Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O izdvojena tema

poruka: 9.005
|
čitano: 1.445.735
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
11 godina
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Ma bog te pita. I kad ih restockaju nist ti ne znaci jer uopce ne dobijam one alert notifikacije na mail pa se rasprodaju prike nego saznam dal su na stocku opet.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
4 godine

Pripazi ako idu iz Britanije, od 1.1. idu sva davanja ukoliko roba nema EU ili UK porijeklo.

Vecina stvari s Sportsdirecta recimo vise nije isplativa po tom pravilu.

9 godina
Kosturko1 kaže...

Pripazi ako idu iz Britanije, od 1.1. idu sva davanja ukoliko roba nema EU ili UK porijeklo.

Vecina stvari s Sportsdirecta recimo vise nije isplativa po tom pravilu.

Nije tocno. Od 1.7 vrijedi to.

9 godina

Od 1.7. je PDV na sve pošiljke, ali carinski postupak za UK je od 1.1.2021.

https://www.posta.hr/ponovna-uspostava-postanskog-prometa-s-ujedinjenim-kraljevstvom/8717

Korisnike također podsjećamo da se Ujedinjeno Kraljevstvo od 1. siječnja 2021. u carinskom smislu tretira kao „treća zemlja“ (država izvan Europske unije), pa su na snazi određene promjene prilikom prijma pošiljaka s robom za tu državu, a i pošiljke s robom u prispijeću iz te države podliježu carinskom postupku

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 9:47 (sosta).
7 godina

Mislim da je to sve skupa pomaknutno na 1.3. ako sam dobro skužio.

Battlelog: Ratkapa16
7 godina
Gago4 kaže...

iskreno se nadam da je ovako kako si napisao, bar vezano za UK... neki dan sam naručio nešto sa britanskog Sportsdirecta u vrijednosti 100€, totalno smetnuvši s uma da oni više nisu EU i danas mi tek sinulo :facepalm sam sebi:

9 godina
Gago4 kaže...

Ja bih rekao da je ovo novija obavijest na stranicama Carine, ove H6 i H7 su deklaracije kako se unosi u sustav, a ne o primjeni carinskog postupka.

https://carina.gov.hr/vijesti/privremena-primjena-sporazuma-o-trgovini-i-suradnji-izmedju-eu-i-ujedinjene-kraljevine/9138

9 godina
sosta kaže...

Od 1.7. je PDV na sve pošiljke, ali carinski postupak za UK je od 1.1.2021.

https://www.posta.hr/ponovna-uspostava-postanskog-prometa-s-ujedinjenim-kraljevstvom/8717

Korisnike također podsjećamo da se Ujedinjeno Kraljevstvo od 1. siječnja 2021. u carinskom smislu tretira kao „treća zemlja“ (država izvan Europske unije), pa su na snazi određene promjene prilikom prijma pošiljaka s robom za tu državu, a i pošiljke s robom u prispijeću iz te države podliježu carinskom postupku

Mislio sam da mislis na pdv krivo sam te skuzio. Ko ce ga znat vise kad ima sto trosarina i naknada, a uostalom uvalit ce nam ove godine sa time svime iovako ionako.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 17:04 (monsieur).
7 godina
sosta kaže...

Ja bih rekao da je ovo novija obavijest na stranicama Carine, ove H6 i H7 su deklaracije kako se unosi u sustav, a ne o primjeni carinskog postupka.

https://carina.gov.hr/vijesti/privremena-primjena-sporazuma-o-trgovini-i-suradnji-izmedju-eu-i-ujedinjene-kraljevine/9138

jel može prijevod na laički? :D

7 godina
Koliko vidim sve od 1.1. ide na carinu, tri paketa su mi vec preusmjerili, koliko ono uzimaju ako nece ocariniti, bila je neka cifra od oko 40 kn ako se ne varam

0 0 hvala 0
7 tjedana
"Samo" 20 kn za pismo ako zaključe da je vrijednost manja od 22€
7 godina
12 godina
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Marsel007 kaže...

to je normalna cijena

Mozda za DE ali u kod nas bas i nije.

Naruđba iz DE do HR kad se sve zbroji prelazi 1000kn...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
jaZey kaže...
Koliko vidim sve od 1.1. ide na carinu, tri paketa su mi vec preusmjerili, koliko ono uzimaju ako nece ocariniti, bila je neka cifra od oko 40 kn ako se ne varam

Jel netko u međuvremenu saznao jel se carini roba/pošiljke iz Velike Britanije? Našao sam ovaj link, prema njemu se uopće neće cariniti. https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/cekate-posiljku-iz-velike-britanije-od-1-sijecnja-paketi-ce-stizati-sporije-20201230

11 godina

djigibao kaže...

Nije hardvare ali je interesantna ponuda.

Radi se o cloud spremistu od 1TB za 13,5$ na godinu dana.

ASUS WebStorage

Koristi netko mozda ovo ?

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

Ja sam ga koristio dok mi je bio besplatan jer sam uz njihov laptop dobio 1 godišnju pretplatu, ugalvnom nije mi se baš nešto svidio ni što se tiče klijenta ni brzine sinkronizacije u odnosu na Dropbox.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 10:19 (sosta).
7 godina
The_Fichek kaže...

Ukratko, najebo sam  Javim kak ce proc..

Evo samo da javim da je sve proslo dobro, 25 dolara vrijednost paketa koji je manjih dimenzija (~13x11x5cm) nego za mobitel, 1100kn za Ryzen 3600 s Aliexpressa.. Znaci bez carine i PDV-a. Radite na vlastitu odgovornost, uskoro se mijenjaju zakoni pa mozda nece biti tako lako. Doslo je za 22 dana sto je taman u roku standardnog Aliexpress shippinga.

11 godina
Cek seller je napisao na paket da vrijedi 25$?
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 19:21 (AmonZero).
7 godina

Naravno, kao i vecina ljudi s Alija koji prodaju ista sto je skuplje. Inace bi ih zaspamali ljudi s negativnim reviewovima. Kad got nisi siguran s tim pitaj sellera ili procitaj malo reviewove, ali vecina tako radi. Mislim naravno na onu naljepnicu na paketu na kojoj su cijena, adresa itd.

11 godina

Evo samo da javim da je sve proslo dobro, 25 dolara vrijednost paketa koji je manjih dimenzija (~13x11x5cm) nego za mobitel, 1100kn za Ryzen 3600 s Aliexpressa.. Znaci bez carine i PDV-a. Radite na vlastitu odgovornost, uskoro se mijenjaju zakoni pa mozda nece biti tako lako. Doslo je za 22 dana sto je taman u roku standardnog Aliexpress shippinga.

De ti reci kako on kuca :D

VenAtoR#2231
7 godina
jocommb kaže...

De ti reci kako on kuca :D

Budem sutra, nije mi se danas ipak dalo, nije sam tak jer imam ogroman cooler, malo sam lijen.. Napisat cu na Ryzen temi. Ovdje sam se javio jer sam napisao da cu se javit, a i tema je vjerojatno jedna od najposjecenijih pa eto.. Batch je star dva tjedna u odnosu na narudzbu, znaci kao sto sam i ocekivao skoro pa da je iz tvornice isao do tog sellera.

11 godina
moderator

Sasvim nebitno što je napisao na kutiji, nisu oni to ni gledali.

Paket im je bio dovoljno nezanimljiv zbog veličine i težine i to je jedini razlog izbjegavanja carine.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
Moj PC  
9 0 hvala 0
11 godina

Cuj ta cifra od 25$ je taman na rubu one za koju ide carinski postupak. Tak da su obratili pozornost na to mogli su ga sigurno uzet i oderat jer svi stave manju cijenu nego sto vrijedi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

Malo je na knap cifra da i malo cudno, ali 25 usd je puno manje od 175 usd kolko je kostao.. Slazem se da im je bio nezanimljiv paket, za mobitele bi bio nesto veci paket, pogotovo ove cigle danas skupa s punjacom.. Treba u svakom slucaju biti oprezan.

11 godina

Kakva je stvar sa davanjima za robu iz UK, da li je netko primio paket nedavno?

0 0 hvala 0
5 godina
i mene zanima, danas mi frend poslao neki ruter platio plu posti 11£ iz londona pa me zanima dali cu i ja dobiti racun
11 godina
Kriva tema, nemojte vamo pitat takve stvari kad ima zasebna tema
Moj PC  
4 1 hvala 0
4 godine

Može molim te link na tu temu? Zbilja ne mogu naći 

9 godina
daniel2809 kaže...

Može molim te link na tu temu? Zbilja ne mogu naći 

https://forum.bug.hr/forum/topic/ostalo/porez-pdv-carina-po/66760.aspx

5 godina

hvala na info, danas stiglo, jednostavno za sloziti... jastuci super pasu za kraljeznicu, ovo mi je prvi "gaming" stolac, tako da sam vrlo zadovoljan 

4 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice