Amazon Kindle - kupovina

poruka: 94
|
čitano: 49.009
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Amazon Kindle - kupovina

Ok, ja sam neki dan naručila Kindle preko Amazona,

jučer mi je došla obavijest od Amazona da je shippan

i danas mi stigla poruka na mobitel sa nepoznatog broja da im treba moj mail da mi pošalju nešto-nešto...

I sad čitam mail, od overseas.hr, a unutra u privitku

ZAHTJEV- ODOBRENJE-UVOZ ZA VLASTITE POTREBE

Punomoć za fiz.osobe

i još neki .docevi

jesu li oni to "carinsko posredovanje"?

Pardon ako pitam bedasto pitanje, ali nisam nikada prije naručivala tehniku preko Amazona,

ja sam mislila da ću samo trebat doć na carinu, tamo platit što još treba i da će to bit gotovo.

Ne da mi se ništa printat, plaćat, faxirat, nosit u Jurišićevu potvrde i kopiju osobne (??)....

jel to sve nužno tako? :(

Malo me još i smotalo što mi je mail od tih overseas.hr došao napisan comic sansom....

Ne izgleda mi to baš profesionalno :/

13 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina

Hehe da, sjecam se tog maila sa tri razlicita fonta unutra. Pretpostavljam da si to u međuvremenu riješila, ali Overseas ne mozes izbjeci u ovom slucaju :)

12 godina
neaktivan
offline
Amazon Kindle - kupovina

Jeftinije da odes u knjižnicu uzmeš knjigu i čitaj....i ne moraš plačat niš.:)

12 godina
neaktivan
offline
Amazon Kindle - kupovina

prodajem kindle 3g (sa besplatnim internetom na njemu) za 800kn. sve ispravno. koristen oko godinu dana. vecinom je u latici u zadnje vrjeme pa ako neko zainteresiran sms na 099 6666 121 ili tu privatna poruka

 

14 godina
neaktivan
offline
Amazon Kindle - kupovina

Ima li kakvih novosti glede kupovine Kindlea u Hrvatskoj?

Cini mi se da je bilo nekih izmjena zakona ili pravilnika pa bi trebalo biti jednostavnije/jeftinije...

Croatia AA3 Team http://www.xfire.com/clans/croaa3/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina

Vidio sam neku crticu u tiskanom izdanju Buga da je HAKOM odustao od nečega (suglasnost?), samo ne znam od čega. Zna li netko što to znači u praksi i koliko bi sada mogao koštati Kindl? Može li se kupiti negdje kod nas? Također sam uočio da će ga od 27. travnja isporučivati u Njemačkoj.

14 godina
neaktivan
offline
Amazon Kindle - kupovina

Pozdrav,

 

Zanima me da li se isplati uzeti Kindle Touch - koji je s reklamama 99$.

Postoji također refurbished verzija koja je 74$.

 

Da li se isplati uzeti to za 74$ i koliko bi me došli svi ostali troškovi?

Da li ima negdje neki guide što i kako trebam obaviti na carini i sl.?

 

Nisam nikada naručivao tehniku sa amazona pa pitam...

 

Hvala.

SDP ≠ HDZ
15 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina

Aj i mene zanima taj za 74$.

 

Jel bi me carinili da ga uzmem s ebaya?

15 godina
neaktivan
offline
Amazon Kindle - kupovina

Da pokušam pomoći. Naručio sam Kindle Paperwhite Wi-Fi + Leather cover za isti. Cijena na Amazonu: Kindle 139,00 $ + Kindle paperwhite leather cover 39,99 $ sve skupa 205,96 $. Stiglo u Hrvatsku nakon 3 dana. Zatim dobio mail od Overseas Express (UPS) da im pošaljem račun, kopiju osobne i ispunjenu punomoć za carinjenje. Sljedeći dan stigao predračun za plaćanje. Carina 32,40 kn, PDV 309,75 kn, Carinsko posredovanje 150,00 kn, manipulativni trošak 15,00 kn i bankovna garancija 5,00 kn te porez na usluge 42,50 kn. Sve zajedno 554,65 kn. Znači Kindle paperwhite Wi-Fi + Leather cover košta 1750 kn što je jeftinije nego u HR (Extreme Digital).

Toni
15 godina
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina
Ja sam prije nekih pola godine kupio Kindle Keyboard za $78 rabljeni preko ebaya,nikakva carina niti išta. Naknadno još kupio silikonski cover za $0.99 i nekakvu zgodnu futrolu za $6-7.
Prezadovoljan uređajem,nakrcan knjigama i muzikom,baterija traje i traje. Idealan za nositi di nema struje.
Koliko u prosjeku koštaju knjige preko Amazona,već sam lagano iscrpio one besplatne koje su me zanimale?
13 godina
offline
Amazon Kindle - kupovina

Razmišljam o nabavi Amazon Kindle pa gdje ga je bolje uzeti u edigital.hr ili amazon.de ?


12 godina
neaktivan
offline
Amazon Kindle - kupovina

Da li je netko naručivao sa amazon.com Kindle sad kad smo u EU?

Tj. zanima me koji su sve nameti na onu cijenu od 79+20 USD.

13 godina
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina
maracc kaže...

Da li je netko naručivao sa amazon.com Kindle sad kad smo u EU?

Tj. zanima me koji su sve nameti na onu cijenu od 79+20 USD.

To i mene zanima 

15 godina
odjavljen
offline
Amazon Kindle - kupovina

Ak se narucuje ivan EU - do 160 kn nema nikakvih nameta, do 1000 kn se placa samo PDV 25%, iznad 1000 kn se placa carina 10% i pdv 25%.

 

 

http://isvijet.com.hr
15 godina
offline
Amazon Kindle - kupovina

Ili kupiš kindle u edigtal dučanu, i nemaš zaj€bancije s carinama i sličnim glupostima...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina
@ edge: zar nismo mi sad u EU i nema onda carine? A pdv od 25% se plaća pri amazonu.co.uk jer ima veliki promet s nama ili takonešto?
15 godina
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina
telefon 2 kaže...
@ edge: zar nismo mi sad u EU i nema onda carine? A pdv od 25% se plaća pri amazonu.co.uk jer ima veliki promet s nama ili takonešto?

Da, nema carine između država članica EU, a edge piše o kupnji proizvoda izvan EU...

 

11 godina
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina
Da, to je i meni kasnije palo napamet: ti si i uniji, s proizvod je izvan
16 godina
offline
Amazon Kindle - kupovina

Gdje bi covjek pronasao u Austriji, Sloveniji, Njemackoj - Kindle (najobicniji e-ink sa 6") ?

 

Ima tko kakav link ? Nasao sam samo paperwhite u mediamarkt i technomarkt...

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2013 20:07 (Batista).
16 godina
offline
Amazon Kindle - kupovina

anybody ?

Truth in engineering.
14 godina
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina
Batista kaže...

Gdje bi covjek pronasao u Austriji, Sloveniji, Njemackoj - Kindle (najobicniji e-ink sa 6") ?

 

Ima tko kakav link ? Nasao sam samo paperwhite u mediamarkt i technomarkt...

Mimovrste

 

tu imaš i upute za kupce iz RH.

sad ne znam ako se šta promijenilo od kad smo u EU, glede dostave.

Koliko vidim, bez reklama je 120€.

GET TO DA CHOPPAAA!!!!!!!!!!
16 godina
offline
Amazon Kindle - kupovina

Onda se stvarno isplati narucit preko US Amazona... Deutsche Amazon ne salje u HR (teska debilana), a UK nema tog modela... (mistake)

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2013 9:30 (Batista).
15 godina
offline
Amazon Kindle - kupovina

vidim da nitko nista nije pisao vec dvije godine u ovu temu, ali ono da ipak pitam. Uopce ne poznajem te e-citace pa me zanima da li ima puno knjiga na hrvatskom? Naime hitio bih kupiti neki kindle curi za rodendan pa me zanima koliko ima i da li uopce ima naslova na hrvatskom?

13 godina
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina
Blade18 kaže...

vidim da nitko nista nije pisao vec dvije godine u ovu temu, ali ono da ipak pitam. Uopce ne poznajem te e-citace pa me zanima da li ima puno knjiga na hrvatskom? Naime hitio bih kupiti neki kindle curi za rodendan pa me zanima koliko ima i da li uopce ima naslova na hrvatskom?

 Ima ih, ako ti nije problem tražiti knjige na torrentima ili sličnim stranicama. Osim toga nemaš baš nekog izgleda pronaći sve što želiš, a da je legalno. Tako radim već par godina i jako rijetko mi se dogodilo da ne mogu pronaći knjigu na hrvatskom. U pravilu čitam fantasy, trilere i krimiće. 

 

Ako ćeš kupovati, definitivno Paperwhite 2. Je da je skuplji, ali osvjetljenje je stvarno super stvar.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Amazon Kindle - kupovina

Poz, htio bih uzeti Kindle samo od kuda a da je jeftino?
Čujem dosta preporuke sa amazon.de pa poslati tu preko mailbox.de.

Kako čitati knjige onda?
Mogu li se skinuti free ili sve mora ići preko njihovog storea?

Kakav je za čitanje mangi?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 22:20 (EZY-E).
4 godine
protjeran
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina
Ne mora ići preko njihovog store. Ja ga kupio jeftino u pola cijene za "prime members-e", bila neka ponuda. Uzeo besplatno probno članstvo na mjesec dana, nonstop nude. Imaš i besplatni software za konverziju formata, ako je knjiga u drugom formatu. Nisam čitao mange ali jesam alan forda čini mi se, bilo ok. Slabo to koristim iskreno.
6 godina
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina
Jeftinije ti dođe da ne koristiš mailboxde. Samo izaberi verziju bez reklama. Onda možeš slati direktno u Hrvatsku.

Kindle basic te izađe preko mailboxde cca 480 kn , a bez reklama i direktno preko Amazona 510 kn.

Kindle paperwrite ti je bolja opcija za stiropove jer ima bolju rezoluciju zaslona i on je nekih 800 kn trenutno za Amazon.de
15 godina
offline
Amazon Kindle - kupovina

Zanima me ako naručim sa Amazon.de hoće li biti još nekih dodatnih troškova (carinjenje)

tj. znate li šalju li sa nekog Europskog skladišta ili iz Amerike?

Je su li ovo aktualni modeli (2019) ili se rješavaju starih modela sa zaliha?

 

Prema ovim cijenama, za cijenu Paperwhite-a ne mogu kupiti ni obični Kindle u HR , tako da bi uzeo Paperwhite, ipak ima bolje karakteristike.

 

Imate li neki prijedlog za punjač za Kindle - može i ebay?

 

EDIT: Koliko su napadne reklame? Isplati li se uzeti verziju bez reklama?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 10:08 (Matozan).
16 godina
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina
Matozan kaže...

Zanima me ako naručim sa Amazon.de hoće li biti još nekih dodatnih troškova (carinjenje)

tj. znate li šalju li sa nekog Europskog skladišta ili iz Amerike?

Je su li ovo aktualni modeli (2019) ili se rješavaju starih modela sa zaliha?

 

Prema ovim cijenama, za cijenu Paperwhite-a ne mogu kupiti ni obični Kindle u HR , tako da bi uzeo Paperwhite, ipak ima bolje karakteristike.

 

Imate li neki prijedlog za punjač za Kindle - može i ebay?

 

EDIT: Koliko su napadne reklame? Isplati li se uzeti verziju bez reklama?

ako je domena .com onda je gotovo sigurno amerika i naplatit ce ti i carinu i sve na ckeckoutu.

sve europske domene (.de, it, .fr, .es ... ) salju iz europe i nema nikakvih dodatnih troskova, osim postarine, koja je navedena prije nego kliknes buy.

za modele nemam pojma, al lako po modelu nadjes informacije na netu

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon Kindle - kupovina
Novi modeli su to, tj. zadnji koji su izašli. Računaj da s reklamama ne šalju u HR, već samo ove bez reklama, a oni su skuplji 10€ + poštarina. Ili možeš koristit mailbox.de za dostavu, shipping je vjerojatno 10-ak eura

A kaj se tiče reklama, vele ljudi da skaču samo kad je u mirovanju, kad je ugašen ekran.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 10:50 (kbenzema).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice