Vodeno hlađenje - što i kako izdvojena tema

poruka: 923
|
čitano: 332.156
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
abadabadu kaže...

Pozdrav, 
Jeli se isplati uzimati rabljeni Corsair H110i GT koji je star 3 godine?

Uzmi si novi Arctic Liquid Freezer II, najbolje vodeno hlađenje.

 

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3571-arctic-liquid-freezer-ii-cooler-review-benchmark

 

https://www.nabava.net/search.php?q=liquid+freezer+ii+240

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 5:26 (Valentin17).
9 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Ako će netko kupiti moj CPU Cooler i 2 ventilatora! 

abadabadu
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
abadabadu kaže...

Ako će netko kupiti moj CPU Cooler i 2 ventilatora! 

Samo polako, bude se već našao netko sa ponudom za hladnjak i ventilatore.

ps. jel taj hladnjak na AMDu "gleda" prema gore ili kao i većina hladnjaka prema otraga?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 17:49 (Valentin17).
12 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Podržava li H70 Core ugradnju na Am4 socket i kako zna li netko?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Na tehnickim specifikacijama am4 nije naveden , ali vjerovatno da je moguce montirat.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Zato i pitam. Na koji od ovih sa slike ili bi trebalo naručiti novi?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 15:08 (goranmactavish).
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
goranmactavish kaže...

Zato i pitam. Na koji od ovih sa slike ili bi trebalo naručiti novi?

Po ovome što se može vidjeti sa slike ti nemaš mogućnosti ugraditi taj hladnjak na AM4 socket, možda se varam.

Nedostaje ti "bracket" sa slike, vjerovatno i odgovarajući šerafi, a i odgovarajući backplate.

 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 16:14 (Valentin17).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Valentin17 kaže...
goranmactavish kaže...

Zato i pitam. Na koji od ovih sa slike ili bi trebalo naručiti novi?

Po ovome što se može vidjeti sa slike ti nemaš mogućnosti ugraditi taj hladnjak na AM4 socket, možda se varam.

Nedostaje ti "bracket" sa slike, vjerovatno i odgovarajući šerafi, a i odgovarajući backplate.

 

 https://www.corsair.com/eu/en/Categories/Products/Accessories-%7C-Parts/PC-Components/Cooling/Hydro-Series%E2%84%A2-H50-and-H70-Mounting-Bracket-Kit-for-Intel-AMD/p/CWCH50-BRKTKIT#tab-tech-specs

 

O čemu se radi ovdje?

12 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Još jedno pitanje za isti socket znači AM4, ali za Corsair H100i GT.

 

Treba li mi ovo ili ovo za ugradnju ili mi je i tu potreban backplate.Više ništa ne razumijem

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
goranmactavish kaže...

 O čemu se radi ovdje?

Piše sve na slici, nigdje se ne spominje AM4 socket.

 

goranmactavish kaže...

Još jedno pitanje za isti socket znači AM4, ali za Corsair H100i GT.

Treba li mi ovo ili ovo za ugradnju ili mi je i tu potreban backplate.Više ništa ne razumijem

Corsair H110i GT je kompatibilan sa AM4 soketom, piše ti na prvom linku, u pakiranju sa hladnjakom

trebao si dobiti ovaj "bracket" sa vijcima koji se nalazi na slici na linku dva, backplate koristiš onaj koji dolazi na ploči,

"bracket" se montira na blok hlađenja i zakači kao npr. Wraith Prism AMD tvornički hladnjak.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 18:44 (Valentin17).
12 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Ma fantazira s tim h70 vodenim na Ryzena na kojem s overklokom dobiješ doslovno 0. Umjesto da kupi zračni hladnjak od 150kn i riješi se brige.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
mislioc kaže...
Ma fantazira s tim h70 vodenim na Ryzena na kojem s overklokom dobiješ doslovno 0. Umjesto da kupi zračni hladnjak od 150kn i riješi se brige.

Gledaj, svako si bira ono što misli da je najbolje za njega, mi smo tu da pomognemo kako god možemo. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
protjeran
online
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Ako ide H100i onda bi trebao ici i h70...Ugl. treba ti "bracket" sa prvog linka sto si linkao i backplate ostaje od ploce, znaci "stock socet backplate" i montiras sve bez problema...Stvar je samo da su rupe malo na drugacijem razmaku i ovaj "stari bracket" nije dovoljno sirok za am4 rupe...

 

Ovaj "bracket" sam mislio...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 23:44 (Tomo53nja).
11 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Aj preporuka do 1500kn vodeno/zrak za i9 10900k trenutno imam 120mm samo i nije dosta i BUCNO je odvratno,hvala

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Ja ti imam CORSAIR iCUE H150i RGB PRO XT ,zamijenio orginal ventove sa iCUE SP120 RGB PRO  te dva ML120 PRO RGB LED 120MM radi push&pull izvedbe. i9 10900K klokan na 5.1 GHz ,sve jezgre. Buke nema , temp u idle 30ak , u igrama 50ak stupnjeva.

Stres test Intel(R) Extreme Tuning Utility 70ak stupnjeva. Prime95 ide preko 90 stupnjeva.iCUE software koristim za regulaciju , custom fun curve. Svi ventovi spojeni na CommanderPro

Na tvome mjestu bih uzeo Arctic Liquid Freezer II 360 jer dobijes top performanse i kvalitetu za razumnu cijenu.

Eire
3 godine
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

EKWB AIO, najbolji i najkvalitetniji. Cesto znaju bit na popustima, imaju odlican customer service i dostava je iz Slovenije, dodje ti za 2 dana

Mods By KNDZ
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Imaju li non custom? Di je samo "plug and play?

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
3 godine
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Nvidia GTX 680 kaže...

Aj preporuka do 1500kn vodeno/zrak za i9 10900k trenutno imam 120mm samo i nije dosta i BUCNO je odvratno,hvala

 Samo Arctic 240/280/360, ostali su svi smece jer imaju losije perfomanse, bucniji su em skuplji

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
http://steamcommunity.com/id/BluePill/
3 godine
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Nvidia GTX 680 kaže...

 Pa po recenzijama mu ne fali nista, ako volis da svijetli, a koliko se da vidjeti i kvaliteta je vrhunska, perfomasne su tu negdje! Novci su samo tvoji.

3 godine
offline
Vodeno hlađenje - što i kako
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2021 15:10 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Arctic je izvrstan, ali za tu razliku bi radje Ekwb jer sam imao iskustva sa podrskom od obje firme i po citanju clanaka online, radje bi Ekwb. U krajnjem slucaju imam i njihov custom loop i arcticove ventilatore i Duo Freezer i obe firme su vrhunske... Tvoj izbor

Mods By KNDZ
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

BE QUIET PURE LOOP 120mm

489kn

 

vs 

 

ARCTIC Liquid Freezer II 120

521kn

 

Trebao bi odabrati do sutra-prekosutra.

Znam da je svugdje hvaljen Arctic, ali Be Quiet je dosta noviji... je možda i bolji?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
CyberDemonVZ kaže...

BE QUIET PURE LOOP 120mm

489kn

 

vs 

 

ARCTIC Liquid Freezer II 120

521kn

 

Trebao bi odabrati do sutra-prekosutra.

Znam da je svugdje hvaljen Arctic, ali Be Quiet je dosta noviji... je možda i bolji?

 Vele da se pumpa cuje tj zuji, cijevi su odvratno ruzne skupa s blokom(novi led model je ljepsi za razliku od "starog" silent modela), tanji radijator nemoze biti bolji od Arctica da ge yebes i jos im je pumpa na fiksnim rpm(5500) dok kod Arctica je pwm(800-2000) Odabir je ocit Na BQ(nije barbeque:) su jedino cijevi duze za 5cm.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2021 15:10 (Boris grozni).
12 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Boris grozni kaže...
CyberDemonVZ kaže...

BE QUIET PURE LOOP 120mm

489kn

 

vs 

 

ARCTIC Liquid Freezer II 120

521kn

 

Trebao bi odabrati do sutra-prekosutra.

Znam da je svugdje hvaljen Arctic, ali Be Quiet je dosta noviji... je možda i bolji?

 Vele da se pumpa cuje tj zuji, cijevi su odvratno ruzne skupa s blokom, tanji radijator nemoze biti bolji od Arctica da ge yebes i jos im je pumpa na fiksnim rpm(5500) dok kod Arctica je pwm(800-2000) Odabir je ocit Na BQ(nije barbeque:) su jedino cijevi duze za 5cm.

 Hvala.

Ja sam mislio ovo super ponuda u Linksu, jer je svugjde oko 700 kn!

Onda ipak Arctic, hvala još jednom ;)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
3 godine
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Covjek prodaje ekwb 240 d-rgb za 600kn na njuskalu, to je jos bplja ponuda

Mods By KNDZ
12 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
kandzijalega kaže...

Covjek prodaje ekwb 240 d-rgb za 600kn na njuskalu, to je jos bplja ponuda

 Zaboravio sam napisati hvala :)

 

Ali, baš  mi treba za mini itx kućište, tako da samo 120mm dolazi u obzir.

Nabavio sam Arctic, hvala kolegi na pomoći.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Pomozite početniku u vodenom hlađenju :)

Prije pola sata uzeo sam "Grafička kartica USED PCI-E GIGABYTE GeForce RTX 2080 SUPER Gaming OC Waterforce, 8GB GDDR6" u Linksu, mislim da ima još jedna...

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-used-pci-e-gigabyte-geforce-rtx-2080-super-gaming-oc-waterforce-8gb-gddr6-8000001264?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Cijena odlična za kupovinu iz trgovine, nema veze što je "used" (mislim si)

 

E sad, kaže da je samo za vodeni blok, Waterforce jelte. A ja nikada nisam imao vodu u kompu :)

... kako da to najjednostavnije sklepam, mislim da mi treba radijator i pumpa, ali koji, kako spojiti ?

Grafička još nije stigla, valjda se dobiju neke upute, ali htio bih biti spreman.

CPU mislim ostaviti na zraku, zbog jednostavnosti i jer on sam ne buči previše.

 

Hvala !

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Treba ti radijator, ovisi koji ventilatori idu na njega su 120, 240, 360, 480 i 140. 280, 420 i 560. Imas razlicitih debljina, sto deblji to bolji. Rezervoar ti nije nuzan, ali najcesce ga se stavi radi lakseg praznjenja i izgleda. Najlakse ti je uze pump-res combo, odnosno pumpa i rezervoar zajedno. Vecina ih ima vise izlaza i ulaza, odnosno INLET i  OUTLET. Za svaki izlaz ti treba fitting, soft tube ili hard tube, soft se ne moze koristiti za tvrde cijevi i obrnuto. Znaci trebaju ti 2 fittina za graficku, 2 za radijator i 2 za rezervoar. Da ne pisem bibliju tu, linkam ti 

video. Ako zelis vise saznati checkiraj si grupe Watercooled PC, EK Water Block International Fan Page na Facebooku. Ako sta trebas, salji poruku da ti pomognem :)

Mods By KNDZ
9 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Kupio sam https://www.links.hr/hr/vodeno-hladenje-arctic-liquid-freezer-ii-240-socket-2066-2011-3-115x-am4-051000057 i dva fitinga sa šelnama u "INDUSTRIJSKA PNEUMATIKA d.o.o."... Pumpa sa blokom za CPU visi u zraku, ubacio sam još jedno crijevo od pumpe do grafičke, dotočio malo destilirane i fino radi... Temperatura ne ide preko 50°C.

Problem je bio što sam spojio pumpu na konektor od case fana, a kompu nije bilo vruće pa nije pustio dovoljno struje da pumpa proradi. Nisam na brzinu pronašao kako bih sofwerski ubrzao case fan, pa sam je spojio direktno na 12V i sad radi odlično.

Ne znam da li skraćujem vijek pumpi što je stalno na 12V ? ... da li da tražim drugu pumpu ?

... kao instant rješenja uz malo modifikacije mislim da je uspjelo :)

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice