Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O izdvojena tema

poruka: 9.920
|
čitano: 1.954.767
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
9 godina
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
FileFicho kaže...
ibme74 kaže...

34" na full hd? Nope.

Da se složim s kolegom. Koristio sam 27" 1080 i 27" 1440p side by side i razlika je (za mene osobno) vrlo zamjetna. Tako da 1080p na 34" je bol za oči...

Njemu govoriš a ibme34 i sam ima 27" Asus full hd  glavno da ovom drugom govori da ne full hd na 34" 

9 godina
Krunoo7 kaže...

Samo imati na umu da je taj Dart dosta težak miš, 110g, tako da nije baš potpuno pogodan za gaming.

Yap, da ima 60-80g odma bi narucio...

10 godina
roby27 kaže...
FileFicho kaže...
ibme74 kaže...

34" na full hd? Nope.

Da se složim s kolegom. Koristio sam 27" 1080 i 27" 1440p side by side i razlika je (za mene osobno) vrlo zamjetna. Tako da 1080p na 34" je bol za oči...

Njemu govoriš a ibme34 i sam ima 27" Asus full hd  glavno da ovom drugom govori da ne full hd na 34" 

Inače 27" i 34" je ista stvar 

9 godina

Po visini su isti da, a u širini ima vecu rezu 

11 godina
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Nisam uzeo lg, nasao u mediamarktu philips 27m1c5500vl za 229€ pa uzeo njega

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

Ima neki nacin da saznam koje su cijene bile prije par dana, tjedan dana?

Da mogu usporediti i vidjeti da li su stvarno snizili cijene jer puno varaju pa ne zelim nista kupovati prije nego provjerim...

JYSK me zanima. Nisam nasao nikakav alat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
tigerija kaže...

Da mogu usporediti i vidjeti da li su stvarno snizili cijene jer puno varaju pa ne zelim nista kupovati prije nego provjerim...

Nema nekih alata, ali trgovac je dužan prema ZZP istaknuti najnižu cijenu unazad 30 dana, te postotni popust iskazati u odnosu na tu cijenu

Ako to ne rade, možeš im poslati reklamaciju pa ako ignoriraju, prijavu povjerenstvu za rješavanje prigovora ili inspektoratu 

10 godina
tigerija kaže...

Nabava.net ima tu opciju (slike dolje)

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2022 13:44 (ibme74).
10 godina

jel ovo najgori black friday ikad? svi digli cijene prije petka i onda kao imaju popuste (a artikli opet skuplji nego prije popusta)

najjace mi je dodjem u ghetaldus po okvir za naocale - prije godinu dana nije bio na akciji i kostao je 1200kn, jucer na akciji snizen 30% a cijena sa popustom 1314kn (za doslovni isti okvir naocala)

koje prevare, nabijem sve trgovce

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2022 10:17 (Fanu).
Moj PC  
27 0 hvala 1
11 godina
Fanu kaže...

jel ovo najgori black friday ikad? svi digli cijene prije petka i onda kao imaju popuste (a artikli opet skuplji nego prije popusta)

najjace mi je dodjem u ghetaldus po okvir za naocale - prije godinu dana nije bio na akciji i kostao je 1200kn, jucer na akciji snizen 30% a cijena sa popustom 1314kn (za doslovni isti okvir naocala)

Instar informatika vodeći prevarant, kao black friday akcije, a u rangu najeftinijih cijena sa nabave.net.  Znači da imaju bolesne marže, zaobidjite Instar.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2022 10:48 (Cryogenic).
3 godine

Neznam šta vi očekujete, nema ni u Americi onaj klasični Black Friday a kamoli kod nas.

Sve je poskupjelo, fali čipova, nema bijele tehnike.

Samo obleka i gluposti su na popustu, ovo drugo zaboravite

2 0 hvala 0
3 godine

Može se tu i tamo neki proizvod pronaći povoljnije nego inače, tipa SSD neke slušalice miš ili tako nešto. Neku grafičku, procesor ili neki veći ili ozbiljniji komad tehnike teško jer nabiju cijene bezobrazno kao stave "popust" standardna praksa kod nas. Instar i Hg spot su ove godine čak nadmašili sami sebe.

0 0 hvala 0
10 godina
herya kaže...

Neznam šta vi očekujete, nema ni u Americi onaj klasični Black Friday a kamoli kod nas.

Sve je poskupjelo, fali čipova, nema bijele tehnike.

Samo obleka i gluposti su na popustu, ovo drugo zaboravite

ocekujem da trgovci koji dignu cijene netom prije black fridaya i onda oglasavaju snizene cijene za vrijeme black fridaya, a koje ispadnu vece nego prije, da budu kaznjeni od strane drzave.

btw sve je poskupjelo jer svi zele rekordne profite - rat u ukrajini, covid i sve ostalu su bijedni izgovori koji vise nemaju uporiste (pogotovo cijene hrane kod nas nemaju nikakvo uporiste za rasti - cijene transporta bi trebale biti nize jer nafta nije na rekordnim razinama, dapace dosta je pojeftinila). da inflacija je, ali ona je na nekih 12%, a cijene idu gore debelo iznad tih 12%

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2022 11:20 (Fanu).
9 godina
Fanu kaže...

ocekujem da trgovci koji dignu cijene netom prije black fridaya i onda oglasavaju snizene cijene za vrijeme black fridaya, a koje ispadnu vece nego prije, da budu kaznjeni od strane drzave.

pa prijavi, bar te to ne košta ništa

10 godina
picajzla0707 kaže...
Fanu kaže...

pa prijavi, bar te to ne košta ništa

kosta me vremena kojeg nemam uz posao i dvoje male djece - a komotno se moze prijaviti valjda 90% trgovina na trzistu

ocekujem da nadlezni inspektorat radi neki kurac od posla (doduse shvacam i da njih ima malo, tj da se vecina za drzavu zaposli u administraciji gdje ne moras mrdnuti guzicom iz stolice cijeli dan)

3 godine

Dobro  ne budi toliko ogorčen jer nisi kupio sve što si mislio po bar 50 % popusta, opusti se.

0 5 hvala 0
10 godina
herya kaže...

Dobro  ne budi toliko ogorčen jer nisi kupio sve što si mislio po bar 50 % popusta, opusti se.

samo zato sto si ti okej s tim da budes ovca za sisanje, ne moraju i drugi bit.

nisam ocekivao 50% popusta, ali isto tako nisam ocekivao ni 0% popusta, odnosno +10% vise cijene na dan kad bi trebali biti "najveci" popusti u godini

smjesno

9 godina
Fanu kaže...

kosta me vremena kojeg nemam uz posao i dvoje male djece - a komotno se moze prijaviti valjda 90% trgovina na trzistu

ocekujem da nadlezni inspektorat radi neki kurac od posla (doduse shvacam i da njih ima malo, tj da se vecina za drzavu zaposli u administraciji gdje ne moras mrdnuti guzicom iz stolice cijeli dan)

a jbga, prijavu možeš napisati za desetak minuta, ja sam ih svojevremeno ispisao desetke, također uz posao, dvoje male djece i fuš kad god se pružila prilika 

baš zbog toga što nema dovoljno inspektora, a prevare u ovo vrijeme nabujaju preko svake mjere, svaka pomoć je dobrodošla

a imaju i alate da to lako detektiraju - svaki trgovac mora čuvati račune unazad neko vrijeme, usporede cijenu prodanog artikla otprije par mjeseci ili kraće i odmah utvrde je li prava ili lažna akcija

ako je lažna, ide im kazna, pa što više prijava, to će se prije naučiti pameti i možda svaku godinu, malo po malo, bude manje ovakvog sranja

12 mjeseci
Bravo, svaku rijec potpisujem.

Ljudi - koji vam je kurac? Sta vas netko drzi pod prijetnjom da morate uzet nesto? Trgovina vara na popustima? Sta te boli k? Odi u drugu, odi u Njemacku, ili jednostavno nemoj nista. Sram Vas bilo.

0 2 hvala 0
11 godina
gnautix kaže...

Ljudi - koji vam je kurac? Sta vas netko drzi pod prijetnjom da morate uzet nesto? Trgovina vara na popustima? Sta te boli k? Odi u drugu, odi u Njemacku, ili jednostavno nemoj nista. Sram Vas bilo.

ali nas baš ne smije bolit kiki ako možeš nešto napraviti u vezi toga,

zakonski možeš prijavit prijavi, nije dobro samo okretat glavu

naravno nitko te nista ne tjera da kupis niti treba očekivat da će na BF biti đabe

11 godina
gnautix kaže...

Pa gubiš vrijeme gledajući takozvane popusta a popusta nema a vrijeme je novac, šta se reklamiraju s popustima ako nema popusta. Naravno da ih treba kaznit.

Ako napredujem, prati me. Ako stanem, gurni me. Ako se povucem, ubij me.
12 mjeseci
natal kaže...
gnautix kaže...

Pa gubiš vrijeme gledajući takozvane popusta a popusta nema a vrijeme je novac, šta se reklamiraju s popustima ako nema popusta. Naravno da ih treba kaznit.

Nema gdje? U jednoj trgovini? Moje iskustvo da je npr. u Sancti nesto jako isplativo, nesto drugo nije, pa odes na Abrakadabru, pa na nekom trecem je opet nesto trece povoljnije itd. Po ovome ispada da postoji neka trgovina koja sve cijene ima napuhane i svi popusti nisu popusti. Sta se onda bojite? Kaznit ce ih trziste jer su najskuplji u svemu i to je to.

Naravno da nije tako.

11 godina
Fanu kaže...

Zajebi optike, pljačkaši su s popustom i bez.

Plati si pregled u nekoj poliklinici i naruči naočale na Zennioptical. Mene su s carinom izašle oko 850kn plus 320 pregled a uzeo sam skuplji okvir i sve zaštite leća. Kod nas je apsolutni minimum 2000kn i to s mnogo debljim lećama.

10 godina
Ajatolah kaže...
Fanu kaže...

sve je poskupjelo jer svi zele rekordne profite

A potrošačko društvo želi trošiti pare na hrpu stvari koje im ni ne trebaju i koje su iznad njihovih platežnih mogućnosti.

Osnova svake trgovine je da želi profit, ali eto otvori ti trgovinu pa nam prodaj stvari upola jeftinije kad si toliko pametan.

Fanu kaže...

Sve je tu legalno, imaju pravo formirat cijene kako žele i mijenjat ih 25x dnevno, naznačili su ti najnižu cijenu u zadnjih 30 dana i doviđenja.

Ako se nešto reklamira pod black friday to ne znači da mora biti najjeftinije u tom periodu.

Fanu kaže...

Ma naravno, ali imaš vremena za trkeljanje po forumu na pretek, kao i za masovno surfanje po webshopovima čim si pregledao 90% trgovina.

Ne kužim ljude koji smatraju da je njihovo ustavno pravo da oni sebi kupe hrpu stvari po bagatelnim cijenama, samo zato jer je netko skovao termin "black friday".

Ukratko, ako ti nešto treba to ćeš i kupiti, ako ti ne treba onda šta kukaš?

Ako nemaš para za Calvin Klein jaknu od 1000 kn onda kupi u Zari za 200 kn.

Ako nemaš para za najnoviji flagship Samsung onda kupi midrange Xiaomi.

Ako nemaš para za BMW onda kupi Škodu.

Sve ostalo su budalaštine razmaženih potrošača.

vidim kolega toliko si zabrijao da si se nasao osobno napadnut - okej je, razumijem ako si i sam trgovac i moras se svakodnevno boriti za opstanak u ovoj drzavi koja zna jedino nametati harače/poreze

no to ne znaci da mozete i raditi budale od potrosaca na nacin da oglasavate masovne popuste a kad ono cijene vece nego inace  - kazes da trazim bagatelne cijene? pa kao prvo, ocekujem da cijene artikla sa oglasavanih 30% popusta nece u stvarnosti biti 10% vece nego kad nema popusta

kao drugo nema trgovine/centra u zemlji koji nema velike bombasticne natpise "do 70% popusta!!" - udjes u trgovinu a ono mauna, popusta ni za lijek na artiklima koje vecina kupuje ili je popust u stvarnosti neka mizerija (ispod 10%) za govna koja niko ne kupuje (cast iznimkama)

ne, nije legalno i ne nemozes mjenjati cijene 25x dnevno - sasvim suprotno je napisano u zakonu (zato se i mora isticati najniza cijena u zadnjih mjesec dana prilikom oglasavanja popusta i zato je ogranicen broj popusta godisnje po svakom trgovcu)

ako nemam para onda da ni ne kupujem skupe artikle? daj seres? koje to bogove veze ima sa dosadasnjom raspravom o popustima? ako jebeni calvin kelin oglasava 70% popusta na jakne, onda ne ocekujem da je jakna koja inace kosta 1000kn, na popustu 1100kn

ae bok

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2022 16:35 (Fanu).
Moj PC  
25 0 hvala 1
12 godina
Slobodno formiranje cijena,evo ja sam uzeo na jednom shopu vani patike i platio 55€,za 2 minute su bile 69,a trenutna cijena je 90€. Ovi dižu cijene u hodu i vjerujem da je to sve u okviru zakona jer su inspekcije puno jače,a i kazne puno veće. Tako da nije samo kod nas tako.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Slobodno je formiranje cijena, ali ako tu cijenu označe akcijskom, a to zapravo nije, onda je to prekršaj i propisana je fina kazna
11 godina

Ne kažem ja da nema popusta. I ja sam se počastio s par stvari kao i svi tu. Nego gubiš vrijeme s ovima šta reklamiraju lažne popuste i ja samo kažem da bih to kaznio i bog. Ak imaš popust super, ako nemaš isto super i to je to. Naravno da kupci biraju i da će tržište kazniti. 

Ako napredujem, prati me. Ako stanem, gurni me. Ako se povucem, ubij me.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2022 20:24 (natal).
4 godine
Hexfire kaže...

Ne znam dal je bilo već, ali Pevex ima 50% off na odabrane laptope. Kupnja ZABA mastercard karticom. 

https://pevex.hr/black-friday-50-na-laptope-uz-zaba-mastercard-kreditne-kartice

teške prevare, za 5400kn nude i3 sa256GB SSD-om i 8GB RAM-a, takav laptop se da naći na nabavi za 2700kn, što je njegova realna cijena

Ovo je navlakuša za one koji ne znaju

3 2 hvala 0
10 godina

Dobro došli u crni petak 

Moj PC  
12 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice