Razlika između DVD-a

poruka: 29
|
čitano: 16.920
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Razlika između DVD-a

Zanima me koja je razlika između DVD-R i +R.Imam program Alcohol 120% i sa njim ne mogu snimati na DVD+R medije tj. nešto se snimi,ali kada DVD ponovno ubacim u DVD čitač na njemu nema ništa.A kada na taj DVD pokušam nešto drugo snimiti program kaže da medij nije prazan,što je i logično,jer je na njega nešto zapisano.Nero nemam tj. imao sam ga.

 

Ispričavam se ako postoji slična tema.

Asus A8N5X, AMD Athlon 3000+2GHz ,1GB DDR,nVidia GeForce 6600 256MB DDR,WDC 160GB
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2009 21:12 (Izzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Razlika između DVD-a

mislim da ti je razlika ta sto na - rade igre, a na + rade samo neke....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Razlika između DVD-a

Razlika je ta što na + možeš sto puta zapisivati nešto, a na - samo jedanput. Tako je meni kad nešto pržim.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2009 21:17 (netko_namo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Razlika između DVD-a

Evo pa se educirajte:

 

DVD-R

 

DVD+R

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Razlika između DVD-a

Hvala,Perica.Još samo ako mi netko može reći na koji način mogu snimati na DVD+R medije sa Alcoholom 120% (verzija 1.9.5),ako je uopće moguće.I da, zaboravio sam napomenuti to je pokusna verzija,pa možda je upravo to razlog,ali ne znam.

Asus A8N5X, AMD Athlon 3000+2GHz ,1GB DDR,nVidia GeForce 6600 256MB DDR,WDC 160GB
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2009 22:15 (Izzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Razlika između DVD-a
netko_namo kaže...

Razlika je ta što na + možeš sto puta zapisivati nešto, a na - samo jedanput. Tako je meni kad nešto pržim.

 Izgleda da je upravo suprotno,evo sada sam pročitao na Wikipediji.
Asus A8N5X, AMD Athlon 3000+2GHz ,1GB DDR,nVidia GeForce 6600 256MB DDR,WDC 160GB
15 godina
offline
RE: Razlika između DVD-a
netko_namo kaže...

Razlika je ta što na + možeš sto puta zapisivati nešto, a na - samo jedanput. Tako je meni kad nešto pržim.

 
Ajme bisera... RW ti je kada mozes prziti vise puta, nema to to veze - ili +, ukratko razlika izmedu ta 2 je skoro nikakva, jedino koliko znam + ima malo vise mb-a, i neki Dvd playeri ili plejka znaju raditi problema sa +, jer je - stariji i kompatibilniji.
15 godina
protjeran
offline
Razlika između DVD-a

Po meni su ti DVD-i +i- po svemu isti glavno da rade.

HD 2400pro 256mb,1.81GHz,768mb of ram. http://www.youtube.com/user/UKURR
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Razlika između DVD-a

Ako netko zna odgovor na gore postavljeno pitanje,neka ga napiše,jer imam puno DVD-a+R,a ne znam kako ću na njih snimati.Tako da su za sada neiskorišteni.

 

PS:Molio bih moderatore da(ako je moguće) tema bude otvorena do ponoći,a onda neka se zaključa.Tako da,ako netko zna odgovor,neka se požuri!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Razlika između DVD-a

Osobno koristim samo Verbatimove DVD+R i nikad nisam imao problema.Alcohol ih normalno przi i nema problema sa citanjem istih.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Razlika između DVD-a

Nemoraš preko alkohola uzmi neki drugi program npr. ovaj:

http://download.cnet.com/Ashampoo-Burning-Studio-Free/3000-2646_4-10776287.html

Sličan neru a besplatan

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Razlika između DVD-a

Koliko je meni poznato Alcohol 120% može samo kopirati i snimati image.

Al mu kvalitetni mediji nebi trebali predstavljati problem (Verbatim, Traxdata) bili oni + ili -.

Možda ti pržilica nije kompatibilna s nekim medijima.

 

Stavi si CdBurnerXP i Ashampoo 6 Free. Besplatni su, mali (skinu se brzi i modemom), imaju i sučelje na hrvatskom,

i puno su mi bolji od Nera (koji je skup i nudi previše gluposti).

No skill, just 191x7!
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Razlika između DVD-a

+ je noviji i nije kompetabilan sa nekim dvd čitačima i ima malo više mb(neka siča)

 

-  je stariji i ima mnje mb nego  +, a i očitavaju ga svi dvd čitači

 

To je kolko ja znam

Brod mi je sparkiran na obalama Drave, gdje i pržim sve što mi dođe pod ruku.xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Razlika između DVD-a
F1-IVO kaže...

Osobno koristim samo Verbatimove DVD+R i nikad nisam imao problema.Alcohol ih normalno przi i nema problema sa citanjem istih.

 To je puna verzija ili pokusna?Meni je pokusna(to se valjda misli na demo verziju?),tj.verzija je 1.9.5 .I imam Traxdata DVD-ove.
15 godina
neaktivan
offline
Razlika između DVD-a

Puna verzija.Probaj flash firmwarea przilice.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Razlika između DVD-a

Hvala svima!!!

 


Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2012 20:45 (Izzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Razlika između DVD-a

Evo da oživim malo temu sa novim pitanjem. A pitanje je: Mogu li kada snimim ISO sliku jednoslojnog DVD-a na dvoslojni snimiti još jednu ISO sliku? Pretpostavljam da ne mogu, ali pitam da budem siguran. Nisam nikada do sada snimao na dvoslojne DVD-ove pa stvarno ne znam. Mislim snimiti na DVD+R DL. I ako vas zanima u pitanju su ISO slike sa DVD+RW medija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Razlika između DVD-a

pa ako ima mjesta na DVDu možeš...prvo odabereš tu staru ISO i poslije novu i dolje u traci za veličinu datoteka vidiš kolike su oće li stat na DVD9.

 

ako misliš pržit prvo jednu pa za par dana drugu onda odaberi " Start Multisession disc" u opcijama PRIJE prženja

Roosvelt1991 - veliki muljator u trgovinama HWa
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razlika između DVD-a
Izzy kaže...

Evo da oživim malo temu sa novim pitanjem. A pitanje je: Mogu li kada snimim ISO sliku jednoslojnog DVD-a na dvoslojni snimiti još jednu ISO sliku? Pretpostavljam da ne mogu, ali pitam da budem siguran. Nisam nikada do sada snimao na dvoslojne DVD-ove pa stvarno ne znam. Mislim snimiti na DVD+R DL. I ako vas zanima u pitanju su ISO slike sa DVD+RW medija.

Nisam nikad probao, ali mislim da si u pravu.

Tu nije u pitanju kapacitet nego način snimanja.

Analogija u svijetu diskova može biti ovo:

Bez obzira koliko mali je disk image, ne možeš dva različita image-a diska restore-at na istu particiju.

15 godina
offline
Re: Razlika između DVD-a
Izzy kaže...

Evo da oživim malo temu sa novim pitanjem. A pitanje je: Mogu li kada snimim ISO sliku jednoslojnog DVD-a na dvoslojni snimiti još jednu ISO sliku? Pretpostavljam da ne mogu, ali pitam da budem siguran. Nisam nikada do sada snimao na dvoslojne DVD-ove pa stvarno ne znam. Mislim snimiti na DVD+R DL. I ako vas zanima u pitanju su ISO slike sa DVD+RW medija.

 -ne, zbog kataloga (sadržaja), tj. možeš snimiti, ali je normalno vidljiv posljednji sadržaj. Bio bi potreban npr (izmišljeno) neki multboot koji bi ponudio koji ISO želiš, pa sad zamisli npr install-OSa...

- običan (kompilaciju) možeš, ali pošto se govori o ISOu to nije (normalna) opcija unutar standarda, mada je moguće s određenim alatima i to.. samo je potrebno da istane otvoren medij (također nije unutar standardnog snimanja ISOa, ali je i to moguće..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Razlika između DVD-a

Aha, znači snimim li jednu MDF (moja greška, nije ISO nego MDF) sliku pa zatim drugu, tada će se moći vidjeti samo ova druga tj. sadržaj nje, a prva je kao prebrisana? Pa da, razumljivo je jer je to slika (image) DVD-a.

Iako bih prije rekao da ne bih mogao snimiti tu drugu MDF sliku jer je njezino mjesto zauzela prva i to ne po kapacitetu, nego po nečemu što sada ne znam kako da opišem. {#}

 

Eh, da bar imam dvostrane DVD-ove tada bih mogao lijepo također uštedjeti na DVD-ovima (količinski gledano, kao i kod ovih, dvoslojnih) i lijepo snimiti 1 MDF sliku na jednu stranu, a 2. na drugu stranu. Inače, na tim MDF slikama je jedna serija (po jedna na svakoj slici) i sada imam plan.{#}

 

A on je: Znači, ako ne mogu snimiti 2 slike na DVD+R DL, onda mogu konvertirati svaki sadržaj te slike u AVI format (u pitanju je 12 epizoda, dakle 12 MDF slika) i tada ta video datoteka je veličine 1,2 GB što znači da sve te epizode mogu snimiti na samo 2 dvoslojna DVD-a. ALI, tu je i jedan problemčić - moje računalo (procesor, ako ćemo točnije). Nažalost zbog toga mi konverzija samo jedne epizode traje, ako se ne varam oko 1.5 h.

 

Tako da je ipak najjednostavnije to snimati na običan DVD-R medij. Uglavnom, HVALA na pomoći!!!

15 godina
offline
Re: Razlika između DVD-a

-greška je u nerazumijevanju kako se snima na medij.. na jedokratnom mediju nema brisanja, novi podatak se snima na slobodno mjesto samo se izbacuje iz TOCa, zato je moguće snimiti 2xISO (svi formati MFD, IMG... su ISO-i samo malo viši standardi..), ali ostaje vidljiv sadržaj posljednjeg. Kod starijeg softwarea za snimanje je i moguće birati koji session želiš mountati, pa je tad vidljiv iz OSa ili bez te opcije samo iz softwarea za snimanje.

Za test uzmi prazan CD medij (jednokratni-običan CD-R), snimi nešto u sešnu, ostavi otvoren disk, dosnimi još nešto u nekoliko sessiona, u pravilu (ovisi koji soft koristiš) osim nastavka snimanja po defaultu posljednjeg sessiona, možeš odabrati i npr prvi ili bilo koji. Time vraćaš taj sadržaj u aktivni popis sadržaja. U standardu je 99 sessiona jer je toliko mjesta rezervirano za sadržaj. disk na koji 100 x snimiš nešto je 'pun' bez obzira na potrošeno-slobodno mjesto. itd. ..

 

edit: za ovakvu potrebu, samo trebaš koristiti pravi software (npr PowerISO, MagicISO... ) koji dozvoljava snimanje multisessiona iz ISOa i ostavljanje otvorenog diska (dosnimavanje), ali ga treba snimiti kao kompilaciju, tj sadržaj, ne kopiju ISOa. Zato je jednostavnije, mountanje tog (prvog) ISOa, snimanje sadržaja (ne kopije, kompilacija), mountanje druog ISOa, snimanje..

ili skratiš mount-unmount tako što mountaš dva virtualna diska, u jednom sessionu snimiš dva AVIja.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2012 19:26 (ihush).
15 godina
offline
Re: Razlika između DVD-a

Uh, da vidimo jesam li razumio. Za multisession znam i snimao sam već prije na taj način tj. dodavao sam sadržaj na CD i DVD i tu spada ono zatvaranje i ne zatvaranje diska? Ono "Close session" - je li tako? Znam da kod -R i +R medija nema brisanja, to samo važi za RW medije.

Ono što bih volio znati i što bih htio da mi netko objasni svojim riječima je način na koji se snima na DL medije (ne mislim na upisivanje laserom jer to znam, nego mislim na redoslijed). Odnosno, ako se ne varam prvo se snima na sloj bliži gornjoj površini DVD-a, a zatim kada se ispuni taj 1. sloj, se prelazi na donji, zadnji? Mislim to je logično, zar ne?

 

OK, znači ja bih trebao učitati na virtualni uređaj 1 sliku i snimiti je na jedan sloj kao da kopiram sa DVD-a na DVD i onda kada se to snimi lijepo snimiti 2. sliku na isti način kao 1.? A bih li mogao kada snimim tu sliku prethodno učitanu na virtualni CD/DVD čitač (dakle snimljenu kao sa DVD-a na DVD) snimiti drugu, ali baš kao ISO sliku?

 

Ne znam koliko sam bio razumljiv, ali se nadam da ću dobiti odgovore. Hvala!

 

A i u međuvremenu bih mogao snimiti jedan DVD DL, čisto da vidim.

15 godina
offline
Re: Razlika između DVD-a
Izzy kaže...

..ali baš kao ISO sliku?

 

..

 -zašto se uopće opterećuješ ISOom? Kad ga mountaš (ili raspakiraš) vidiš sadržaj, snimiš sadržaj (kompilaciju) i to je to. To ne smiješ raditi s npr bootabilnim medijem (jer više nebi bio bootabilan) ili u slučaju npr DVD-Video (to je standard), bi promjenio upravo to 'standard' ili format-tip zapisa. Ako sam razumio (prijašnji postovi), tebi je u tim ISOima AVI file, jednostavno ga kopiraš, svjedeno na HDD, USB, ili CD-DVD medij. Jednako kao što radiš s ostalim fileovima (slike, muzika..) tj. kompilacija.

-Kopiranje (Image Copy, ISO itd.) podrazumijeva da je kopija identična originalu, zato tebi ne treba kopija, nego kompilacija (ili jer je moguće, prije spomenuti alati) modificirana kopija s dodavanjem fileova. tzv. injektiranje fileova u postojeći sadržaj.

 

- otvori prvi ISO (npr mountaš ga kao virtual medij ili nekim arhiverom tipa 7z-RAR, ili direktno softwareom za snimanje).

- njegov sadržaj kopiraš na DL-medij, može međukorak, u neki folder na HDDu (nazoveš folder 'PrviDio').

- ponoviš istu stvar s idućim...

- taj sadržaj snimiš najnormalnije (nema razlike, CD-DVD-DL... BR) na medij, naravno odabereš 'New Project, New Compilation.. ili što već piše u tvom softwareu, bitno je samo da je 'Data Disk'.

- Ako ti je cilj napraviti DVD-Video (to nisi dosad spominjao). To se radi DVD-authoring softwarom, može i Nero...

DVD-Video je standard, njega standardno pepoznaju playeri, ali danas svi podržavaju npr DivX i običan data disk, tako da nije problem pokrenuti AVI. Ako originalan sadržaj, tad su VOBovi, njih možeš kreirati authoring softwareom (ne običnim kopiranjem-kemijanjem..).

 

Nije jasno što te zapravo muči? ISO je image-kopija nekog medija. Njegov sadržaj mora biti u nekom standardu, pa može čak biti i prazan disk. ISO image se ne snima (kao ISO) na medij, nego ga software za snimanje 'raspakira'. Ako se radi arhiva i sl. tad se može snimiti npr ISO1, ISO2... uz bilo što na medij, samo je pitanje mjesta. DL nema nikakve druge razlike u odnosu na single layer.

Tad to nije kopija ISO imagea na medij, nego kompilacija (tvoja). Ako trebaš neki konkretan standard, npr CD-Audio ili DVD-Video, tad se moraš pridržavati tih pravila, medij je tad također 'ograničen' standardom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2012 11:39 (ihush).
15 godina
offline
Re: Razlika između DVD-a

Ne, ne, ne nismo se razumjeli na ISO-ima je klasičan DVD file (mape Video_RM i Video_TS), dakle ja sam tu seriju (konkretno Velo misto) snimao svaki put na DVD+RW i nakon svake snimljene serije bih Alcoholom 120% napravio ISO sliku (MDF) i spremio je na eksterni disk i onda bi obrisao sadržaj DVD+RW-a i sljedeći tjedan snimio novi nastavak. Je li sada jasnije?

 

Uglavnom maloprije sam bio snimio jedan DVD+R DL medij na način da sam učitao MDF sliku u virtualni uređaj i jednostavno je snimio na DVD+R DL, ali mislim da sam napravio GLUPOST! Video radi, odnosno moj DVD player ga uredno čita, ALI pošto je snimljen kao običan DVD, sada imam na njemu 2 mape (Video_RM i Video_TS) i ne znam što će se dogoditi snimim li sadržaj druge slike gdje su te iste mape (ako se uopće bude dao snimiti). Ali nemam namjeru snimati drugi sadržaj MDF-a na isti DVD jer pretpostavljam da ga neću moći snimiti.

 

Ono kada sam spomenio AVI to sam mislio da taj MDF (mislim sadržaj na njemu) prebacim u AVI format. I prije par mjeseci sam samo za probu da vidim koliko će velik biti taj AVI to i napravio sa jednom epizodom. I taj AVI je ispao veličine 1,23 GB i sada sam računao da lijepo sve te epizode konvertiram u AVI format i snimim ih na 2 dvoslojna DVD-a. No svaka koverzija mi traje oko 1.5h.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2012 12:19 (Izzy).
15 godina
offline
Re: Razlika između DVD-a
Izzy kaže...

.Uglavnom maloprije sam bio snimio jedan DVD+R DL medij na način da sam učitao MDF sliku u virtualni uređaj i jednostavno je snimio na DVD+R DL, ali mislim da sam napravio GLUPOST! Video radi, odnosno moj DVD player ga uredno čita, ALI pošto je snimljen kao običan DVD, sada imam na njemu 2 mape (Video_RM i Video_TS) i ne znam što će se dogoditi snimim li sadržaj druge slike gdje su te iste mape (ako se uopće bude dao snimiti). Ali nemam namjeru snimati drugi sadržaj MDF-a na isti DVD jer pretpostavljam da ga neću moći snimiti.

..

(to sve si trebao odmah napisati, bilo bi razumiljivije..)

- normalno, zato i postoje standardi. Da bi to napravio, moraš 'prepakirati' sadržaj VOBova (u Video_TS folderu). To se inače radi authoring softwareom (za montažu, kreiranje DVD-VIdea), ali sad možeš i nekim običnim konverterom... jedino što se obično traži dijeljenje, ti sad želiš spajanje.

 

btw, kad već radiš arhivu, trebaš koristiti ISO kao format, jer je univerzalno kompatibilan (ne ovisiš o softwaru za otvaranje nekog spec.formata, kao MDFa).

-još važniji btw, snimi na normalne medije kad već imaš takav ISO. DL je manje pouzdan, teže čitljiv, skup... ni jedan razlog ZA (osim količine-veličine nasuprot običnog DVDa). Na DL snimaš kad to moraš (npr neke igre, instalacije..) ili se tad 'mučiš' kopijama ISOa i splitanjem na više medija. To je jedina (realna) upotreba DL medija.

 

btw: koji je van teme, AVI nije format nego kontainer. Može biti npr Divix, AVC.... To je danas praktičnije jer većina uređaja podržava, npr ako TV ima USB priključak, možeš na USB-flasdisk iskopirati i gledati...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2012 12:30 (ihush).
15 godina
offline
Re: Razlika između DVD-a

To sam i imao u planu da snimim na DVD-R, ali plan je propao kada je ta osoba za koju imam to snimiti kupila DVD+R DL medije, koji usput budi rečeno koštaju paprenih 90 Kn.

Očito je ta osoba ušla u dućan i rekla: "Dajte mi DVD-ove". Na što je prodavač/ica (tko zna) rekao: "Koje?". I vjerojatno je odgovor bio bilo koje i cap, toj osobi je uvalilo najskuplje DVD-ove koje su imali.

 

I to za AVI, znam da je to tzv. Container u kojem se nalazi video i zvuk koji su u određenom formatu, samo što eto, ja i to zovem (video) format. Moja greška.

 

E, i što da radim sa ovim snimljenim DVD-om, na njemu ima još mjesta (zauzeto je tek pola) - vjerojatno ne mogu više ništa dodati? A i nema smisla???

 

Hvala na pomoći!!!

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2012 12:57 (Izzy).
15 godina
offline
Re: Razlika između DVD-a
Izzy kaže...

..E, i što da radim sa ovim snimljenim DVD-om, na njemu ima još mjesta (zauzeto je tek pola) - vjerojatno ne mogu više ništa dodati? A i nema smisla???

 

..

- ništa, ili za probu.. ako nije zatvoren, možeš na njega normalno dodatavit. Problem je samo u standardu, da bi ostao DVD-Video, jedino bi mogao dodati VOBove, ali oni su kreirani i interno povezani meni, minutaža..) tako da kad ih se kreira to je to. Ako dodaš neki drugi direktorij s AVIjem, njega bi DVD ignorirao, osim ako promjeniš standard u Data disk, tad bi vidio normalno sadržaj i mogao browsati po direktorijima. To čak radi na DVD playerima kao normalan DVD (možda ne na svima, vjerojatno ako podržava divix i sl.).

 

-za (nepotrebnu) kupnju DL medija, što reči nego nek sad kupi kutiju običnih i kraj priče. Vremenski je besmisleno 'prepakiravati' video.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Razlika između DVD-a

Pa da, na kraju ću to snimiti na DVD-R medije.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice