Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.612.000
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: CPU chat tema
chaselol kaže...
.....

sad bubni sve na LOW a Shadows na high jer se tako igra CS:GO

 

Daj 1080p test isto s tom GTX1050 i Ryzen na 4ghz jako me zanima

evo low 1080p

16 godina
offline
CPU chat tema

Eto friške MindFactory.de maloprodajne liste procova.Čik pogađajmo ko je na vrhu, u ovoj rundi ipak R5 1600X i to debeli skok prodanih primjeraka zbog nedavnog osjetnog sniženja cijena.

 

Švaba nije šumast niti nor znaju oni kaj treba kupit, a tu je bila i akcija ili lov na eventualni R5 1600X 8/16 proc fučkaj ga sad.Suma sumarum,  puno je pametnije 170eura više("gejmerski i7 8700K") bacit na recimo brzi SSD ili znatno skuplju grafu itd.

 

 

 

 

Ako pogledamo prošlotjednu prodajnu listu, u zadnjih nekoliko dana prodaja R5 1600X skočila je sa 290 na 690komada.

 

 

 

 

Hm ne bi bilo ništa čudno, da je AMD okolo namjerno razbacal dosta zamaskiranih R5 1600X 8/16 procova.Realno to je odličan marketinški potez, pa eto velike navale na ionako odličan omjer uloženo-dobiveno za R5 1600X.

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-1600X-6x-3-60GHz-So-AM4-WOF_1159709.html

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2017 14:46 (rambox).
10 godina
offline
Re: CPU chat tema
_mark0_69 kaže...

 Koristiš različitu verziju od njega (ne znam utječe li na rezultate), on je linkao svoju: bit.ly/2n7qv6m

Isto tako, njegov rezultat je prilično loš, a s obzirom da je ovo test memorije (kad se već testira na istom taktu proca), mogu samo predpostavit da se radi o neoptimiziranim latencijama i/ili niskom taktu. Za očekivat je nešto ispod 9min sa ryzenom i dvadesetak sekundi brže sa broadwellom-e.

 Evo ovako da ne bude ponovo "koristiš različitu verziju"

Ipak je malo više od dvadesetak sekundi u korist Broadwella

MISCREATED
11 godina
offline
Re: CPU chat tema

Po matematici bi trebalo biti oko 23sec.

 

Hold my beer, idem testirat!

11 godina
offline
Re: CPU chat tema

Eto me, matematika fulala za 1%:

 

 

16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Ide to i na privjesku. Nisam morao ni klokati.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2017 10:10 (XXX).
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
rambox kaže...

 

 

Švaba nije šumast niti nor znaju oni kaj treba kupit, a tu je bila i akcija ili lov na eventualni R5 1600X 8/16 proc fučkaj ga sad.Suma sumarum,  puno je pametnije 170eura više("gejmerski i7 8700K") bacit na recimo brzi SSD ili znatno skuplju grafu itd.

 

 Ma kakav svaba, svaba kupuje intela, ovi sta kupuju amd-a su gastarbajteri i migranti...

12 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Meni je najbolji dio gdje on usporeduje 1600x sa 8700k koji je klasu iznad. 

 

Isto tako cini se da vecina kupuje x modele bez hladnjaka, to bi znacilo dvije stvari, ekipa ima stari hladnjak od prije sto bi potvrdilo moju tvrdnju (koja je dobila ne znam koliko palceva dolje) da je ulaganje u dobar hladnjak pametno i future proof ulaganje ili da ekipi jednostavno nije dovoljan stock kuler.

16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
ansha kaže...
rambox kaže...

 

 

Švaba nije šumast niti nor znaju oni kaj treba kupit, a tu je bila i akcija ili lov na eventualni R5 1600X 8/16 proc fučkaj ga sad.Suma sumarum,  puno je pametnije 170eura više("gejmerski i7 8700K") bacit na recimo brzi SSD ili znatno skuplju grafu itd.

 

 Ma kakav svaba, svaba kupuje intela, ovi sta kupuju amd-a su gastarbajteri i migranti...

 Zanimljivo, nisi li nedavno pisao o seljačizmu i kako gazda Ikeje fura stari auto ikao si može kupiti kaj poželi, tj. nije balkanska seljačina 

14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
XXX kaže...

 Zanimljivo, nisi li nedavno pisao o seljačizmu i kako gazda Ikeje fura stari auto ikao si može kupiti kaj poželi, tj. nije balkanska seljačina 

Neki ne znaju sta je sarkazam, ajde ti, al Tonci? Cccc...

 

Faking migranti?! Nije li ocito da se sprdam?

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2017 12:28 (ansha).
11 godina
offline
CPU chat tema

Tko prvi njemu...procesor: https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=164834

 

Cijena - prava sitnica! 3800kn

15 godina
offline
Re: CPU chat tema
_mark0_69 kaže...

Tko prvi njemu...procesor: https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=164834

 

Cijena - prava sitnica! 3800kn

 Jebate još je i ohne Kühler

(G)jokaCRO ingame
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Cek, kak taj 8700K radi na stock frekvenciji sa dobrim hladnjakom? Koje temperature su tu u pitanju?

 

EDIT:

WTF - 16 PICe lanes?

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2017 12:42 (Friday).
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
Friday kaže...

Cek, kak taj 8700K radi na stock frekvenciji sa dobrim hladnjakom? Koje temperature su tu u pitanju?

 

EDIT:

WTF - 16 PICe lanes?

 Sramota...

(G)jokaCRO ingame
11 godina
offline
CPU chat tema

Alza tvrdi da se u petak očekuje par komada u ponudi za ~400kn manje.

12 godina
offline
Re: CPU chat tema
A joj koja cijena prelazim ipak na ryzen. Još da me potrefi r51600x u obliku r7 1800x nema sreći kraja.
12 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

A sta se cudite cijeni procesora koji je izasao prije 5 dana i k tome ih niti nema dovoljno na lageru pa trgovci dizu cijene u nebesa... Pricekas mjesec dana i kupis ga po normalnoj cijeni.

16 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
red_bull kaže...
_mark0_69 kaže...

Tko prvi njemu...procesor: https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=164834

 

Cijena - prava sitnica! 3800kn

 Jebate još je i ohne Kühler

 und ohne MBO :) 

a ne može više od jednog m2 ssd-a 

ma evo sad da ga nađem na ulici ne bi ga podigao

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
16 godina
offline
Re: CPU chat tema
_mark0_69 kaže...

Tko prvi njemu...procesor: https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=164834

 

Cijena - prava sitnica! 3800kn

To je prava poštena Hrvatska cijena ili 590$, vs Švabe za 400eura ili 3000kn+još moraš trčat u dučan po CPU hladnjak.

 

Kaj se tiče i7 8700K 16 PCIE stazica, a sječam se da su ozbiljno kmečili za AM4 Ryzenovih samo 24 PCIE stazica.

 

Pa di je tu logika, takav proc sa tolko sirotinjski malo PCIE stazica. I onda se ljudi čude kad ja velim da je Intel izgubljen, ili na putu direkt prema Agrokoru.

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2017 13:12 (rambox).
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
rambox kaže...
_mark0_69 kaže...

Tko prvi njemu...procesor: https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=164834

 

Cijena - prava sitnica! 3800kn

To je prava poštena Hrvatska cijena ili 590$, vs Švabe za 400eura ili 3000kn+još moraš trčat u dučan po CPU hladnjak.

 

Kaj se tiče i7 8700K 16 PCIE stazica, a sječam se da su ozbiljno kmečili za AM4 Ryzenovih samo 24 PCIE stazica.

 

Pa di je tu logika, takav proc sa tolko sirotinjski malo PCIE stazica. I onda se ljudi čude kad ja velim da je Intel izgubljen, ili na putu direkt prema Agrokoru.

Ljudi koji kupuju bas 8700K bi morali vec imat vrlo posteni hladnjak inace to nije procesor za njih. Oni koji nemaju hladnjak uzet ce i5 8400...

10 godina
offline
Re: CPU chat tema

Šta ste se uspuhali oko PCI-E stazica, i 7700k ima 16 pa se nitko nije bunio ????

MISCREATED
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2017 14:12 (nicky.sl).
12 godina
offline
CPU chat tema

i7 7700K je sada Low end pro gejmerima pa mu se oprašta.

14 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
Ja sam se bunio.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
ansha kaže...
rambox kaže...
_mark0_69 kaže...

Tko prvi njemu...procesor: https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=164834

 

Cijena - prava sitnica! 3800kn

To je prava poštena Hrvatska cijena ili 590$, vs Švabe za 400eura ili 3000kn+još moraš trčat u dučan po CPU hladnjak.

 

Kaj se tiče i7 8700K 16 PCIE stazica, a sječam se da su ozbiljno kmečili za AM4 Ryzenovih samo 24 PCIE stazica.

 

Pa di je tu logika, takav proc sa tolko sirotinjski malo PCIE stazica. I onda se ljudi čude kad ja velim da je Intel izgubljen, ili na putu direkt prema Agrokoru.

Ljudi koji kupuju bas 8700K bi morali vec imat vrlo posteni hladnjak inace to nije procesor za njih. Oni koji nemaju hladnjak uzet ce i5 8400...

 ako imaju vrlo posteni hladnjak znaci da imaju i vrlo dobar procesor. onda 8700k nije za njih. 

(G)jokaCRO ingame
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
red_bull kaže...

 ako imaju vrlo posteni hladnjak znaci da imaju i vrlo dobar procesor. onda 8700k nije za njih. 

Da pogodim koji je to procesor? ;) 

 

Gledam u temi benchanja igara kako moja kombinacija 5820k i obicne 1080-ke dobro dere 8/16 ryzena @3.8ghz i 1080 Ti u GTA V benchu, da se covjek zapita...

15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
nicky.sl kaže...

Šta ste se uspuhali oko PCI-E stazica, i 7700k ima 16 pa se nitko nije bunio ????

 Pa 7700K je low-end procesor. Jadne 4 jezgre, jadne PCIE stazice... to je uzlaznica u svijet igranja na TN monitorima. Jesu brzi, ali to je sve što jesu. Za ekipu koja igra CSGO jer nema para za Battlefield. Tako je i 7700K za one koji nemaju za bolje. 

Ali 8700K se reklamira kao najbolji gejmerski procesor. 

Nope.
12 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

I onda se zapitas nad cinjenicom da konkurencija nije do koljena jednom 7700k po pitanju gaminga. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
Ja ne znam ko bi danas kupil te grijalice... :D
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...

I onda se zapitas nad cinjenicom da konkurencija nije do koljena jednom 7700k po pitanju gaminga. 

 Pa sad baš, to preuveličavanje i izmišljanje je smiješno s obzirom da su razlike ionako nebitne:

 

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3076-intel-i7-8700k-review-vs-ryzen-streaming-gaming-overclocking/page-5

 

Meni je samo nejasno, koja je svrha tog fanboyizma? Pogotovo zato što oni koji stalno navijaju za Intel, najčešće ne samo da nemaju dionice Intela, nego ne mogu sebi priuštiti niti flagshipe najniže kategorije, one konzumerske i7 poput 8700K... Čemu onda navijanje?

 

Nope.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice