Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O izdvojena tema

poruka: 10.419
|
čitano: 2.444.680
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
12 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Imam kod za eKupi 10%. Ako nekom treba, neću ništa kupovati sada a ističe za 2 dana.
Moj PC  
8 0 hvala 3
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Kod kojeg točno koraka se dobije Visa sniženje u Ekupi?? Kad se klikne na plaćanje Visom u 3. koraku kod pregleda košarice, cijena i dalje ništa ne pada. Treba možda neki kod ukucat?


EDIT: nema veze, vidio sad da je iskorištena ta Visa pogodnost, slobodno delete post.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2022 13:26 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Moguće da je tek netom prije nego potvrdiš transakciju, bome se ne sjećam. Jer to što si stavio u košaricu ne znači da ćeš platiti visom. U svakom slučaju, nema koda. Možda je već isteklo ako je bilo ograničeno.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Ograničeno je bilo, nema veze.

 

Usput, kom se neda provjeravati, 10% popusta na iduću kupnju je samo za one koji kupe nešto preko 1000kn.

14 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Svijet-medija ima dodatni Diners popust na određene televizore (do 30.10.).

 

Link

 

Izdvojio bih LG 55UP7500 koji bi s tim popustom trebao imati cijenu od 2250 kn.

 

LG oled ima -25%
npr. LG OLED 48C12  5.249,25kn;
    LG OLED 48C121 5625kn - ovogodišnji model
      LG OLED 65C11 8999kn
Najniža cijena do sada, za lg oled (a možda i za druge model i marke).
Sony i Samsung oled isto imaju dobru cijenu, jako dobri poust.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2022 12:46 (T-bone's).
Moj PC  
17 0 hvala 3
5 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Promocija je završena 25.10.2022. u 9:40 radi isteka zaliha predviđenih za Diners promociju!

8 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Vidim da se grabe Ryzen 7 5800X3D kao ludi.

Ima li trenutno zbilja potrebe za takvim CPU-om za gejming ako se ne ide na RTX 4090?

 

Jasno da postoje igrice koje više utiliziraju CPU/GPU no koliko vidim po kalkulatoru ( pc-builds.com/bottleneck-calculator) i recenzijama, čak i R5 5600x koji je drastično jeftiniji, upogoni RTX 3090 skoro 100%.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Udes kaže...

 

Jasno da postoje igrice koje više utiliziraju CPU/GPU no koliko vidim po kalkulatoru ( pc-builds.com/bottleneck-calculator) i recenzijama, čak i R5 5600x koji je drastično jeftiniji, upogoni RTX 3090 skoro 100%.

 

 

Zar stvarno još postoje osobe koje uzimaju koje kakve bottleneck kalkulatore kao izvor informacija dali je neki cpu BN za neku grafu?

13 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Udes kaže...

Vidim da se grabe Ryzen 7 5800X3D kao ludi.

Ima li trenutno zbilja potrebe za takvim CPU-om za gejming ako se ne ide na RTX 4090?

 

Jasno da postoje igrice koje više utiliziraju CPU/GPU no koliko vidim po kalkulatoru ( pc-builds.com/bottleneck-calculator) i recenzijama, čak i R5 5600x koji je drastično jeftiniji, upogoni RTX 3090 skoro 100%.

 Ovisi kakav monitor imaš (rezolucija, refresh rate) i kakav GPU imaš te igraš li igre radi zabave, ili radi brojanja fps-a (kurčenja po forumu)? Ili naravno, ako igraš igre profi ili radi zabave ali kompetetivno i to tip igara gdje ti je veći fps "competitive advantage." Tako da, odgovor na tvoje pitanje nije jednostavan, ali se može reći bez problema da sigurno preko 90% "gejmera" se ne treba sekirati oko procesora ako imaju išta moderno sa barem 4 ili 6 jezgara, jer velika većina gejmera nema 1440p 144Hz monitore ili RTX 3090 i slično.  

10 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

kolko sam vidio kod linusa razlika se vidi na 4090 i to na 1080p rezoluciji.

 

timestamp sedma minuta

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2022 12:31 (Del_Boy97).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Ibme74 - Poanta priče nije deep dive npr. za svaku igricu ili RAM koji imaš i td. Taj kalkulator je čisto okvirna procjena.

 

Koje pogled s visine jer nisam koristio precizne metrike od par posto razlike koje prosječni casual gejmer neće niti primjetiti...

 

U svakom slučaju hvala na potvrdi itomic009.

 

 

 

Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Nije to nikakav pogled s visine nego čisto logičko razmišljanje.

Puno faktora ovisi o tome dali će CPU biti BN za grafu ili ne. Engine, optimiziranost, dali igra više profitira od jače jezgre ili većeg broja jezgri, dali koristi HT itd.

Dakle X procesor može biti BN za Y grafu (u manjoj ili većoj mjeri) u jednoj igri dok ćebiti sasvim dovoljan u nekoj drugoj da iskoristi grafu do kraja.

 

Ti BN kaklulatori su kao da imaš sajt na koji ukucas koju marku i model auta imaš, napišeš koji je motor i kalkulator ti kaže "vaš auto troši 6.5l/100km" a ne uzima u obzir stvari poput toga dali ga voziš po gradu gdje većino vremena voziš prva-druga-treća i staješ svakih 200m na semafor ili si na otvorenoj cesti i slične stvari. U prijevodu ti kalkulatori su totalno glupost i nemaju veze sa stvarnim rezultatima.

8 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

"Jasno da postoje igrice koje više utiliziraju CPU/GPU" napisah u prvom postu da naglasim da mi je to jasno.

Dakle upit nije bio za specifičnu igricu/engine, optimiziranost i td. već generalno ima li smisla gejmerima bez RTX 4090 ranga grafičke R7 5800x3D (360€) rang procesora naspram duplo jeftinijeg R5 5600x (185€)?

 

Po tvome primjeru, 2 čovjeka kupe isti auto ali jedan ima težu nogu na papučici a drugi lakšu. Znači li to da za prosječnu potrošnju auta moraju za svaku vrstu vozača zasebno računati? Ne, računa se prosjek "normalnog" vozača.

 

11 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Ja ti samo kažem da ti BN Kalkulator glupost jer se BN ne može "izračunati" i da se ne oslanjaš na takve budalaštine.

Zamisli staviš x cpu i y grafu i stranicakaže sljedeće "This configuration has 24.4% of processor bottleneck", šta to uopće znači 

Ovo za auto sam napisao kao banalni primjer kad bi takva stranica POSTOJALA.

Ako si shvatio shvatio si, ako nisi - nisi, i dalje koristi BN kalkulator.

7 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
16 Da
5 Ne
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Navali narode, jos malo pa nestalo....

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
19 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
djigibao kaže...

Navali narode, jos malo pa nestalo....

 

 Taman da upiknem dva para 

5 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
kiwi_91 kaže...

Na barax.de ima MSI RX 6650 XT Gaming X za 313 €.

 

Gledao sam hoću li čekati još BF, ali mislim da cijena neće ići nešto puno niže od toga pa sam na kraju ipak naručio preko mailbox-a.

Na tu cijenu su još zaračunali 6 € dostave, a naknadno bi još trebalo ići nekih 13 € dostave od mailboxa )po njihovom kalkulatoru). Ukupno oko 332 € (cca. 2500 kn).

Platio sam preko PayPal-a, tj. kartice koja je vezana na njega (Revolut) i trenutno mi je rezerviralo 319 €, ali kao ima napomena da se konačni iznos može razlikovati od tog pa ćemo vidjeti hoće li biti još nekih troškova. Ovo mi je prvo iskustvo naručivanja na Barax-u i preko mailbox-a.

 

I čisto napomena za one koji bi isto preko mailboxa. Na Barax-u sam prilikom naručivanja (nisam se registrirao) za podatke naveo kao što je lijevo na donjoj slici, a u napomenu sam stavio punu adresu mailboxa koju sam dobio na mail. Kasnije sam pogledao ispis narudžbe i u trgovini su ju promijenili u ono desno na slici pa možda možete i vi odmah tako navesti podatke.

 kako bi išlo jamstvo u tom slučaju? NIkad nisam uzimao tako skupu elektroniku vani, jel moraš slati njima nazad ili možeš odnijeti na servis u HR?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Ja ću registrirati proizvod na službenoj stranici pa ako nešto bude, probat ću prvo preko njih riješiti. Za EU navodno imaju uslugu Online RMA-a pa valjda to vrijedi i za HR i da nije bitno gdje je kupljen proizvod.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2022 21:55 (kiwi_91).
13 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
djigibao kaže...

Navali narode, jos malo pa nestalo....

 

 Cek, jel to greska il neka zezancija?

Mislim, sta izlaze andjelove puse iz tih slusalica?
340.00 $ su na Amazonu,to je netko 2 nule dodao viska :), a ne bi dao nit da su 980kn...

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2022 12:14 (EpicFailGuy).
13 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
EpicFailGuy kaže...
djigibao kaže...

Navali narode, jos malo pa nestalo....

 

 Cek, jel to greska il neka zezancija?

Mislim, sta izlaze andjelove puse iz tih slusalica?
340.00 $ su na Amazonu,to je netko 2 nule dodao viska :), a ne bi dao nit da su 980kn...

 Jasno da je greška, ali da su kako kažeš 980kn, uzeo bi 2 komada iz trgovine odmah

16 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

...cini se da im nitko ne kontrolira sta im pise tamo...jer imaj oni jos takvih bisera

Npr.

Protis - Integrirano pojačalo Yamaha A-S501 Silver (inace je oko 3500-4500kn)

 Pa ovo - Protis - Stereo Receiver Yamaha R-S500 (Black)

 

Srebrni skup - Protis - Integrirano pojačalo Yamaha A-S700 Silver

Crni povoljan - Protis - Integrirano pojačalo Yamaha A-S700 Black

 

....

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
8 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Mislim da su to pripreme za black friday 25.11.

Dignu cijenu u nebesa i onda će 25.11. stavit akciju s 17.000 kn na 4.000 kn i napisat 80% akcija :)

 

Pisat će i najniža cijena zadnjih 30 dana 17.000 kn..

 
15 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
dax-lax kaže...
EpicFailGuy kaže...
djigibao kaže...

Navali narode, jos malo pa nestalo....

 

 Cek, jel to greska il neka zezancija?

Mislim, sta izlaze andjelove puse iz tih slusalica?
340.00 $ su na Amazonu,to je netko 2 nule dodao viska :), a ne bi dao nit da su 980kn...

 Jasno da je greška, ali da su kako kažeš 980kn, uzeo bi 2 komada iz trgovine odmah

 Vjeruj mi da ne postoje slusalice(ako je samo do zvuka i nije napravljena od ne znam...unobtaniuma..) koje opravdavaju cijenu vecu od nekih ~500ak kuna, sve je to marketing i podcasti(gdje ih svi nose) pa je postalo pomodno...

16 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
EpicFailGuy kaže...
dax-lax kaže...
EpicFailGuy kaže...
djigibao kaže...

Navali narode, jos malo pa nestalo....

 

 Cek, jel to greska il neka zezancija?

Mislim, sta izlaze andjelove puse iz tih slusalica?
340.00 $ su na Amazonu,to je netko 2 nule dodao viska :), a ne bi dao nit da su 980kn...

 Jasno da je greška, ali da su kako kažeš 980kn, uzeo bi 2 komada iz trgovine odmah

 Vjeruj mi da ne postoje slusalice(ako je samo do zvuka i nije napravljena od ne znam...unobtaniuma..) koje opravdavaju cijenu vecu od nekih ~500ak kuna, sve je to marketing i podcasti(gdje ih svi nose) pa je postalo pomodno...

 wireless tesko da ces nac ispod 500kn a da valjaju

13 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Gemmy kaže...
EpicFailGuy kaže...
dax-lax kaže...
EpicFailGuy kaže...
djigibao kaže...

Navali narode, jos malo pa nestalo....

 

 Cek, jel to greska il neka zezancija?

Mislim, sta izlaze andjelove puse iz tih slusalica?
340.00 $ su na Amazonu,to je netko 2 nule dodao viska :), a ne bi dao nit da su 980kn...

 Jasno da je greška, ali da su kako kažeš 980kn, uzeo bi 2 komada iz trgovine odmah

 Vjeruj mi da ne postoje slusalice(ako je samo do zvuka i nije napravljena od ne znam...unobtaniuma..) koje opravdavaju cijenu vecu od nekih ~500ak kuna, sve je to marketing i podcasti(gdje ih svi nose) pa je postalo pomodno...

 wireless tesko da ces nac ispod 500kn a da valjaju

 To ne znaci da je cijena opravdana, najbolje sluse prije "podcast" pomodarije su bile eventualno ~300ak kuna...

16 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
EpicFailGuy kaže...
Gemmy kaže...
EpicFailGuy kaže...
dax-lax kaže...
EpicFailGuy kaže...
djigibao kaže...

Navali narode, jos malo pa nestalo....

 

 Cek, jel to greska il neka zezancija?

Mislim, sta izlaze andjelove puse iz tih slusalica?
340.00 $ su na Amazonu,to je netko 2 nule dodao viska :), a ne bi dao nit da su 980kn...

 Jasno da je greška, ali da su kako kažeš 980kn, uzeo bi 2 komada iz trgovine odmah

 Vjeruj mi da ne postoje slusalice(ako je samo do zvuka i nije napravljena od ne znam...unobtaniuma..) koje opravdavaju cijenu vecu od nekih ~500ak kuna, sve je to marketing i podcasti(gdje ih svi nose) pa je postalo pomodno...

 wireless tesko da ces nac ispod 500kn a da valjaju

 To ne znaci da je cijena opravdana, najbolje sluse prije "podcast" pomodarije su bile eventualno ~300ak kuna...

 Ocito nisi nikada imao uzitak da slusas muziku na dobrim sluskama.

Naravno ima ljudi kupe top sluske i onda ih prikopca na neku srot zvucnu karticu koja jednostavno ne moze u potpunosti iskoristiti potencijal tih slusalica. 
To je sport za rijetke ljude koji bas vole osjetiti dobar zvuk ali tu ne pricamo samo o sluskama, vec i zvucnoj, DAC-u i itd.... 

13 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Malo si se zanio. Neki dan na too loudu poslušao paralelno hd660s i hd800 pa tvrdim da to nema veze jedno s drugim. A ovo o maks cijeni je glupo i komentirat jer djeluje da ono što ne znaš-ne postoji. Doma imam Stax elektrostate stare skoro 50god koji i dan danas posmiču većinu modernih sluški a ni tada nisu bile ispod današnje cijene. Samo ti sebi slušaj neki logi za 150kn i mir
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Fascinantno...
inace ne ulazim u diskusije(pogotovo na internetu) jer nema smisla, samo se stvara toksicnost, al eto, dobronamjeran savjet pa idi pa vidi, probaj, mozda ti se svidi...
Kako se ono zove ona dolina gdje ljudi znaju taman tolko da ne znaju da ne znaju?

Cijela obitelj mi se generacijama bavi glazbom te sam imao pristup skoro zadnjih 40 godina gradualnom razvoju svim pickup-ovima,banana jack-ovima(gluposti tipa pozlaceni jack),mixetama,

slusalicama,instumentima itd...

Dat cu samo jedan primjer:PRESONUS® HD7 PROFESSIONAL MONITORING HEADPHONES

Ove slusalice su definitivno eksponencionalno bolje nego ista sta je izbaceno u zadnjih 10-ak godina od kad su ih svi hipsteri poceli nosit ko ogrlicu il od kad je i taj artikal dobio "gamer gear" tag...
Bolje od ikakvog nekog novog imena...tipa stajaznam, najskuplji HyperX il vecina novog od Sennheiser-a...

Fender, Gibson, Les Paul, Technics, Bose, Sennheiser (makar su se ova zadnja dva zarazila iProizvod pomodarstvom i marketingom pa su napucali cijene), al odgovorno

tvrdim da se apsolutno vrhunske slusalice s krajnjim rasponom mogu kupiti za do 100$, jer mogu prodavat bureke hobistima, no profesionalci koji se godinama bave zvukom znaju sta stvarno vrijedi i kosta, 

samo zato jer je netko poklonio nekom YT kanalu par slusalica za recenziju, stavio u sarenu kutiju, kupio ime firme stare 100 godina, napucao cijenu te malo redizajnirao da izgleda "cool" ne znaci da je to dobar proizvod,

ta ekstra cijena proizvoda ide za place marketinskom odjelu, a ljudi placaju nepotraban ekstra novac za apsolutno miniskulne pomake u kvaliteti tona koji opet nisu na nivou osrednjih ozbiljnih slusalica.

BTW.
Ovo vam stvarno spada pod "dobru ponudu", ima jos i PreSonus® HD9 Professional Monitoring ako vam se jos baca 40$ vise, no mislim da bi sedmica zadovoljile svakog.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2022 21:36 (EpicFailGuy).
Moj PC  
7 0 hvala 4
15 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Sta mislite kakvi ce biti popusti u linksu ove godine ? :)

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice