[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

poruka: 581
|
čitano: 202.467
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Sad opet upalim i ne radi. 

Go full retard
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

ima li netko možda da je slagao ili da ima hackintosh na ovoj ploči??

 

gigabyte ha65m-d2h-b3 + intel i5 2300,2400 ili 2500?

 

starija je arhitektura ...

MuWu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Ta ploca ima H61 chipset, koji vidim radi.

 

Moja ploca ima H67 + isti procesor (i5 2400), iako je bilo tesko dobiti hackintosh (vise zbog neznanja) sad mi sve radi.

Takoder sam nasao ovaj link za tvoju plocu, pa vrijedi probati.

 

Edit: Moras obavezno imati diskretnu graficku karticu, HD2000 jedva sa hakovima radi bez akceleracije uz poneke artifakte.

 

Edit 2: Dobio sam bluetooth modifikacijom kexta. DS3 se nekad i upari ali se vrlo brzo odspoji.

Dok je spojen u RetroArchu ga ne mogu koristiti. Na zicu radi, ali to nije sexy.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.6.2017 17:24 (Alkaline).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Kako znati koje drivere u multibeastu treba instalirat za ethernet konekciju na gigabte ploči

Go full retard
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Pogledas specifikacije ploce i nades koji tocno ethernet controller ima.

Nakon toga ga nades u listi i instaliras. Ako ga nema onda trazis okolo kextove po internetu.

 

Za plocu iz tvog "Moj PC" pise Intel i217V. Pogledaj ovdje.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

U multibeastu sam zaokruzio sve drivere. Ne znam koliko je to pametno.

Go full retard
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Treba ti IntelMausiEthernet ili AppleIntelE1000e.

 

Pokreni multibeast i instaliraj najnoviju verziju jednog od navedenih kextova pa pogledaj da li se pojavila veza u System Preferences->Network.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Je sad mi radi, ali nakon što sam bio već zaokružio sve opcije. Ali opet ima više tih appleintele1000 i IntelMausija Koja je najbolja, najnovija?

Go full retard
14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
bruno03 kaže...

 Koja je najbolja, najnovija?

 Nema najbolje... najbolja je ona koja radi... jel jednom kad najmestiš kextove na OSX-u ne diraš

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Oće ovi viškovi smetat?

Imam još jedan problem. Audio mi ne radi instalirao sam ALC892 driver, kao što piše na stranici, ali ne radi.

Go full retard
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
bruno03 kaže...

Oće ovi viškovi smetat?

Imam još jedan problem. Audio mi ne radi instalirao sam ALC892 driver, kao što piše na stranici, ali ne radi.

 Neće smetat, odavno nisam koristio Multibeast, nikad s njim na zelenu granu... od Snow Leoparda koristim KextUtility za instalove

 

a za audio sam koristio VoodooHDA (Intel) naravno da nikad najnovija verzija nije radila, uvijek dve,tri verzije ispod... to dok središ sve ti je kramp i motika :)

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

I ništa, onda Select all ›› Apply

Go full retard
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Nemoj bezveze instaliravati kextove, uzmi onaj koji je bas za tu komponentu. U tvom slucaju ALC892.

Takoder, jesi li instalirao clover na disk ili pokreces sa sticka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Instalirao sam AppleALC.kext

https://github.com/vit9696/AppleALC/releases

pomoću

http://www.insanelymac.com/forum/topic/140647-latest-kext-utility-el-capitan-super-speed-edition/

i dalje nije radilo. onda sam otišao gore desno u onaj izbornik i izabrao internal speakers umjesto output device. I sad radi.

Go full retard
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Malo je off topic al nisam našao aktivnu temu. Ako netko zna slobodno me preusmjerite.

 

Dakle pitanje je:

 

Može li se programirati za IOS bez iMac ili hackintoš računala? Ukoliko da, kako? Što je potrebno?

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Za nativne aplikacije ne, treba ti Xcode. Mozes sa Cordovom ili Ionicom koji koriste WebView odnosno browser engine (uzas od performansi).

Dobro, nije bas da se skroz ne da. ReactNative bi prosao iako moras export za iOS napraviti na macu ali mozes krenuti

raditi Android aplikaciju na windowsu ili linuxu pa onda uz manje preinake koda (kazu do 10%) exportati za iOS.

 

To je u biti i moj plan, radim Android aplikaciju, a sad kad imam hackintosh pozabavit cu se i iOS buildom.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

@Alkaline

 

A, VS za Mac razvoj aplikacija.

 

Što misliš o tome?

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Zanimljivo, stavio skidat. Jel to u biti prerušeni Xamarin (MonoDevelop)?

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

@Alkaline

 

Ah, frende to ne znam. Al' ako se budeš igrao sa VS, javi dojmove. Baš me zanimaju.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb. TMatija1. Leaving or dead, always ahead...
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Je li koristite neki program za korištenje miša. Ja koristim mx818 i Steermouse program. Bočne tipke sam si namjestio na Back i Forward - korisno u browseru i Finderu. Srednja tipka mi je za otvaranje tabova i zatvaranje tabova u browseru. Jedino ne mogu namjestiti scrolanje ovisno o pomicanju miša rore/dole kad se stisne tipka u browseru.

Go full retard
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Alkaline kaže...

Ta ploca ima H61 chipset, koji vidim radi.

 

Moja ploca ima H67 + isti procesor (i5 2400), iako je bilo tesko dobiti hackintosh (vise zbog neznanja) sad mi sve radi.

Takoder sam nasao ovaj link za tvoju plocu, pa vrijedi probati.

 

Edit: Moras obavezno imati diskretnu graficku karticu, HD2000 jedva sa hakovima radi bez akceleracije uz poneke artifakte.

 

Edit 2: Dobio sam bluetooth modifikacijom kexta. DS3 se nekad i upari ali se vrlo brzo odspoji.

Dok je spojen u RetroArchu ga ne mogu koristiti. Na zicu radi, ali to nije sexy.

 

 

 namjeravam ubost gt710 + gore navedena konfa, cheap nvidia grafičku, koliko vidim ljudi pišu da radi, ima netko tu grafu za Hack??

MuWu
15 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

hej, može pomoć možda?

 

ugl... probao sam razne linkove, tutoriale i sl što se nudi na tonymac i ostalim siteovima, youtube  i sl...

 

znaci konfa mi je sljedeća..

 

 

i5 2300

gigabyte ha65m d2h b3

4GB ram

120GB SSD 

 

može neki dodatni tutorial ako netko ima,  koji će mi pomoć možda dati neki fresh info..stvarno sam pročešljao 150 sajtova garant...

 

je li problem što je ovo sandy bridge arh, a pokušavam odmah staviti el capitan ili mac os sierra, trebam li možda ići na lion?

 

radio sam sa unibeastom instalacijski usb na macu, za el capitan i mac os sierra... uspijem čak i instalirati na disk, ali nakon inicjalne instalacije,

kad trebam ponovno bootat preko usba clover i onda ponovno na taj disk da se finišira - radi se o SSDu, ne vidim ga, kao da nije spojen  u komp.. BIOS je Legacy , ne UEFI... AHCI podesio. sve kako ljudi nalažu za stari BIOS, praktički zapnem na tom koraku i ne mogu dalje...

 

inicijalno sam kopirao KEXT ove u EFI folder, kako određeni tuts kažu, na pravu lokaciju ali uvijek isto... i kad uspijem taj install napraviti zapne tu... ideje??

izazovno je al ne odustajem..znam da nije lako, pogotov sa starom ARHitekturom.. :)

 

 

hvala na pomoći unaprijed!!

MuWu
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 21:08 (MujagaWudakhi).
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Da li ti je to jedini OS na stroju, odnosno kako si particionirao disk?

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
MujagaWudakhi kaže...

hej, može pomoć možda?

 

ugl... probao sam razne linkove, tutoriale i sl što se nudi na tonymac i ostalim siteovima, youtube  i sl...

 

znaci konfa mi je sljedeća..

 

 

i5 2300

gigabyte ha65m d2h b3

4GB ram

120GB SSD 

 

može neki dodatni tutorial ako netko ima,  koji će mi pomoć možda dati neki fresh info..stvarno sam pročešljao 150 sajtova garant...

 

je li problem što je ovo sandy bridge arh, a pokušavam odmah staviti el capitan ili mac os sierra, trebam li možda ići na lion?

 

radio sam sa unibeastom instalacijski usb na macu, za el capitan i mac os sierra... uspijem čak i instalirati na disk, ali nakon inicjalne instalacije,

kad trebam ponovno bootat preko usba clover i onda ponovno na taj disk da se finišira - radi se o SSDu, ne vidim ga, kao da nije spojen  u komp.. BIOS je Legacy , ne UEFI... AHCI podesio. sve kako ljudi nalažu za stari BIOS, praktički zapnem na tom koraku i ne mogu dalje...

 

inicijalno sam kopirao KEXT ove u EFI folder, kako određeni tuts kažu, na pravu lokaciju ali uvijek isto... i kad uspijem taj install napraviti zapne tu... ideje??

izazovno je al ne odustajem..znam da nije lako, pogotov sa starom ARHitekturom.. :)

 

 

hvala na pomoći unaprijed!!

 Koju grafičku imaš???

Ne radi integrisana sa i5 2300 na hackintoshu.

15 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
bok,

imam geforce gt210, trebao sam 710 ali ovu sam imao kod kuce u starom kompu...

grafika mi se prikazuje, problem je sto nakon inicijalnog installa ne vidim disk ://

🤔🤔🤔🤔
MuWu
15 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
bok, da

to mi je jedini OS, nema nista na kompu, primarno bi bio Hackintosh

MuWu
10 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Imam i ja gt210 i radi perfektno, s tim da je el capitan. Pokušavao sam instalirati sierru ali ne ide. Probaj el capitan instalirat. Ne znam to što se tiče diska, pokušaj na neki drugi sata port prikopčat.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2017 9:40 (Chico12).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

@MujagaWudakhi: Da li si formatirao disk sa ovim opcijama?

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2017 17:05 (Alkaline).
15 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
da, tako sam formatirao prije instalacije
MuWu
14 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Hm, vidim da tvoja matična ima SATA konektore različite boje, a na kraju ispada i različite čipove (jedan je za RAID).

Probaj preštekati u SATA port druge boje nego što trenutno jest.

Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice