Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O izdvojena tema

poruka: 9.070
|
čitano: 1.483.447
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
9 godina
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Pozdrav. Ovo mi je slozeno za konfu sa monitorom do 8000 kn - link.

Sutra ganjam akcije u Futuri i isao bi na sljedece.

Maticna B450M PRO4-F - Ima boljeg izbora ili je u redu?

Procesor - AMD Ryzen 5 3600X - 1400kn. No brainer.

Graficka - izbor izmedu Gigabyte RX 5600 XT ili 2060 mini.  RX 5600 XT ima godinu vise garancije tako da bi isao na to. Na Futuri ima vise proizvodaca po istoj cijenu vise manje. Koji je najbolji?

SSD - link ILI link. Neki drugi bolji izbor?

HDD - link

Napajanje - Predlozeno trenutno nije dostupno. Da li je ovo dostotna zamjena ili mozda neko drugo? 

Rami - link ILI link

Monitor - link

Kuciste i cooler mogu i sam izabrat. Hvala na odgovorima. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 0:29 (monsieur).

0 0 hvala 0
8 godina

Ima sta posteno za BF sto se tice eksternih hardova?

4 i 6TB pozeljno...

0 0 hvala 0
7 godina
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Od popusta ni p, osim ovo malo u Futuri. Kak je bilo za crni tjedan, tak je i za crni petak u velikoj vecini ducana.

23 mjeseca

Chipoteka Black Friday akcija koja pocinje danas od 09:00 i funkcionira po principu - tko prvi njegovo, se ne moze vec 15 minuta otvoriti.
Pokusao sam s 2 razlicite mreze.
Sve sto trebate znati o Black Friday-u u Hrvatskoj

Lp

Moj PC  
2 1 hvala 0
10 godina

Pa? Kakve su sad ovo gluposti ovdje, pala im je stranica radi povisene potraznje, ni prvi ni zadnji put. Nekakvom Nike-u padaju stranice od potraznje, a kamoli ne Chipoteci. Nema to veze sa Hrvatskom 

Nije uopce bitno jel pala stranica ili ne, bitno je samo je li bilo 5-9 kameri koliko su rekli i to je to, ocekivano je da ce stranica past pogotovo ako je netko vrtio bot i pokupio sve.

(I sad ce uslijedit novo plakanje, zasto Chipoteka nema zastitu od botova...)

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 9:09 (ivanoile).
10 godina

Jel netko od forumaša uspio uhvatiti GoPro sa Chipoteke? Ja ga niti u jednom trenutku nisam vidio da je dostupan. 

Pikiram GoPro vec nekoliko mjeseci no nisam imao prevelike nade da cu ga uhvatiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 mjeseci
neaktivan

Edigital trenutno, just saying...

17 0 hvala 0
10 godina
Stryder kaže...

Jel netko od forumaša uspio uhvatiti GoPro sa Chipoteke? Ja ga niti u jednom trenutku nisam vidio da je dostupan. 

Pikiram GoPro vec nekoliko mjeseci no nisam imao prevelike nade da cu ga uhvatiti.

Je, pogledaj u drugoj temi za BF.

Di2 & EPS FTW!
8 godina

chipoteka steka i kad nije crni petak

Beerman

0 0 hvala 0
2 godine
R4zOR229 kaže...

MSI MAG B550M MORTAR WIFI na britanskom amazonu, 950kn do mailboxa. Mislim da je ok cijena jel kolko mi se cini ima najbolji vrm od b550 ploca

Nije sve u vrmu, a ne triba baš ni obadavat onog momka buildzoida. Primjerice, potpuno je pogriješio u svezi b450 tuf pro; tvrdi da se 8-jezgreni ryzeni na njoj koriste isključivo na tvorničkim postavkama, odnosno da je ploča prilično loša, a s druge strane podosta ljudi na toj ploči koristi 8-jezgrene na maksimalnom overclocku i pritom odličnim temperaturama, zapravo najboljim temperaturama u tom rangu ploča. Neki na njoj čak overclockaju i 12-jezgrene.  

0 0 hvala 0
12 godina

Nije to ploca za svakoga, ali cijena je po meni jako dobra. Vecini niti netreba nikakva b550 ploca a kamoli ovakva, dosta je midrange b450. Ja sam osobno uzeo jel planiram kasnije stavljat 16 jezgri gore, a uz to ploca mora biti mATX a izbor istih i nije nesto(doduse kod b550 puno bolje nego prije).

7 godina
Jospi kaže...

laganini na mingo.hr

11 godina
moderator
Del_Boy97 kaže...
Jospi kaže...

laganini na mingo.hr

Da, jer naša ministarstva imaju puno utjecaja na firme koje nisu registrirane u HR 

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
6 godina
XXX-Man kaže...
..

Da, jer naša ministarstva imaju puno utjecaja na firme koje nisu registrirane u HR 

Da, ali što se ne može u takvim slučajevima bar zabraniti rad u hrv ili nešto ako ima puno prijava i utvrde se greške/propusti/kršenje nečega? Mislim, i mi i oni su u eu, sigurno ima neki mehanizam za takve slučajeve. Ne znam, pitam..

5 mjeseci
Avensac kaže...

Da, ali što se ne može u takvim slučajevima bar zabraniti rad u hrv ili nešto ako ima puno prijava i utvrde se greške/propusti/kršenje nečega? Mislim, i mi i oni su u eu, sigurno ima neki mehanizam za takve slučajeve.

Kakve slučajeve spominješ? Dižu i spuštaju cijenu, vau, to radi 99% trgovina.

I znaš šta možeš? Možeš ne kupovat tamo, a ne se bavit prijavama, zabranama i sl.

Nitko te ne prisiljava da kupuješ nešto od njih, oni su privatna firma, zaobiđi ih, to je milijun puta rečeno baš za ED.

11 godina

Zato nam i je tako jer svi zaobilaze i nikome ništa ali to ne mijenja činjenicu da je obmana tj. dovođenje u zabludu prijevara.

11 0 hvala 1
6 godina
Lenovo33 kaže...
Avensac kaže...

Da, ali što se ne može u takvim slučajevima bar zabraniti rad u hrv ili nešto ako ima puno prijava i utvrde se greške/propusti/kršenje nečega? Mislim, i mi i oni su u eu, sigurno ima neki mehanizam za takve slučajeve.

Kakve slučajeve spominješ? Dižu i spuštaju cijenu, vau, to radi 99% trgovina.

I znaš šta možeš? Možeš ne kupovat tamo, a ne se bavit prijavama, zabranama i sl.

Nitko te ne prisiljava da kupuješ nešto od njih, oni su privatna firma, zaobiđi ih, to je milijun puta rečeno baš za ED.

Briga me za edigital, mislio sam više općenito što u takvim situacijama.

5 mjeseci
Avensac kaže...

U kojim situacijama?

6 godina
Lenovo33 kaže...
Avensac kaže...

U kojim situacijama?

U situacijama kad trgovina nije registrirana u hrv, a posluje ovdje i eventualno krši neke naše zakone/propise što već. Ne mislim konkretno o edigitalu niti o lažnim popustima, nego općenito..

5 mjeseci

Imaš EU centar za pritužbe, tamo rješavaš sporove s trgovcem ako je isti iz EU:

https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/?event=main.complaints.screeningphase

5 godina
Svakog tko se cudi i iscudjava, ja bih zaposlio jedno mjesec-dva u nekoj od vecih trgovina, za postenu placu, naravno.

Pa da iz prve ruke vidi da su ovakve manipulacije cijena i akcijama svakodnevne, sveprisutne, prakticki svakodnevica u vecini trgovina.

Korekcija cijena, u plus naravno, sutradan bombardiranje letcima i reklamom, preksutra opet korekcija, na cijenu koja je ili veca od one koja je bez ikakve akcije, ili barem vrlo slicna.....

Legalno, svakako, trgovcu nitko ne brani da jednom artiklu dnevno 20 puta promjeni cijenu. Moralno - svakako ne, no s time se nitko ne bavi, i ne zabrinjava se oko toga.

Moglo bi se slobodno reci (i pri tome vrlo.malo pogrijesiti), akcijske cijene u trgovinama su ustvari redovne cijene necega, a "redovna" cijena je samo jos dodatno 10-20-30% nabijena marza.....

Npr, ako je u svakom momentu cijena litre mlijeka 3.75kn, u nekoj od trgovina, znaci da jedna trgovina prodaje po redovnoj cijeni, a ostale su taj tjedan nabile dodatnu marzu da litra ispadne 4,99. Slijedeci tjedan - druga trgovina, isti "popust", i tako u krug. Iste trgovine, isti popust, isti redosljed "akcija", isti proizvodi......
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina

damire neš vjerovat, al ne samo da nije legalno nego se naziva nepoštena trgovačka praksa...

zašto to svi rade i zašto to prolazi- zato što nitko ne prijavljuje prijatelju....

odi na stranicu famoznog mall.hr-a i reci mi jel primjetiš štogod

Beerman
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 21:51 (Homer J. Simpson).

7 0 hvala 0
11 godina
moderator
Avensac kaže...

Da, ali što se ne može u takvim slučajevima bar zabraniti rad u hrv ili nešto ako ima puno prijava i utvrde se greške/propusti/kršenje nečega? Mislim, i mi i oni su u eu, sigurno ima neki mehanizam za takve slučajeve. Ne znam, pitam..

Pa ne rade oni u HR nego samo šalju robu u HR.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
6 godina

Jel netko uspio preko mailboxde naručiti nešto iz Mediamarkta? Gledam i na Mindfactory (prolazi bez problema preko mailboxa koliko vidim iskustva forumaša), ali je skuplje za oko 40eura što mi baš i nije mala razlika..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
XXX-Man kaže...
Avensac kaže...

Pa ne rade oni u HR nego samo šalju robu u HR.

Znaš možda koji je to onda točno oblik ? ... imaju HR OIB, obračunavaju naš PDV (25 a ne mađarski 27%)  i žiro-račun u HR poslovnici OTP banke.

5 godina
Homer apsolutno, no,.kod nas se to uredno dozvoljava, ili se barem presutno pusti, iako smo papirnato odlucili kako to nije u redu i kako je zabranjeno, opet.....

Puno sivila, puno mogucnosti manipulacije zakonom, i onda to prolazi, sve i kad bi ustrajao, tesko da ista mozes protiv toga....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
Damir22 kaže...
Homer apsolutno, no,.kod nas se to uredno dozvoljava, ili se barem presutno pusti, iako smo papirnato odlucili kako to nije u redu i kako je zabranjeno, opet.....

Puno sivila, puno mogucnosti manipulacije zakonom, i onda to prolazi, sve i kad bi ustrajao, tesko da ista mozes protiv toga....

nije to ništa puno sivila, nego je sve uređeno pravilima eu, onima o slobodi kretanja roba i onima o zaštiti poštrošača

razlika je kad naručuješ robu iz zemalja eu (kao i onih s kojima smo sklopili nekakve druge bilateralne ili multilateralne trgovinske sporazume) i kad je naručuješ iz trećih zemalja s kojima nemamo ništa poput kine i sličnih

8 godina

Sve u svemu nikakvi popusti. Uspio sam upecati RM 550x za 550kn. Recimo da je to ok deal. Ne trebam napajanje, ali kad tad će netko slagati komp pa nek se nađe. U našim dućanima je sve ispod 750kn ionako šrot - kolink, lc power, entry seasonic i kojekakvi fortroni. 

0 0 hvala 0
6 godina

0 0 hvala 0
5 godina
pavlovs_dog kaže...

Sve u svemu nikakvi popusti. Uspio sam upecati RM 550x za 550kn. Recimo da je to ok deal. Ne trebam napajanje, ali kad tad će netko slagati komp pa nek se nađe. U našim dućanima je sve ispod 750kn ionako šrot - kolink, lc power, entry seasonic i kojekakvi fortroni. 

Di si to piknul ?

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice