Općenito o kupnji hardvera u EU izdvojena tema

poruka: 2.170
|
čitano: 571.403
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
1.7. i kupovina grafe vani

Koda carinici i ovako šta gledaju :S

 

Dolaziš na granicu:

{#} zabrinut da te ne uhvate

oni: 

{#} "nešto za prijaviti?"

Ti:

{#} "ništa, par sokova i čokolade"

Oni:

{#} "doviđenja i sretan put"

i ti im:

{#}

 

 

...Vrhunac moje popularnosti je bio kada me 50 cent spomenuo u pjesmi...
Moj PC  
13 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
chutac kaže...

Nije ni Slo svima povoljna.

Simi bi ispalo skupo zbog benzina, dok je Jozi blizu pa mu se isplati.

Pošalji mi broj od Joze...:-)

 

Mene baš kopa taj Dinokomp, mislim ima dobru ponudu..Al ono što me smeta je što ga ima puno po oglasniku, a od tog me uvjek hvata paranoja...

15 godina
online
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
nul-3 kaže...

Koda carinici i ovako šta gledaju :S

 

Dolaziš na granicu:

{#} zabrinut da te ne uhvate

oni: 

{#} "nešto za prijaviti?"

Ti:

{#} "ništa, par sokova i čokolade"

Oni:

{#} "doviđenja i sretan put"

i ti im:

{#}

 

 

evo ja bas danas iso u sloveniju i vracam se ja sad navecer i predam dokumente(4 nas bilo) slovencima, frajer postambilja putovnicu, prebroji osobne(nije ni pogledo dal smo to mi na njima i kaze ajde. dolazimo kod nasih, ista stvar, predamo dokumente, ovaj prebroji dokumente i kaze uf kak je vruce aj vozi.

ja zivim pokraj granice pa idem stalno tamo, no opet treba mi pol sata do ljubljane gdje su neki posteni ducani, ovako ja odem samo po namirnice i neke stvarcice jer je to puno jeftinije nego kod nas.

14 godina
neaktivan
offline
1.7. i kupovina grafe vani

Ja sam prošli tj. naručio paket 80x30x20, 60€, iz VB, nisu mi ga carinili. Iz US oko božića jednu kameru od ~1000kn, isto bez carine, jednu lampu od 300kn, bez carine... uglavnom sam imao sreće :D

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
mar123 kaže...

evo ja bas danas iso u sloveniju i vracam se ja sad navecer i predam dokumente(4 nas bilo) slovencima, frajer postambilja putovnicu, prebroji osobne(nije ni pogledo dal smo to mi na njima i kaze ajde. dolazimo kod nasih, ista stvar, predamo dokumente, ovaj prebroji dokumente i kaze uf kak je vruce aj vozi.

ja zivim pokraj granice pa idem stalno tamo, no opet treba mi pol sata do ljubljane gdje su neki posteni ducani, ovako ja odem samo po namirnice i neke stvarcice jer je to puno jeftinije nego kod nas.

Jel ideš harver kako kupovat ?  Moš udrit neki link od njihove trgovine ?

11 godina
protjeran
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani

Stari koliko sam ja tih tema otvorio i nitko nezna odgovor :)

Iako neki govori isto kao mitsouka samo što neznam cijenu pošiljke grafičkih kartica njemačka->hrvatska, ali ako je ovo istina, glavni je problem servis. Ako nešto bude trebaš plačati 2 puta poštarinu tamo i amo :( Ja trenutačno tražim ima li u hrvatskoj servis za msi grafičke kartice, ali ništa nemogu naći.

www.mmo-balkan.com/forum
15 godina
online
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
DarthMarkus kaže...
mar123 kaže...

evo ja bas danas iso u sloveniju i vracam se ja sad navecer i predam dokumente(4 nas bilo) slovencima, frajer postambilja putovnicu, prebroji osobne(nije ni pogledo dal smo to mi na njima i kaze ajde. dolazimo kod nasih, ista stvar, predamo dokumente, ovaj prebroji dokumente i kaze uf kak je vruce aj vozi.

ja zivim pokraj granice pa idem stalno tamo, no opet treba mi pol sata do ljubljane gdje su neki posteni ducani, ovako ja odem samo po namirnice i neke stvarcice jer je to puno jeftinije nego kod nas.

Jel ideš harver kako kupovat ?  Moš udrit neki link od njihove trgovine ?

nisam isao nikad ali ima dinokomp oni su mi najpoznatiji. ima neka trgovina odma poslije granice ali to je mali ducan koji drzi televizore, fotice, pc zvucnike, kucna kina i to, nema komponente i cijene su malo nize nego kod nas.

14 godina
neaktivan
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani

Ako ja kupim cijelu konfu preko (cca. 1300E) i oni mi dostave u RH preko DHL-a jel to znači da će mi cariniti iako sam platio već njihov PDV?

14 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
DarthMarkus kaže...
mar123 kaže...

evo ja bas danas iso u sloveniju i vracam se ja sad navecer i predam dokumente(4 nas bilo) slovencima, frajer postambilja putovnicu, prebroji osobne(nije ni pogledo dal smo to mi na njima i kaze ajde. dolazimo kod nasih, ista stvar, predamo dokumente, ovaj prebroji dokumente i kaze uf kak je vruce aj vozi.

ja zivim pokraj granice pa idem stalno tamo, no opet treba mi pol sata do ljubljane gdje su neki posteni ducani, ovako ja odem samo po namirnice i neke stvarcice jer je to puno jeftinije nego kod nas.

Jel ideš harver kako kupovat ?  Moš udrit neki link od njihove trgovine ?

MLACOM

FUNTECH
AGT

To su trgovine sa kojima ja imam najbolja iskustva. Sve tri imaju i fizičnu trgovinu, znači nisu webshop.

 

GET TO DA CHOPPAAA!!!!!!!!!!
14 godina
offline
1.7. i kupovina grafe vani

Kao prvo PC komponente se nikada nisu carinile, stopa je 0%, dakle tu promjene nema.Jedina promjena od 1.7 ce biti ta da su posiljke vrijednosti ispod 150eur oslobodene carine(tu znaci sto se PC-a tice ne profitiramo nista), ali PDV-a su oslobodene samo one ispod 22eur da se ne bi zavaravali.

 

Sve to pise na carina.hr.

Bilo bi zgodno......, ali nije potrebno !
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani

Koliko ja plaćam ako naručim http://www.computeruniverse.net/products/90452061/gigabyte-radeon-gv-r797oc-3gd.asp? Znači ukupan iznos nakon plačanja svega šta moram platiti?

13 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
perkoxcar kaže...

Kao prvo PC komponente se nikada nisu carinile, stopa je 0%, dakle tu promjene nema.Jedina promjena od 1.7 ce biti ta da su posiljke vrijednosti ispod 150eur oslobodene carine(tu znaci sto se PC-a tice ne profitiramo nista), ali PDV-a su oslobodene samo one ispod 22eur da se ne bi zavaravali.

 

Sve to pise na carina.hr.

To se odnosi na države koje nisu članice koje nisu članice EU,a za EU nema carine ni PDV-a

robimarko@gmail.com
11 godina
protjeran
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani

Evo ja narucim sa njemackog webshopa graficku, platim graficku i postarinu do mene. Čovjek uzme kutiju, stavi graficku i posalje je. Ja dodem na postu i pokupim to, kako ce čovjek u posti znati jesam li ja nesto kupio iz njemacke pa su mi poslali ili mi prijatelj salje neke stvari?

www.mmo-balkan.com/forum
13 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Vrale89 kaže...

Koliko ja plaćam ako naručim http://www.computeruniverse.net/products/90452061/gigabyte-radeon-gv-r797oc-3gd.asp? Znači ukupan iznos nakon plačanja svega šta moram platiti?

Plaćaš dostavu i ništa više

13 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
DeathBringer12 kaže...

Evo ja narucim sa njemackog webshopa graficku, platim graficku i postarinu do mene. Čovjek uzme kutiju, stavi graficku i posalje je. Ja dodem na postu i pokupim to, kako ce čovjek u posti znati jesam li ja nesto kupio iz njemacke pa su mi poslali ili mi prijatelj salje neke stvari?

Pa lagano jer mora biti navedena adresa pošiljatelja,a iskreno vjerujem da ga zaboli za tebe i grafičku

robimarko@gmail.com
11 godina
protjeran
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
robimarko kaže...
DeathBringer12 kaže...

Evo ja narucim sa njemackog webshopa graficku, platim graficku i postarinu do mene. Čovjek uzme kutiju, stavi graficku i posalje je. Ja dodem na postu i pokupim to, kako ce čovjek u posti znati jesam li ja nesto kupio iz njemacke pa su mi poslali ili mi prijatelj salje neke stvari?

Pa lagano jer mora biti navedena adresa pošiljatelja,a iskreno vjerujem da ga zaboli za tebe i grafičku

Pa kakve veze ima? Neka stavi adresu trgovine, kao da će on ići guglat što se na toj adresi nalazi. Baš ću sutra potražiti par njemačkih webshopova i poslati upit baš me zanima što će odgovoriti.

www.mmo-balkan.com/forum
12 godina
neaktivan
offline
1.7. i kupovina grafe vani

Uzeo bi si ovu konfiguraciju ( znam fali napajanje, stavio sam ga dodatno ). Da li plaćam išta dodatno, kak to funkcionira. Baš bi tako s amazona naručio. Puno me jeftinije ispadne ovako kad se gleda, samo ne znam da li se dodatno šta plaća da se nebi zaletio. To sam na amazonu sklopio sve.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.6.2013 23:00 (iAvenger).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
iAvenger kaže...

Uzeo bi si ovu konfiguraciju ( znam fali napajanje, stavio sam ga dodatno ). Da li plaćam išta dodatno, kak to funkcionira. Baš bi tako s amazona naručio. Puno me jeftinije ispadne ovako kad se gleda, samo ne znam da li se dodatno šta plaća da se nebi zaletio. To sam na amazonu sklopio sve.

Još jednom, ne plaćaš ništa osim dostave ako kupuješ iz zemalja EU.

 

Onih 150 eura o kojima svi pričaju se odnosi na zemlje izvan EU, odnosno ako nešto kupiš u npr. americi do 150 eura vrijednosti nema carine/poreza

12 godina
neaktivan
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Volume kaže...
iAvenger kaže...

Uzeo bi si ovu konfiguraciju ( znam fali napajanje, stavio sam ga dodatno ). Da li plaćam išta dodatno, kak to funkcionira. Baš bi tako s amazona naručio. Puno me jeftinije ispadne ovako kad se gleda, samo ne znam da li se dodatno šta plaća da se nebi zaletio. To sam na amazonu sklopio sve.

Još jednom, ne plaćaš ništa osim dostave ako kupuješ iz zemalja EU.

 

Onih 150 eura o kojima svi pričaju se odnosi na zemlje izvan EU, odnosno ako nešto kupiš u npr. americi do 150 eura vrijednosti nema carine/poreza

Kako znam da li su sve te komponente iz EU ili amerike? I to znači ako su iz amerike, plaćam carinu na sve to što naručim.

13 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
iAvenger kaže...

Kako znam da li su sve te komponente iz EU ili amerike? I to znači ako su iz amerike, plaćam carinu na sve to što naručim.

Ako kupiš na amazon.co.uk ili amazon.de kupio si u EU i ne brineš o dodatnim plaćanjima. Samo neznam zašto baš amazon kad možeš proći i jeftinije, na predhodnoj stranici sam stavio link na tražilicu kao šta je naša nabava.net gdje možeš gledati cijene u Njemačkoj i nekim ostalim članicama EU

12 godina
neaktivan
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Volume kaže...
iAvenger kaže...

Kako znam da li su sve te komponente iz EU ili amerike? I to znači ako su iz amerike, plaćam carinu na sve to što naručim.

Ako kupiš na amazon.co.uk ili amazon.de kupio si u EU i ne brineš o dodatnim plaćanjima. Samo neznam zašto baš amazon kad možeš proći i jeftinije, na predhodnoj stranici sam stavio link na tražilicu kao šta je naša nabava.net gdje možeš gledati cijene u Njemačkoj i nekim ostalim članicama EU

Aha, znači ima i jeftinije, e super, zahvaljujem. Izvinjavam se, volim ispitati sve opcije. Koju od njemačkih tih trgovina preporučuješ? Da li ima uopće itko da je naručivao i može potvrditi pouzdanost? ^^"

13 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
iAvenger kaže...

Koju od njemačkih tih trgovina preporučuješ? Da li ima uopće itko da je naručivao i može potvrditi pouzdanost? ^^"

Preporuku ti stvarno ne mogu dati jer nikad nisam kupovao u niti jednoj od njih, ali vjerujem da ne bi trebalo biti straha da će te trgovina zaj.ebati. Samo trebaš provjeriti s njima koja od njih vrši dostavu u HR...

15 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Volume kaže...

Još jednom, ne plaćaš ništa osim dostave ako kupuješ iz zemalja EU.

 

Onih 150 eura o kojima svi pričaju se odnosi na zemlje izvan EU, odnosno ako nešto kupiš u npr. americi do 150 eura vrijednosti nema carine/poreza

Jesi 100% siguran u ovo?

 

Koliko sam ja shvatio, nema carine ni plačanja PDV-a samo ako fizički to sam preneseš preko granice. U slučaju slanja poštom, svbe iznad 150€ će se i dalje oprezivati...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani

Zašto nitko ne čita da će tih 150 euera za carinu i 22 eura za pdv vrijede samo za države koje nisu u EU.
U EU NEMA NIKAKVIH NAMETA ZA POŠTANSKI PROMET.

Evo i link na stranice ministarstva financija:http://www.mfin.hr/hr/pitanja?catid=8

Pročitajte CIJELO prvo zadnje pitanje i odgovor na toj stranici i sve će vam biti jasno

 

EDIT:Ispričavam se na krivom broju pitanja na toj stranici

robimarko@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2013 0:09 (robimarko).
11 godina
online
1.7. i kupovina grafe vani

Ekipa, imate bus za austriju, graz, zg-graz 100kn ravno karta!

nađete prije polaska dućan i cijene i odete kupit. il se nekoliko njih dogovori, da jednom pare i on kupi svima i tu podijeli,laganica.

btw, put traje cca 3h, a tam ste u 10 ujutro i natrag se krece oko 5cca.

ugl i više neg dovoljno da pasete oči/ harate police inf.opremom{#}

uBlowMeBro?
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
u2Noobish4Me kaže...

Ekipa, imate bus za austriju, graz, zg-graz 100kn ravno karta!

nađete prije polaska dućan i cijene i odete kupit. il se nekoliko njih dogovori, da jednom pare i on kupi svima i tu podijeli,laganica.

btw, put traje cca 3h, a tam ste u 10 ujutro i natrag se krece oko 5cca.

ugl i više neg dovoljno da pasete oči/ harate police inf.opremom{#}

Jel to cijena povratne karte ili?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
protjeran
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani

Međutim pitanje obračuna i naplate poreza na dodanu vrijednost (PDV-a) ostaje i dalje, a više informacija o tome može dati Porezna uprava (više na: http://www.porezna-uprava.hr/).

www.mmo-balkan.com/forum
13 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Pa to se misli da se PDV i dalje na neki način plaća,a on se plaća u državi u kojoj se kupuje
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
robimarko kaže...
Zašto nitko ne čita da će tih 150 euera za carinu i 22 eura za pdv vrijede samo za države koje nisu u EU.
U EU NEMA NIKAKVIH NAMETA ZA POŠTANSKI PROMET.

Evo i link na stranice ministarstva financija:http://www.mfin.hr/hr/pitanja?catid=8

Pročitajte CIJELO prvo pitanje i odgovor na toj stranici i sve će vam biti jasno

Ok, onda odscrollaj niže gdje ti piše ovo

 

Pa i ja bih rado da nema nikavih nameta, ali to mi ne zvuči da će tako biti...

 

Ova ideja sa busom, naravno stoji...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Jasno ti piše da nema nikakvog nadzora nad pošiljkama iz EU niti ikakvih nameta.
To je sve vidljivo iz ovoga citata na zadnje pitanje:"Navedeno će se primjenjivati od dana pristupa isključivo na pošiljke iz trećih zemalja, dok prestaje sav carinski nadzor nad pošiljkama iz zemalja EU obzirom da postajemo dijelom carinske unije. "
robimarko@gmail.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice