Xperia X10 nadogradnja na 2.1

poruka: 42
|
čitano: 8.425
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Xperia X10 nadogradnja na 2.1

Nisam vidio informaciju da je nadogradnja kod nas dostupna, pa da je plasiram  {#}

Danas sam slučajno (mada nije da se nisam nadao)   spojio X10 na komp i PC Companion mi je javio da je dostupna nadogradnja. Pokrenuo backup (ona SE aplikacija), a nakon toga i nadograđivanje međutim PC Companion se zaglavio na 66%. I to nekoliko puta. Čak i nakon skidanja najnovije verzije. Tako da sam otišao na SE stranicu, i pokupio novi Update Service. Deinstalirao stari, instalirao novi (moguće da te nije trebalo raditi, ali nakon PC Companiona mi se nije više dalo eksperimentirati), te nakon spajanja mob-a u modu za flash (ugasio, kao pravi štreber pričekao 30-ak sekundi, spoji držeći pritisnutu tipku nazad - baš kao što je i nacrtano u uputama) SEUS je počeo skidati ~160MB nadogradnje. Par minuta kasnije mob se resetirao i pojavio se početni ekran.   Za vrijeme početne konfiguracija (zbog resetiranja na tvorničke postavke) mob je radio užasno usporeno, a isto je bilo i kad sam vraćao backup (stavio sam nazad sve osim sistemskih postavki). Mada sam i prije pročitao da je na početku malo usporen. Tako da sam ga spoji na punjač, otišao vani i vratio se za 2 sata.

E sada je znači na njemu 2.1, pa sam htio samo ukratko podijeliti ono što sam za sada vidio. Promjene su napisane na gomili blogova (HD snimanje, 5 ekrana, live wallpaper - sve ono što ne koristim :-) ), ali ima i nekih koje nisam očekivao.

Kao prvo, instalirala mi se i T-mobile (pošto sam kod njih pretplatnik, jelde)   verzija Wisepilota koja je registrirana još nekih 20-ak mjeseci, dakle točno toliko koliko mi traje pretplata. I za razliku od one (trial) verzije koja mi je došla u prvoj verziji nema mogućnost offline skidanja karata (što je na neki način logično, ipak je to T-mob u interesu).

Drugo, pojavio mi se ikona H (kao HSPDA) na mjestu gdje je prije u najboljem slučaju bila 3G(kao UMTS). Nisam testirao brzinu, možda postavim neku datoteku na server, pa izmjerim vrijeme skidanja, ali za sada ništa.

SMS aplikacija je   ušminkana, Timescape (kojeg baš puno ne koristim, ali mi je fora što   nakon restore-a backupa prikazuje sve stare događaje) je ipak fluidniji, prebacivanje između ekrana mi je fora, super mi je widget koji pokazuje zadnja 2 poziva. Tipkovnica se promijenila, još nisam siguran da li je nabolje ili ne. Dodano je i par novih aplikacija.

Nakon onog početnog usporenja, rad je sada iznimno brz. Otključavanje početnog ekrana, ulazak u meni i izlazak su vizualno atraktivniji. Cijelo sučelje (koje mi je i na 1.6 nakon zadnje nadogradnje bilo brzo) sada je stvarno ugodno za korištenje - naravno uz ogradu da su to dojmovi u zadnjih 2 sata.

 

 
1 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
Xperia X10 nadogradnja na 2.1

Meni se nece kaze Your phone is up to date. Takoder T-Mobile. {#}

(FRIEND): Prvo računalo sam dobio kad sam imao 9 godina..promijenio sliku na desktopu i izgasio ga...sljedece jutro pao sistem i win pao [ http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1378699 ]
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Xperia X10 nadogradnja na 2.1

Ne znam što da ti kažem. Ne vjerujem da postoji razlika u verzijama, ali ako ima, ja sam svog uzeo kad je došao - negdje u 6 mj. Prije prelaska na 2.1. sam ga relativno redovito -svakih 2-3 tjedna spajao na komp i kupio zadnje nadogradnje. Jesi probao na SEUS?

Btw. na PC companionu sam namijestio da traži nadogradnju na svakom spajanju mobitela, umjesto svakih par dana kako je bilo po defaultu.

14 godina
offline
Xperia X10 nadogradnja na 2.1

Kod mene ništa još, doduše moj je brendiran na VIP.

3D Designer
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Xperia X10 nadogradnja na 2.1
uco kaže...

Ne znam što da ti kažem. Ne vjerujem da postoji razlika u verzijama, ali ako ima, ja sam svog uzeo kad je došao - negdje u 6 mj. Prije prelaska na 2.1. sam ga relativno redovito -svakih 2-3 tjedna spajao na komp i kupio zadnje nadogradnje. Jesi probao na SEUS?

Btw. na PC companionu sam namijestio da traži nadogradnju na svakom spajanju mobitela, umjesto svakih par dana kako je bilo po defaultu.

Update-o :D

(FRIEND): Prvo računalo sam dobio kad sam imao 9 godina..promijenio sliku na desktopu i izgasio ga...sljedece jutro pao sistem i win pao [ http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1378699 ]
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.11.2010 11:59 (HellRaz0r).
14 godina
offline
Xperia X10 nadogradnja na 2.1

Evo ga, dostupno i meni, mob je brendiran na VIP.

3D Designer
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xperia X10 nadogradnja na 2.1

Pozdrav..Evo bas pokusavam updateati android 2.1 na xperiu ali postoji problem..

Skinuo sam najnoviji comapnion i slijedio upute i zapeo na koraku 2 kada mi kaze da iskljucim telefon, ukljucim nakon 5 sec i nakon toga ponovno spojim usb cable na racunalo i onda u telefon drzeci tipku (key back)..

Nakon sto to sve napravim opet me vraca na pocetak drugog koraka ali stvarno ne razumijem zasto..ima li mozda netko kakav prijedlog?

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Xperia X10 nadogradnja na 2.1

SEUS. Imas na SE stranici.

:)
14 godina
offline
Xperia X10 nadogradnja na 2.1

ma sve sam slijedio upute kako su i napisane na SE stranici ali me jednostavno cijelo vrijeme vrti u krug..:(

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Xperia X10 nadogradnja na 2.1
Ja svoj mob Updato :D ... Razlike su ti to kaj sad imas 5ekrana... Mos snimat HD video i jos neke sitcice.. :)
14 godina
offline
RE: Xperia X10 nadogradnja na 2.1
IVAN3539 kaže...
Ja svoj mob Updato :D ... Razlike su ti to kaj sad imas 5ekrana... Mos snimat HD video i jos neke sitcice.. :)

 i jesi imao kakve probleme pri update-u?

13 godina
offline
RE: Xperia X10 nadogradnja na 2.1
Pa neam pojma. Mob mi se restarto i vec sam mislio da cu opet imat problema s mobom(jednom kad sam ga updato nes mi je zastekalo. I nije nis radilo. Nosio sam mob na servis i oniga nisu mogli popravit rekli su da je nes softver skroz sjeban al je mob bio pod garancijom pa su mi dali novi :D) al onda je sve nastavilo normalno xD .. I sad mi sve radi OK.e
14 godina
offline
Xperia X10 nadogradnja na 2.1

onda ga je bolje ne update-at xD

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xperia X10 nadogradnja na 2.1

jel kod nekog primjetna razlika u kameri ili ne?? Jel s iste fotke kao i kod 1.6? I šitao sam negdje da ne podržava multitouch.I kolko je istina u tome da će novi refresh (2011) omogućiti uporabu takozvanog multitouch-a (tj. točnije pinch zoom-a)?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
14 godina
neaktivan
offline
Xperia X10 nadogradnja na 2.1

Pa ovaj pinch zoom je skori isti kao i muliti-touch, kak sam pimjetio u videu.

Mozda i najbolja stvar kod ove nadogradnje je duzi "zivot" baterije, kak sam prociato bit ce bolje za 30%, sto je jako dobro.

Ovo za bateriju se ne odnosi samo na Xperia X10, vec i na ostale Sony Ericsson mobitele koji ce bit nadogradjeni na andorid 2.1.

Trebat ce se malo duze punit mobitel, ali za trecinu ce duze trajat.

Sad kad krene navala aplikacija bit ce dobro :)))))))))))))

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Xperia X10 nadogradnja na 2.1
Fotke su ja mislim iste a video je bolji..(sad mos snimat u HD 720p) a od multitoucha nis..bar zasad :)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Xperia X10 nadogradnja na 2.1
IVAN3539 kaže...
Fotke su ja mislim iste a video je bolji..(sad mos snimat u HD 720p) a od multitoucha nis..bar zasad :)

Pa o tome sam ti i pisao, da multitouch neće imat podršku, no će zamena za njega bit pinch zoom:)

 

@logic

Hvala na linku, nisam baš odličan iz engleskog ali korisio mi je :)

 

I još da pitam one koji su ga refrešovali, dal je to točno da se za 30% poboljša dužina trajanja baterije??

 

 

15 godina
offline
Xperia X10 nadogradnja na 2.1

neznam jel bas bolja bat za 30% al je osjetno bolja tj duže traje,ako nisi već napravi update na 2.1 vrijedi samo zbog tog

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xperia X10 nadogradnja na 2.1

Nakon andorid 2.1 nadogradnje brzi je malo mobitel i ima social media telefonski imeni(sto je cool, jer se priblizava mobitel korisniku to) i samim tim se stedi na impulsima XD

Dok je poboljsanje baterije najkorisnije sto je moglo stic.

Sveukupno mobitel je osjetno bolji posle nadogradnje i vrijedelo je cekat.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Xperia X10 nadogradnja na 2.1

Ja mogu samo reci da baterija trajeeeeeeeeeeeeeeeee ;)

:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Xperia X10 nadogradnja na 2.1

OK.Hvala na odg.

Svakako ću to učinit.

A i interesantna stvar mi jetaj društveni imenik koji sinkronizira fotografije kontakata sa Fejsa i vide se vaši prijatelji koji su onlajn :)

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Xperia X10 nadogradnja na 2.1

To je prvo sto sam iskljucio.

:)
14 godina
neaktivan
offline
Xperia X10 nadogradnja na 2.1

hehehehehehehhehe

Odma iskljucio :)

Ali ideja je dobra - "pribliziti jos malo" facebook nasoj svakdnevnici XD

Nije lose ni HD snimanje!

Kad ce se moci koristit multi touch ili pinch zoom, ili kak se vec zove??

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
14 godina
neaktivan
offline
Xperia X10 nadogradnja na 2.1

Jel zna netko od vas dragi forumaši gdje se može kupit Bluetooth  MW600 headset za SE Xperia x10.

Pošto mobitel nema FM radio i dobro bi bilo nekad slušat ga, aktuelnu glazbu i vijesti :P, a ovdje ga kod nas i nema baš, što više ni nema ga.

Ili mi se možda više isplati kupit ga preko interneta shopa bez garancije {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xperia X10 nadogradnja na 2.1

Zanimalo bi me koja je najbolja navigacija da se skine za x10?Mob mi je već refrešovan Android 2.1, i naravno pod to podrazumevam mapu Hrvatske a bilo bi dobro i ostalih balkanskih zemalja :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Xperia X10 nadogradnja na 2.1

motonav.

:)
15 godina
offline
RE: Xperia X10 nadogradnja na 2.1
logic kaže...

motonav.

Navigon je malo precizniji (ima više ulica bar u mojoj okolini), a i brže radi.

 

Meni je baš "facebook" imenik fora. Ne da sam prijavljeni na facebook ili gtalk, ali zato su mi skinute sličice za profile, svaki kontakt je dobio svoj mail, facebook profil itd, bez ijednog jedinog naštimavanja nečega, sve samo od sebe. Nice, nice

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
14 godina
neaktivan
offline
RE: Xperia X10 nadogradnja na 2.1
dado2202 kaže...
logic kaže...

motonav.

Navigon je malo precizniji (ima više ulica bar u mojoj okolini), a i brže radi.

 

Meni je baš "facebook" imenik fora. Ne da sam prijavljeni na facebook ili gtalk, ali zato su mi skinute sličice za profile, svaki kontakt je dobio svoj mail, facebook profil itd, bez ijednog jedinog naštimavanja nečega, sve samo od sebe. Nice, nice

Pogledaću oba pa vidjet koji mi više odgovara :)Tnx

I misliš na social media imenik? I po meni je fora, ali eto poneki su to odma izbrisali...

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2010 16:07 (bigić).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice