Vodeno hlađenje - što i kako izdvojena tema

poruka: 923
|
čitano: 332.202
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Posto imam staro vodeno hladjenje  thermaltake water 2.0 pro, mislio sam ga ugraditi na graficku karticu gtx 1070 sigurno je bolje nego njezin stock cooler.Ne mislim jos u skorije vrijem je mjenjati sluzi me dobro za moje potrebe, sad me zanima gdje bi mogao ovaj kit naruciti ima li gdje u hrvatskoj Kraken G12 https://www.nzxt.com/products/kraken-g12-white, ako netko zna ili od prijatelja itd na sve opcije pristajem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
dreadmoore kaže...

Posto imam staro vodeno hladjenje  thermaltake water 2.0 pro, mislio sam ga ugraditi na graficku karticu gtx 1070 sigurno je bolje nego njezin stock cooler.Ne mislim jos u skorije vrijem je mjenjati sluzi me dobro za moje potrebe, sad me zanima gdje bi mogao ovaj kit naruciti ima li gdje u hrvatskoj Kraken G12 https://www.nzxt.com/products/kraken-g12-white, ako netko zna ili od prijatelja itd na sve opcije pristajem.

 Mozda pitat uzishop, znam da oni narucuju svasta za svakoga.

14 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
hahhaajaads kaže...

 

 Mozda pitat uzishop, znam da oni narucuju svasta za svakoga.

 Zanimljivo ja sad pretrazujem po internetu odakle nabaviti, kad doslovno ispred nosa stoji hahah.Jos trebam pronci one pasivne hladnjake za memriju i to je to.Sad se samo odluciti koji da uzmem nosac bijeli ili crni haha.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 18:45 (dreadmoore).
3 godine
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

A jesi siguran da ce ti taj hladnjak pasati na taj G12 od NZXT? Jel to univerzalno da mozes bilo koje vodeno spojiti ili bas NZXT-ovo zbog univerzalnog izgleda i velicine bloka...

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 22:09 (RoyalClub).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
RoyalClub kaže...

A jesi siguran da ce ti taj hladnjak pasati na taj G12 od NZXT? Jel to univerzalno da mozes bilo koje vodeno spojiti ili bas NZXT-ovo zbog univerzalnog izgleda i velicine bloka...

 Standardna asetek montaža, paše sa hrpom aio-a.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
RoyalClub kaže...

A jesi siguran da ce ti taj hladnjak pasati na taj G12 od NZXT? Jel to univerzalno da mozes bilo koje vodeno spojiti ili bas NZXT-ovo zbog univerzalnog izgleda i velicine bloka...

 Jesam a i pise da podrzava, meni je bitno da ulaze obe serije gtx 1xxx i rtx 2xxx. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 22:56 (dreadmoore).
3 godine
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Gdje da nabavim crijevo? Imam kupca kojemu je popucalo na spojevima na Coolermaster hlađenju moram nabaviti i zamijeniti ga, ako može info jer najbliže šta sam našao je ovo a nemaju na lageru, https://www.instar-informatika.hr/dio-za-vodeno-hladenje-thermaltake-v-tubler-petg-tube-58%E2%80%9D-16mm-4ko/0151577/product/

Hvala unaprijed ekipa, btw bio sam.u peveca, građe i bauhausa ništa mi ne paše jer vanjski promjer je mal.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
gavranic kaže...
Gdje da nabavim crijevo? Imam kupca kojemu je popucalo na spojevima na Coolermaster hlađenju moram nabaviti i zamijeniti ga, ako može info jer najbliže šta sam našao je ovo a nemaju na lageru, https://www.instar-informatika.hr/dio-za-vodeno-hladenje-thermaltake-v-tubler-petg-tube-58%E2%80%9D-16mm-4ko/0151577/product/

Hvala unaprijed ekipa, btw bio sam.u peveca, građe i bauhausa ništa mi ne paše jer vanjski promjer je mal.

 https://www.nabava.net/search.php?q=Thermaltake+V-Tubler+PETG

3 godine
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Pogledao sam već preko nabave, i prekucao milion stranica ali nitko nema na lageru. Treba mi brzinsko rješenje od ekipe koja sama radi hlađenja i kupuje cijevi.
14 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Pa zar se nemoze nesto drugo iz kombinirati zar bas mora biti original.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
gavranic kaže...
Pogledao sam već preko nabave, i prekucao milion stranica ali nitko nema na lageru. Treba mi brzinsko rješenje od ekipe koja sama radi hlađenja i kupuje cijevi.

 

https://www.ekwb.com/shop/accessories/tubing

 

Uzmi odavde, u Sloveniji su pa će ti doći brzo a izbor je ogroman.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Pozdrav ljudi!

Zna netko gdje nabaviti samo matice za Corsair vodeno hlađenje?

https://ibb.co/QKKFBss

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
CyberDemonVZ kaže...

Pozdrav ljudi!

Zna netko gdje nabaviti samo matice za Corsair vodeno hlađenje?

https://ibb.co/QKKFBss

 Jel pasu ove -> LINK

 

EDIT:
Ili ove -> LINK

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.7.2020 23:06 (1BIT).
12 godina
protjeran
online
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
CyberDemonVZ kaže...

Pozdrav ljudi!

Zna netko gdje nabaviti samo matice za Corsair vodeno hlađenje?

https://ibb.co/QKKFBss

Mozda ti ja imam, pogledam pa javim...Ako ne nades nigdje sibni inbox slobodno...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 1:06 (Tomo53nja).
14 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Ma ja mislim da svi odgovaraju te da je u svih aio vodenih univerzalni vijak.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
1BIT kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Pozdrav ljudi!

Zna netko gdje nabaviti samo matice za Corsair vodeno hlađenje?

https://ibb.co/QKKFBss

 Jel pasu ove -> LINK

 

EDIT:
Ili ove -> LINK

 Hvala! Mislim da je to, to.

Ali, posljednji paket sam čekao oko 3 mjeseca... A računalo mi stoji otvoreno na stolu i fale mi samo ovi dijelovi i miš i tipkovnica :)

Tako da čim bliže, tim bolje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
3 godine
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

nicky.sl

 

Evo odšarafio ja i odvojio sve ventove sa Arctica LF II 360, samo ih istekao iz utora od glavnog kabela. 

Tako da taj glavni kabel koji ne mogu maknuti sa vodenog lako provucem na straznju stranu kucista da se ne vidi i ne smeta i sebi stavim 3 pinske ventove koje cu spojiti na kontroler od kucista.

Inace na taj kabel od vodenog mogu spojiti ventove koje stavim na kuciste pa imaju kontrolu preko vodenog ako pozelim.

 

Onaj mali ventic sa bloka kome smeta lako isteka sa bloka jer je odma ispod spojen.

 

Jedino trebam nabaviti 12 šarafa za dodatnih 3 ventilatora koji ce biti za push/pull na radijatoru (slika u prilogu) pa ako netko ima ideju gdje da pogledam za njih a da nije izvana 

Dotle mogu spojiti svaki vent sa 2 šarafa sa gornje desne i donje lijeve strane... 

 

Eto slike 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 16:25 (Bonvivan).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Trebam savjet u vezi vodenog hlađenja budzet 1300kn kod njega prva i najbitnija stvar je tišina naravno i da hladi :D 
U planu mi je malo kloknut ovaj moj i5 8600k pa nebi bilo loše onda vodeno  gledao sam ima sto vrsta NZXT ima lijep dizajn ali to ni je zadnje na pameti.
Također imam dilemu gdje metnuti nekako mi najbolje pase naprijed tako da vrusi zrak iz kartice ide van  nazad i gore.
Svejedno mi je 240 280 ili 360 mm ako je naprijed, ako bi išlo gore onda 280mm max. 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
3 godine
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Stigao je i ovaj gorostas ARCTIC Liquid Freezer II 420

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Zar nema nista bolje u cijenovnom rangu do 1300 kn od articka??
Gledao sam malo na nabavi ima more vodenih  hlađenja pa sam ih sortirao pa vas molim da pogledate i date svoje mišljenje.


Arctic Cooling  24 gar. ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360 810kn
Cooler Master  24 gar. Cooler Master vodeno hlađenje MasterLiquid ML360R RGB 1148kn Cooler Master vodeno hlađenje MasterLiquid ML360 RGB 1134kn
ID cooling    24 gar. ID cooling AURAFLOW X 240 500kn (Neznam zašto ali upao mi je u oko kao neka jeftina solucija.)
Silentium     24 gar. SilentiumPC Navis EVO ARGB 360 1000kn (Model koji ima samo lagano plavo osvjetljenje kosta 920kn)
Be quiet      36 gar. Be quiet ! PURE LOOP 360mm 1200kn
Deep cool     36 gar. DeepCool Captain 360X White 1132kn DeepCool Captain 360EX White 1262kn (Black 1181kn)
Gigabyte     36 gar. GIGABYTE AORUS LIQUID COOLER 360 1700kn
SilverStone   36 gar. Silverstone SST-PF360-ARGB 920kn
Corsair      60 gar. Corsair 100i rgb platinum 1400kn (Prelijepa bijela boja) Corsair H150i RGB PRO XT 1350kn
Evga        60 gar. Nisam našao ništa na nabavi ali radi kvalitete i 5 godina garancije mora bitina popisu.
Riotoro      60 gar. Riotoro BIFROST 240 AiO 650kn (5godina garancije, napajanja su in medju najboljima pa vjerujem da su i na ovom polju dobro odigrali)
Fractal design 60 gar. Fractal Celsius S36 1100kn FRACTAL DESIGN Celsius+ S36 Prisma 1700kn
Nzxt        72 gar.  NZXT Kraken X63 1150kn NZXT Kraken X73 1350kn (Z serija mi je lijepa radi one novine sa displayom ali je preskupa za ono sta nudi)
Termalatake   72 gar. Thermaltake Water 3.0 360 ARGB Sync Edition 1400kn

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

pogledaj još i EKWB AIO

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Bero_ng95 kaže...

Zar nema nista bolje u cijenovnom rangu do 1300 kn od articka??
Gledao sam malo na nabavi ima more vodenih  hlađenja pa sam ih sortirao pa vas molim da pogledate i date svoje mišljenje.


Arctic Cooling  24 gar. ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360 810kn
Cooler Master  24 gar. Cooler Master vodeno hlađenje MasterLiquid ML360R RGB 1148kn Cooler Master vodeno hlađenje MasterLiquid ML360 RGB 1134kn
ID cooling    24 gar. ID cooling AURAFLOW X 240 500kn (Neznam zašto ali upao mi je u oko kao neka jeftina solucija.)
Silentium     24 gar. SilentiumPC Navis EVO ARGB 360 1000kn (Model koji ima samo lagano plavo osvjetljenje kosta 920kn)
Be quiet      36 gar. Be quiet ! PURE LOOP 360mm 1200kn
Deep cool     36 gar. DeepCool Captain 360X White 1132kn DeepCool Captain 360EX White 1262kn (Black 1181kn)
Gigabyte     36 gar. GIGABYTE AORUS LIQUID COOLER 360 1700kn
SilverStone   36 gar. Silverstone SST-PF360-ARGB 920kn
Corsair      60 gar. Corsair 100i rgb platinum 1400kn (Prelijepa bijela boja) Corsair H150i RGB PRO XT 1350kn
Evga        60 gar. Nisam našao ništa na nabavi ali radi kvalitete i 5 godina garancije mora bitina popisu.
Riotoro      60 gar. Riotoro BIFROST 240 AiO 650kn (5godina garancije, napajanja su in medju najboljima pa vjerujem da su i na ovom polju dobro odigrali)
Fractal design 60 gar. Fractal Celsius S36 1100kn FRACTAL DESIGN Celsius+ S36 Prisma 1700kn
Nzxt        72 gar.  NZXT Kraken X63 1150kn NZXT Kraken X73 1350kn (Z serija mi je lijepa radi one novine sa displayom ali je preskupa za ono sta nudi)
Termalatake   72 gar. Thermaltake Water 3.0 360 ARGB Sync Edition 1400kn

 Arctic je najbolji

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
12 godina
protjeran
online
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Bero_ng95 kaže...

Arctic Cooling  24 gar. ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360 810kn
Cooler Master  24 gar. Cooler Master vodeno hlađenje MasterLiquid ML360R RGB 1148kn Cooler Master vodeno hlađenje MasterLiquid ML360 RGB 1134kn
ID cooling    24 gar. ID cooling AURAFLOW X 240 500kn (Neznam zašto ali upao mi je u oko kao neka jeftina solucija.)
Silentium     24 gar. SilentiumPC Navis EVO ARGB 360 1000kn (Model koji ima samo lagano plavo osvjetljenje kosta 920kn)
Be quiet      36 gar. Be quiet ! PURE LOOP 360mm 1200kn
Deep cool     36 gar. DeepCool Captain 360X White 1132kn DeepCool Captain 360EX White 1262kn (Black 1181kn)
Gigabyte     36 gar. GIGABYTE AORUS LIQUID COOLER 360 1700kn
SilverStone   36 gar. Silverstone SST-PF360-ARGB 920kn
Corsair      60 gar. Corsair 100i rgb platinum 1400kn (Prelijepa bijela boja) Corsair H150i RGB PRO XT 1350kn
Evga        60 gar. Nisam našao ništa na nabavi ali radi kvalitete i 5 godina garancije mora bitina popisu.
Riotoro      60 gar. Riotoro BIFROST 240 AiO 650kn (5godina garancije, napajanja su in medju najboljima pa vjerujem da su i na ovom polju dobro odigrali)
Fractal design 60 gar. Fractal Celsius S36 1100kn FRACTAL DESIGN Celsius+ S36 Prisma 1700kn
Nzxt        72 gar.  NZXT Kraken X63 1150kn NZXT Kraken X73 1350kn (Z serija mi je lijepa radi one novine sa displayom ali je preskupa za ono sta nudi)
Termalatake   72 gar. Thermaltake Water 3.0 360 ARGB Sync Edition 1400kn

Podebljao sam koje bi ja izdvojio i na temelju cijene, performansi, izgleda i tisine odlucio sto mi je najbolje...Meni je Fractal evo vec dvije godine odlican, dosta tih a hladi odlicno...Imas video od Steve SA GN o zracnim i vodenim i Fractal je ispao jako jako dobar...

 

Takoder za Arctic...

 

 

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 3:57 (Tomo53nja).
9 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Pozdrav, 
Jeli se isplati uzimati rabljeni Corsair H110i GT koji je star 3 godine?

abadabadu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
abadabadu kaže...

Pozdrav, 
Jeli se isplati uzimati rabljeni Corsair H110i GT koji je star 3 godine?

Zavisno od cijene i koliko je dugo koristen? Jel ima jos uvijek garanciju (trebala bi biti 5 godina)?

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 0:16 (Tomo53nja).
9 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Ma ponuda od prijatelja, nego me više brine failure ili jeli često puknuće... itd

abadabadu
12 godina
protjeran
online
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
abadabadu kaže...

Ma ponuda od prijatelja, nego me više brine failure ili jeli često puknuće... itd

Do 600 kn cca se isplati, problem puknuca nema ili je rijedak, no problem "faila" pumpe mozes imat (crkne, krci, zuji, itd itd) za to ti nitko ne moze garantirat, zato sam i pitao za garanciju, bilo bi dobro da se mozes bar jos te 2 godine osigurat...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
9 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Jeli se mogu rezervni dijelovi naći jednostavno ili?

abadabadu
12 godina
protjeran
online
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
abadabadu kaže...

Jeli se mogu rezervni dijelovi naći jednostavno ili?

Ne bas, ako ti pumpa umre, dovidenja, radijator vec da...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice