Vodeno hlađenje - što i kako izdvojena tema

poruka: 923
|
čitano: 332.461
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Osim sto ga kraken podere u performansama. O estetici da ne pricamo, taj ac se uzima ak nema staklenih stranica na kucistu i ako se ono drzi u ormaru.

Eto taman te pare sto bi bacio na 9600k nek ulozi u aio.
Moj PC  
2 2 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Ma kraken je dobar, ali po meni i malo precjenjen...

 

Ako se ide do neke vece cifre, poslusaj lava, a i ja predlazem isto, nesto od alphacoola  280 mm ako ne 360 mm i miran si, dat ces 1200+ kn ali si miran vise od 3 godine sigurno...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
12 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

1200kn? loooooooolllja neznam jel se vas par tu pravi blesavima ili coravima?

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Stjepanj kaže...

1200kn? loooooooolllja neznam jel se vas par tu pravi blesavima ili coravima?

Daj ne pravi se pametan...Kupio si vodeno od 500 kn koje mislis da je top topova i mislis tko si ti...

 

Nzxt veci dolazi do cifre od nekih 900 kn sigurno (manji Nzxt ja nebi ni gledao jer mi se cini nejak), a radije onda dodat jos nesto love i kupit posteno vodeno da ga moze montirat gdje god hoce, kad god hoce i na sto god hoce tijekom 3 godine, a  mozda cak i 5 godina posto su dijelovi provjereni kao i pumpa...Ako hoce jeftikanere za koje nikad neznas kad ce pumpa crknut i da se izvija po kucistu, to ga ti savjetuj...

 

P.S. Taj tvoj arctic da ga malo iscimas i isprobas ga ovako bez montiranja na cpu mislim da bi pumpa dozivila sok i odletila kroz prozor...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 21:47 (Tomo53nja).
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Stjepanj kaže...

1200kn? loooooooolllja neznam jel se vas par tu pravi blesavima ili coravima?

pored tebe koji za ac240 dajes preporuke kao vrhunsko estetsko rjesenje, da mu preporucimo da mase lepezom po procesoru ne moze zvucati blesavo 

 

 

14 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Ako covjek bas hoce kvalitetno onda Alphacool i nije neki izbor, vidim da se njemci sprdaju s Alphacoolom, a i bas su te pumpe crkavale na veliko ako se dobro sjecam? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
ansha kaže...

Ako covjek bas hoce kvalitetno onda Alphacool i nije neki izbor, vidim da se njemci sprdaju s Alphacoolom, a i bas su te pumpe crkavale na veliko ako se dobro sjecam? 

ne pratim više baš ta vodena čudesa, riknula meni eiswolf pumpa, ali nije to ista pumpa bila ko ova u medi, sa medom ama baš nikakvog problema nikad...što kažu švabe nemam pojma, sve je danas moguće...

naravno da ima boljih rješenja od alphacoola, ali ja sam ga spomenuo čisto iz razloga jer Zvone traži dugoročnu opciju za eventualno puno jači TDP procesor, a arctic("guru" edition 120 ili 240) nijedan ne spada u prikladna rješanja za ovu priču...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 8:52 (lav1000).
12 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Majke ti mile ispada da vise nema normalnog AIO-a, za corsair i kraken se prica kako krepavaju, sad evo i za alpha, jel ima kakvih opcih info o fractalima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
war3_tft kaže...

Majke ti mile ispada da vise nema normalnog AIO-a, za corsair i kraken se prica kako krepavaju, sad evo i za alpha, jel ima kakvih opcih info o fractalima?

Jedna pumpa od Alpha-e je crkvala vise od icega, tu ti je doslovno bilo samo pitanje vremena, obicno par mjeseci a cesto i krace.

Svi ti AIO-i sa 5 godina garancije su ok kupnja...

11 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

nema do dobrog zračnog hlađenja, tu nema što prdnut osim venta koji lako zamijeniš, a niti se brineš hoće li pumpa zujat, hoće li crijevca procurit, jel tekućina zaštopala blok...

mislim da nikad neću prijeću u "vodene" entuzijaste, čak i da uskoro uzmem klokabilni procesor, radije ću stavit pošteno zračno hlađenje nego se zajebavat s tim pizdarijama

tih par posto kloka što ću dobit više nije vrijedno zajebancije

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Ja uzeo radi estetike. 

10 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
war3_tft kaže...

Ja uzeo radi estetike. 

 Ja iz znatiželje 

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
11 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
war3_tft kaže...
Osim sto ga kraken podere u performansama. O estetici da ne pricamo, taj ac se uzima ak nema staklenih stranica na kucistu i ako se ono drzi u ormaru.

 

Znam da odgovaraš našem "osebujnom" Stjepanju; ali ajmo ne ko mala djeca pisati pizdarije.

 

Kraken X52 NE PODERE AC240 po performansama, link ispod, skrolaj kroz grafove. Ovo sam nabrzaka izguglao, ako imas pametnije grafove, slobodno stavi jer nisam imao vremena traziti usporedbe na 8 seriji ako cemo cjepidlaciti. I meni najbitnije, najeftiniji X52 na Nabavi je i dalje 1042kn dok je AC240 675kn. Meni skoro 50% skuplji nije malo.

 

95W

https://uk.hardware.info/reviews/7940/2/32-water-coolers-test-cooling-without-compromise-from-niche-to-the-masses

 

130W

https://uk.hardware.info/reviews/7940/3/32-water-coolers-test-cooling-without-compromise-test-results-socketn2011

 

 

PS Da, imam AC 240 (sa 6god. jamstva), jbga volim jeftine stvari koje opravdavaju svoje postojanje i ne pali me RGB.

PPS Ajd i ja da se drugi put složim sa Stepanjom.  Let the flame begin

 

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
war3_tft kaže...

Ja uzeo radi estetike. 

 

nicky.sl kaže...
war3_tft kaže...

Ja uzeo radi estetike. 

 Ja iz znatiželje 

Ja uzeo jer sam vidio da drugi uzimaju 

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Jovanka kaže...
war3_tft kaže...
Osim sto ga kraken podere u performansama. O estetici da ne pricamo, taj ac se uzima ak nema staklenih stranica na kucistu i ako se ono drzi u ormaru.

 

Znam da odgovaraš našem "osebujnom" Stjepanju; ali ajmo ne ko mala djeca pisati pizdarije.

 

Kraken X52 NE PODERE AC240 po performansama, link ispod, skrolaj kroz grafove. Ovo sam nabrzaka izguglao, ako imas pametnije grafove, slobodno stavi jer nisam imao vremena traziti usporedbe na 8 seriji ako cemo cjepidlaciti. I meni najbitnije, najeftiniji X52 na Nabavi je i dalje 1042kn dok je AC240 675kn. Meni skoro 50% skuplji nije malo.

 

95W

https://uk.hardware.info/reviews/7940/2/32-water-coolers-test-cooling-without-compromise-from-niche-to-the-masses

 

130W

https://uk.hardware.info/reviews/7940/3/32-water-coolers-test-cooling-without-compromise-test-results-socketn2011

 

 

PS Da, imam AC 240 (sa 6god. jamstva), jbga volim jeftine stvari koje opravdavaju svoje postojanje i ne pali me RGB.

PPS Ajd i ja da se drugi put složim sa Stepanjom.  Let the flame begin

 

Glavna prednost imanja custom loop-a je sta u ovim raspravama mozes upast i rec da je to sve jednako lose 

 

A zapravo manje vise i je isti drek, tako da je Freezer svakako u prednosti jer je debelo jeftiniji a i dobijes 2 venta viska... Najbitnija stavka je garancija...

10 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
ansha kaže...
war3_tft kaže...

Ja uzeo radi estetike. 

 

nicky.sl kaže...
war3_tft kaže...

Ja uzeo radi estetike. 

 Ja iz znatiželje 

Ja uzeo jer sam vidio da drugi uzimaju 

 A šta si povodljiv sinko moj 

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 17:36 (nicky.sl).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Taj ac je u stupanj razlike sa ovim mojim govnetom

http://www.pcekspert.com/clanak/cooler-master-masterliquid-lite-240-recenzija/?pg=3

Covjek je spominjao x62 i x72, a ne x52, a ja sam uvjeren da 280 i 360 aio sa debljim radijatorom i boljom pumpom podere moj aio pa tako i ac.
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
war3_tft kaže...
a ja sam uvjeren da 280 i 360 aio sa debljim radijatorom i boljom pumpom podere moj aio pa tako i ac.

Ma taj tvoj podere i neki 240 mm AIO. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Po tvome onda neki 240 podere i ac jer je razlika sa mojim 1 stupanj, al ajd moj barem lici na nesto.

13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
war3_tft kaže...

al ajd moj barem lici na nesto.

Znam, pokazao si mi ga. 

12 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Na mojem Fractal Celsius S24 je krepala pumpa nakon tri godine, vratio sam se na dobri stari zrak: Noctua NH-U9B SE2 

13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
sminigo kaže...

Na mojem Fractal Celsius S24 je krepala pumpa nakon tri godine, vratio sam se na dobri stari zrak: Noctua NH-U9B SE2 

Ajme strašno, gdje si ti otišao, da si uzeto NH D14 ili D15, ne bih ništa rekao, nego si uzeo tu malu zujalicu.

12 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Dobar je to cooler, imam i5 6600 (nije K) Taj fractal je i ovako bio overkill, tada je bio na nekakvom popustu pa rekoh idem probat i to vodeno hlađenje. Inače u normalnom radu na kompu temperature ne prelaze 25-30 stupnjeva, a kod gaminga 50-55 max sa ovom noctuom i nije uopće glasna.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
sminigo kaže...

Na mojem Fractal Celsius S24 je krepala pumpa nakon tri godine, vratio sam se na dobri stari zrak: Noctua NH-U9B SE2 

 

 

Noctua NH-U9 je najbolji Air kuler, samo vodeno hladjenje pravo je najbolje nesto.

Uvek imas nesto da radis da menjas, onako je malo monotono, ja ne znam kako ljudi svake godine menja platformu i graficku i stavlja novi AIO sistem i posle izmedju samo brise prasinu iznutra.

Vodeno hladjenje je prica za sebe, ja se ne vracam na vazduh nikada.

12 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Bok

Znam da nije tema za to, no ima mozda tko AIO s neispravnom pumpom da mu ne treba? Ako ima nek mi se javi na PP ako nije problem.

 

 

Hvala

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Na spremniku nema oznaka min-max pa me zanima dali tekućina mora biti do crvene crte ili do crne crte.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Do vrha.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Jakovp kaže...
Do vrha.

 Jel ti to ozbiljno ili se samo šališ. Pa kako će voda onda kružiti kroz sistem ako napunim do vrha.
 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Pa pomocu pumpe.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Jakovp kaže...
Pa pomocu pumpe.

   Ako ti spremnik recimo prima pola litre vode do vrha i u crijevima i hladnjaku stane isto pola litre vode, to je sve skupa litra vode u sustavu, sad mi reci šta če to pumpa tiskati. Jel ti u auto tako napuniš do vrha ili gledaš oznaku min-max

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2018 11:37 (REAKTOR).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice