Zopo ZP780 - pristupačan 5" kinez

poruka: 18
|
čitano: 22.883
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
[review] Zopo ZP780 - pristupačan 5" kinez

evo da napišem svoje impresije za Zopo ZP780..

 

da odmah napomenem, do sada sam imao HTC Wildfire koji je oličenje sporosti, tromosti i svega negativnog što ide uz low end uređaj iz 2010.

ne bih ga ni mijenjao da uskoro ne idem u inozemstvo i da mi treba dual sim uređaj koji može normalno browsat google mape ili koristit neku third party GPS navigaciju..

 

dakle Zopo..

nabavio sam ga preko wowshop.hr - 1150kn ukupno (plaćanje karticom na rate diže cijenu za 5% odnosno 50kn)

http://www.wowshop.hr/zopo-zp780-black-1-4gb.html

dečki (ili cure?) u dućanu su skroz korektni, odgovarali su na upite kasno u nedjelju navečer, svaka pohvala.

u dostavnoj kutiji, uz mobitel, dođe i račun, garancija i kratke upute.

 

kod njih sam uzeo iz razloga što daju uređaj na karticu a samim time i na rate (diners) pa ne moram odmah iskreširat tih 1150kn (ovih 50kn se plaća dodatno jer kartičarska banka uzima sebi profit 5%), isto tako ne moram naručivat iz kine, molit boga da se ne syebe nešto na putu, nemam brige sa RMA i slanjem u kinu, imam godinu dana relativno lako ostvarive garancije, nekakvu sigurnost pošto je dućan domaći itd itd, uglavnom puno prednosti u odnosu na razne kineske online shopove.

sama narudžba je išla glatko, ispunjenje formulara i "buy". dućan se obvezuje isporučiti uređaj kroz jedan radni dan (24h) za gradove ili 48h za manja mjesta. ja sam svoj naručio u nedjelju u 22h navečer, poslan je oko podneva u ponedjeljak a došao mi je u utorak oko 16h popodne, sve štima. dostava ide preko overseas-a. na licu mjesta možete otvoriti paket, vidjeti štima li sve sa uređajem fizički. 48h je rok kada se može žaliti overseasu i 14 dana za žalbu wowshopu kada su oni dužni zamijeniti uređaj ili napraviti skroz povrat uređaja.

dućan i narudžbu smo riješili, sa time sam u potpunosti zadovoljan 10/10

inače je zastupnik za Zopo za hrvatski Hangar18 pa se može i kod njih naručiti po cca 100kn višoj cijeni.

 

sad malo o uređaju.. fizički izgleda jako pristojno, izgledom podsjeća na neke sony xperia uređaje i svakako se odmiče od generičkog kineskog android dizajna. na bokovima ima lajsnu koja je imitacija aluminija i daje neki dodatni štih cjelokupnom dizajnu. na ekranu dođe tvornički instalirana folija (ekran nema gorilla glass i slične zaštite pa ako ste u strahu, treba staviti neku zaštitnu foliju) a u paketu dođu još dvije dodatne za kasniju instalaciju.. na nekim reviewima sam vidio da su ljudima dolazile dvije baterije u paketu, meni je došla samo jedna (tako i piše na službenom zopo sajtu pa se nemam kaj žaliti). baterija ima 1800mah što mi se čini dosta malo no o tome malo kasnije. u paketu je i neka generička zaštitna maska koja prekriva stražnju stranu i ćoškove mobitela, sa otvorom za kameru i flash. nije nešto prelijepa no to me iskreno zaboli, bitno da daje dodatnu dozu zaštite za mob.

u ruci djeluje dosta dobro, masa od 160g nije mala al tu pričamo o 5" mobitelu i mislim da na tu masu savršenu stoji u ruci. kućište djeluje kvaltetno, stražnja maska lagano matirana da ne bježi iz ruke no ja koristim i zaštitnu masku pa nemam previše doticaja s poklopcem.. kad sam skidao poklopac bojao sam se da ga ne strgam (kineska plastika ovo-ono..) no sve je prošlo super :D plastika je jako gipka i nema straha od pucanja. inače imam fobiju na bilo kojem mobitelu skidat te poklopce, užas jedan.

 

ekran je 5", razlučivost je 960x540 iliti ga qHD što daje gustoću pixela od 220ppi. nije bajna ali to je i neki mainstream ppi i meni dovoljno. napominjem, prije sam imao htc wildfire koji je imao 125ppi i meni je ovo trenutno svemir a i nisam neki ppi freak. matrica je IPS, vidljivost pod kutem odlična (mada ne znam gleda li itko mobitel pod kutem al dobro), osvjetljenje prilično dobro, na suncu se sasvim dobro vidi makar je ekran glossy. možda su rubovi (bezel) s gornje i donje strane uređaja preveliki no mene ne smeta. sistemske tipke (back, home..) su kapacitivne i lijepo popunjavaju donji rub uređaja pa ne izgleda neiskorišteno ko kod nekih. lijevo su dvije tipke za zvuk (maaal djeluju labavo no ne brine me, neće ispast van, samo nisu skroz fiksirane u ležištu) a desno je lock tipka. s gornje strane je 3.5" audio i usb utor. s prednje strane je još 2mpix kamera, isprobao sam ju na skype i radi ok, ništa se tu nema posebno za prigovoriti, ispunjava svoju svrhu..

e da, tipkanje na 5" je jako lijepo iskustvo pogotovo ako pišete s dvije ruke i imate ćevape od prstiju ko ja.

 

stražnja kamera je 8mpix (a ne 5mpix ko što piše na wowshop stranici) no u toj veličini snima samo 4:3 fotke, ako želite 16:9 fotku onda se rezolucija spušta na 6mpix, opet dovoljno za sve koji ne masturbiraju na neke uber brojke. u početku su mi fotke bile katastrofa no treba se malo poigrat sa postavkama, stavit flash na auto ili isključit (kada slikate vani i po suncu) i sve sjeda na svoje mjesto. slike nisu vrhunske ali za povremeno slikanje i pregledavanje su pristojne.. ako se slika zumira tu se onda vide nedostaci al velim, ako niste masturbator, kamera je za "vikend fotografe" - sve 5!

 

na uređaju dolazi android 4.2.2., meni veliki pomak sa androida 2.2 na wildfireu.. nešto se priča da je Mediatek (proizvođač čipseta za 99% kineza) dao zeleno svjetlo za KitKat pa ako bog da sreće i zdravlja, ugledamo najnoviji android na ZP780.. no ako ostane i ovako neću se bunit, kolko para tolko muzike.. na uređaju su predinstalirane neke googleove aplikacije (drive, gmail, mape, ono sve standardno), poneka igra (koju sam odmah maknuo. nekakav pikado), i neka tvornička update aplikacija. sve u svemu ništa od čega ćete past na guzicu. no play store je pun svakakvog drloga pa će svi naći ono kaj im treba. samo sučelje je prilično fluidno što me čak i iznenađuje, početni screen ima 5 "stranica" i ono, standardno, možete ga uređivati kak spada.. uostalom nemam kaj više pisati o OS-u.. ako ste ga koristili, nema vas kaj posebno zanimati..

 

procesor je quad core, 1.3ghz, 1GB RAM, grafika je Mali 400 MP2, radi na 3G 900/2100, baterija 1800mah. 

s baterijom sam zasad polovično zadovoljan, volio bih da je preko 2000mah ali kad prestanem s drqanjem po mobu (jer je novi, svi drqamo kad je nekaj novo {#}) onda će i lifetime porast.. evo sad mi je baterija na 40% uz puno prčkanja, surfanja, bluetootha, nešto razgovora i wi-fi stalno upaljen i imam screen time od 4h. pristojno kaj se mene tiče no razmišljam o nekoj jačoj bateriji ako se uopće uspije nać za ovaj mob (trenutno baš i nema ak dobro vidim. baterija je BT57S pa ak se neko ima viška vremena, neka traži).

 

interna memorija je 4GB proširivo s karticama do 64GB microSD karticama (standard kod ovih lowcost kineza).

dual sim još nisam isprobao al po speckama, uređaj ima dual standby. 

može se nabaviti u crnoj, bijeloj i plavoj boji. ta plava mi je fora, izgleda ko nijansa plave na lumiji no imam godina kad bi netko posumnjao u moju ozbiljnost pa sam uzeo elegantnu crnu. a i ta "aluminijska" lajsna sa strane najbolje izgleda na crnom mobitelu.

GPS također nisam isprobavao, budem kroz koji dan, u garantnom roku da stignem vratit ako ne valja :D

 

sve u svemu uređaj se u ovih par dana pokazuje kao pristojna kupnja, zasad nemam dojam ko da će se raspast, samozapalit ili me ozračit sa svojim kineskim radijacijskim antenama, u desnom jajetu još uvijek nema boli i nadam se da će tako i ostat..

 

igre, bar one 3D, zahtjevnije i hardverski zahtjevne me ne zanimaju pa tu nemam kaj za reći..

po popularnom Antutu testu ZP780 stoji negdje uz bok sa Samsung Galaxy S3, a po reviewima s neta, asphalt racing vrti pristojno.

primjere fotografija slikanih mobitelom ima na recenziji na mob.hr i to je uglavnom to..

moja skepsa prema kineski drlozima je ovih dana na kušnji i nadam se da me uređaj neće iznevjerit..

o rootanju još nisam razmišljao mada se može sudeći po postovima na netu.

 

ako koga kaj zanima neka pita, tu sam ;)

 

(ako mi padne još kaj na pamet budem dodao tu u temu)

 

EDIT 1:

 

evo isprobao sam GPS. incijalno pokretanje i traženje satelita je trajalo oko 3min, pustio sam GPS Test da odradi posao.. pronašao je 12 satelita a lock-ao se na njih 5.nakon toga google maps/sygic nađe moju lokaciju unutar par sekundi (recimo 10s max) i nema problema kod korištenja.

 

par fotki

1. https://www.dropbox.com/s/d8hxamlonv8w66i/IMG_20140702_144712.jpg

2. https://www.dropbox.com/s/mc0nvgac15s1lfh/IMG_20140702_151808.jpg?m=

3. https://www.dropbox.com/s/yekxe9xoefjc56u/IMG_20140702_151924.jpg

4. https://www.dropbox.com/s/58pyle5ivdycpgq/IMG_20140702_151936.jpg?m=

5. https://www.dropbox.com/s/d99wdsknpn9jgek/IMG_20140702_152035.jpg?m=

6. https://www.dropbox.com/s/6tbpszr1c9a2yg3/IMG_20140702_152300.jpg?m=

7. https://www.dropbox.com/s/kpaxuh3daylrofx/IMG_20140702_152312.jpg?m=

 

uvjeti su bili dosta loši za mob, slikanje iz velike sjene prema sunčanoj strani i obrnuto.. i ako oću bolji fokus, moram ručno podešavat dodirom na ekran jer autofokus radi, al ne tolko dinamično kolko bi ja htio. uglavnom, nisam se još igrao sa HDR, bojama i ostalim opcijama no za moje potrebe je ovo čist dosta. opaska, HTC Wildfire je imao bolju kameru.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.7.2014 21:50 (nixass).
Moj PC  
9 0 hvala 4
12 godina
offline
Zopo ZP780 - pristupačan 5" kinez
kratko i jasno ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zopo ZP780 - pristupačan 5" kinez

Izašao je i Android 4.4 za Zopa zp780.

 

Je li netko isprobao?

 

Izvor: facebook.com/officialzopo

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2014 9:14 (mmmnnn).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zopo ZP780 - pristupačan 5" kinez

ima i na službenom webu

http://www.zopomobileshop.com/content/9-download-zopo-mobile-latest-rom

 

na njihovom forumu slabo pišu o tome.. najviše me odbija to kaj update nije OTA nego moram sa flashtoolom radit a to mi se ne sviđa.

 

 

EDIT:

gore na linku se vidi i da je nova revizija 4.4 ROM-a došla.. lijepo da se brinu

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2014 20:51 (nixass).
16 godina
offline
Re: Zopo ZP780 - pristupačan 5" kinez

došla i treća revizija KitKata (4.4.).. ako je netko probao, slobodno se pohvali :)

 

http://www.zopomobileshop.com/content/9-download-zopo-mobile-latest-rom

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
Zopo ZP780 - pristupačan 5" kinez

Uskoro planiram naručiti još jednog zopa zp780 pa se nadam da će na njemu već biti instaliran 4.4.

Al ako ne bude sam ću to odradit.

Ako je već netko ubacio ovaj zadnji 4.4 neka javi dojmove.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.8.2014 11:21 (mmmnnn).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zopo ZP780 - pristupačan 5" kinez
Kakvi su dojmovi na trenutnom zp780? Ja cu uskoro probati dual sim, od toga jedna kartica ce raditi na roamingu.. bas me interesira kak ce raditi..
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
Zopo ZP780 - pristupačan 5" kinez

dual sim radi odlično.

I ja koristim dvije kartice, jedna domaća jedna iz inozemstva i sve normalno radi.

 

zopom sam jako zadovoljan, kvalitetno je izrađen, sve glatko radi.

Niti jednom mi se nije restartirao niti blokirao od kad sam ga uzeo prije 2 mjeseca.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zopo ZP780 - pristupačan 5" kinez

Javlja li ikome mob poruku da je temperatura uređaja previsoka?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zopo ZP780 - pristupačan 5" kinez
Meni je bila ta poruka neki dan ali su i uvjeti stvarno bili ekstremni - wifi teethering, dual sim, bio je pod jastukom dva sata i dva laptopa su surfala preko njega.
Bio je jako vruc na dodir al nije se ugasio ni nista..
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: Zopo ZP780 - pristupačan 5" kinez

Evo da dodam još malo iskustava..

 

Pošto zadnja 4 tjedna intenzivno koristim dual sim a signal mi nije nešto naročit (to sam pogoduje cuclanju baterije), baterija jako trpi i dosta se grije na stražnjoj gornjoj stranisto tako se relativno brzo isprazni.. kad pazim, na kraju dana svakako mora na punjenje. da ne govorim ako odigram pola sata/sat preko epsxe emulatora nešto na mobu, rapidno se troši baterija.. 

 

gps ima brzi lock satelita ali samo ako se pali na točno određenoj geografskoj poziciji pošto u memoriji (pretpostavljam) ima lokacije satelita i brže ih nađe. kada se radi lock na nekom drugom dijelu grada, traje li ga traje.. kad proradi, radi solidno..

 

kamera je, sad stvarno mogu reć, jako loša. dosta je koristim i slike su donekle pristojne samo u savršenim uvjetima.. ne dao bog slikanja prema kontrastnim objektima (recimo zgrada a iza nje nebo itd)..

 

vibra je toliko slaba da je skoro neposotojeća, nema šanse da se u džepu osjeti da netko zove..

isto tako zvučnik. kada ga stavim na pola glasnoće nije pretjerano glasan i kako pomičem slider prema maximumu tako se zvuk neravnomjerno povećava.. oću reći da položaj slidera na 50% ne odgovara 50% maximuma glasnoće nego možda 25-30 al dobro, stalno ga držim na max pa čujem dobro..

 

na sam hardver nemam žalbe, osim premalog prostora za aplikacije al to se da sredit i ne predstavlja mi problem.

ekran dobar, proc isto tako, grafika također.. sve moje potrebe ispunjavaju korektno.

 

ono zbog čega sam ga kupio, dual sim-velik ekran-cijena, ispunjava svroju svrhu i s time sam skroz zadovoljan..

do kraja godine će vjerojatno doći neki konkretniji mobitel (xperia z, htc one) a ovaj će služiti kao backup..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Zopo ZP780 - pristupačan 5" kinez

 

Imam navedeni mobitel od 6. mjeseca i ovo su moja iskustva:

Mobitel sam kupio u Zagrebu u City centar east, dućan Hangar, prizemlje. Nakon par dana korištenja ljudi su mi se žalili da

kad razgovaraju sa mnom da im u slušalici nešto krči, šušti , prekida vezu i slično. 

Nakon toga sam otišao do Hangara gdje sam uređaj i kupio, objasnio sve prodavaču, on me nazvao na mobitel i ustanovio isto. 

Mobitel mi je zamijenjen novim i sad sve radi odlično. Dakle sve pet s moje strane što se tiče iskustva s dućanom Hangar.

Što se tiče karakteristika mobitela, mogu reć da sam se oduševio brzinom i ekranom. Jedino što mislim da je loše je kamera. 

Kome treba kvalitetna kamera neka zaobiđe ovaj mobitel. Boje su isprane i slike su nedovoljno oštre.

Ja sam ovaj mobitel kupio kao privremeni mobitel, a imam Iphone 4 čiju kameru ne treba uspoređivat i koja je još uvijek među boljima.

 

Ekran me oduševio. Uspoređujući slike slikane Iphoneom 4 na ovom mobitelu i Iphone-u mogu reći da na 780 djeluju odlično, 

primjećujem da je svjetlina kod ZP 780 veća i slike djeluju čak i bolje, naravno manje oštrine jer iphone ima oko 330 ppi a ZP 780 oko 220 ppi. 

Uporedio sam ekran i s Samsungom Galaxy S4 i ovaj ima puno veću svjetlinu od S4. Za mene je IPS ekran pun pogodak. 

Ponavljam, odličan dojam ekrana.

Što se tiče brzine, trenutno otvara sve što pokrenem tako da sam prezadovoljan.
 Wi-fi signal hvata odlično, mreža također radi odlično.

Dual SIM mogućnost nisam koristio tako da ne mogu niša reći.

Inače. par puta mi se ugasio i nije se htio upalit, pa sam izvadio bateriju i upalio ga. Iz mog iskustva to nije zabrinjavajuće jer i 

kod drugih poznatih marki mobitela imam ista iskustva. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.9.2014 15:34 (ivica_ursus).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zopo ZP780 - pristupačan 5" kinez

jesi li probao kitkat 4.4?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zopo ZP780 - pristupačan 5" kinez
KitKat nisam probao, a i ne znam kako ga instalirati. Ali mislim da ne donosi ništa pametno i vrijedno instaliranja.
15 godina
neaktivan
offline
Zopo ZP780 - pristupačan 5" kinez

Jel ima ko ZP780 sa KitKat?

Jel mu radi notifications led?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zopo ZP780 - pristupačan 5" kinez

pozz

mozda nije mjesto u ovoj temi ali neznam gdje pisati,

imam zopo zp700 te prije par dana nemogu nikako uhvatiti WI-FI nigdje, znaci resetirao sam router, mobitel, ponovno upisivao šifre, ukljucivao i iskljucivao router ali nista se nije desilo, onaj znak na mobu za wi-fi bi trebao biti plave boje tj da hvata signal, meni je sive boje, znaci svugdje gdje ima wifi ocitava ga ali ne radi :/ moze pomoc

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zopo ZP780 - pristupačan 5" kinez

Pokušavam flashirati mob no kad izvadim bateriju pc mi ne prepoznaje mob.

 

Kad stavim bateriju normalno ga prepozna.

 

U čemu bi mogao biti problem?

 

Koristi win 8.1 64 bita pa da nije u tom problem? Čini mi se da sam negdje pročitao da ne radi flashiranje na win 7 i 8 koji su 64 bitni?

navodno problem s driverima koji ne funkcioniraju na 64 bitnim OS-ovima.

Ima li netko kakvu informaciju?

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2015 1:14 (mmmnnn).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zopo ZP780 - pristupačan 5" kinez

S obzirom da se ZP780 još prodaje a ja imam godinu dana iskustva s njima evo moja recenzija:

 

Ekran  - najbolji dio, s obzirom na cijenu i rezoluciju slika je sasvim solidna, vidljivost na danjem svjetlu je bolja od većine premium mobitela, na dodir reagira odlično

procesor - dovoljno brz za ono što meni treba , igre ne igram, sve drugo se brzo izvodi

GPS - loš, jaaako sporo nalazi satelite, zna i privremeno izgubiti poziciju

Wifi - dobra veza ali previše troši bateriju

baterija - dvije SIM, mobilni internet non-stop uključen, pregledavanje portala, mail, društvene mreže - baterija uvijek izdrži cijeli dan, ostane 30-40% navečer

kamera - u dobrim uvjetima može proći, u lošim katastrofa, s tim da je video sasvim solidan

 

I na kraju najveći problem - zvuk. Zvuk zvona preslab, vibracija loša, kvaliteta zvuka loša pa često ne razumijem sugovornika.

 

Zaključak - dobar mobitel sa velikom manom - zvuk je toliko lop da ne opravdava kupnju pored odlične cijene.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice