ZTE Blade III

poruka: 1.642
|
čitano: 694.632
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: ZTE Blade III
badluck kaže...

Pitanje za Yo Mommu, drexcyja, Ivana & znalce... 

Nakon instaliranja nekoliko aplikacija javljala mi se često poruka: "Nažalost, aplikacija Usluge za Google Play prekinula je s radom."  

Uglavnom kad sam se preko WiFi-a spojio na net ili je trebalo nešto skinuti, mob je to obavio i onda je išla ta poruka. U zadnje vrijeme se pojavljuje skoro stalno i dosta smeta...

 

Samo u app managementu stisni Clear Cache za Play Store i vozi. Ako to ne pomogne, onda i Clear Data.

10 godina
offline
Re: ZTE Blade III - Pokoj mu duši?
badluck kaže...
Interland kaže...

Mislim da sam skurio mobitel. Bio je rootan, sve je radilo savršeno. Kao najveća budala nisam napravio backup ni prilikom rootanja ni nakon što sam instalirao Titanium Backup (zapravo samo sam ga koristio dvije-tri minute nakon instalacije).

Pomicao sve reklame... fino podesio sve aplikacije, ma divota.

No htio sam vidjeti kako rade i "hacking" aplikacije poput dSploita, Network Spoofera i drugih. Prilikom korištenja Network Spoofera (na mojem laptopu, inače Network Spoofer izvrsno radi to za što je predviđen da radi, hvala na pitanju) mobitel se restartao i zauvijek ostao u "pokretanju" androida - na crnom ekranu je zeleni android jopec i to je svešto mogu dobiti.

Gašenje, vađenje baterije itd. ne radi ništa. Ako pokušam staviti rom iznova - ne može ga učitati sa SD kartice, promjenio sam ih više, nema utjecaja. Druge romove poput Aurora Borealis, CyanogenMod ne prima također.

 

Android system recovery

 

Install /sdcard...

Finding update package...

Opening update package...

Verifyng update package...

E:signature verification failed Instalation aborted.

 

Ima li tko još kakvu ideju ili sam stvarno oštetio matičnu i mobitel mogu baciti u smeće.

 Meni se je slično dogodilo s tom istom porukom... Da li si riješio problem?

 

Dečki, ništa tu nije skureno hardverski, nego ste izgleda nekako softverski uključili provjeru

sigurnosnog potpisa. To se isključuje ovako:

Nisam imao taj problem ali izgleda da se opcija jednostavno uključuje i isključuje u recoveryju.

13 godina
offline
ZTE Blade III

Yo Momma, koji ROM koristiš, najnoviji kitkat sa modaco foruma? Mene u zadnje vrijeme pošteno zeza, iz čista mira mobitel se zaključa i kasnije izbaci "Android has stopped" ili se uopće ne da upaliti bez vađenja baterije. Moram probati napraviti clean install, ako to ne pomogne vraćam se na 4.2.2

Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
ZTE Blade III

^Čuj, prestao sam pratiti negdje prošlo ljeto, kad sam stavio ovo što sad

imam i što mi radi savršeno, tako da ne znam je li izašlo nešto novo.

Zbilja ne vjerujem da nešto može biti bolje na ovom hardveru tako da sam se smirio:)

Uglavnom, negdje naprijed sam stavio link, sada više ne znam napamet, ali u

Aboutu mi o mom sustavu kaže veli ovako:

 

CyanogenMod version

11-20140702-UNOFFICIAL-KonstaKANG-atlas40

 

+što sam ga overclockirao na 1152, uz CPU governor INTERACTIVEX.

 

Dakle, apsolutno sve savršeno, osim automatskog podešavanja svjetline, koje u nekom

trenutku jednostvno prestane detektirati okolno osvjetljenje i ostane zaglavljeno

na nekoj prethodnoj detekciji (tipa detektira 0 luxa, a ti vani na suncu), tako da nema

od toga vajde, a šteta jer bi se inače dalo fino podesiti onako da ti uvijek bude pravo

osvjetljenje.

 

I Amis Mobia radi patetično, i to je sve što ne valja.

 

Trebao bi ti se moći isključiti/uključiti dugim držanjem power tipke, kako god okreneš i šta god da se događa.

Da te ne zeza neka aplikacija, tipa Viber?

 

Nevezano uz tvoj post, moram još jedanput napomenuti VAŽNU STVAR ZA PERFORMANSE:

 

U aplikacijama koje se financiraju oglasima koje dobavljaju s neta (uglavnom igre), performanse

će vam biti barem 50% lošije ako ste spojeni na net. Zašto to feedanje oglasa troši toliko

resursa, nije mi jasno, ali očito je previše za ovaj hardver (a playanje matroske nije, zanimljivo:)

Uglavnom, ZA NAJBOLJE PERFORMANSE UZ OVAJ HARDVER, GO OFFLINE! Vrijedi i za MX Player,

koji u besplatnoj verziji isto feeda oglase.

 

I realna očekivanja. Dakle, ne budete igrali Asphalt, Vice City i San Andreas, ali budete, i to uz savršeni

FPS i odličan osjećaj brzine: Raging Thunder 1 i 2, Turbo Fly HD i upravo nevjerojatni, ludo brzi i fantastično zarazni

iako malo poznati Jet Car Stunts 1 i 2. Tu su naravno i Manuganu 1 i 2, Granny Smith, Hill Climb Racing...

A mogu reći da mi bez problema radi i X-Plane.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2015 8:59 (Yo Momma).
 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III

Da li još uvijek Viber i Skype rade probleme? Ne koristim ih već neko vrijeme jer su mi zamrzavali mob tako da ne znam dal se nešto promijenilo u međuvremenu.

10 godina
offline
ZTE Blade III

Ja isto nemam pojam. Znam samo da sam ih "Greenifycirao" kad sam shvatio da mi se stalno vrte u pozadini i zauzimaju

mi memoriju, a koristim ih jedanput u 6 mjeseci, ne svojom krivicom, nego da bi me netko (iz kvarta) tko si je upravo instalirao Viber nazvao i rekao "eeej, pa sad vidim da imaš Viber".

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Kupio sam ZTE III prije pola godine ili malo vise , na njemu sam ubacio citcat 4.4.4. i radio je on tako fino i dobro nema sta , al sad odjednom moram ga puniti svaki dan iako ga koristim kao i uvijek , a punio sam ga prije nakon 2 dana pa i tri , uglavnom baterija se odjednom trosi extra brzo a da ne znam razlog. Ima li ko kakvih savjeta ili da mu se slicno desavalo i kako je to rijesio , Hvala unapred !!!!!

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
ZTE Blade III

Skini aplikaciju BatteryCalibration. Napuniš mobitel do kraja, pokreneš aplikaciju i pritisneš gumb za kalibraciju baterije. Nakon toga je preporučljivo isprazniti bateriju do kraja, zatim je napuniti do 100% bez prekida. Ako ovo ne pomogne, znači da je vrijeme za novu bateriju

Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
ZTE Blade III

A i provjeri da ti se nešto ne vrti u pozadini, da ti nije stalno uključen gps, wi-fi i tako to.

 

Također pokušaj onaj trik s komadićem papira koji gura bateriju gore prema kontaktima,

ako se gubi kontakt onda niti puni dobro, niti pokazuje stanje kako treba, niti će ti baterija

trajati ko inače. To je boljka ovog mobitela i dežuran krivac za čudnovate pojave na njemu.

 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

mobitel mi bez razloga pređe s jedne datoteke kontakti na neku verziju iz nekog ranijeg perioda.nemogu pronaći odakle vuče taj popis kako bih ga obrisao.pomažem si tako da  restartaam mobitel i iz backupa i podignem samo data restore.ali to svaki puta znači isključivanje moba i nerviranje.molim pomoć.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
ZTE Blade III

Odmah nakon što "povučeš" ponovo taj backup, provjeri je li ti točno podešen datum i vrijeme.

I isključi sinkronizaciju s Googleom. Pucam u mraku i bez veze, ali ne znam što bih ti drugo rekao pa probaj:)

Sinkronizacija zna zeznuti stvari, pogotovo ako datum nije točan.

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
ZTE Blade III

Hm, imam čudan problem - ne znam jel hardverski ili softverski, no nemam više zvuk na vanjskom zvučniku OSIM ako ga restartam vađenjem baterije. Jako puno slušam glazbu na slušalice, pa postoji mogućnost da se pokvario taj senzor/switch štoveć... jer kad uključim slušalice, nakratko se pojavi zvuk, stiša se, pa se onda opet pojavi i normalno radi. Poziv normalno detektira, vibrira, no ne zvoni.

Radi mi probleme jer mi služikao budilica... što da provjerim i gdje?

 

EDIT: izgleda hladni lem - kad lagano pritisnem donji dio mobitela između prstiju, malo ispod BACK dugmeta, zvuk se pojavi.
Kvragu. Jel smijem dat mobitel na servis ako je gore custom ROM? :)

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 12:32 (Father_Dougal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
ZTE Blade III

Pa gle, vjerojatno ti ionako više nije pod garancijom, a njih zabole koji ti rom gore imaš, ako platiš popravak.

Custom rom koriste samo kao izliku da ti ne priznaju garanciju, i to ne svi servisi.

 

Samo vidi isplati li ti se popravak ili da jednostavno kupiš drugi takav mob s Njuške, ima ih valjda za 100-200 kuna :)

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Hej ljudi, pozdrav.. Registrovala sam se ovdje iz znatizelje, naime imam kvar na telefonu ZTE III  Blade pro.. Desava mu se da jednostavno konstantno iskacu oblacici da su aplikacije prestale s radom.. Kad kazem aplikacije mislim na sve, Viber, Messenger, Google Store itd.. Pritom, radila sam hard reset ne znam ni sama koliko puta do sad i ne pomaze, telefon se apsolutno ne resetuje i sve staro je idalje na njemu, slike, aplikacije i opet isti problem.. Molim nekoga od strucnjaka da mi samo kaze zasto je to tako, i da li je to moguce uopste popraviti u nekom servisu i koliko bi popravka mogla kostati? Unaprijed hvala :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: ZTE Blade III
LadyKej kaže...

Hej ljudi, pozdrav.. Registrovala sam se ovdje iz znatizelje, naime imam kvar na telefonu ZTE III  Blade pro.. Desava mu se da jednostavno konstantno iskacu oblacici da su aplikacije prestale s radom.. Kad kazem aplikacije mislim na sve, Viber, Messenger, Google Store itd.. Pritom, radila sam hard reset ne znam ni sama koliko puta do sad i ne pomaze, telefon se apsolutno ne resetuje i sve staro je idalje na njemu, slike, aplikacije i opet isti problem.. Molim nekoga od strucnjaka da mi samo kaze zasto je to tako, i da li je to moguce uopste popraviti u nekom servisu i koliko bi popravka mogla kostati? Unaprijed hvala :)

 http://www.hardreset.info/devices/zte/zte-blade-iii/

 

to ti brise apsolutno sve s mobitela

Nokia Lumia 930 Windows phone 8.1 FTW
10 godina
offline
ZTE Blade III

LadyKey, vjerojatno radiš softverski reset a ne hardverski. Ti vjerojatno odeš u postavke i tamo odabereš reset.

Hardverski reset ti vraća sve na tvorničko stanje tako da nema šanse da ti ne bude nevinašce nakon toga ;)

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Molim vas pomozite imam mobitel zte blade III i ja ga znaci palim i samo mi se pokaze slika androida onog robota i stoji jel zna u cemu je problem

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ZTE Blade III
Jesi nesto dirao, root, rom il slc?

Ako nece da boota/upali jesi pokusao uci u recovery i napraviti full wipe?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Cao raja imam jedan interesantan problem pa se nadam da je neko voljan pomoci

 

Ukratko

 

Telefon se upali normalno i sve radi ali

 

Je nemoguce uci u recovery mode.

Ugasim telefon, drzim volume up i power dugmad zajedno i telefon se upali, pojavi se zeleni android logo, onaj obicni sto stoji uspravno

I to je to, tu stoji koliko god ja drzao dugmad ili cekao, mislim da je duze od 15 minuta uzalud cekati.


Jel ima neko ideju kako mogu da udjem u recovery mode ?

Zelio bi da instaliram custom rom

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: ZTE Blade III

moraš prvo instalirati recovery mode ako nisi.. za ovaj model neznam postupak, predpostavljan da ima negdi u temi već napisano

13 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Ne znam brate ni ja sta trebam vise, prije sam mogao normalno drzati volume up i power dugmad zajedno i pojavio bi se onaj normalni recovery mode koji dodje uz fon a sad samo stoji na zelenom android logu i nista se ne mjenja a kad izbacim bateriju pa je vratim i normalno upalim fon sve funkcionise super i ne stopa nista

 

A posto ne mogu uci u taj stock recovery ne mogu nista ni da uradim ni da flashujem neki custom rom ni nista 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Raja jel zna iko kako se instalira taj recovery mode i ima li mi spasa za fon ?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice