Mineralno ulje-kako, sto i gdje?

poruka: 13
|
čitano: 18.697
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Mineralno ulje-kako, sto i gdje?

Zanima ime imali igdje u hr za kupiti mineralno ulje? Prijatelj zeli napraviti akvarij pc pa zeli bas to. Imali itko iskustva s tim i gdje ga se moze nabaviti

 

Hvala

Uvijek radim na nekom projektu, pp ako vas zanima neka suranja :D ----xf:carlibas----VISIT www.optime-keys.com---------
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mineralno ulje-kako, sto i gdje?

Mene isto to zanima. Ja sam vidio pc akvarij u hgspot i pitao gdje se moze nabaviti to ulje on je reko da probam u končaru i kao da je cijena tog ulja cca 3000 kn za 60 l akvarij. Malo sam trazio po netu i vidio da bas i nema nikakve ponude. Naso sam mineralno ulje za auto link1 Sutra cu pogledati u link2 Ne znam za ovo parafinsko ulje dali moze zamjena za mineralno link3 Zanima me i ako bi nabavili to ulje koliko bi dugo izdržali ventilatori na napajanju grafičkoj i procesoru jer nije isti otpor zraka u odnosu na ulje. Hgspot je reko da im pc akvarij radi vec 2 godine non stop (čisto sumljam) a drugo morali bi imati SSD hard jer ovaj mehanički ak bi mu uslo ulje izmedu glave za pisanje i diska možemo baciti u smeće. Što je sa hlađenjem jer stavio sam ruku na staklo od pc akvarija i bome je bilo veoma toplo. Jedno rješenje je staviti velike ventilatore ili probati napraviti hladnjak koji bi po principu rada bio slican kao i u hladnjaku ili zamrzivaču.  

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mineralno ulje-kako, sto i gdje?
zagi55 kaže...

Mene isto to zanima. Ja sam vidio pc akvarij u hgspot i pitao gdje se moze nabaviti to ulje on je reko da probam u končaru i kao da je cijena tog ulja cca 3000 kn za 60 l akvarij. Malo sam trazio po netu i vidio da bas i nema nikakve ponude. Naso sam mineralno ulje za auto link1 Sutra cu pogledati u link2 Ne znam za ovo parafinsko ulje dali moze zamjena za mineralno link3 Zanima me i ako bi nabavili to ulje koliko bi dugo izdržali ventilatori na napajanju grafičkoj i procesoru jer nije isti otpor zraka u odnosu na ulje. Hgspot je reko da im pc akvarij radi vec 2 godine non stop (čisto sumljam) a drugo morali bi imati SSD hard jer ovaj mehanički ak bi mu uslo ulje izmedu glave za pisanje i diska možemo baciti u smeće. Što je sa hlađenjem jer stavio sam ruku na staklo od pc akvarija i bome je bilo veoma toplo. Jedno rješenje je staviti velike ventilatore ili probati napraviti hladnjak koji bi po principu rada bio slican kao i u hladnjaku ili zamrzivaču.  

Kao prvo ventilatori u mineralnom ulju ti se sigurno ne bi vrtjeli, dakle njih vadis van prije nego uranjas komponente u ulje. Što se tiče hlađenja, nema te sile koje će mineralno ulje ohladit kad se zagrije na temperature 60+ Celzijevih stupnjeva. Dugo mu treba da se zagrije, al još duže da se ohladi :)

LoL EU : pr1mus
12 godina
neaktivan
offline
Mineralno ulje-kako, sto i gdje?

A sta fali auto ulju kao npr Valvoline ili trafo ulju(samo oprez da ne bude s piralenom).Ulje se moze npr hladiti tako da se stavi izvan akvarija hladnjak za vodeno hladenje i da koroz njega tece ulje.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Mineralno ulje-kako, sto i gdje?

Lako za mineralno ulje...

Vece je pitanje sto sa garancijom. Nema sanse da serviser ne skuzi da ta komponenta nije radila u preporucenim uvjetima...

A i tesko da ce to itko kupiti polovno kasnije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mineralno ulje-kako, sto i gdje?
Mrgud Veliki kaže...

Lako za mineralno ulje...

Vece je pitanje sto sa garancijom. Nema sanse da serviser ne skuzi da ta komponenta nije radila u preporucenim uvjetima...

A i tesko da ce to itko kupiti polovno kasnije.

Pa samo ocisti od ulja, nece komponentama biti nista osim hdd i citacu koji nesmiju biti u akvariju

Uvijek radim na nekom projektu, pp ako vas zanima neka suradnja saljite poruku :D ------ Radim plexi kucista, ili sva ostala custom made kucista--posalji mi pp
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mineralno ulje-kako, sto i gdje?
makaweli kaže...
zagi55 kaže...

Mene isto to zanima. Ja sam vidio pc akvarij u hgspot i pitao gdje se moze nabaviti to ulje on je reko da probam u končaru i kao da je cijena tog ulja cca 3000 kn za 60 l akvarij. Malo sam trazio po netu i vidio da bas i nema nikakve ponude. Naso sam mineralno ulje za auto link1 Sutra cu pogledati u link2 Ne znam za ovo parafinsko ulje dali moze zamjena za mineralno link3 Zanima me i ako bi nabavili to ulje koliko bi dugo izdržali ventilatori na napajanju grafičkoj i procesoru jer nije isti otpor zraka u odnosu na ulje. Hgspot je reko da im pc akvarij radi vec 2 godine non stop (čisto sumljam) a drugo morali bi imati SSD hard jer ovaj mehanički ak bi mu uslo ulje izmedu glave za pisanje i diska možemo baciti u smeće. Što je sa hlađenjem jer stavio sam ruku na staklo od pc akvarija i bome je bilo veoma toplo. Jedno rješenje je staviti velike ventilatore ili probati napraviti hladnjak koji bi po principu rada bio slican kao i u hladnjaku ili zamrzivaču.  

Kao prvo ventilatori u mineralnom ulju ti se sigurno ne bi vrtjeli, dakle njih vadis van prije nego uranjas komponente u ulje. Što se tiče hlađenja, nema te sile koje će mineralno ulje ohladit kad se zagrije na temperature 60+ Celzijevih stupnjeva. Dugo mu treba da se zagrije, al još duže da se ohladi :)

 

Malo pogledaj ovo onda ako mislis da se ventici nebi vrtili, lik je napravio odlicnu konfu, jedini prob je kad odlucis mjenjat komponente

 

http://www.pugetsystems.com/submerged.php

12 godina
offline
Mineralno ulje-kako, sto i gdje?

Ovo na videu sto je prikazano,odgovorno tvrdim da ne bi u kompletu radilo duze od dva sata!

 

 Konponente hladi ZRAK!Di je zrak u tekucini?Ventovi se vrte i samo buckaju ulje-nista vise,uopce nemaju nikakvu funkciju.

Dok je ulje hladno,raditi ce,a sta kada se zagrije?

Hladiti samo ulje?E to je vec druga prica,ako rijesimo to onda vec imamo konfu koje je spremna za gamming!

Meni pada ideja eventualno o hladnjaku ulja(poput na nekim autima),plus pumpa koja bi cirkulirala ulje kroz kuciste!

 

Vidio sam ja uzivo taj nacin "uljnoga hladenja",ali je procesor sa ventom bio zasticen tankim plexiglasom(tvorio je "kockastu tubu koja je isla sve do samoga vrha kucista),zrak je dolazio na hladnjak i nije imao nikakve veze sa uljem,no sa boka gledano nisi mogao primjetiti taj tubasti plexi!Napajanje je bilo izvan kucista!

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2011 10:46 (Milka30).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mineralno ulje-kako, sto i gdje?

Zaboravio sam reći da Hgspot nudi slaganje pc akvarija znaci donesete ako sam dobro skuzio svoje komponete a oni vam sloze sve ostalo.

Ovo sa ventilatorima rade u mineralnom ulju samo se jako sporo vrte pogodovo od napajanja. Dok procesor ima neko veci aktivno+pasivni hladnjak u kojem se ventilator vrti ko bedasto (ko mi ne vjeruje neka sam ode u hgspot u novi zagreb Av Dubrovnik) Ma kad bi i vadio ventilatore van napajanje i procesor nisu bed ali ak imamo koju skuplju grafičku prek 1000kn ne bi nista htio prčkati po samoj grafičkoj tek onda se možemo oprostiti od jamstva. Kaj se tiče hladenja znate" pingvine " za prenosivi frižider (hladnjak) stavimo zamrznutog u akvariji ali prije toga dobro izoliramo posto se kondezacija vode stvara na vanjskom djelu pingvina znaci stavimo ga u neku vakum plastičnu vrečicu da nema fizičkog kontakta sa pingvinom i uljem da ne bi došlo do proboja struje. Hgspotov akvarij  nije imao nikakvo posebno hladenje osim kaj su stavili mozda jos koji ventilator u unutra i mjehuriće {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Mineralno ulje-kako, sto i gdje?
makaweli kaže...

Kao prvo ventilatori u mineralnom ulju ti se sigurno ne bi vrtjeli, dakle njih vadis van prije nego uranjas komponente u ulje. Što se tiče hlađenja, nema te sile koje će mineralno ulje ohladit kad se zagrije na temperature 60+ Celzijevih stupnjeva. Dugo mu treba da se zagrije, al još duže da se ohladi :)

Potpuno krivo, vrte se dokazano, ljudima koji su prvi napravili takav komp su se vrtili više od dve godine.

 

Hlađenje se mora izvesti slično kao vodeno, znači gurnuti dvije cijevi i pumpu za cirkulaciju, i sve to provesti kroz jedan radijator.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Mineralno ulje-kako, sto i gdje?
Milka30 kaže...

Ovo na videu sto je prikazano,odgovorno tvrdim da ne bi u kompletu radilo duze od dva sata!

 

 Konponente hladi ZRAK!Di je zrak u tekucini?Ventovi se vrte i samo buckaju ulje-nista vise,uopce nemaju nikakvu funkciju.

Dok je ulje hladno,raditi ce,a sta kada se zagrije?

Hladiti samo ulje?E to je vec druga prica,ako rijesimo to onda vec imamo konfu koje je spremna za gamming!

Meni pada ideja eventualno o hladnjaku ulja(poput na nekim autima),plus pumpa koja bi cirkulirala ulje kroz kuciste!

 

Vidio sam ja uzivo taj nacin "uljnoga hladenja",ali je procesor sa ventom bio zasticen tankim plexiglasom(tvorio je "kockastu tubu koja je isla sve do samoga vrha kucista),zrak je dolazio na hladnjak i nije imao nikakve veze sa uljem,no sa boka gledano nisi mogao primjetiti taj tubasti plexi!Napajanje je bilo izvan kucista!

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Mineralno ulje-kako, sto i gdje?
gdje ima za kupiti tog ulja ???
ja sam ja
15 godina
offline
Mineralno ulje-kako, sto i gdje?

Konzum, merkator, plodine...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice