Čovjekovo pravo na život

poruka: 41
|
čitano: 7.983
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Čovjekovo pravo na život

Evo vam i shema kako napraviti :)

 http://solar.freeonplate.com/solarni_kolektor.htm

 

btw, susjed mi se nabrijo napravit to pa me bas zanima kolko ce bit upotrebljivo kada napravi i ako napravi.

The best way to be boring is to leave nothing out.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2011 16:52 (Sale_ds).
12 godina
offline
Re: Čovjekovo pravo na život

"Svaki čovjek ima besplatno pravo na osnovne potrebe, i vi imate pravo na pristup Internetu i to flat rate, besplatno prva tri mjeseca ako potpišete ugovor na obvezujuća 24 mjeseca....." reče mi jedan mudrac u majici nekog telekoma na ulazu u Konzum za pultom na kojem su katalozi i ugovori.

Što se tiče vode, jasno mi je da ne treba biti besplatna, ali pivo....ili barem radler bi mogli biti......

13 godina
neaktivan
offline
Čovjekovo pravo na život

Što ti misliš da je sve crno-bijelo?

Neki moraju raditi cjeli dan da ti npr. možeš imati pristup vodi.

Pa ako već hoćeč biti svetac odi otvori firmu i traži vlastiti izvor pa ti skupljaj, zapakiraj, odvezi i dijeli vodu!

Tako je jednostavno. BTW. nabavi dozvole još da nebi u ćuzu {#}

 

EDIT:Ja imam pristup internetu zato jer ga dobro plaćam usprkos pustim problemima sa mrežom i to FLAT!

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2011 17:04 (shady1024).
13 godina
offline
Re: Čovjekovo pravo na život
Sale_ds kaže...

Evo vam i shema kako napraviti :)

 http://solar.freeonplate.com/solarni_kolektor.htm

 

btw, susjed mi se nabrijo napravit to pa me bas zanima kolko ce bit upotrebljivo kada napravi i ako napravi.

Stvarno radi. Provjereno! Stovise radi jako dobro (bar sa pivskim limenkama {#})

Gamers Don't Die, They Respawn.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Čovjekovo pravo na život
GimmieCorsair kaže...
Sale_ds kaže...

Evo vam i shema kako napraviti :)

 http://solar.freeonplate.com/solarni_kolektor.htm

 

btw, susjed mi se nabrijo napravit to pa me bas zanima kolko ce bit upotrebljivo kada napravi i ako napravi.

Stvarno radi. Provjereno! Stovise radi jako dobro (bar sa pivskim limenkama {#})

Koliko grijalica iz prilozene slike bi to moglo napajat cijelu zimu? Ozbiljno pitam.
Znaci da pogoni samo grijalicu, ako bi uopce moglo. Ne kuzim se bas u to, ali planiram ugradivat strujne radijatore jednog dana pa bi ovo mozda bilo i korisno ;)

The best way to be boring is to leave nothing out.
13 godina
offline
Re: Čovjekovo pravo na život
Sale_ds kaže...
GimmieCorsair kaže...
Sale_ds kaže...

Evo vam i shema kako napraviti :)

 http://solar.freeonplate.com/solarni_kolektor.htm

 

btw, susjed mi se nabrijo napravit to pa me bas zanima kolko ce bit upotrebljivo kada napravi i ako napravi.

Stvarno radi. Provjereno! Stovise radi jako dobro (bar sa pivskim limenkama {#})

Koliko grijalica iz prilozene slike bi to moglo napajat cijelu zimu? Ozbiljno pitam.
Znaci da pogoni samo grijalicu, ako bi uopce moglo. Ne kuzim se bas u to, ali planiram ugradivat strujne radijatore jednog dana pa bi ovo mozda bilo i korisno ;)

Treba ti neki radijator na bazi vodenog grijanja. I t ose stavi na kucu da skuplja energiju od sunca a ne od grijalice, jer efikasnost sigurno nebi bila iznad 100%.

Gamers Don't Die, They Respawn.
13 godina
neaktivan
offline
Čovjekovo pravo na život

Evo jedna poruka za "mudrog" autora teme..Ništ ti u životu nije besplatno...ak ti ne platiš njima račune njih boli ku**c tko si,oni će tebe iskopcat i briga ih,makar ti crko.Život je kur*a sine moj....

14 godina
odjavljen
offline
Čovjekovo pravo na život

Imaš jedino pravo umrijet, ali bez brige, država će ti i to masno naplatiti.

 

 

A za život se moraš izboriti.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Čovjekovo pravo na život
Sale_ds, dokle god ti koristiš usluge vodovoda moraš plaćati i tu naknadu za slivne vode. To ti se gleda po priključku i nema povlaštenih koji su izuzeti od plaćanja. Vjeruj mi, ne želiš znati što se dogodi onima koji se kao ti prave blesavi. To što nisi dobio opomenu ne znači ništa, iako vjerujem da ti na svakom novom računu stoje dosad nepodmirena potraživanja. Ne izazivaj vraga, pogotovo sada kad FINA blokira račune neplatišama. P.S. Mater mi radi u upravi vodovoda i ovo ti govorim u najboljoj namjeri.
Beauty doesn't have a weight restriction.
13 godina
neaktivan
offline
Čovjekovo pravo na život

Ovo nema veze sa vodovodom kao takvim. Zivim u Dugom Selu i kod nas je za vodovod zaduzen Dukom d.o.o. dok je za slivne vode zaduzena firma Hrvatske vode, Lonja-Zelina d.o.o. i oni nemaju apsolutno nikakve veze sa (ajmo rec) "standardnim vodovodom" :).

Oni se bave krcenjem kanala i omanjih potocica u krugu opcine i malo sire i zato naplacuju te slivne vode jer okolna sela nemaju gradsku mrezu (sahtovi, ne..tam kam ide voda kad kisa pada xD) pa se slivne vode slijevaju u te kanale koje oni kao odrzavaju.

Mi, pod time mislim na moje roditelje te njihove roditelj smo odavno platili tu infrastrukturu ali nas jos i dalje tretiraju kao selo bez toga i tjeraju taj namet. Nemam drugog obrazlozenja.

 

Cifra je smijesna, nekih..ma neznam ni jel 100kn na godinu. Dobijes 3 uplatnice na pocetku godine po 20-30kn svaka i na niti jednoj za narednu godinu ne pise "iznos dugovanja".

Necu im platit to pa makar mi se na trepavice postavili i zaplesali moonwalk :) 

 

Hvala na savjetu.

The best way to be boring is to leave nothing out.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2011 20:06 (Sale_ds).
13 godina
neaktivan
offline
Čovjekovo pravo na život

Volio bih da si malo manje religije koristio u svom postu,ali u biti ništa nije krivo sa tvojim razmišljanjem.

 

Ova tema smrdi od cinizma.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2012 1:19 (g12356).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice