Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.620.826
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
Tonči kaže... 

 Ja se igram na 1440@144Hz (165Hz je gimmick, lošije kvalitete). Ali, već na tome CPU nije problem, nego GPU i to čak 1080Ti.

Vidi ja sam na kratko kod sebe imao 144hz ASUS VG248qe, na njemu sam zaigrao CSGO, NFS World, Grid/2 i Redout i od svih igara (sve su se vrtile preko 144fps-a da se razumijemo) mi najvise smisla/najbolje se primjeti kad igras FPS igre u ovom slucaju CS:GO, isto tako Redout je odlicno izgledao jer je "brza" igra jer kod ovih ostalih nesto i nema neke pretjerane razlike, zanemarivo u odnosu na ova dva "brza" naslova.

 

P.S. stjepko negoduje moje prozivanje gejmanja heavena i valleya, zaboravio sam reci i FurMark koji on drzi ponosno na desktopu 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.7.2017 9:35 (chaselol).
16 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
Friday kaže...

Kakvi podcjenjivacki tonovi, nevjerojatno...

 Navukao sam ga. Ipak sam i ja stari troler ;) Pojest će svoje riječi 2018. za Božić

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Tonči kaže...

LOL, http://www.imdb.com/name/nm5360801/

 

Inače, samo neka se tješi. Frend kaže da njegovi partneri planiraju kupovinu EPYC-a za servere i time očekuju ostvariti uštedu u stotinama tisuća eura. 

Da je to ozbiljna firms ne bi gledali ustedit tu sichu nego bi isli na provjereno...

15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
ansha kaže...
Tonči kaže...

LOL, http://www.imdb.com/name/nm5360801/

 

Inače, samo neka se tješi. Frend kaže da njegovi partneri planiraju kupovinu EPYC-a za servere i time očekuju ostvariti uštedu u stotinama tisuća eura. 

Da je to ozbiljna firms ne bi gledali ustedit tu sichu nego bi isli na provjereno...

 Nemoj pričat gluposti. Oko 350k eura nije sića na hardveru, to su dva inženjera cijelu godinu. 

Nope.
7 godina
offline
Re: CPU chat tema
Jel to govoris za pastu ispod ihsa? :)))))
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Tonči kaže...
ansha kaže...
Tonči kaže...

LOL, http://www.imdb.com/name/nm5360801/

 

Inače, samo neka se tješi. Frend kaže da njegovi partneri planiraju kupovinu EPYC-a za servere i time očekuju ostvariti uštedu u stotinama tisuća eura. 

Da je to ozbiljna firms ne bi gledali ustedit tu sichu nego bi isli na provjereno...

 Nemoj pričat gluposti. Oko 350k eura nije sića na hardveru, to su dva inženjera cijelu godinu. 

Ako im 350k € nesto predstavlja, onda bolje da se bave necim drugim...

16 godina
offline
CPU chat tema

Ma da bolje da bacaju 350k umjesto da uloze u nesto drugo, za tih 350k kupe jos vise hardwera sta nije moguce kod intela, to se zove zdrav razum. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Re: CPU chat tema
chaselol kaže...

Bolji samo za 144/165hz 1080p (pro) fps gamer.

Takvih nema ovdje na forumu, ovdje se samo gejma Heaven i Valley.

 

 Dude...

16 godina
offline
Re: CPU chat tema
hrvooje kaže...

Malo sam trolao na Quorai. Na moje pitanje odgovorio je netko iz Intela :))

 

Moje pitanje: 
Qualcomm wants Windows on ARM, the X299 platform is considered to be a walletripper, and AMD took 10% of the desktop CPU market. Is Intel in trouble?

 

Odgovor Terrance Collier, Senior Validation Engineer at Intel (2016-present):
Nope, people still want high end hardware, Intel doesn’t base it’s profits on what consumers like me and you want. Most of their money is in the data centers and information hubs. Networking, server farms, and the like. Also the portion of the desktop cpu market isn’t really a loss, it’s mostly he people who will buy cheap, who would likely not have bought Intel anyways.

 

Znači, praktički oni smatraju da je dio tržišta koji će izgubit ionako nije njihovo i da ljudi koji kupuju jeftino nisu njihovi kupci ;) Kao da AMD nema skupo. Novac je u Xeon vs Epyc areni gdje Intel priprema novi Xeon na Skylake SP čipu. Bit će Xeon Gold i Premium vs Epyc 7601. 

 

A ništa, pitanje je mlado, možda se i Krzanić javi.Ostaje za čekati novi crveni datum u kalendaru, 27. sprnja, dan predstavljanja Threadrippera. 

Neče ti se javit gosn Krzna, on se vrlo ljut(uskoro ga ionako čeka otkaz) zabavlja razbijanjem raznih pepeljara o zid.

 

Trebal si postavit ovakvo pitanje, zašto su zapravo izgubili rat od ARM SoC ergele?Drugo pitanje, kad če Intel ispeč X86 mobilni SoC po istoj niskoj cijeni kao razni ARM SoC Kinezi, ili recimo preciznije taj "prokleti Qualcomm+Radeon pardon Adreno grafa".

picajzla0707 kaže...
hrvooje kaže...

Znači, praktički oni smatraju da je dio tržišta koji će izgubit ionako nije njihovo i da ljudi koji kupuju jeftino nisu njihovi kupci ;) Kao da AMD nema skupo. A ništa, pitanje je mlado, možda se i Krzanić javi. Ostaje za čekati novi crveni datum u kalendaru, 27. sprnja, dan predstavljanja Threadrippera.

 hehe, što se kasnije otrezne, to bolje za amd i nas sve

Misliš da če Intel opet izgurat neko CPU čudo, a ne neče ta vremena su odavno prošla=preskup proizvodni proces+udarili su u preniski proizvodni Kineski nm zid.Bio Intel trjezan ili pijan, eto zapiši si za ubuduče Intel nikako ne može/i neče prodavat Desktop 4/4 proc za 100dolara vs AMD koji bez gubitaka može/bude bez ikakvih problema.

 

Pa vidiš i sam kaj se događa, znatno jeftiniji Samsung Fejk 14nm energetskom efikasnošču gazi preskupi Intel 14nm.Da bi bilo još apsurdnije, Globalfoundries/Samsung 14nm ima i nešto viši Yields od trenutnog Intel 14nm prinosa ili apsurd na kvadrat.Kad se sve zbroji i oduzme, Intel je ubuduče nahebal jer i da hoče ne može držat korak sa AMD Ryzen cijenama.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-zen-cpu/224306.aspx?page=17&jumpto=5247183&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=17&jumpto=5386451&sort=asc&view=flat

Tonči kaže...

LOL, http://www.imdb.com/name/nm5360801/

 

Inače, samo neka se tješi. Frend kaže da njegovi partneri planiraju kupovinu EPYC-a za servere i time očekuju ostvariti uštedu u stotinama tisuća eura. 

S obzirom da je danas sigurnost vrlo bitna+EPYC opcije, a kod Intela ništa od toga pa nije niti čudno da su izabrali EPYC.

 

https://semiaccurate.com/2017/06/22/amds-epyc-major-advance-security/

 

Ne kužim kaj delaju ovi u Intelu, pa oni uopče ne razmišljaju nekoliko godina unapred fučkaj ga sad.Fakat u zadnjih par godina Intel vode budaletine, to je jedino objašnjenje za ovakvu situaciju, u kojoj ih Epyc-Ryzen debelo preskače opcijama i to u samo jednom potezu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.7.2017 15:55 (rambox).
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
Stjepanj kaže...
Friday kaže...

Moj prvi stroj (ne racunajuci commodore) je bio K5 na 75 mhz. Naravno da sam ga klokao na 90

Kant kaže...

Moj Pentium 133

 

Kakav Cyrix, Pentiumi su bili procevi za gospodu :)

 But Can It Run Crysis?lp

 Ovaj moj je imao 133 ali tipku za turbo pa ak me sjecanje dobro sluzi skocilo je na 166 i pisalo zelenim brojkama na kucistu.

Vrlo vjerojatno je mogao pokrenuti Crysis kada sam upalio turbo opciju.

11 godina
online
Re: CPU chat tema
rambox kaže...
picajzla0707 kaže...

 hehe, što se kasnije otrezne, to bolje za amd i nas sve

Misliš da če Intel opet izgurat neko CPU čudo, a ne neče ta vremena su odavno prošla=preskup proizvodni proces+udarili su u preniski proizvodni Kineski nm zid.Bio Intel trjezan ili pijan, eto zapiši si za ubuduče Intel nikako ne može/i neče prodavat Desktop 4/4 proc za 100dolara vs AMD koji bez gubitaka može/bude bez ikakvih problema.

 

Pa vidiš i sam kaj se događa, znatno jeftiniji Samsung Fejk 14nm energetskom efikasnošču gazi preskupi Intel 14nm.Da bi bilo još apsurdnije, Globalfoundries/Samsung 14nm ima i nešto viši Yields od trenutnog Intel 14nm prinosa ili apsurd na kvadrat.Kad se sve zbroji i oduzme, Intel je ubuduče nahebal jer i da hoče ne može držat korak sa AMD Ryzen cijenama.

 ja samo kažem da je intel debelo u plusu i ima financijskog potencijala za progutati 20 firmi kakva je amd bez da se podrigne

za razliku od toga amd je nabubao milijarde i desetke milijardi dolara gubitaka, samo prošle godine bili su u gubitku pola milijarde dolara

a ti odjednom pričaš kako mogu biti mirni i bez gubitaka, ne budi smiješan

 

problem amd-a nije sadašnja situacija, za njih je ovo izvrsno sad i ovdje, no isto tako amd nemere napraviti skok poput rajzena bar idućih pet godina

s druge strane sumnjam da intel nema mogućnosti potjerati ekipu iz razvoja da se uhvate posla, skresati troškove proizvodnje i profit da bi postali konkurentni

možda ne ove, niti sljedeće godine, no moraš biti lud da bi mislio kako je ovo njihov kraj

 

poanta je da ako intel nemere napraviti ništa revolucionarno, onda to sigurno više od rajzena nemere niti amd jer su s rajzenom postigli maksimum maksimuma u ovom trenutku

a za polaganiji razvoj i evoluciju platforme opet intel ima više potencijala i za koju godinu je pitanje što će biti, osim najbitnijeg - možemo očekivati nekoliko godina konkurentskog natjeravanja koje nama ide u korist

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
picajzla0707 kaže...

...

 

a ti odjednom pričaš kako mogu biti mirni i bez gubitaka, ne budi smiješan

 

...

Mislim da je na ovo mislio

http://wccftech.com/amd-zen-yields-80-all-8-cores-functional/

 

Zato i nema ovih 4/4 procesora tako dugo 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
Re: CPU chat tema
picajzla0707 kaže...

 ja samo kažem da je intel debelo u plusu i ima financijskog potencijala za progutati 20 firmi kakva je amd bez da se podrigne

za razliku od toga amd je nabubao milijarde i desetke milijardi dolara gubitaka, samo prošle godine bili su u gubitku pola milijarde dolara

a ti odjednom pričaš kako mogu biti mirni i bez gubitaka, ne budi smiješan

 

problem amd-a nije sadašnja situacija, za njih je ovo izvrsno sad i ovdje, no isto tako amd nemere napraviti skok poput rajzena bar idućih pet godina

s druge strane sumnjam da intel nema mogućnosti potjerati ekipu iz razvoja da se uhvate posla, skresati troškove proizvodnje i profit da bi postali konkurentni

možda ne ove, niti sljedeće godine, no moraš biti lud da bi mislio kako je ovo njihov kraj

 

poanta je da ako intel nemere napraviti ništa revolucionarno,onda to sigurno više od rajzena nemere niti amd jer su s rajzenom postigli maksimum maksimuma u ovom trenutku

a za polaganiji razvoj i evoluciju platforme opet intel ima više potencijala i za koju godinu je pitanje što će biti, osim najbitnijeg - možemo očekivati nekoliko godina konkurentskog natjeravanja koje nama ide u korist

Opet isto ili ponovo krivo tumačiš moje pisanje, pa to sam ti več nekoliko puta ranije napisal=neče Intel propast ja to nisam nikad napisal.

 

Ovo žuto kaj sam označil, opet ponovo isto malo morgen to kaj si napisal spada u Zonu Sumraka.Opet ti ponavljam isto, zapitaj se zakaj se intel povukao iz Mobilne Pametnajkovič mob borbe.I to sam ti več napisal ali badave očito, pa ponavaljam nije im bilo isplativo gomilali su gubitke i digli sidro i otišli.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/procurili-detalji-kaby-lake-procesora/244819.aspx?page=0&jumpto=5204902&sort=asc&view=flat

 

To več i ptice na krovu znaju, veča količina love ti ništa ne znači, ako nemaš dobre ideje i ne planiraš barem pet godina unapred.

 

Na Zen/Ryzen CPU dizajn AMD je potrošil 60milja dolara, a to je realno smješan sitniš u usporedbi sa nebuloznim Intel troškovima.Pamet caruje a ne lova, dvije tri mudre glave+tačke love bez frke zgaze proizvod smotane firme sa kamionom love.Ryzen je mogao imat i viši IPC od Intela procova, ali bio bi površinom nešto veči+skuplji, a to se nije uklapalo u AMD-ov plan jedan univerzalan ne preskup CPU dizajn za sve potrebe.

 

Na kraju kad se sve zbroji i oduzme, pa vidiš da je AMD testirano vrlo mudro složio Ryzen CPU.Sad mogu godinama pomalo frizirat CPU dizajn, temelje su postavili pa dalje nema problema osim onih budučih problemčiča sa niskim nm proizvodnim procesima.

 

Kaj se tiče Intela i njihove situacije, oni če za nekoliko godina doč u situaciju kao današnja američka automobilska industrija.Intel je preveliki i preglomazan pogon, i uloženo-dobiveno ne mogu se više nosit sa CPU proizvođačima kao Samsung/Globalfoundries/IBM poslovnim društvom ili Kineskom TSMC ekipom.

 

http://marketrealist.com/2015/08/ibm-samsung-globalfoundries-trio-will-hamper-intels-margins/

 

https://www.electronicsweekly.com/news/business/ibm-samsung-globalfoundries-develop-5nm-gaafet-ic-2017-06/

 

Treba se dobro zapitat, zašto Američki IBM ne surađuje sa Američkim Intelom di je tu problem hm? Dakle eto IBM surađuje sa Samsung-om i Globalfoundries na razvoju novih proizvodnih tehnologija.

12 godina
offline
CPU chat tema
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.7.2017 21:00 (DarthMarkus).
16 godina
neaktivan
offline
CPU chat tema

Jos malo o IBM, Samsung i Globalfoundries ekipi.

 

 

http://www.anandtech.com/show/11558/globalfoundries-details-7-nm-plans-three-generations-700-mm-hvm-in-2018

 

Zanimljivo,prije 10 godina Intel je platio Dellu da koristi njihove CPU-e, a ne AMD-ove preko milijardu dolara godišnje. Pri tome je CEO Intela izjavio da je Dell najbolji prijatelj kojeg novac može kupiti.

http://archive.fortune.com/2009/11/13/technology/intel_settlement_emails.fortune/index.htm

 

I ovaj mjesec Dell ima ekskluzivu na Threadripper :)

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.7.2017 11:11 (hrvooje).
16 godina
offline
Re: CPU chat tema

To je mjesec dana stara informacija, dakle debelo kasniš eto ti za kaznu jedan žutanjak.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/doslo-vrijeme-laptope-ryzen-procesorima/250659.aspx?page=0&jumpto=5394979&sort=asc&view=flat

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.7.2017 13:23 (rambox).
16 godina
neaktivan
offline
CPU chat tema

Krappy Lake-X 

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema

 To sam si i mislio, vidim da ih nema po dućanima i da su onima koji su ostali podigli cijenu. Kad ću prodavati polovni G4560 opet ću zaraditi pare  Smrdljivi Intel, nikada im dosta para. Brijem da su tipu dali otkaz koji je odgovoran za formiranje cijena G4560 rasturača za šaku kuna.

13 godina
offline
Re: CPU chat tema
Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

Meni paše, sad ga mogu staviti u oglasnik po večoj cijeni nego sam ga platio...RX 470 sindrom 

 

Ha ha ha

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.7.2017 19:24 (XXX).
12 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Samo nek oni dizu cijene, sad kad dodu 4 core ryzeni i pojedu to malo sto je ostalo sto valja od intela!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
XXX kaže...

Meni paše, sad ga mogu staviti u oglasnik po večoj cijeni nego sam ga platio...RX 470 sindrom 

 

Ha ha ha

pa ne baš za više, ali možeš za koliko si kupio...

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
Stjepanj kaže...

Samo nek oni dizu cijene, sad kad dodu 4 core ryzeni i pojedu to malo sto je ostalo sto valja od intela!LP

Ali Intel ima iGPU, Ryzen nema 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.7.2017 19:57 (ibme74).
16 godina
offline
CPU chat tema

Kada ono izlazi raven ridge? do kraja ove godine ako se ne varam i to sa vega gpu core

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
16 godina
neaktivan
offline
CPU chat tema

Samo Win10. Wintel u akciji

 

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
11 godina
offline
Re: CPU chat tema

par postova prije je vec netko stavio tu vijest

6 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Jel to sad nestašica g4560 i slijedi dizanje cijena dotičnog procesora u narednom vremenu ?

centro dignuo cijenu na 640kn, ima ga još po staroj cijeni samo u fenixu i mikronisu, što iskreno sumnjam da je zaista i dostupno, od popularnih trgovina niko više nema taj proc.

11 godina
offline
Re: CPU chat tema

imas link gore o čemu se radi... 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice