih gitara za manje para. Pošto se kvaliteta gitara s vremenom ne smanjuje (osim na smeće gitarama gdje elektronika odlazi i spojevi pucaju), nema baš prevelike razlike između novih i rabljenih (eventualno istrošene žice). Pošto vidim da bi generalno svirao žešće ritmove, moja preporuka bi ti bila Epiphone ili Vintage. Obje firme imaju Gibsonove kopije, ali izrađuju kvalitetne gitare.

 

Što se tiče izbora između električne ili akustične, uzmi onu koju bi radije htio svirati. Ako bi htio naučiti ušeparajuće solaže, uzmi električnu, ako bi htio ugodne svirke s društvancem, uzmi akustičnu. Mitovi da je električnu teže svirati nisu istiniti. Ako ćeš uzimati akustičnu, topla preporuka za Fender CD-60. Ne da mi se sad tražiti, ali prije par mjeseci je koštala smiješno niskih ~1100 kn, a ima fini reski zvuk. Definitivno vrijedna tih para.

 

Behringer je smeće zato što koristi najjeftinije dijelove i generalno im kvaliteta nije bitna. Nije to samo tako kod njihovih gitara, imaju oni i usrane procesore, pedale i zapravo, sve što proizvode a povezano je s gitarama, a u to bi se i sam uvjerio kad bi prvi put u ruke uzeo neki od njihovih proizvoda.

 

Što se tiče gitara "idealnih za početnike" - to je glupi slogan za one koji su novi u svijetu gitare. Razlog zašto prodavači pišu taj slogan je zato da prodaju govna koja imaju na lageru. Gitara koja košta 630 hrvatskih kuna ne može biti dobra. Nikada. Nijedna. Pobogu, pa blok imalo kvalitetnijeg drva potrebnog za gitaru košta više od 630 kn...

 

No pošto si rekao da bi ti gitara bila samo za razonodu preporučujem da kupišovo. Za pravu gitaru će ti trebati puno volje, vremena i vježbe da prebrodiš sve prepreke kojih će u početku biti nezamislivo puno. Možeš si samo zamisliti kako je frustrirajuće ne moći odsvirati čak i najlakše stvari. A pošto nisi spreman potrošiti neku veću svotu na gitaru (ne zaboravi i pojačalo ukoliko kupuješ električnu) nemoj očekivati da ćeš dobiti gitaru koja će biti lako svirljiva. Kod gitara vrijedi ona "kolko para tolko muzike".

ne hvala... (guitar hero xD) ja bi rađe pravu gitaru xDD

14 godina
offline
RE: Električna ili akustična gitara?

a kaj mislite o ovim Fender gitarama po jeftinijoj cijeni

 

ovima od 900kn?

 

http://www.novaglazbala.hr/category.php?pid=28 tu su vam

14 godina
offline
Električna ili akustična gitara?

Ako hoćeš solidnu el. gitaru, iskeširaj 2000 kuna i kupi Cort G250. Sve ispod toga ti je isti sh*t, i ona od 500 i ona od 1500kn.

Go ahead. Make my day.
14 godina
offline
RE: Električna ili akustična gitara?

nema šanse.... kupit ću neku jeftiniju :D

15 godina
offline
RE: Električna ili akustična gitara?

ajd da se ja malo ubacim ima ko b.c rich warbeast il je sviro na istoj na kaj to lici?kazu da je dobra za dublje stimove!

Life will kill you, even if you're in a rock and roll band
16 godina
neaktivan
offline
Električna ili akustična gitara?

zajebi nove gitare, i nemoj ni počinjati ako nisi uporan i ako nemaš volje i želje. Pogledaj na njuškalu ako ima što jer ako ideš kupovati novu nećeš dobiti onoliko koliko daš, ni blizu za te pare.

A life? Cool! Where do I download one of those?
14 godina
offline
RE: Električna ili akustična gitara?
15 godina
offline
Električna ili akustična gitara?

Slušaj hardrock : moj savjet ti je da ne pucaš linkove ovdje s gitarama od soma kuna...sve je to isto smeće, loše, loše, loše...uzmi tih 1000 kuna i kupi si akustičnu gitaru, po mogućnosti polovnu za te novce, da se naći čuda.

Na glazbenom forumu ima hrpa oglasa, pogledaj i na njuškalu, ljudi svašta prodaju i ispod cijene...

Ovo sve što ti gledaš izbjegavaj, a pogotovo start pakete, da te ne privuče što imaš i pojačalo s gitarom, to je kvaliteta "ne pitaj"

Men aren't fat, only fat women are fat.
15 godina
neaktivan
offline
Električna ili akustična gitara?

http://webshop.musicshop.hr/index.php?cPath=22_23_30 uzmi ESP , imaš po cjeni prihvatljive za tvoj buđet i skuplje Belji se

tko rano rani , zajebo je kokota
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2010 16:43 (nixXxa).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice