Informacije Oko Protis Situacije

poruka: 93
|
čitano: 18.595
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Informacije Oko Protis Situacije
itomic009 kaže...

Ekipa, nastavno na slučaj kolege. Može komentar od jednog shopa, vezano za uvjete i reklamaciju što imaju na webu

 

"Reklamacija


Prodavatelj se obvezuje isporučiti proizvod koji je tehnički ispravan te odgovara opisu proizvoda navedenom na stranicama. Slika koja ilustrira proizvod na Internet stranici ne mora u potpunosti odgovarati stvarnom izgledu proizvoda te, čime navedena slika ne može biti temelj za reklamaciju proizvoda. U slučaju tehničke neispravnosti, kupac je dužan reklamirati proizvod u roku od 4 (četiri) radna dana, te će se, ovisno o vrsti proizvoda, utvrditi daljnje radnje s ciljem otklanjanja navedenog problema (dogovor oko direktnog slanja uređaja davatelju jamstva/uvozniku ako se radi o elektronskom uređaju, odnosno zamjena eventualno neispravnog software-a direktno od strane prodavatelja). U slučaju gore navedenog kupac nema pravo tražiti povrat novca, već isključivo zamjenski proizvod. Prodavatelj nije odgovoran za eventualna oštećenja i ostale obveze koje se nalaze u domeni dostavljača (tvrtka koja obavlja poslove dostave proizvoda)."

 

Kako oni mogu tako "odrediti" sami "zakon" i tko što ima ili nema pravo? Ovo (boldano gore) onda nije u skladu sa zakonom ili?

Mogu oni napisati što žele, ali ukoliko to nije usklađeno sa zakonom nema nikakvu pravnu vrijednost, a uz to ih se može prijaviti zbog nepoštovanja zakona.

 

U slučaju tehničke neispravnosti, kupac je dužan reklamirati proizvod u roku od 4 (četiri) radna dana

Ovo je totalna glupost ili ja nisam shvatio što je pisac ovih redaka želio poručiti. Kakva 4 dana? Što ako ti uređaj crkne nakon 10 mjeseci? Ako su željeli reći da moraš kvar prijaviti u roku od 4 dana od nastanka kvara onda me baš zanima kako će to utvrditi.  To je vjerojatno onda povezano sa udarima groma pa da uplaše kupce da moraju prijaviti odmah kvar pa da im mogu odbiti reklamaciju...

 

U slučaju gore navedenog kupac nema pravo tražiti povrat novca

 

Ovo je točno, prema novom zakonu od ove godine trgovac sve reklamacije mora prvo poslati na servis, bez obzira je li u pitanju materijalni nedostatak ili korištenje komercijalnog jamstva. Do zamjene dolazi samo ukoliko uređaj nije moguće popraviti, a do povrata novca samo ukoliko ni jedno od to dvoje nije izvedivo.

 

Zakon o obveznim odnosima, čl. 410.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2022 19:35 (mzopg).
15 godina
offline
Informacije Oko Protis Situacije

Ekipa, situacija je rijesena. Nema potrebe vise o tome diskutirati. 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Informacije Oko Protis Situacije

Da napišeš što si točno napravio da drugi znaju šta radit?!

U don’t have a life. They are telling me. I’m a gamer, i have many lifes.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice