Koliko elek energije potroši računalo?

poruka: 11
|
čitano: 2.800
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Koliko elek energije potroši računalo?

računalo radi otprilike 15h s time da je polovica znači oko 7.5h utrošena na gaming(ne često).... napajanje je 650W, Graf: ATI radeon HD3870 512mb gddr3, Core2duo E4500, i 2gb RAMA (EP45-DS3L-matična) znači otprilike kolika bi potrošnja bila i u novč iznosu za mjesec..... sad za malo slijedi val poskupljenja elek energije.... .. Kad gledam realno računalo je najveći potrošač u kućanstvu ako se nevaram...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko elek energije potroši računalo?
ATI HD3870 kaže...

računalo radi otprilike 15h s time da je polovica znači oko 7.5h utrošena na gaming(ne često).... napajanje je 650W, Graf: ATI radeon HD3870 512mb gddr3, Core2duo E4500, i 2gb RAMA (EP45-DS3L-matična) znači otprilike kolika bi potrošnja bila i u novč iznosu za mjesec..... sad za malo slijedi val poskupljenja elek energije.... .. Kad gledam realno računalo je najveći potrošač u kućanstvu ako se nevaram...

Mislim da se varaš...

14 godina
neaktivan
offline
Koliko elek energije potroši računalo?

kubik - dva .. tu negdje ...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | origin: rebelszuka
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.4.2012 22:33 (rebelsy).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koliko elek energije potroši računalo?

Pegla, pečnica, vešmašina su ti 3 najveća potrošača današnjince

 

U kući, naravno

Pohlepa ne sprječava razboj igara, konzole sprječavaju!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko elek energije potroši računalo?
ATI HD3870 kaže...

računalo radi otprilike 15h s time da je polovica znači oko 7.5h utrošena na gaming(ne često).... napajanje je 650W, Graf: ATI radeon HD3870 512mb gddr3, Core2duo E4500, i 2gb RAMA (EP45-DS3L-matična) znači otprilike kolika bi potrošnja bila i u novč iznosu za mjesec..... sad za malo slijedi val poskupljenja elek energije.... .. Kad gledam realno računalo je najveći potrošač u kućanstvu ako se nevaram...

Davno je bila jedna tema gdje sam racunao najgori moguci slucaj (znaci mjesec dana racunalo pod neprekidnim maksimalnim opterecenjem):

 

http://www.bug.hr/forum/post/razni-hardverski-problemi/koliko-komp-trosi-struje/1204969.aspx

 

Pa si ti iz toga izvedi neku svoju realniju brojku.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko elek energije potroši računalo?
nul-3 kaže...

Pegla, pečnica, vešmašina su ti 3 najveća potrošača današnjince

Bojler takoder (ako je elektricni), a ni i hladnjaci nisu predaleko.

 

U pravilu sve sto ima nekakav elektricni grijac.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
12 godina
neaktivan
offline
Koliko elek energije potroši računalo?

ok zahvaljujem 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koliko elek energije potroši računalo?

Zaboravili ste rasvjetu.

bit.ly/dcyfs
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koliko elek energije potroši računalo?

da da i osvjetljenje je u igri  potrošača normalno i trebalo bi se prebacit na štedne žarulje :D kad sve zbrojš sve to vuče na kraju 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko elek energije potroši računalo?
nedIm kaže...

Zaboravili ste rasvjetu.

Pa osim ako ne pokusavas osvijetliti pola ulice, rasvjeta nije veliki faktor. Usporedi jednu pecnicu snage 1-1.5 kW, ili bojler 2-2.5 kW, sa recimo pet zarulja ukupne snage 375 W. Mislim nije da je 375 W malo samo po sebi, ali kad to usporedis s jednim bojlerom djeluje smijesno...

 

Ok, sad ja malo projiciram svoju situaciju na druge, kod mene nema puno zarulja upaljeno istovremeno (i gore samo kad su potrebne, jer ja vise volim mrak nego neprirodno svjetlo), ne znam sto drugi imaju kod sebe po kucama...

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
14 godina
neaktivan
offline
Koliko elek energije potroši računalo?

kupis onaj watmetar pa izmjeris ja nikako da kupim a trebo bi.

jer imam 4 kompa u kuci od koja 2 rade 0/24 moj radi od 10 ujutro do 4 ujutro a bratov kad stigne xD

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice