Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma zaključana tema

poruka: 302
|
čitano: 90.533
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum
BORN kaže...

Ali kako će se javiti osoba bez kompa a i kako će plaćati net ako nema para za komp?Neodlučan

 Pogledaj kako je na PCEkspertu riješeno...
A mi smo ti ljudi tako obični, koji u životu bore se za svaki drugi dan ! Ne prodajemo tijela svoja nikome i još se uvijek čovjek zovem ja JA SAM SLOBODAN !!!
16 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Znači - NIŠTA,NIŠTA se ne radi za novčanu naknadu bilo kakve vrste.

Sve sklapanje,skladištenje,pošta je na svoj trošak radi pomaganja siromašnima.

I ja mislim da bi kada se dosta ljudi javi trebali glasovanjem odabrati troje pouzdanih ljudi.

Ja se javljam za to i mogu vam garantirati da nebi ništa niti ukrao niti prisvojio.Stari hardver mi ne treba.

I ne tražim nikakvu novčanu naknadu niti išta.

Problem je u znanju o starim komponentama.

Iako sam složio 2-3 stara kompa da rade kao Mikrotici nemam potrebno znanje.

Ali poznam ljude koji su mi voljni pomoć.

Tako da ja volontiram,ali ako budu neki sa više iskustva i bolji kandidati KOJI NE TRAŽE NOVČANU NAKNADU bolje oni,a ja ću ostat koordinator

Znači tražit ću siromašne - gledat traži li ko računalo - normalno i vi se u to uključite,ali ja ću poslti zahtjeve u ovaj topic,obavjestiti ljude kakvo računalo stiže, i kada otprilike.

 

Opet se unaprijed zahvaljujem svima koji žele pomoć.

 

EDIT:trebali bi podjeliti računala u kategorije (primjer Kategorija I = socket AM2,PCI-E,DDR2 itd.(nemora biti tako napredno - to je samo primjera radi),pa onda npr. Kategorija II = LGA775 i npr.AGP,DDR2 - znači djeli se po socketu,grafičkoj,radnoj memoriji i možda po starosti)

Sve u gore napisanom tekstu je zaštićeno autorskim pravima.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2008 23:03 (Zippo).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum

Pa našli smo riješenje ako nisi shvatio, ako neko nađe nekog kome je potreban komp, komponente šaljemo njemu, on mu ga složi i TO je TO, ako meni ne vjerujete, šta me briga :D, ja vjerujem svima u ovom slučaju jer šaljem komponente koje mi NE TREBAJU, a nekom će pomoći, a vjerujte mi imam ih dosta :)(ali uglavnom jako stare, ISA, EDO RAM, SDRAM)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum
To je teško za izvesti. Ideja je plemenita, ali nije to, to. Starog hardweara baš i nema jer
nema niti puno Hrvata s ostatcima starog kompa. Mi smo siromašna zemlja nemamo niti za sebe a kamoli da drugima malo udjelimo. Osobno to ne bih radio jer onda imaš veliku obvezu prema tome i oduzmeti puno vremena. Glupo je slagati kompjuuter na kojemu je moguće sastavit da ide samo windows 98 ili 95. Složili se vi ili ne s mojim vjerovanjima, SRETNO VAM BILO!
Viva La Vida
15 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Poznajem neke ljude koji su u totalnoj besparici i znam da bi se obradovali svakoj vrsti racunala.Imam neke dijelove pa cu nesto sklopit i dat ima.Prednost je sto smo u istom gradu pa nece bit troskova osim sto ce frend ostat bez litru dvije benzina u autu al isplati se ako samo jednoj osobi izmamimo osmjeh zar ne?

Gigabyte EP35-DS3,C2D E8500,Sapphire HD4850 dual slot fansink,Corsair XMS2 (2x1gb) 800mhz,Corsair TX650w,Thermaltake Soprano
15 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Zippo, ak si mislio slagat ljudima nove kompove, onda mu ga kupi u dućanu :D...šalu na stranu, po mom mišljenju tu bi se od popisa svega što dajemo izabrale komponente i to pošaljemo osobi koja slaže komp i fino ga složi i daruje :)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum
LUXX kaže...

I mater svoju bi prodali i najrađe srali zlato.

Dajte se malo spustite na zemlju i postanite normalni!

 Tuzno ali istinito..
Btw imam viska 256mb ddr400,ako nekome bas zatreba naci ce se i fx5200(prirasla srcu)al eto..ako treba dat cu i toCool
...Scooter Tuning is not A Crime!!...
15 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

osmjeh ne kosta nista ali daruje mnogo,zipo si malo zabrijo nekuzim kaj ej htio neke kategorje po maticnim plocama ili nes lolSmijeh,najbolje da se u tiskanom izdanju objavi da je akcija i da pomazemo i da kome treba komp jel nema para da kupi da se javi jednim postom na bug forum ili u redakciju a oni proslijede pa mi posaljemo neki pc

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
16 godina
protjeran
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Imam jedno a možda i dva računala kompletna bez monitora koja su prilično uporabljiva.

 

AXP 3200+ 2GB, i AXP 2500+, 1GB

Hrpa rama, može se i igrati na njima jer su grafe 6600GT i 1950GT

Routeri, i slične sitnice.

 

AKo netko ima monitore, evo kompletna računala za klince sa potencijalom.

 

Evo baš sam naletio na primjer Amora sa minusom u banci. Po forumu, kumi i cvili, a neće raditi - tipično. Malo sam skeptičan.

 

"Pomozi sirotu na svoju sramotu"...dijelom te stare narodne ja ne želim više biti.  To mi je uvjet za sudjelovanje.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum
UBIZEC cORPORATION kaže...

osmjeh ne kosta nista ali daruje mnogo,zipo si malo zabrijo nekuzim kaj ej htio neke kategorje po maticnim plocama ili nes lolSmijeh,najbolje da se u tiskanom izdanju objavi da je akcija i da pomazemo i da kome treba komp jel nema para da kupi da se javi jednim postom na bug forum ili u redakciju a oni proslijede pa mi posaljemo neki pc

 Da evo tako bi bilo idealno ako bi redakcija to objavila, a onaj koji treba komp npr(makar pod siromasan ni nema para da kupi BUG), pa da da adresu a mi mu pošaljemo šta imamo :) (ja mogu dat monitor 14" npr)
15 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Ako netko hoce nek posalje komp ili dijelove ja cu u oglas staviti da poklanjam racunala i drage volje cu besplatno sastaviti i uruciti onome kome zaista treba.

Gigabyte EP35-DS3,C2D E8500,Sapphire HD4850 dual slot fansink,Corsair XMS2 (2x1gb) 800mhz,Corsair TX650w,Thermaltake Soprano
15 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

imam jedan prijedlog vjerujem da svaka zupa ima caritas pa neko moze porazgovarat sa svecenikom on zna kome treba pomoc od zupljana jedna od opcija...

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum
UBIZEC cORPORATION kaže...

imam jedan prijedlog vjerujem da svaka zupa ima caritas pa neko moze porazgovarat sa svecenikom on zna kome treba pomoc od zupljana jedna od opcija...

 Bravo Ubizec, ovo bi bila super ideja... 

Samo da se ne naleti na nekog ssupersvećenika koji sebi ostavi komp da se igra cod-a Smijeh (naravno šala, valjda nema takih svećenika)
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
15 godina
online
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum
guzzman kaže...

Imam jedno a možda i dva računala kompletna bez monitora koja su prilično uporabljiva.

 

AXP 3200+ 2GB, i AXP 2500+, 1GB

Hrpa rama, može se i igrati na njima jer su grafe 6600GT i 1950GT

Routeri, i slične sitnice.

 

AKo netko ima monitore, evo kompletna računala za klince sa potencijalom.

 

Evo baš sam naletio na primjer Amora sa minusom u banci. Po forumu, kumi i cvili, a neće raditi - tipično. Malo sam skeptičan.

 

"Pomozi sirotu na svoju sramotu"...dijelom te stare narodne ja ne želim više biti.  To mi je uvjet za sudjelovanje.

 Eh ti imas duplo jaci komp nego ja, mislim na taj sto si napisa, lol!
UBIZEC cORPORATION kaže...

imam jedan prijedlog vjerujem da svaka zupa ima caritas pa neko moze porazgovarat sa svecenikom on zna kome treba pomoc od zupljana jedna od opcija...

 Mozes rec sveceniku da procita na misi "Ako netko treba racunalo, a nije u financijskom stanu kupiti novi, neka ode na Bug forum"
Nesto tako, samo npr. da to kaze u nasoj zupi zvucalo bi smjesno, jer kod nas (mislim na selo gdje zivim, a ne cjeli grad) skoro nitko nezna uopce sta je Kompjutor,a kamoli ce znat sta je RAM i sl, ali ipak ima ih koji i znaju, ali ne bas mnogo!

Ja san ima geforce 2 viska, ali crkla mi fx 5500, pa je sad koristim!
16 godina
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Alo mafijo ovako sad,ovdi po Liki ima puno ljudi koji nemaju love za tako nesto najbolje bi bilo da se nas par nademo tj Mi Licani haha pa probamo nesto skemijat za ovaj dio like,ja imam case i napajanje od400w,maticnu socket 775,1 gigu rama,mis i tipkovnicu a mozda nadem jos i proc core2duoe4300!  Pa ako tko hoce nek se javi! 

15 godina
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum

Imam ja neka dva kompa koja mi samo stoje u čošku. Jedan je nek prastari na kojima se vrte Win95...ispravan.

Drugi je mislim Duron na 900 MHz, 40 giga hard, nema grafičke, memorije malo...

Ako nekom treba a iz Osijeka je neka mi se javi na PM...

Dajem zabađabe...

CPU AMD Athlon 6000+, MBO Gigabyte GA-MA790FX-DS5, GPU Sapphire Radeon HD4870, DDR2 Kingmax 4 Gb 800MHz (4x1 Gb) PSU Corsair TX750W
15 godina
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum
Zippo kaže...

 

 

EDIT:trebali bi podjeliti računala u kategorije (primjer Kategorija I = socket AM2,PCI-E,DDR2 itd.(nemora biti tako napredno - to je samo primjera radi),pa onda npr. Kategorija II = LGA775 i npr.AGP,DDR2 - znači djeli se po socketu,grafičkoj,radnoj memoriji i možda po starosti)

 Ovo nije losa ideja. otvorit podforum za donacije te tamo nek svatko stavi svoje "donacije" po kategorijama a oni koji znaju sklapat nek spoje kako najbolje znaju a onda se to udjeli potrebnima.
BTW. ovo je dobra ideja ,ali ako zelimo uistinu pomoc onima kojima treba nama treba pomoć šire zajednice.
znam da postoje ljudi koji bi rekli da im je potreban komp (iako doma imaju5000+ 3dmark06 komp) samo da bi ih prodali
jos je netko spomenu neki dosta dobar komp da bi ga donirao pa se za taj komp moze izvuci ido do 1000kn(otprilike receno) pa se gubi smisao ove akcije.
we need power
16 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Znači - it's a go.

Mislim da možemo službeno pokrenuti akciju.

Molim sve dobrovoljce da se pridruže i/ili doniraju.

Kada odaberemo sastavljače skladištare itd.. - dobit ćete moj broj moba(i ja vaš naravno)Moj MSN,Gtalk itd...

Znači komponente bi se trebale slati poštom(nije skupo - neznam točno kolko,al uglavnom nije skupo)

 

Evo par pravila:

Nitko ne smije imati materijalne koristi od ovoga - onaj ko se okoristi bit će izbačen

Ovo će ići na povjerenje dok povjerenje postoji,ali čim padne (ako padne) prva prijevara idemo samo sa dokazima

Sve u gore napisanom tekstu je zaštićeno autorskim pravima.
16 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Evo - nabavio sam CD pržilicu i pokušat ću nabavit neki SDram

 

Inače nije na odmat darovati i kakvu konzolu

 

Ja ću pokloniti svoj PS1

Sve u gore napisanom tekstu je zaštićeno autorskim pravima.
16 godina
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Malo sam skeptičan oko toga darivanja komponenata korisnicima, bilo bi bolje kad bi se BUG uključio te se donirala računala za razne dječje udruge, ili neke druge, kojima su računala potrebna....

16 godina
neaktivan
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum
AlterEgo kaže...

 bilo bi bolje kad bi se BUG uključio te se donirala računala za razne dječje udruge, ili neke druge, kojima su računala potrebna....

 Slažem se ,to bi prvo trebalo napraviti. U stvari, to bi država trebala napraviti. 


Poruka je uređivana zadnji put pet 31.10.2008 21:05 (Bugy).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum
Bugy kaže...
AlterEgo kaže...

 bilo bi bolje kad bi se BUG uključio te se donirala računala za razne dječje udruge, ili neke druge, kojima su računala potrebna....

 Slažem se ,to bi prvo trebalo napraviti. U stvari, to bi država trebala napraviti. 


 Opće je poznato da nije dobro kad se nešto traži od nekog - inače je bolje da se sam nešto poduzme.
A nemoš niš očekivat ni od naše Banana-države jer su sad zauzeti pukanićem
Sve u gore napisanom tekstu je zaštićeno autorskim pravima.
16 godina
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum
SPLICO212 kaže...

Alo mafijo ovako sad,ovdi po Liki ima puno ljudi koji nemaju love za tako nesto najbolje bi bilo da se nas par nademo tj Mi Licani haha pa probamo nesto skemijat za ovaj dio like,ja imam case i napajanje od400w,maticnu socket 775,1 gigu rama,mis i tipkovnicu a mozda nadem jos i proc core2duoe4300!  Pa ako tko hoce nek se javi! 

 Tkome da ovo posaljem?
15 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Ja sam nesto sastavio al dopola.Fali jos kakva takva graficka.Maticna je neka starija Gigabytica,proc pentium 2.4,1gb rama,kuciste,napajanje 400w,dvd przilica.Jos moram nabavit graficku i znam kome ide.

Gigabyte EP35-DS3,C2D E8500,Sapphire HD4850 dual slot fansink,Corsair XMS2 (2x1gb) 800mhz,Corsair TX650w,Thermaltake Soprano
16 godina
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum

Hvale vrijedna inicijativa, raspitat ću se malo kod nekih frendova koji bi mogli imati nešto starijeg hardvera po komponentama..

 

Ja bih rado sudjelovao, no kako često nadograđujem komp uvijek prodam stariju komponentu pa si samo nadoplatim razliku za novu, tak da mi ništa ne ostaje doma Neodlučan

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, EVGA GF-GTX260 Core 216 896MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Dajte ljudi šta ste zamrli - sad je upravo i vrijeme da se najviše aktiviramo

Pa dolazi božić.

Znači donatora ima dosta sad trebamo odlučiti kako i kome slati komponente.

Sve u gore napisanom tekstu je zaštićeno autorskim pravima.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum
Zippo kaže...

Dajte ljudi šta ste zamrli - sad je upravo i vrijeme da se najviše aktiviramo

Pa dolazi božić.

Znači donatora ima dosta sad trebamo odlučiti kako i kome slati komponente.

 Bilo bi ljepo kad bi se bug pozabavio ovom temom.Svi bi slali komponente u redakciju,majstori u redakciji ih sloze,
poslikaju ,podijele i sve to ljepo pokazu u novom bugu.Sigurno bi puno vise ljudi sudjelovalo nego sada.

q6600@3GHz,6GB DDR2,ati radeon 3870x2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum
robert kaže...
Zippo kaže...

Dajte ljudi šta ste zamrli - sad je upravo i vrijeme da se najviše aktiviramo

Pa dolazi božić.

Znači donatora ima dosta sad trebamo odlučiti kako i kome slati komponente.

 Bilo bi ljepo kad bi se bug pozabavio ovom temom.Svi bi slali komponente u redakciju,majstori u redakciji ih sloze,
poslikaju ,podijele i sve to ljepo pokazu u novom bugu.Sigurno bi puno vise ljudi sudjelovalo nego sada.

 ja mislim da su oni previse sebični..
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum
robert kaže...
  Bilo bi ljepo kad bi se bug pozabavio ovom temom.Svi bi slali komponente u redakciju,majstori u redakciji ih sloze,
poslikaju ,podijele i sve to ljepo pokazu u novom bugu.Sigurno bi puno vise ljudi sudjelovalo nego sada.

Khmm da Smijeh 
Ziher ce se oni tako nekaj radit...
Pa decki jedva da imaju vremena za vlastiti forum.
Ne znam dali je netko skuzio, ali njih uopce nema preko vikenda na forumu jako rijetko kad se pojave.
Uredno su preko tjedna na forumu ali preko vikenda jedino Domagoj dođe tu i tamo i Miro ali jako rijetko.
Njima je sve to posao Namigiva  Domagoj dođe jer on je glavni koji je zaduzen za forum.
UBIZEC cORPORATION kaže...
robert kaže...
  Bilo bi ljepo kad bi se bug pozabavio ovom temom.Svi bi slali komponente u redakciju,majstori u redakciji ih sloze,
poslikaju ,podijele i sve to ljepo pokazu u novom bugu.Sigurno bi puno vise ljudi sudjelovalo nego sada.

  ja mislim da su oni previse sebični..
LOL? Od kud si ovo izvuko?
Nebi baš reko da su sebicni.
Jednostavno kao i svaka druga firma u interesu im je jedino profit Namigiva   
Tamo di ne vide profit jednostavno ne zele niti sudjelovat.
Jedino kad je rijec o nekim humanitarnim akcijama koje su popracene svim mogucim medijima, di je publicitet velik pa radi marketinga Namigiva   
MORTAL, CAN YOU FEEL THE FORCE OF DARK SIDE... I ROCK YOU LIKE A HURRICANE^^
15 godina
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

I ja se ukljucujem...imam dosta toga(dosta rama ddr400, proc, itd...), NE prastaro... Neda mi se nabrajat, pa mi posaljite na PM sta se trazi, pa ako imam onda se dogovorimo dalje...

 

u zg sam...

 

PS hvalevrijedna akcija Nevinašce

If you try and don't succeed, cheat. Repeat until caught. Then lie.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice