Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.606.037
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
AMD Zen CPU

Jedino sta to nece bit tolko impresivno 2023. kad izadje...

13 godina
neaktivan
offline
AMD Zen CPU

Znate onu izreku : Živi bili pa vidili.

Zmaj od Bosne
16 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Stjepanj kaže...

40%LJUDI MOJI DALI JE TO MOGUCE?:p? ajde da i to vidimo, kad se u trenutnu snagu uracuna tih 40%+daleko veci klok kod amd naspram intela izgleda da amd lako moze nesto sitno prestici i haswell refresh po pitanju sirovih cpu perfomansi(citaj gaming:) ludnica! nek ponovno rat pocne izmedu intela i amd-a....

Ko šljivi gejming fučkaj ga, pusti ti bezvezne igrice jer kompovi i njihovi procesori se koriste za puno bitnije stvari.

 

Kad AMD kaže 40% bolji IPC, to je onako neka prosječna vrjednost u praksi, dakle nekad može biti i manja.Kad se spominje 40% bolji IPC, tu se misli bolji IPC u odnosu na Excavator CPU(samo Mobile tržište) koji za sad ne postoji na Desktop kompovima.

 

Budllozer CPU

 

Piledriver CPU(Trinity APU), 5% bolji IPC u odnosu na prethodnika

 

Steamroller CPU(Kaveri APU), do 10% bolji IPC u odnosu na prethodnika

 

Excavator CPU(Carrizo APU/Bristol Ridge APU/Stoney Ridge APU),do 10 % bolji IPC u odnosu na prethodnika

 

Vezano za radnu frekvenciju trenutnih AMD procesora, kaj ti vrjedi visoka frekvencija kad procesor ima prilično nizak IPC u odnosu na Intel ponudi.Uz sve to FX-8350 uopče nije pravi X8 procesor, na papiru je ali zapravo nije jer tako kažu AMD CPU dizajneri, a ostalo su marketing gluposti.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/haswell-idf/159614.aspx?page=0&jumpto=3083610&sort=asc&view=flat

 

Zen CPU neče radit na stock frekvenciji 4ghz nema šanse, zato jer je to High IPC dizajn, koji je u praksi totalno različit u odnosu na modularni Bulldozer CPU.Ovo dole je to šta moč očekivat u praksi, pa sad ti dalje sam procjeni performanse, a za detalje buš pričekal 2016 godinu.

 

Zen CPU radna stock frekvencija, kaj se tiče 8 Cores/16 Threads modela tu je realno očekivati najviše 2.8-3ghz. Trenutno u praksi nije realna viša CPU frekvencija, i pogotovo ne kod Samsung/Globalfoundries FinFet 14nm proizvodnog procesa.

 

- Bulldozer FX-8150/3.6ghz, realno gledano to nije pravi X8 CPU, i njega zapravo treba tretirati kao 8 Threads CPU.U praksi on je imao 10% slabiji IPC, i to u odnosu na Phenom II/Athlon II procesore.

 

- Zen izmišljene oznake/FX-9200/3ghz, 8 Cores/16 Threads

 

ansha kaže...

Jedino sta to nece bit tolko impresivno 2023. kad izadje...

Zen stiže na vrjeme bez brige dakle 2016 godina, i to zato jer je AMD X86 Zen CPU stavio u prvi prioritetni plan.U drugi plan je pomaknut novi K12 ARM CPU/APU, dakle to su prebacili u 2017 godinu.

 

http://www.kitguru.net/components/cpu/anton-shilov/amd-delays-introduction-of-k12-based-processors-to-2017/

Puls3 kaže...

Znate onu izreku : Živi bili pa vidili.

 Pa da tak to ide dakle čekaj 2016 godinu.

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.6.2016 22:00 (rambox).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Zen CPU
rambox kaže...

 

2 Cores/ 4 Threads

 

4 Cores/ 8 Threads

 

6 Cores/12 Threads

 

8 Cores/16 Threads

 

 

 

 

 Ili 16 Cores/32 Threads 

 

A kao što se vidi na tvojoj trećoj slici, i FX CPU i Desktop APU će ići na isti AM4 socket. Koji će podržavati i DDR4.

10 godina
offline
AMD Zen CPU

Ako AMD, t.j. njegov odjel za proizvodnju x86 čipova preživi do 2016.g. možda i ugledamo taj čip kojeg najavljuju bučno kao i nekad bulldozer arhitekturu koja je unatoč velikom broju jezgri i dalje inferiorna čak i intelovim i3 i i5 procesorima haswell arhitekture ili broadwell u nekim testovima a čak ni bitno bolja u multithred testovima, ponekad i lošija .. 

AMD-u želim sve najbolje, u graf. segmentu dobro stoje, ali u x86 - katastrofalno što potvrđuje činjenica koliko su (ne)sposobni često predstaviti novu arhitekturu, proizvodni proces da ne spominjem .. AMD je daleko pošteniji prema krajnjim korisnicima jer rijetko mijenja čipsete koji tako znaju podržavati i više generacija procesora dok vas intel svakom novom generacijom "šutne" i natjera na nova ulaganja u matičnu ploču .. :) Da je Samsung kupio AMD kako se spominjalo u zadnje vrijeme vjerovatno bi to bio kraj za x86 arhitekturu ovog proizvođača jer ona ne donosi značajnu dobit kao ARM arhitektura .... Dakle, zapravo mi se ne sviđa kad AMD prerano "otvara karte" o mogućnostima svoje nove x86 arhitekture koja stiže tek za godinu dana, i to ako bude sreće, jer je to do sad značilo da ćemo dobiti nekakav nekonkurentni procesor po pitanju x86 performansi u odnosu na intelov te će ga opet prodavati otključanog kako bi smanjili jaz za intelom - overklokiranjem .... Nadalje veliki broj jezgri kod procesora za pšoslužitelje itekako ima smisla ali za obične radne stanice preko 4 jezgre?! - pa kome to zapravo treba?? Jer je općepoznato da visoki radni takt itekako donosi bolje performanse u računalima bilo gamerskim ili radnim stanicama ukoliko nisu određene za izvršavanje specifičnih zadataka koje obični smrtnici vjerovatno neće trebati niti kod videomontaže .. 

9 godina
protjeran
offline
AMD Zen CPU

a zasto nebi prezivili ??

amd stalno stanca cpu za ps4 xbox ,pa hp dell za laptope ,tu idu i graficke i uskoro ce imati nesto u mediatek soc

 

i zadnje ako amd zatrazi chapter 11 intel daje bilju minimalno da ih izvadi

jer amd off ,intel nema pravo da pravi nijedan cpu :)

i nedaj boze da ih ifruit kupi ,,ode intel za 2 godine u povjest

12 godina
protjeran
offline
AMD Zen CPU

Evo izgleda da bi ovo moglo ranije od ocekivanog AMDZen Cpu/Am4

http://finance.yahoo.com/news/amd-am4-platform-may-launch-181120908.html

bit ce krvi!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
neaktivan
offline
AMD Zen CPU

Jedva čekam ožujak je blizu i sada su sve karte na Zenu,AM3+ je zaista legendaran socket i gotovo je nestvarno što sve ne podržava od Phenome,Athlona II izdatih 2009 pa do ranih buldozer i današnjih vishera FX koji če se sigurno još prodavati i iduče godine.Dokaz da ne treba svaka nova serija procesora novu ploču,bravo AMD.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Želim im sreću ali ne vidim se sa Zenom tak brzo.

1. nabiti će cijenu i koštati će ko Intel barem par godina

2. nemam nikavu potrebu za nadogradnjom bilo na Intel ili na Zen

3. ako će koštati kao i Intel ljudi će radije kupiti Intel, tu podrazumjevam i sebe.

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Zen CPU
Stjepanj kaže...

Evo izgleda da bi ovo moglo ranije od ocekivanog AMDZen Cpu/Am4

http://finance.yahoo.com/news/amd-am4-platform-may-launch-181120908.html

bit ce krvi!

 Mnogi su poprilično neinformirani (ili bolje rečeno dezinformirani) u vezi Zen-a kao CPU arhitekture i AM4 platforme općenito. Naime AM4 socket bi zaista mogao biti izbačen u ožujku sljedeće godine ali kao priprema za ZEN arhitekturu, dok će do izlaska ZEN CPU-a za taj isti socket ići i trenutna CPU arhitektura - Excavator. Naime za očekivati je da će na AM4 socketu u početku izaći samo APU mikroprocesori sa vrlo niskim TDP-om i povećanjem IPC-a naspram Piledriver arhitekture (trenutni FX) za oko 15% te će oni biti jedini dostupni oko 6(?) mjeseci do izlaska "čistog" CPU-a ZEN.

 

AMD je već ranije izjavio da ZEN cpu arhitektura neće doći na tržište prije druge polovice 2016. godine a pred par tjedana je bilo priopćeno da će vjerojatno biti kasnije prije nego ranije (i to kako inače biva paper launch, a dostupnost možda mjesec ili dva kasnije).

APU procesori Excavator linije ostaju aktualni vjerojatno do neobjavljenog datuma u 2017. godini kada bi ih trebao zamijeniti ZEN APU sa HBM memorijom. Dolje navedeni slide je nedavno izašao i treba ga uzeti u obzir s rezervom no meni izgleda kao vrlo moguć (2 modula s ukupno 4 threada, broj grafičkih jezgri identičan trenutnoj mobilnoj inačici - 384 i 512)

Podrška za DDR4 Podrška za DDR4
Modularna arhitektura, GCN grafika s 384/512 jezgri i vrlo nizak TDP Modularna arhitektura, GCN grafika s 384/512 jezgri i vrlo nizak TDP
11 godina
offline
AMD Zen CPU

ovi apu procovi će biti jako zanimljivi, pogotovo s ddr4 ramom i kasnije zen apu sa hbm ramom

to bi mogla biti, pogotovo uz dx12, odlična rješenja za budget gejming konfe bez dodatne grafe

uz očekivanja novih nvidia i amd grafa, vrlo uzbudljivi dani su pred nama, hehe

15 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
rambox kaže...
* * *

 Pa da tak to ide dakle čekaj 2016 godinu.

Post ti je iz 07.05.2015 a sada već Dan zaljubljenih 2016-ta godina. Da nisi zaljubljen u AMD? Rambox  AMD

16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

A gle mi barem imamo svoju pjesmu, možeš li se ti kao intel/nvidia fan pohvaliti sa istim 

 

https://m.youtube.com/watch?v=EIPggCgYK38

15 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
XXX kaže...

A gle mi barem imamo svoju pjesmu, možeš li se ti kao intel/nvidia fan pohvaliti sa istim 

 

https://m.youtube.com/watch?v=EIPggCgYK38

Pa ajde ovo postaiv na aktualni thread tamo ako smiješ. Mislim pjesma je ok, i odgovor šta je sa ovim ljubiteljima AMD-a jesu li zaljubljeni ili sekta. Na svu sreću ovo prvo.

Samo u ovoj himni ovo vam ne valja:

 

I know they may run hotter, but thats okay with me
(Brace Yourself) Winter is coming, with this I shall not freeze (Game of thrones reference)

 

A buduću da ja se ne mogu nazvati fanom neke od računalne komponente (sve je to dobro poznata odbjegla osmorka) ali vjerujem da Intelovci imaju svoj monolog:

 poslušaj malo poslije "Koliko ljudi....", pa kao i ja "da sam AMD-ovac već 10-godina", "pa onda da niti jedan single test ne pokazuje prednostd AMD-a"

 

Samo slušaj i sve će ti biti jasno!

 

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
Envy kaže...
/

 

 

 

 Slušam, čovjek se posuo pepelom....svatko može pogriješiti, veliki to priznaju.

 

 

Eto možda načiš nešto novo, ali ne vjerujem.

12 godina
offline
AMD Zen CPU

Procurile neke nove informacije o AM4 socketu, koristiti će μOPGA sa 1,331 pina i podržavat će čipove 140W+...

 

IZVOR! 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2016 15:07 (filterini).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
Velis od 140w pa na dalje a?! Hihihi,;)
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Re: AMD Zen CPU

Ispravljeno, hvala kolega

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
Ma nije mi to uopce bila namjera, ja sam se jos zayebavao! Aj barem imaju manje pinova od intela:)lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Re: AMD Zen CPU

Koliko sam shvatio pinovi će biti tanji i zgusnutiji a njihovo ispravljanje bi moglo biti puno teže nego u doba athlona xp.

15 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Nije 140+w nego do 140 w jako velika razlika jer bi u suprotnom znacilo da najslabiji cip ima 140w
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
protjeran
offline
AMD Zen CPU

Evo jedan kratki video koliko bi trebao u stvari biti jak IPC od ZEN-a 

10 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Prilika da se AMD vrati u život. Ako ih Zen ne izvuče, neće ih više ništa izvući.
16 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
ford eleanor kaže...

Izgleda da će u početku AMD izbaciti procesore od 6 i 8 jezgri.

Kreću u  masovni napad  (barem tako kaže vijest)

Trebalo bi okačit pravi izvor informacije, a to je ova talijanska Web stranica dakle naši bliski susedi.

 

http://www.bitsandchips.it/52-english-news/6955-no-dual-and-four-cores-zen-cpus-at-least-initially

 

Nema tu nikakvog masovnog napada, to je samo taktički vrlo logičan potez jer u AM4 Socket ide i stari znatno jefitniji Quad Core Excavator CPU/APU.Šta če ti Dual Core Zen CPU, kad okvirno istu priču dobješ sa jednim Quad Core Excavator CPU/APU.Ne bi bilo ništa čudno, da u AM4 socket-u nikad ne sjedne niti jedan klasičan 2 Cores/4 Threds Zen CPU=procesor bez grafičke kartice.

 

Kaj se tiče 4 Cores/8 Threads Zen CPU, on bi trebao zajašit na Intel i3/2 Cores/4 Threads CPU to je njegova glavna meta.Ali za AMD niti to nije zanimljivo onako za početak, jer AMD sa Zen CPU odma u startu uloženo-dobiveno napada znatno jače Intel procesore.

 

Poanta ove informacije izgleda ovako, AMD u prvom valu proizvodnje štanca samo pravi 8 Cores CPU.Zen procesori sa 6 dolazit če iz ovakvih kalupa, dakle 8 jezgri na silikonu ali dvije jezgre isključene bilo zbog neispravnosti, ili namjerno isključene dvije isprave jezgre=pa onda dobiš jeftiniji 6 Cores CPU. Suma sumarum za početak sasvim očekivano, niži CPU segment pokriva Excavator CPU a na visoki odma na početku udara 6 ili 8 Zen CPU jezgri.

 

 

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
15 godina
online
AMD Zen CPU

Jedva čekam da izađu novi procesori. Baš me interesiraju performanse i cijena. To će biti velika novost ako se pokaže da je AMD napravio velik korak naprijed. Intel vodi već koliko? 8 godina ili i više?

16 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Izzy kaže...

Jedva čekam da izađu novi procesori. Baš me interesiraju performanse i cijena. To će biti velika novost ako se pokaže da je AMD napravio velik korak naprijed. Intel vodi već koliko? 8 godina ili i više?

Nije to vodstvo nego precizno znatna prednost u IPC performansama, a to je počelo od 8 mjeseca 2006 godine kad je predstavljen Intel Core2Duo.Dakle okvirno Intel je u prednosti več skoro deset godina.Performanse procesora treba gledao ovako, ako je neki procesor sporiji onda je obično i osjetno jeftiniji.Dakle kao i kod svake kupnje, gleda se samo uloženo-dobiveno a tu su AMD procesori uvijek stajali jako dobro.

 

AMD nije bio u velikom IPC zaostatku, sve dok se nije pojavila poznata Intel Sandy Bridge linija procesora.Dalje je sve jasno AMD izbacuje novi Bulldozer CPU, koji eto ima lošije IPC performanse u odnosu staru Phenom II CPU arhitekturu.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
11 godina
offline
AMD Zen CPU
AMD Zen will favourably compete with Intel Skylake -http://www.itwire.com/it-industry-news/development/72853-amd-zen-will-favourably-compete-with-intel-skylake.html

John Taylor is Corporate Vice President, Worldwide Marketing at AMD based in Austin Texas. Last night on a flying visit to Australia he addressed a group of IT Journalists and gaming writers.
http://hwbot.org/signature/u135800.png
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Zen CPU
mirzet1976 kaže...
AMD Zen will favourably compete with Intel Skylake

 

"Show me the numbers!" :)

16 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
DanijelX kaže...
mirzet1976 kaže...
AMD Zen will favourably compete with Intel Skylake

 

"Show me the numbers!" :)

 Šta če ti silni brojevi, pa človek ti je sve rekel i zato ne moraš ništa gledat brojeve ili testove.Uostalom nije bitno kaj je neko rekel, nego je bitno tko je dizajniral neki CPU ili točnije ko je bio šef ili glavni mozak.Sve ostalo je več poznato, dakle Jim Keller kao dizajnerski Zen CPU šerif i to je to moš mirno spavat.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-zen-cpu/224306.aspx?page=0&jumpto=4628172&sort=asc&view=flat

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice