PC ventilatori izdvojena tema

poruka: 1.018
|
čitano: 264.983
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
PC ventilatori

Pozz ekipa, zna li tko di ima kupiti ovih ventova silencio-fp-120-pwm/ od cooler mastera, tko je uvoznik za HR?!

Ne uspjevam nigdi nabavit...

 

Tražim 2 kom za kučište iz MOJ_PC, ako ne nađem, možda bi išao na arctic P12 PWM...

Jel tko od ažurnih montera//moddera, primjetio razliku među FP i normal airflow verzijom?

 

  1. arctic-p12-pwm-120mm-1800

 

 

Hvala

 

 

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2020 21:10 (metallic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: PC ventilatori
metallic kaže...

Pozz ekipa, zna li tko di ima kupiti ovih ventova silencio-fp-120-pwm/ od cooler mastera, tko je uvoznik za HR?!

Ne uspjevam nigdi nabavit...

 

Tražim 2 kom za kučište iz MOJ_PC, ako ne nađem, možda bi išao na arctic P12 PWM...

Jel tko od ažurnih montera//moddera, primjetio razliku među FP i normal airflow verzijom?

 

  1. arctic-p12-pwm-120mm-1800

 

 

Hvala

 

 

 

Jel ti to za kućište ili za hladnjak?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: PC ventilatori

Kučište brate, Cooler master Elite 431 plus.

 

Kad smo kod toga, vidim napred može 140mm, možda bi išao na ovog, ima SHOW airflow uz malu buku.

Dakle mijenjam 2 silent typhoona, umislio sam da ih čujem.

 

link: p14-pwm-pst-co

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
odjavljen
offline
PC ventilatori

Ma uzmi p14, f serija je tako tako.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 2 hvala 0
13 godina
offline
PC ventilatori

Ima li tko iskustva sa GAMDIAS AEOLUS M2-1204R? Kakva je buka? Pogotovo kod nižih okretaja, u ovom slučaju nebi ih se baš frljilo jako jer nema potrebe...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
PC ventilatori

Who Actually Makes the Best PC Fans?

 

Testiranje hrpe ventilatora na različitim postavkama.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
PC ventilatori

Jel ima neke koristi od ovog osim sto lijepo izgleda?

 

LINK

Život je jedan al Omega je 2.0
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: PC ventilatori
macgyver 53 kaže...

Jel ima neke koristi od ovog osim sto lijepo izgleda?

 

LINK

Izgleda dobro.. dostave nema za HR. 120mm gledaj samo za radijatore, inace probaj nac 140mm.

11 godina
offline
Re: PC ventilatori
CyberDemonVZ kaže...

Testiranje hrpe ventilatora na različitim postavkama.

 ta noctua je stvarno zvijer od venta, šteta što tog modela još nije bilo kad sam se odlučivao na komplet ventova za kućište

no meni osobno i nije toliko bitno, obzirom da uzimam ventove s duplo manjim rpm od ovih na testu, a tu je razlika minimalna u odnosu na moje sw3

11 godina
offline
Re: PC ventilatori
The_Fichek kaže...

Izgleda dobro.. dostave nema za HR. 120mm gledaj samo za radijatore, inace probaj nac 140mm.

 Zivim u DE tako da mi po tom pitanju odgovaraju, uzeo bih 140mm ali mi case podrzava samo 120mm. Budem ih narucio pa javim rezultate.

LP!

Život je jedan al Omega je 2.0
10 godina
online
Re: PC ventilatori

Steta takodjer sto je covjek radio test na radijatoru u takvom okruzenju (napon, clock, pumpa) da su mu svi ventilatori ispali prakticki jednaki. To je realni scenarij, ali mogao je ubacit jos koji test, a bome i jos koji ventilator kao Arctic P12 i Noiseblocker. Ili, ako je ovako kako je mogao je preimenovat video u najbolji radiator fan. Na ovaj nacin mu cijeli video izgleda kao clickbait, tim vise sto video nije ni poceo, a on veci hvali i reklamira Noctuu, wtf. Evo po meni boljeg testa:

NB-eLoop je i dalje top case ventilator, izjednacen s upravo tom Noctuom NF A12x25, a Noctua kao i kod hrpe drugih testova bolja za radijator, makar je i jako dobar all-around vent.

SW3 je isto super vent, no kao i u jos par videja/testova Arctic mu je preblizu, npr:

Taj video je mozda i najbolji od svih koje sam vidio za ventilatore jer je stavio i zvucni test ventova drito ispred air filtera u popularnom BQ 500DX kucistu. Na 10. minuti ima 1300rpm normalised test itd. Jedino sto mu mikrofon kupi apsolutno sve tako da ustvari svi ventovi zvuce bucno, ali isti mikrofon je postavljen drito ispred ventilatora u tim testovima.

5 godina
offline
PC ventilatori

Pozdrav  ekipa, molio bih vas za pomoc oko izbora pc coolera.

Trenutno imam ryzen 5 1600 sa stock coolerom ali on mi u zadnje vrijeme dosta buči pa pa mislim da je bolje da ga zamjenim.

Vidim da trenutno u linksu ima garaze sale sa nekim ok popustima pa i na ventilatore pa su mi u oko upali ovi artic freezeri od 189kn.

Da li je to ok ponuda e sad to neznam,hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: PC ventilatori

Da, to je super ponuda, iako su ih imali i jos jeftinije na proslom garage saleu. Nema mu inace neke konkurencije, osim LC-CC-120, no s Arcticom dobijes bolju termalnu pastu i bolji ventilator u paketu pa je i bolja ponuda.

11 godina
offline
Re: PC ventilatori
The_Fichek kaže...

Steta takodjer sto je covjek radio test na radijatoru u takvom okruzenju (napon, clock, pumpa) da su mu svi ventilatori ispali prakticki jednaki. To je realni scenarij, ali mogao je ubacit jos koji test, a bome i jos koji ventilator kao Arctic P12 i Noiseblocker. Ili, ako je ovako kako je mogao je preimenovat video u najbolji radiator fan. Na ovaj nacin mu cijeli video izgleda kao clickbait, tim vise sto video nije ni poceo, a on veci hvali i reklamira Noctuu, wtf. Evo po meni boljeg testa:

NB-eLoop je i dalje top case ventilator, izjednacen s upravo tom Noctuom NF A12x25, a Noctua kao i kod hrpe drugih testova bolja za radijator, makar je i jako dobar all-around vent.

SW3 je isto super vent, no kao i u jos par videja/testova Arctic mu je preblizu, npr:

Taj video je mozda i najbolji od svih koje sam vidio za ventilatore jer je stavio i zvucni test ventova drito ispred air filtera u popularnom BQ 500DX kucistu. Na 10. minuti ima 1300rpm normalised test itd. Jedino sto mu mikrofon kupi apsolutno sve tako da ustvari svi ventovi zvuce bucno, ali isti mikrofon je postavljen drito ispred ventilatora u tim testovima.

 pa baš test na radijatoru je za noctuin vent dosta nepovoljan, jer se radi o airflow ventu i sp ventovi sa širim lopaticama poput corsaira bi trebali imati prednost

obzirom da nemaju prednost čak niti u uvjetima gdje bi trebali biti bolji, jasno je koliko je ta noctua odlična

 

a što se tiče testa koji si linkao kao 'bolji', nekako mi ti rezultati ne odgovaraju, nb eloop jesu izvrsni ventovi, no s vrlo malo razlike u odnosu na direktnu konkurenciju poput sw3

ako se itko ozbiljno bavi testiranjem ventova, onda je to ekipa iz thermalbencha i po njihovim testovima razlika niti izbliza nije tolika kao kod ovoga - link, link, a bogme i po drugim testovima nigdje nije tako ogromna razlika kao kod njega

nešto je gadno zajebao, a pokazuje ti to i taj drugi test u kojem je nb eloop na razini sw3, samo malo bučniji, a i inače su razlike puno manje nego na prvom testu (slika dolje)

dakle, taj tvoj prvi test ima nekih vrlo gadnih problema, a istaknuo si ga kao boljeg

15 godina
offline
PC ventilatori

Ekipa,

imam  dva COOLERMASTER MasterFan MF120R na vodenom hladenju i spojena su mi na plocu u argb utor zajedno s pumpom.

 

imam jos dva slobodna headera za rgb ventove, mogu li kupiti dakle jos ova tri komada i nekako ih spojiti a da sve radi ? https://www.links.hr/hr/ventilator-coolermaster-masterfan-mf120r-120mm-pwm-argb-led-r4-120r-20pc-r1-050908763

 

radi se o ovoj maticnoj : https://www.asus.com/Motherboards/TUF-GAMING-Z490-PLUS/

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PC ventilatori
toxic kaže...

Ekipa,

imam  dva COOLERMASTER MasterFan MF120R na vodenom hladenju i spojena su mi na plocu u argb utor zajedno s pumpom.

 

imam jos dva slobodna headera za rgb ventove, mogu li kupiti dakle jos ova tri komada i nekako ih spojiti a da sve radi ? https://www.links.hr/hr/ventilator-coolermaster-masterfan-mf120r-120mm-pwm-argb-led-r4-120r-20pc-r1-050908763

 

radi se o ovoj maticnoj : https://www.asus.com/Motherboards/TUF-GAMING-Z490-PLUS/

Nisam gledao detaljno, ali ne vidim zašto se nebi moglo riješiti preko RGB splittera i fan splittera...

15 godina
offline
Re: PC ventilatori
Promster kaže...
toxic kaže...

Ekipa,

imam  dva COOLERMASTER MasterFan MF120R na vodenom hladenju i spojena su mi na plocu u argb utor zajedno s pumpom.

 

imam jos dva slobodna headera za rgb ventove, mogu li kupiti dakle jos ova tri komada i nekako ih spojiti a da sve radi ? https://www.links.hr/hr/ventilator-coolermaster-masterfan-mf120r-120mm-pwm-argb-led-r4-120r-20pc-r1-050908763

 

radi se o ovoj maticnoj : https://www.asus.com/Motherboards/TUF-GAMING-Z490-PLUS/

Nisam gledao detaljno, ali ne vidim zašto se nebi moglo riješiti preko RGB splittera i fan splittera...

 dakle nema veze sto su ovo gore argb ventovi a ja imam free samo rgb utore?

Bnet: mNik987#2148
13 godina
offline
Re: PC ventilatori
toxic kaže...
Promster kaže...
toxic kaže...

Ekipa,

imam  dva COOLERMASTER MasterFan MF120R na vodenom hladenju i spojena su mi na plocu u argb utor zajedno s pumpom.

 

imam jos dva slobodna headera za rgb ventove, mogu li kupiti dakle jos ova tri komada i nekako ih spojiti a da sve radi ? https://www.links.hr/hr/ventilator-coolermaster-masterfan-mf120r-120mm-pwm-argb-led-r4-120r-20pc-r1-050908763

 

radi se o ovoj maticnoj : https://www.asus.com/Motherboards/TUF-GAMING-Z490-PLUS/

Nisam gledao detaljno, ali ne vidim zašto se nebi moglo riješiti preko RGB splittera i fan splittera...

 dakle nema veze sto su ovo gore argb ventovi a ja imam free samo rgb utore?

E to ne znam, mislim da bi radilo ali ne kako spada, ako se ne varam tako nešto sam ja spajao i samo je svijetlilo u jednoj boji i nisam mogao mijenjati boje.

 

No nisam na to mislio, nego da uzmeš splitter i spojiš nove ventove na isti konektor na kojem su i ovi koje sad imaš. Mislim da bi jedan ARGB header trebao podnijeti 5 ventova tj. njihov RGB, tako nešto sam čitao ako me sjećanje služi. Kod tebe je jedan vent 0.34A za RGB, znači 5 takvih je 1.7A...ARGB header je 5V, pa onda 5V*1.7A=8.5W je tvoja potrošnja, a taj header je do 15W ako se opet ne varam. Nek me netko ispravi ako griješim. 

15 godina
offline
PC ventilatori

Ima origigi spliter od CM-a za 5 ventova 20 dolara, jel znas neko jednostavnije rjesenje tipa da ne kosta 200kn glupi spliter ?

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PC ventilatori

Zar ne postoji samo neki Y kabal? Pa da jedan vent spojiš direkt na matičnu a druga dva preko Y kabla?

2$ na aliexpressu, ako ti se da čekati.

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC ventilatori
kratos091 kaže...

Zar ne postoji samo neki Y kabal? Pa da jedan vent spojiš direkt na matičnu a druga dva preko Y kabla?

2$ na aliexpressu, ako ti se da čekati.

 dakle vec imam 1 na 3 splitter gdje su spojena 2 venta i pumpa od vodenog za argb a imam samo 1 argb utor

sad trebam spojit ostatak...

 

imam jos 3 venta za nabavit kad bolje razmislim 1 na 5 mozda nece biti dovoljan tj morati cu jedan gornji vent izvadit van... mah...

mozda mi je najbolja opcija uzeti 3 venta koja su vise manja slicna cm-u ali su samo rgb ... to bi trebalo radit..

 

 

Bnet: mNik987#2148
13 godina
offline
Re: PC ventilatori
toxic kaže...
kratos091 kaže...

Zar ne postoji samo neki Y kabal? Pa da jedan vent spojiš direkt na matičnu a druga dva preko Y kabla?

2$ na aliexpressu, ako ti se da čekati.

 dakle vec imam 1 na 3 splitter gdje su spojena 2 venta i pumpa od vodenog za argb a imam samo 1 argb utor

sad trebam spojit ostatak...

 

imam jos 3 venta za nabavit kad bolje razmislim 1 na 5 mozda nece biti dovoljan tj morati cu jedan gornji vent izvadit van... mah...

mozda mi je najbolja opcija uzeti 3 venta koja su vise manja slicna cm-u ali su samo rgb ... to bi trebalo radit..

 

 

Ma nabavi splitter negdje tu čim jeftinije, niti ne mora biti 1 na 5, nabavi još jedan 1 na 3, i prikopčaš splitter na splitter...Je malo glupo, ali radit će. Tak sam ja imao splitter na splitter za 3pin ventove. 

15 godina
offline
Re: PC ventilatori
Promster kaže...
toxic kaže...
kratos091 kaže...

Zar ne postoji samo neki Y kabal? Pa da jedan vent spojiš direkt na matičnu a druga dva preko Y kabla?

2$ na aliexpressu, ako ti se da čekati.

 dakle vec imam 1 na 3 splitter gdje su spojena 2 venta i pumpa od vodenog za argb a imam samo 1 argb utor

sad trebam spojit ostatak...

 

imam jos 3 venta za nabavit kad bolje razmislim 1 na 5 mozda nece biti dovoljan tj morati cu jedan gornji vent izvadit van... mah...

mozda mi je najbolja opcija uzeti 3 venta koja su vise manja slicna cm-u ali su samo rgb ... to bi trebalo radit..

 

 

Ma nabavi splitter negdje tu čim jeftinije, niti ne mora biti 1 na 5, nabavi još jedan 1 na 3, i prikopčaš splitter na splitter...Je malo glupo, ali radit će. Tak sam ja imao splitter na splitter za 3pin ventove. 

 ok

Bnet: mNik987#2148
4 godine
offline
PC ventilatori

pozz,

trebam 3 120mm i jedan 140mm vent, trenutno imam od coolermastera masterfan i idu mi na zivce! vec na oko 700 rpm ih cujem.... nije to neznam kakva buka ali kad je tisina u sobi (kad ne slusam glazbu itd) cuje se s tim da sam ih vec "stisao" malo u biosu, gledao sam noctue ali neznam jel mi se isplati dat 1000 kn za 4 ventica? 

VelvetOverlap
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
VelvetOverlap kaže...

pozz,

trebam 3 120mm i jedan 140mm vent, trenutno imam od coolermastera masterfan i idu mi na zivce! vec na oko 700 rpm ih cujem.... nije to neznam kakva buka ali kad je tisina u sobi (kad ne slusam glazbu itd) cuje se s tim da sam ih vec "stisao" malo u biosu, gledao sam noctue ali neznam jel mi se isplati dat 1000 kn za 4 ventica? 

Arctic F12 i F14 PWM verzije

 

ako hoces nesto ljepse, onda isto to, samo Bionix verziju

 

 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
4 godine
offline
Re: PC ventilatori

po specifikacijama max buka im je jos veca od ovih koje sad imam... zasto bas taj vent? 

VelvetOverlap
5 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
VelvetOverlap kaže...

po specifikacijama max buka im je jos veca od ovih koje sad imam... zasto bas taj vent? 

Arctic ti nekako ima najbolji omjer buka, performanse i cijene

 

kostaju kikiriki s obzirom na ono sto nude, bez obzira sto pise u specifikacijama proizvodaca

 

mozda cujes speficican "zvuk" zraka kojeg rade ti Cooler Master ventovi, iako, kako kazes imaju manju vrijednost navedene buke po specifikacijama

 

pogledaj si jos Silent Wings 3, ako bas hoces ultra tisinu, pa procjeni s obzirom na cijenu

 

do sada se nitko nije zalio na Arctic ventove da su bucni 

 

 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
4 godine
offline
Re: PC ventilatori

hvala, vidjet cu jos sta ce biti na kraju... nisam nikad patio na to ali posto mi je pc uvijek upaljen i koristim ga za sve nekad mi smeta... sto mislite o ovom (NF-S12A pwm) ventu, taj noctua kakti preporuca za kuciste

VelvetOverlap
14 godina
offline
PC ventilatori

Zašto 120mm? Ako ti kućište već podržava 140mm, onda stavi 140mm.

Potreban je manji RPM za isti airflow (manji RPM -> manje buke).

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
Moj PC  
5 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: PC ventilatori

Vidis nisam o tome uopce razmisljao, stock venticima su otisli lezajii samo sam otiso po nove istih dimenzija, nije mi ni palo na pamet vece uzet...super savjet

 

VelvetOverlap
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice