BUG tim za pomoc korisnicima

poruka: 216
|
čitano: 46.180
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
BUG tim za pomoc korisnicima

Evo otvaram temu vezanu za moj prijedlog u OVOJ temi. Sad cu samo tu kopirat taj tekst, ali ako vas zanima svakako pogledajte i sve u toj prvoj temi!

 


"Otvorimo recimo neku mail adresu na koju ljudi mogu poslat nekakvo pitanje u vezi racunala, taj mail netko od nas procita i svrsta ga u neku od kategorija (kao sto je na ovom forumu), a mi se prije pokretanja cijele akcije odlucimo za neku temu, i onda kad taj mail dodje u neku kategoriju, on bude proslijedjen svima nama koji su tu kategoriju odabrali kao svoje "podrucje". Tada svatko pokusa naci odgovor i posalje ga tom nekom jadnom korisniku kojem se pokvario komp. Mislim da bi tako ljudi dobivali puno kvalitetnije odgovore nego tu na forumu, a i sve bi teklo puno brze i jednostavnije, i ne bi bilo spammera i takvih gluposti! Nadam se da ste shvatili moj prijedlog! Naravno ako netko od nas jako zakaze i prestane odgovarat na pitanja onda ga se "izbaci", ili ako se netko iskaze na forumu da ga se "ubaci" u tu cijelu organizaciju! Mozda ovo bas i nema veze s pocetnim pitanjem ali mislim da je jako zanimljivo, a neke usluge bi se mogle i naplacivati pa onda recimo damo novac u dobrotvorne svrhe ili nesto slicno!"

 

Eto, to je to! Svi koji se zele prikljucit ili imaju korisnih prijedloga neka se jave!

 

p.s. takodjer ako zelite biti korisni pogledajte temu kolegice Manic o folding@home projektu

p.p.s. hvala kolegi "ferovca1" koji je oba projekta zapravo pokrenuo!

 

 

EDIT:   Evo ovdje cu napisati imena svih koji su se prijavili da zele pomoci ovom projektu:

 

                                                            1.  ....   "scorpion667" - overclock i hardver

                                                            2.  ....   "Bruno"  -  sve po malo

                                                            3.

                                                            4.  ....   "Veliki Brat" - XP i Office

                                                            5.  ....   "Paolo2612" - sve po malo

                                                            6.  ....   "Neophyte" - općenito sve

                                                            7.  ....   "Assassin" - (ja) softver i XP

                                                            8.

                                                            9.  ....   "Skywalker" - multimedija i periferija

                                                          10.  ....   "HappyD" - Office i XP

                                                          11.  ....   "coder_" - web stranica

                                                          12.  ....  "benko" - hardver i OC

Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.7.2008 13:03 (Assassin).
16 godina
offline
RE: BUG tim za pomoc korisnicima

Znači, da bi ova ideja zaživjela, potrebno je izraditi recept, odnosno što je sve potrebno da bi se ista ostvarila:

 

1. ljudi - par dobrovoljaca koji znaju izraditi web stranicu i sve oko nje te dobrovoljci koji će aktivno sudjelovati u podršci korisnicima

2. server - možda BUG-ovci imaju prijedlog?  Osmijeh  A i ti si , Assassin, rekao da imaš rješenje..

3. koncept pomoći - izraditi sam mehanizam pomoći korisnicima, da li preko email-a, online forme ili sl., pitanje je..

4. odabrati ime

 

Eto, to je u grubo, očekuju se prijedlozi.

16 godina
neaktivan
offline
BUG tim za pomoc korisnicima

I ja bi se rado pridruzio, samo me nesto zanima. Npr. ako nas ima 10 u hardware odjelu, i mail od korisnika se proslijedi svima nama, kako ce on znati tko mu je poslao tocan odgovor?Smijeh

CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ 2 GB RAM 667MHZ ASUS 7300 GT @ 475/920
16 godina
offline
BUG tim za pomoc korisnicima

Pa zato treba nesto smislit!

Ajde samo predlazite!

Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
RE: BUG tim za pomoc korisnicima
scorpion667 kaže...

I ja bi se rado pridruzio, samo me nesto zanima. Npr. ako nas ima 10 u hardware odjelu, i mail od korisnika se proslijedi svima nama, kako ce on znati tko mu je poslao tocan odgovor?Smijeh

 Mislim da se ne bi trebalo slati svima u pojedinom odjelu, dovoljno je jednom, pa ako ga problem nadilazi, isti upita za pomoć ostale. A mailovi korisnika se šalju u odjel po redu dolaska. Znači, prvi upit prvom iz odjela, drugi drugom i tako po redu. Kad se zavrti krug od npr. tih 10 u odjelu, krene se opet od prvog.

Nadam se da ste razumjeli što je pisac želio reći. Namigiva
16 godina
offline
RE: BUG tim za pomoc korisnicima
ferovca1 kaže...
scorpion667 kaže...

I ja bi se rado pridruzio, samo me nesto zanima. Npr. ako nas ima 10 u hardware odjelu, i mail od korisnika se proslijedi svima nama, kako ce on znati tko mu je poslao tocan odgovor?Smijeh

 Mislim da se ne bi trebalo slati svima u pojedinom odjelu, dovoljno je jednom, pa ako ga problem nadilazi, isti upita za pomoć ostale. A mailovi korisnika se šalju u odjel po redu dolaska. Znači, prvi upit prvom iz odjela, drugi drugom i tako po redu. Kad se zavrti krug od npr. tih 10 u odjelu, krene se opet od prvog.

Nadam se da ste razumjeli što je pisac želio reći. Namigiva
 Da, to mi se cini najlogicnije! Ajd nek se jave BUG-ovci ako imaju neku ideju za server! Sve je u dobrotvorne svrhe pa mislim da bi nam stvarno trebali pomoc!
Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG tim za pomoc korisnicima
ferovca1 kaže...
scorpion667 kaže...

I ja bi se rado pridruzio, samo me nesto zanima. Npr. ako nas ima 10 u hardware odjelu, i mail od korisnika se proslijedi svima nama, kako ce on znati tko mu je poslao tocan odgovor?Smijeh

  Mislim da se ne bi trebalo slati svima u pojedinom odjelu, dovoljno je jednom, pa ako ga problem nadilazi, isti upita za pomoć ostale. A mailovi korisnika se šalju u odjel po redu dolaska. Znači, prvi upit prvom iz odjela, drugi drugom i tako po redu. Kad se zavrti krug od npr. tih 10 u odjelu, krene se opet od prvog.

Nadam se da ste razumjeli što je pisac želio reći. Namigiva
  Odlicna ideja a , osim toga, nitko nebi bio pretrpan mailovima (to je naravno u slucaju da ovo bude uspjesno) pa nebi morao odgovarati na 20 mailova odjednom.

EDIT : Ajmo mi server ostavit za poslije, a prvo malo razraditi ideju. Traba smisliti kategorije. Nemoze samo hardware i softver i slicno. Netko zna obrađivati slike, netko zna zvuk, netko zna rekodirati video itd. 
CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ 2 GB RAM 667MHZ ASUS 7300 GT @ 475/920
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2008 11:29 (scorpion667).
16 godina
offline
BUG tim za pomoc korisnicima

Ajde ljudi pokrenite se!!!! I molim vas da ako se prijavite na ovaj projekt, napisete sto vam najbolje ide da znamo kako cemo kreirati grupe!

 

Mozete li i vi scorpion i ferovca napisati koje su vam specijalnosti?

Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2008 11:39 (Assassin).
16 godina
neaktivan
offline
BUG tim za pomoc korisnicima

Evo ja se javljam.

Idu mi ovak neki problemi sa windowsima, nesto malo clockanje i hardware-a. Nisam bas neki strucnjak ali pomoci bi mogao.

 

E4600@2400MHz 1.16V, 8600GTS, 2GB DDR2@800MHz 4-4-4-12
16 godina
neaktivan
offline
BUG tim za pomoc korisnicima

Mada nemam baš vremena na bacanje eto također se javljam.

 

Problemi kod Overclocka i Hardvera

C2D E8400ES,Gigabyte GA-P31-DS3L,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
16 godina
offline
RE: BUG tim za pomoc korisnicima
Assassin kaže...

Ajde ljudi pokrenite se!!!! I molim vas da ako se prijavite na ovaj projekt, napisete sto vam najbolje ide da znamo kako cemo kreirati grupe!

 

Mozete li i vi scorpion i ferovca napisati koje su vam specijalnosti?

 Hardware može  (bez overclockiranja, nisam pobornik navedene djelatnosti)
Software može (MacOS - generalno ništa napredno tipa konzola i sl, linux nix)
Mreža može
Programiranje ne može

Ostalo može (google Osmijeh)

Možda vi imate ideju davati podršku mnogo naprednim korisnicima, ali mislim da bi trebali napraviti "portal" na kojem bi pomoć moglo zatražiti 90% korisnika tipa:

PC Guru -  "ovo ti se radi tako i tako"
..nakon nekog vremena..
PC Korisnik - " što se sad to pojavilo? PC Guru nije ništa rekao o ovom!? "  TILT

16 godina
offline
BUG tim za pomoc korisnicima

A mozda da otvorimo neki ICQ ili msn akaunt pa da preko toga pomazemo korisnicima?

Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG tim za pomoc korisnicima

Moze hardver ukljucujuci i overclocking. Trebam razmisliti u cemu sam jos dobar. :-)

 

EDIT : Također nebi bio problem da pomažem totalnim početnicima na računalu, bilo to na linuxu ili u windowsima (mozda ipak vise windowsima)

CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ 2 GB RAM 667MHZ ASUS 7300 GT @ 475/920
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2008 12:07 (scorpion667).
16 godina
offline
BUG tim za pomoc korisnicima

Ova ideja mi se izuzetno sviđa (kao i F@H), ali moram primijetiti jednu stvar - koja je svrha davanja podrške korisnicima komercijalnih softverskih paketa?

 

Ja bih mogao pomoći u segmentu Windowsa (XP) i Officea (2003, ove dvije stvari sam čak neko vrijeme predavao za MSan/KingICT), te AutoCAD, ali to su sve komercijalne aplikacije sa vlastitom službom za rješavanje rečenih problema. Na ovaj način može se samo uskočiti korisnicima piratskog softvera, možda čak i stvoriti nekakav stav da je OK koristiti piratski softver jer ćeš dobiti podršku, što mi nije ugodna pomisao. Isto je i sa Macom, itd.

 

Čini mi se zgodnije prebaciti se na podršku opensource rješenja (primarno distribucije Linuxa), ovdje bi se čak moglo i tražiti sponzorstvo (npr. IBM-a), pa bi se mogli pokriti i neki osnovni troškovi.

 

A ako bi se našla neka tvrtka koja svoja rješenja bazira na opensourceu, možda bi mogla uplatiti neku cifru za godinu dana korištenja ili slično... Izlanuo se Da, znam da je to podizanje ideje na čitav novi nivo, ali to je sasvim moguće u nekoj vremenskoj perspektivi.

 

Pored toga, naravno, hardver i slične teme - tko zna, može se jednoga dana pokazati isplativije lokalnim trgovcima računala platiti ovakvoj udruzi pružanje podrške vezano za hardverska pitanja. Uau, ovo me sada već počinje podsjećati na CIX Belji se  Ili razmišljam preširoko?

Pazi, gledam te!
16 godina
neaktivan
offline
BUG tim za pomoc korisnicima

Count me in!!! Nemam baš neko područje da znam, više sve općenito. Samo ne Linux, programiranje i Mac.

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
15 godina
neaktivan
offline
BUG tim za pomoc korisnicima

Računajte i na mene, znam poprilićno stvari u vezi računara (od DOS do Viste, instalacije svega i svačega, generalno sve i svašta) Cool

Neophyte
16 godina
offline
BUG tim za pomoc korisnicima

Sad cu pogledati po forumu malo pa poslati privatne poruke jos nekim clanovima za koje mislim da nesto "posebno" znaju, tj. da su specijalizirani za neku odredjenu temu!

Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
protjeran
offline
BUG tim za pomoc korisnicima

Evo ukljucujem se i ja!

Htio bih npr za slaganje konfiguracija i neki hardwer...nesto u sta se kuzim koje je vezano za hardwer

Bolje biti pocetnik nego n00b
16 godina
protjeran
offline
BUG tim za pomoc korisnicima

A npr da otvori svako novu adresu na netu

Npr

Bugpomocassassin@net.hr

 

Bolje biti pocetnik nego n00b
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2008 15:30 (natan13).
16 godina
protjeran
offline
BUG tim za pomoc korisnicima

E bilo bi korisno da se lakse dogovorimo npr na msn-u ili xfire ili ostalim im klijentima

i xfire natan13

Pa me dodajte da se mozemo mi dogovorit koji smo odlucili pomoci

 

Bolje biti pocetnik nego n00b
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2008 15:44 (natan13).
16 godina
offline
BUG tim za pomoc korisnicima

Evo,ja mogu pomoć u vezi hardwarea,multimedije (fotoaarati,videokamere,zvučnici,plazme,LCD-ovi i sl.).

16 godina
offline
BUG tim za pomoc korisnicima

Evo neke privatne poruke su poslane!

Evo nekih tema za koje jos nemamo dobrovoljaca, ili ih nemamo dovoljno:

1. Sigurnost racunala (od firewallova do anti virusnih programa)

2. Obrada videa, slike, zvuka, itd...

3. Periferija (neradimitipkaspace,stadaradim? samo je jedan od primjera pitanja vezanih uz periferiju! :D )

4. Programiranje

5. Internet i mreza (svakakve postavke i upute vezane uz mrezu i spajanje na internet)

Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
RE: BUG tim za pomoc korisnicima

Evo,mene možeš ubrojit u 2. i 3. kategoriju.

Evo napravit ću poseban account na Hotmailu pa se javim s mailom u roku pet minuta.

16 godina
offline
BUG tim za pomoc korisnicima

Predlazem da mi svi vi koji ste odlucili pomoc na pm posaljete svoj msn pa da se dogovorimo! Nemojte ih tu stavljat jer to bas nije sigurno!

Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
BUG tim za pomoc korisnicima

OBAVJEST:

 

Za sada zatvaram prijave! Svi koji misle da znaju puno o nekoj od ponudjenih 5 tema koje jos nismo pokrili neka mi se jave na pm!

Molim sve koji su do sada vec prijavljeni da mi posalju svoj msn na pm ako to do sada vec nisu uradili!

Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
BUG tim za pomoc korisnicima

OBAVJEST 2:

 


Svi koji su dosta dobri u izradi web stranica neka mi se jave na pm! Vazno je da imate nesto slobodnog vremena i da ste spremni tu stranicu i odrzavati!

Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
BUG tim za pomoc korisnicima

Mozete mene ubaciti u hardveraj pogotovo u samogradnje....imam dosta vremena pa doma svasta pokusavam..mozda nekome mogu pomoci..Osmijeh

16 godina
offline
BUG tim za pomoc korisnicima

Molio bih sve koji su se prijavili da mi posalju svoje msn-ove na pm do srijede, kada cemo odrzati prvi "sastanak" na msn-u! Ako ga ne posaljete necete biti odmah primljeni i necete moci odlucivati o buducnosti ovog projekta, nego cete se tek naknadno moci prijaviti!

Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
protjeran
offline
BUG tim za pomoc korisnicima

ja bih se isto rado prijavio za multimediju i office

Shady in the house
15 godina
protjeran
offline
BUG tim za pomoc korisnicima

kaj je pm

Shady in the house
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice