Download preko utorrenta uspori rad racunala

poruka: 19
|
čitano: 11.324
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Download preko utorrenta uspori rad racunala

kao sto naslov kaze, kad sam presao na veću brzinu u t-com-u desava se problem pri skidanju preko p2p tocnije utorrent-a naime download speed se vrti oko 1,5mb i uspori mi racunalo totalno da li tko zna sto napraviti?hvala

kayser soze
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Download preko utorrenta uspori rad racunala
boxer5 kaže...

kao sto naslov kaze, kad sam presao na veću brzinu u t-com-u desava se problem pri skidanju preko p2p tocnije utorrent-a naime download speed se vrti oko 1,5mb i uspori mi racunalo totalno da li tko zna sto napraviti?hvala

vidis, ja imam MAX adsl Flat 4mb/256kb, al na svom compu hvatam signal preko USB WLAN modema, tj. imam vezu od 54mbps, skidam trenutno 4torrenta, svi idu po 300-350kbps i nesteka mi ni internet ni nista...tako da...neznam...ja problema nikad nisam imo...

...it's only business...
14 godina
offline
Download preko utorrenta uspori rad racunala

Možda ako imaš mali upload ,a utorrent na maksimumu uploda šteka ti dok si u browseru ili dok igraš online igre.To se meni događalo,za drugo sad neznam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Download preko utorrenta uspori rad racunala

Ako u isto vrijeme i seedaš,naravno da ti je i internet usporen.Ništa čudno.

alrighty then
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Download preko utorrenta uspori rad racunala

zato jedva čekam da dođe optička veza al simetrična, tako da uskoro ni torrenti neće raditi veći lag u igranju, a o surfanju da ne pričam Osmijeh

Dompa
15 godina
offline
RE: Download preko utorrenta uspori rad racunala
themain.x kaže...

vidis, ja imam MAX adsl Flat 4mb/256kb, al na svom compu hvatam signal preko USB WLAN modema, tj. imam vezu od 54mbps, skidam trenutno 4torrenta, svi idu po 300-350kbps i nesteka mi ni internet ni nista...tako da...neznam...ja problema nikad nisam imo...

 

Kako je moguće da ti svaki torrent skida od njih 4 skida po 300-350 kbps?

http://www.youtube.com/user/zgd2006
16 godina
protjeran
offline
Download preko utorrenta uspori rad racunala

imao sam istih problema s uTorrentom, prešao na BitTorrent i riješio problem.

 

 

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
protjeran
offline
RE: Download preko utorrenta uspori rad racunala
mrxa1 kaže...

 

Kako je moguće da ti svaki torrent skida od njih 4 skida po 300-350 kbps?

da i mene znaima, pošto je max downloada pri tom paketu kojih 460/470.

 

podijeliš na 4 i dobiješ: Mršti se

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
16 godina
protjeran
offline
RE: Download preko utorrenta uspori rad racunala
mrxa1 kaže...
themain.x kaže...

vidis, ja imam MAX adsl Flat 4mb/256kb, al na svom compu hvatam signal preko USB WLAN modema, tj. imam vezu od 54mbps, skidam trenutno 4torrenta, svi idu po 300-350kbps i nesteka mi ni internet ni nista...tako da...neznam...ja problema nikad nisam imo...

 

Kako je moguće da ti svaki torrent skida od njih 4 skida po 300-350 kbps?

Ako ima 4Mbita brzinu, još mu i sporo skda

I don't need sex, T-com fucks me every day
16 godina
offline
RE: Download preko utorrenta uspori rad racunala
pinkskin kaže...

Ako ima 4Mbita brzinu, još mu i sporo skda

Pa baš i nije, daj objasni..

FOR THE HORDE
14 godina
offline
Download preko utorrenta uspori rad racunala
Kako mi je neki dan stari modem "bacio dlaku" dosao je neki ultrasmotani tehnicar sloziti mi novi modem. Unatoc mojem preklinjanju da sam slozim, lik iz t-coma je inzistirao da on sve napravi tj. da mi spoji modem, dok mu se pri tome notebook stalno gasio (strgana maticna...ne rade mu ni USB-i). I tako lik kucka moj key za net koji je dugacak jedno 60-ak znakova i to bez ikakvog redosjeda (nije cak htio koristiti opciju c/p) te ga onako upsut pitam sta je sa t-com optikom i kada cemo je mi dobiti. Kaze da su optiku provukli po skoro cijelome gradu, ali je ne mogu ukljiciti jer ce odmah t-comu stici nova tuzba za monopol pa to polako stavljaju u pogon. Ima netko tocniju informaciju o tome te kada bi ta optika mogla doci blizu Selske ulice....ako je netko iz toga kvarta? Dali uopce neki drugi provider ima optiku negdje u mojoj okolici?

Inace uTorrent mi nije nikada usporio racunalo.....poprilicno mali program i jako malo zauzima memorije tj. malo vise od 11 MB (sada upravo pogledao) tako da nema sanse da je on uzrok sto racunalo radi sporije. Moze naravno usporiti rad na internetu, ali rad racunala opcenito nema sanse. Jedino ako imas iskljucivo torrent masinu sa nekim Celeronom, P3 ili sl. procesorom, uz 256 MB memorije...onda je naravno moguce. Inace slazem sada upravo jedan takav komp u koji cu staviti AMD Athlon 3500+, DFI Lan Party NF4 Ultra, 1 GB memorije i natrpati ga sa hardovima, staviti sve na pasivno hladenje i staviti to sve nekuda ispod kreveta da ga ni ne vidim ni ne cujem i neka samo "sisa" sa neta sta mi vec treba......monitor mi naravno ne treba. Super opcija, a malo love za ulozit.
http://www.speedtest.net/result/708892644.png
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Download preko utorrenta uspori rad racunala
mrxa1 kaže...
themain.x kaže...

vidis, ja imam MAX adsl Flat 4mb/256kb, al na svom compu hvatam signal preko USB WLAN modema, tj. imam vezu od 54mbps, skidam trenutno 4torrenta, svi idu po 300-350kbps i nesteka mi ni internet ni nista...tako da...neznam...ja problema nikad nisam imo...

 

Kako je moguće da ti svaki torrent skida od njih 4 skida po 300-350 kbps?

ak mi je mogo jedan skidat (konkretno, PES 10) brzinom od 1,3-1,5mbps onda moze i 4 po 300kbps....i ja se cudim, al dok ide nebunim se...

...it's only business...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Download preko utorrenta uspori rad racunala

Tu se radi o nekim cudnim mjerama... naime, ako imas kod t coma opciju 4/256 onda je jedino moguce skidanje , kad jedinice pretvorimo iz megabita u kilobajte po sek do max 512 kilobajta po sek, znači pol megabajta po sek.

 

Sljedeća brzina je do 10 megabita po sek, sto opet znaci 1,25 megabajt po sek

 

a trenutno max je 20 megabita po sek, sto je 2,5 megabajta po sek.

 

aj ti reci koliki ti bude ukupni upload kad seedas nesto? jer ak oimas 4/254, onda ti je max D  512 KB(ajta)ps, a max U oko 32 KB(ajta)ps, teoretski naravno, ali i realno su brojke vrlo blizu

 

mi svi pisemo to svakako ali u tim nazivima b ili B nije isto, i inace svi znamo o cemu pricamo, ali kad se radi o prijenosu podataka kod adsl-a onda je razlika drastična.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Download preko utorrenta uspori rad racunala
boxer5 kaže...

kao sto naslov kaze, kad sam presao na veću brzinu u t-com-u desava se problem pri skidanju preko p2p tocnije utorrent-a naime download speed se vrti oko 1,5mb i uspori mi racunalo totalno da li tko zna sto napraviti?hvala

Nisi baš naveo točno kaj ti je usporeno komp ili net.Za net je normalno da ga malo uspori,a ako je komp onda ti je vjerojatno preslab..

Dompa kaže...

zato jedva čekam da dođe optička veza al simetrična, tako da uskoro ni torrenti neće raditi veći lag u igranju, a o surfanju da ne pričam Osmijeh

Nikakva razlika između optičkog i običnog.Meni su sproveli optički prije 3-4mjeseca i na početku je to bilo malo brže,al sa vremenom se vrati na staro kak je bilo na običnom.Bio sam čak i zvao i pitao,al oni imaju odgovor na sve,vele to je normalno još se sve usklađuje...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
16 godina
protjeran
offline
RE: Download preko utorrenta uspori rad racunala
Zoki kaže...
pinkskin kaže...

Ako ima 4Mbita brzinu, još mu i sporo skda

Pa baš i nije, daj objasni..

Reko je da mu skida 300-350 kbps a to kad preračunaš dobiješ 44 KBps dok kod 4 Mbita ti download bi trebao teorijski bit 512 KBps.

I don't need sex, T-com fucks me every day
16 godina
protjeran
offline
RE: Download preko utorrenta uspori rad racunala
General Zed kaže...
boxer5 kaže...

kao sto naslov kaze, kad sam presao na veću brzinu u t-com-u desava se problem pri skidanju preko p2p tocnije utorrent-a naime download speed se vrti oko 1,5mb i uspori mi racunalo totalno da li tko zna sto napraviti?hvala

Nisi baš naveo točno kaj ti je usporeno komp ili net.Za net je normalno da ga malo uspori,a ako je komp onda ti je vjerojatno preslab..

Dompa kaže...

zato jedva čekam da dođe optička veza al simetrična, tako da uskoro ni torrenti neće raditi veći lag u igranju, a o surfanju da ne pričam Osmijeh

Nikakva razlika između optičkog i običnog.Meni su sproveli optički prije 3-4mjeseca i na početku je to bilo malo brže,al sa vremenom se vrati na staro kak je bilo na običnom.Bio sam čak i zvao i pitao,al oni imaju odgovor na sve,vele to je normalno još se sve usklađuje...

Optika ili optička veza je brža dost nego ADSL, ti bi su možda samo kablove zamijenili ali ti je ista brzina, http://www.btnet.hr/1_play_optic ovo je prava optička veza (pogledaj pod internet)

I don't need sex, T-com fucks me every day
15 godina
offline
Download preko utorrenta uspori rad racunala

4Mbit/s = cca 480kB/s kod mene, preko toga rijetko ide i odmah padne dole brzina.

 

Da skidam 4 torrenta brzina downloada svakog bi bila oko 120kB/s,ali naravno ima puno utjecaja na brzine dowloada tako da je ovo ugrubo.

 

 

4 x 300/350 kB/s = 1.2/1.4 MB/s imaš ukupan download,a ti takvu vezu nemaš. Neznam tko tu koga, najbolje da postaš sliku.

 

 

1 Byte = 8 bita

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Download preko utorrenta uspori rad racunala
General Zed kaže...
boxer5 kaže...

kao sto naslov kaze, kad sam presao na veću brzinu u t-com-u desava se problem pri skidanju preko p2p tocnije utorrent-a naime download speed se vrti oko 1,5mb i uspori mi racunalo totalno da li tko zna sto napraviti?hvala

Nisi baš naveo točno kaj ti je usporeno komp ili net.Za net je normalno da ga malo uspori,a ako je komp onda ti je vjerojatno preslab..

komp je usporen ful?net radi samo nemoguce je pomaknut mouse ful slow motion :)?a nije bas preslab,laptop je slabiji pa nema takvih problema mozda je do win?

kayser soze
15 godina
offline
RE: Download preko utorrenta uspori rad racunala

 

Skini novu verziju µtorrenta. Ja koristim verziju 2.0 na Win 7 i µtorrent je program koji najmanje usporava komp tj. po mom iskustvu ne usporava ga ni najmanje.

Druga stvar je ako ti se sporije učitavaju stranice pa po tom misliš, ali program kao takav zauzme svega 6.9mb rama u idle fazi dok u full radu 7.27Mb (s tim da je zauzeće procesora neznatno, svega 02/03).

 

Sve u svemu, ukoliko se dogodi da ti nešto usporava komp baš dok se skida preko torrenta, rađe provjeri dal slučajno nemaš neke druge procese koji su se zakačili na komp i sišu resurse (tipa razni pluginovi, razno razni programi koji se dižu prilikom startupa) i slično...

 

p.s. ja uredno rendam unutar After Effectsa ili Cinema 4d dok u isto vrijeme surfam netom i skidam stvari prek torrenta pa ni onda ne mogu reć da je komp usporio.

 

http://www.youtube.com/user/zgd2006
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice