ZTE Blade III

poruka: 1.642
|
čitano: 694.327
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Pozdrav ljudi, eto nedavno sam nabavio novi ZTE Blade III iz TELE 2, tako da napišem koju pametnu o njemu. Slobodno bacajte pitanja poslje ako koga što o telefonu zanima.

 

Prvo neke specifikacije:

 

4-inčni ekran sa 480x800 rezolucijom (233 ppi)

5.0 MP kamera bez bljeska (nema prednje)

1 Ghz single-core Qualcomm MSM7227A Snapdragon sa Adreno 200 grafikom

512 MB RAM

4 GB prostora na telefonu (+ utor za SD karticu do 32GB)

Bluetooth, WiFi, radio, GPS, i svi senzori koje očekujete od Android telefona su tu.

Android 4.0.4 ICS

 

 

O hardveru:

 

Kada se u obzir uzme cijena telefona od samo 945 kuna u TELE2 bez ugovora teško je naći nešto loše, pošto za istu, ili čak i nešto višu cijenu možete dobiti telefone sa malo lošijim clockom procesora (~800Mhz), i manjom rezolucijom i veličinom ekrana. Konkretno mislim na Sony Xperia Miro, koji je malo skuplji a nudi nešto lošije specifikacije. Ako idemo na iste specifikacije, dolazimo do Sony Xperia J, ali i do duplo veće cijene telefona. 

 

Tako da kako god okrenete, ovo je stvarno odličan best-buy. Ali naravno, Sony je ipak Sony, tako da kvaliteta izrade je ipak bolja.

No to ne znači da je ZTE loš; ako gledamo mobitel sa strane, sastavljen je od 3 dijela: baterijskog poklopca, plastičnog obruba gdje se nalaze tipke za zvuk/paljenje, i metalnog obruba koji se nalazi oko touchscreena. Poklopac za bateriju je plastičan, ali je ljepa boja na njemu i vrlo je ugodan na dodir. Nije ona soft-touch guma, ali nije ni daleko. Srednji dio plastike je vrlo čvrst, ali malo bode u oči ako baš na blizu pogledate. Metalni obrub oko ekrana je odličan i daje dobar osjećej pri korištenju telefona.

Obrub oko kamere je metalan sa graviranim koncentričnim krugovima. To uz stražni poklopac me vrlo podsjeća na orginalni HTC Desire.

 

Tipke za kontrolu jačine zvuka su ok i lagano se daju stisnuti, ali se i dosta miču. Tipka za paljenje/gašenje je na vrhu telefona i dosta je mala, pa će vam trebati 2-3 dana da se naviknete na njen položaj.

Iako ovaj telefon dolazi s Androidom 4, telefon ima standarde 4 kapacitivne tipke koje smo viđali na prijašnjim Androidima. Dakle "Search" tipka je viška, ali ne smeta i funkcionalna je. 

 

Telefon dolaz sa dodantim mikrofonom za smanjivanje vanjskih zvukova pri razgovorima i kvaliteta poziva je dobra. Na pozadini je i zaseban zvučnik, ali je prilično loš. Proći će za zabave kada su svi pijani, ali audiofili neće biti sretni. S druge strane, uključene slušalice su iznad prosječene za cijenu, ali nekima će možda biti malo premale.

 

Baterija je od 1600 mAh, što odprilike znači 1 dan uz intenzivinje korištenje telefona, 2 uz standardno (baram za mene).

 

 

O softveru:

 

Mobitel dolaz sa Android 4.0.4 sustavom koji je prilično standardan, što je dobro, ali tu i tamo ima par bloatware aplokacija koje su ujedino i glavne mane telefona, baram za mene. Glavni problem je grozna i ružna lockscreen aplikacija koja se da konfigurirati, ali nema stadnardnog Android 4 načina za otključavanje već samo "hold to unlock" što se meni čini stvarno sporo za otključavanje. Sa 1Ghz procesorom u svim sučeljima i većini aplikacija je ugodno i brzo raditi. Jedninu iznimku bi dao Chromeu, koji zna štucniti pri učitivanju web stranica. Također vrlo zanimljivo, defaultni Android 4.0 Launcher ispušta frameove pri animaciji kada se otvara/zatvara, a kada sam instalirao Nova Launcher, koji je isti samo s više opcije, sve radi ko putar, što je stvarno malo čudno. Aplikacije za glazbu, kalendar i poruke su standarde od Google (koliko sam primjetio) ali sa drugim skinom na sebi.

 

Što se tiče igranja ne telefonu, Adreno 200 grafika nije baš najvnoija, ali 2D naslovi poput Doodle Jump, McPixel, World Of Goo, i naravno Angry Birds rade bez problema. 3D igre koje sam probao su Fruit Ninja i NFS: Shift, koje također rade dobro, iako NFS: Shift vidljivo radi na manje od 30 FPSa.

 

 

Osbono mišljenje za kraj:

 

Osobno sam vrlo zadovoljan sa kupnjom telefona, i ovo stvarno je best buy. Najveći plus je stvarno veliki i predivan ekran za ovu cijenu, a sve ostalo radi kako se spada iako me ništa nije bacilo sa stolice od odševljenja. Da neki će reći da je jednojezgreni proc slabašan za Android 4.0, ali opet vas moram uputiti na cijenu i konkurenciju koja radi isto za skuplje.

 

Imam osjećaj da bi ovaj mobitel strašno profitirao od novog roma na njemu i Jelly Beana, ali kako je dosta novi, još se ništa nemože naći za njega. S druge strane, mobitel sam uspiješno rootao sa ovom skriptom: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460 (naravno pazite šta radite, nisam odgovoran za cigle, bla, bla, bla...)

 

Uglavno, Blade III ima moju preporuku, tako da ako netko treba novi 4-inčni telefon za ispod 1000kn bez preplate.... pa ovo vam je skoro jedina opcija, ali je iznenađujuće dobra opcija ;D

 

 

U prilogu su i 2 slike, jedna samog telefona, i jedna primjera kamere (mada može i kamera bolje od ovoga, ali nisam imao ništa drugo :P)

ZTE Blade III ZTE Blade III
Primjer kamera (može i bolje ovo je samo na brzaka :P) Primjer kamera (može i bolje ovo je samo na brzaka :P)
Feel my apathy.
 
21 2 hvala 14
15 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III

Nice review, čitao sam i ja o njemu i svi ga hvale. Definitivno best-buy. Ja sam svoj naručio i trebao bi stići u srijedu. Nego, kakve su slušalice i kvaliteta zvuka mp3? Jel se da slušat, il nevalja. Jel tiho?

Intel E5200 2.5 @3.0 stock vcore & cooler PowerColor HD4830 670/995 stock cooler GA-Ep43-Ds3L 4gb SuperTalent 800MHz Pioneer 216-DBK Hitachi 320 GB 16 mb MX518 Razer Goliathus Corsair VX450W
15 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Ovo bi kupio kao poklon za Božić jednom ukućanu obitelji, a stvar je što u Tele2 s bonom dođe 945(995)kn, a u slobodnoj prodaji 1495kn. Da li se ovaj uređaj može otključati i kako/po kojoj cijeni?

 

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
DAXINHO146 kaže...

Nice review, čitao sam i ja o njemu i svi ga hvale. Definitivno best-buy. Ja sam svoj naručio i trebao bi stići u srijedu. Nego, kakve su slušalice i kvaliteta zvuka mp3? Jel se da slušat, il nevalja. Jel tiho?

 

Vanjski zvučnik je malo lošiji, ali slušalice su OK, definitivno se da slušati bez problema. Za mene je jačina dobra; često putujem vlakom, pa u njemu stalo slušam glazbu i nečujem pozadinski žamor. Kvaliteta kabla je isto ok, od one gume su koje se teže zapetlja.

 

 

AlienWare1 kaže...

Ovo bi kupio kao poklon za Božić jednom ukućanu obitelji, a stvar je što u Tele2 s bonom dođe 945(995)kn, a u slobodnoj prodaji 1495kn. Da li se ovaj uređaj može otključati i kako/po kojoj cijeni?

 

Hvala unaprijed.

 

Probao sam staviti VIPovu karticu u njega i nije išlo, a za otključavanje neznam :/

Feel my apathy.
12 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
Mr. Shanty kaže...
Probao sam staviti VIPovu karticu u njega i nije išlo, a za otključavanje neznam :/

Moj, kupljen u sub 1.12. je došao otključan na sve mreže.

14 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Moze jedno kratko  pitanje i jedan kratak i jasan odgovor ako moze. Blade ili Miro? Ili Xperia U u bonbon-u ako bude kakav bozicni popust?

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2012 1:43 (DJecko23).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
DJecko23 kaže...

Moze jedno kratko  pitanje i jedan kratak i jasan odgovor ako moze. Blade ili Miro? Ili Xperia U u bonbon-u ako bude kakav bozicni popust?

U sličnoj dvojbi sam bio, Blade ili Miro... Odabrao sam Blade III zbog većeg ekrana i boljeg procesora, plus ima čisti Android bez ikakve vrste bloatwarea, Miro je pak u prednosti što ima flash i kvalitetnije je izrade (ZTE je ipak Kinez), meni je presudio veći ekran. U je nešto bolje od obojce no eto nema microSD, što meni treba zbog glazbene kolekcije tako da on i nije bio u nikakvim kombinacijama.

11 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Intersira me da li je netko probao igrati zahtjevnije igrice tipa GTA III, Agent Dash i sl. i da li je to uopće moguće na ZTA BLADE III?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ZTE Blade III
dokis kaže...
DJecko23 kaže...

Moze jedno kratko  pitanje i jedan kratak i jasan odgovor ako moze. Blade ili Miro? Ili Xperia U u bonbon-u ako bude kakav bozicni popust?

U sličnoj dvojbi sam bio, Blade ili Miro... Odabrao sam Blade III zbog većeg ekrana i boljeg procesora, plus ima čisti Android bez ikakve vrste bloatwarea, Miro je pak u prednosti što ima flash i kvalitetnije je izrade (ZTE je ipak Kinez), meni je presudio veći ekran. U je nešto bolje od obojce no eto nema microSD, što meni treba zbog glazbene kolekcije tako da on i nije bio u nikakvim kombinacijama.

Ja imam ZTE Grand X IN i telefon je stvarno extra odrađen, nema skripanja maske iako je poklopac od plastike...jedini minus je to malo dugme za paljenje/gašenje/zaključavanje/otključavanje ekrana...

 

Meni je presudno kad sam ga kupovao bio je stock android i nadogradnja na jelly...nisam ga rootao i ne planiram jer ics radi super...

15 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
dokis kaže...
Mr. Shanty kaže...
Probao sam staviti VIPovu karticu u njega i nije išlo, a za otključavanje neznam :/

Moj, kupljen u sub 1.12. je došao otključan na sve mreže.

E to me buni, jer sam iz više izvora našao da zasad telefoni nisu zaključani, a opet, ako nabasam na zaključanog, nemam ga gdje otključati.

11 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
paki st kaže...

Intersira me da li je netko probao igrati zahtjevnije igrice tipa GTA III, Agent Dash i sl. i da li je to uopće moguće na ZTA BLADE III?

Bok,evo ja sam mob kupio u Pon 1.12,igrice: Angry Birds,Bad Piggies,Squids(zahtjevna igrica 102 mb),Temple run...Nijedna ne laga(laga 1 sekundu kad upalis)Sve prebaceno na SD Card

15 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III

Je li tvoj otključan (ako je iz Tele2 ponude na bonove naravno)?

11 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
AlienWare1 kaže...

Je li tvoj otključan (ako je iz Tele2 ponude na bonove naravno)?

Ovako,ja sad trenutno neman drugu SIM karticu za provjevriti,ali to je lutrija,puno mobitela od Tele2 je otkljucano.Kada nabavim drugu karticu provjerit cu :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
dokis kaže...
DJecko23 kaže...

Moze jedno kratko  pitanje i jedan kratak i jasan odgovor ako moze. Blade ili Miro? Ili Xperia U u bonbon-u ako bude kakav bozicni popust?

U sličnoj dvojbi sam bio, Blade ili Miro... Odabrao sam Blade III zbog većeg ekrana i boljeg procesora, plus ima čisti Android bez ikakve vrste bloatwarea, Miro je pak u prednosti što ima flash i kvalitetnije je izrade (ZTE je ipak Kinez), meni je presudio veći ekran. U je nešto bolje od obojce no eto nema microSD, što meni treba zbog glazbene kolekcije tako da on i nije bio u nikakvim kombinacijama.

 

malina22 kaže...
dokis kaže...
DJecko23 kaže...

Moze jedno kratko  pitanje i jedan kratak i jasan odgovor ako moze. Blade ili Miro? Ili Xperia U u bonbon-u ako bude kakav bozicni popust?

U sličnoj dvojbi sam bio, Blade ili Miro... Odabrao sam Blade III zbog većeg ekrana i boljeg procesora, plus ima čisti Android bez ikakve vrste bloatwarea, Miro je pak u prednosti što ima flash i kvalitetnije je izrade (ZTE je ipak Kinez), meni je presudio veći ekran. U je nešto bolje od obojce no eto nema microSD, što meni treba zbog glazbene kolekcije tako da on i nije bio u nikakvim kombinacijama.

Ja imam ZTE Grand X IN i telefon je stvarno extra odrađen, nema skripanja maske iako je poklopac od plastike...jedini minus je to malo dugme za paljenje/gašenje/zaključavanje/otključavanje ekrana...

 

Meni je presudno kad sam ga kupovao bio je stock android i nadogradnja na jelly...nisam ga rootao i ne planiram jer ics radi super...

Ma da vam budem iskren ne razumijem se u Android uopce jer ce mi to biti prvi onda. Htjeo sam pitati da li cu puno pogrijesiti ako uzmem npr. Miro samo zbog bljeskavice?

15 godina
offline
ZTE Blade III

Taj flash na telefonima ti je neupotrebljiv sem kao baterijska lampa da ti se nađe...slab je i u mraku slike ne ispadnu bas najbolje...ja tel imam vecc nekih mjesec i po dana i nisam ni jednom koristio flash za slikanje...

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Imam tele2fon trenutno sta mislite da li ga se isplati mjenjat za zte ?

Soccer <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Jel pronašao tko root za navedeni uređaj?

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III

Ne bih rekao da postoji root, pošto još ne vidim čak niti SIM unlock za njega.

14 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
AlienWare1 kaže...

Ne bih rekao da postoji root, pošto još ne vidim čak niti SIM unlock za njega.

On je već free sim, probo sam sa simpa karticom i radio je.
Negdje sam vidio root za njeg ali nisam još isprobavao jer neželim si mob zeznit pošto je novi skroz.

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
15 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III

Ti si tek drugi-treći koji je potvrdio da je otključan (brojim i ostale hrv. forume na kojima su potvrdili). Čemu onda razlika od 500kn između webshop cijene i "slobodni uređaj" cijene?

 

Hvala btw na potvrdi.

14 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
AlienWare1 kaže...

Ti si tek drugi-treći koji je potvrdio da je otključan (brojim i ostale hrv. forume na kojima su potvrdili). Čemu onda razlika od 500kn između webshop cijene i "slobodni uređaj" cijene?

 

Hvala btw na potvrdi.

Za ovaj iz tele2 mogu sigurno potvrdit da je otključan, ali za vip neznam, jer su ga oni brendirali kao vip racer iii, pa je moguće da su ga zaključali.

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
15 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III

Znači, (govorim striktno o Tele2 uređaju iz SIM ponude) on je otključan?

14 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
AlienWare1 kaže...

Znači, (govorim striktno o Tele2 uređaju iz SIM ponude) on je otključan?

Da. Toliko mogu potvrditi.
Usput, ako imate problema sa fps dropom u app draweru, instalirajte nova launcher, isto je sve, ali puuuuno glađe.

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
11 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III

Imas u prvom postu link za rootanje ovog uredjaja, ja sam svog uspjesno root-ao, ali sam prvo morao instalirati drivere za taj telefon LINK pa tek onda ici na root.

15 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Kakav je touch? Je li grebe za ruku kada se prelazi? Uzmimo ga s usporedbom Samsung Galaxy S III 

Svatko tko odgovori na moje pitanje dobiva "HVALA" i "palac gore"
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
ZTE Blade III

Fakat ne kužim zakaj ZTE nije stavil bljeskalicu na stražnju kameru ili fotič.U praksi i znatno jeftiniji Pametnjakovič telefoni imaju Blic pa nek se nađe kad zatreba tak to ide. No valjda bi ZTE propal da si su stavili Blic na ovaj model fučkaj ga sad, i za kraj kak je več spomenuto niti ovaj model nema nit prednje kamere.{#}{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
bing-os kaže...

Imas u prvom postu link za rootanje ovog uredjaja, ja sam svog uspjesno root-ao, ali sam prvo morao instalirati drivere za taj telefon LINK pa tek onda ici na root.

Jesi išao normal mode ili special mode?
EDIT: Uspio sam sa "special mode" rootat uređaj i sve je prošlo okej :D

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2012 18:11 (Luxy2501).
15 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Nije baš da će mojoj materi trebat, ali dobro je znati da ima i root za ovo čudo. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
Luxy2501 kaže...
bing-os kaže...

Imas u prvom postu link za rootanje ovog uredjaja, ja sam svog uspjesno root-ao, ali sam prvo morao instalirati drivere za taj telefon LINK pa tek onda ici na root.

Jesi išao normal mode ili special mode?
EDIT: Uspio sam sa "special mode" rootat uređaj i sve je prošlo okej :D

Isao sam normal mode, ali ocito da nema veze koji je mod , roota ga i jedan i drugi.

12 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III
Soccer <3
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice