Xiaomi MI3W - review

poruka: 1.470
|
čitano: 255.893
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
Mijenjam Nexus 5 za Mi4 kao moj idući telefon, ovaj MIUI je jednostavno savršen za mene, a datum izlaska Mi4 se poklapa sa datumima za nove Snapdragone sa 64-bita.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
majdo kaže...

Evo ga konacno je i moj strojček stigao, nakon preprepredobrih iskustava s Hongmijem za kojeg sam napravio temu prije par mjeseci u nadi da pomognem svim buducim vlasnicima Hongmija ili nekog drugog Xiaomi uređaja, od danas se i ja pridružujem sudy-u u ovoj temi s MI3-em, nadam se da ce uskoro biti jos vise BOL-ovaca s ovim uređajem.. Iskustva su i više nego pozitivna u prvih par sati korištenja, tako da ne sumnjam da ce me ovaj uređaj služiti još dugo dugo vremena kao stari SGS2..

 

 

 

Za sve vas koji se dvoumite odakle naruciti neki od Xiaomi proizvoda (mobitela), stranica Xiaomishop.it je legit, dostavu vrše putem DHL-a, mobitel je kod vas unutar tri dana, sve uredno i po ps-u sto bi se reklo, nema nikakvih dodatnih troskova nasoj drzavi, i sto je najbitnije EU garancija od 24 mjeseca.. Posto znam kako je to s narucivanjem s nepoznatih sajtova, ovo je provjereno sve, informacija iz prve ruke..

 

Trenutno je MI3 - 16GB, sivi - 291,80€

 

Na sve cijene se dodaje 15€ poštarine, i kod naručivanja možete dodatno iskoristiti trenutno aktivan kod GIZXIAOMI, koji vam daje dodatni popust u rasponu od 10-15€ ovisno sto ste narucili sve..

 

Znači, bez PDV- a i bilo kakvih drugih troškova ( Osim 15 dolarčića poštarine) ?!

Xiaomi bi mogao biti moj sljedeći mobitel ! 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi MI3W - review

registrirao i košta 356 eurica

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
majdo kaže...

Apsolutno nikakav efekt u radu samog mobitela nemas, rijec je samo o velicini memorije raspoložive za pohranu podataka na mobitelu..

Koja je onda railika između RAM i ROM memorije na mobitelima ako u ROM pohranjuješ podatke čemu onda služi RAM memorija?

13 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
dinkomat kaže...
majdo kaže...

Apsolutno nikakav efekt u radu samog mobitela nemas, rijec je samo o velicini memorije raspoložive za pohranu podataka na mobitelu..

Koja je onda railika između RAM i ROM memorije na mobitelima ako u ROM pohranjuješ podatke čemu onda služi RAM memorija?

Jel ti trollaš ili? 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi MI3W - review

Ne nego mi nije logično da ROM memorija služi za pohranu podataka? Za sada imam glupi mobitel pa sa time nemam iskustava.

13 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
dinkomat kaže...

Ne nego mi nije logično da ROM memorija služi za pohranu podataka? Za sada imam glupi mobitel pa sa time nemam iskustava.

ROM je u globalu tako rečeno.
To je interna memorija 16/64 GB.

2 GB RAM memorije, isto kao na računalima (ista namjena). 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi MI3W - review

Zato sam i pitao koja je razlika u 16 ili 64 GB Rom memorije, jer po difoltu ROM je samo za čitanje a ne i pisanje analogija sa PC!

13 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
dinkomat kaže...

Zato sam i pitao koja je razlika u 16 ili 64 GB Rom memorije, jer po difoltu ROM je samo za čitanje a ne i pisanje analogija sa PC!

Krivo.

ROM je krivo u svijetu mobitela (i u mom reviewu) naslovljen kao ROM.
Ako hoćeš analogiju s PC-a, to je HDD. Interna memorija koja je read/write. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi MI3W - review

OK našao sam objašnjenje!

13 godina
offline
Xiaomi MI3W - review
Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi MI3W - review

Pozdrav svima

 

namjeravam ubosti mi3 pa me zanima sto mislite o ovoj stranici : http://www.xiaomishop.com . pise da je kao original trgovina i mobiteli,imaju valjda europsko skladiste sto znaci nema carine,pa me zanima ima li tko kakvih iskustava s njima. na talijanskoj stranici nema 64 GB crni za sada {#}

 

lijepi pozdrav za sada

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.4.2014 20:49 (Tudum).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review

Ja osobno sam komunicirao s njima, ai ne vjerujem im nesto previse, nepovjerljivi su mi bili.. Pogotovo cinjenica kao prvo nemaju EU skladiste, pa imaju, pa je u Austriji pa odjednom u Sloveniji, mislim ne mora biti ali opet, nekako neozbiljno mi je sve to djelovalo..

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi MI3W - review

U prvom postu ti je Sudy između ostalog napisal gde ga je on uzel, kaj ti tu ne valja? Ako ti se isplati riskirati da uštediš 20-30 dolara, samo daj.

Crkva je zlo 21. stoljeća
14 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

puno ljudi naručuje sa xiaomishop.it i nema straha.24 mjeseca EU garancije,kupnja preko Pay Pal-a,dostava DHL-om(15-ak eur) i vozi...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

i onda vidim u ovoj temi da covjek ima problema sa naruđbom...{#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 15:45 (vepar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Xiaomi MI3W - review
Ne bih rekao da ce biti problema, treba malo vise dana na mu novac legne na racun i to je to. Problem je sto su Digici skuzili da nam ne naplacuju VAT i sada ta stranica nije vise toliko isplativa po cijenama, nazalost. Tako je bilo i sa androidfiguren.com koji su takodjer bili naivni nekoliko tjedana, tako i ovi Talijani. Ne znam tko to uzrokuje, nekako mislim da se nadju pametnjakovici koji se raspituju previse i onda vlasnici skuze da smo mi u EU.
Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
assassin.st kaže...
Ne bih rekao da ce biti problema, treba malo vise dana na mu novac legne na racun i to je to. Problem je sto su Digici skuzili da nam ne naplacuju VAT i sada ta stranica nije vise toliko isplativa po cijenama, nazalost. Tako je bilo i sa androidfiguren.com koji su takodjer bili naivni nekoliko tjedana, tako i ovi Talijani. Ne znam tko to uzrokuje, nekako mislim da se nadju pametnjakovici koji se raspituju previse i onda vlasnici skuze da smo mi u EU.

Primijetio sam da, iako sam registriran na njihovu stranicu, da su povisili cijene. Dakle, sad su uključili taj VAT. Vjerojatno, od poznatijih stranica, nisu još skužili Mobicity, no i to je pitanje vremena.

12 godina
online
Xiaomi MI3W - review
Da, to sam i ja primjetio jucer. Posto tebi nisu jos bili poslali mob, odlucili su i na tvojoj narudzbi primjeniti to pravilo. Sad samo cekam kad ce netko svojim upitima mobicityju navesti ih da skuze i da je Hrvatistan u EU-u.
Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

Cisto da podjelim s ostalima dojmove.. 

Znaci 23-eg skinut s punjaca u 6 ujutro, nije bio pun 100%, krenuo sam na put, voznja busom, cijelim putem sam cackao po mobitelu, data upaljen, svijetlina na automatskom, pregedavao vjesti po portalima, whatsapp, facebook messenger i par poziva, rezultati su tu.. 

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.4.2014 15:44 (majdo).
Moj PC  
7 0 hvala 4
14 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

Zanimljivo danas sam dobio standardan tjedni update 4.4.27,a na official forumu je jos uvijek ona od jucer 4.4.25.....

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

Kod mene također nudi 4.4.27, trenutno sam na dev verziji 4.4.11..

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

bas sam flashao developer 4.4.18.uvijek nakon rootanja imam "miui process stopped" .reboot i sve radi super...pretpostavljam da ovo što mi nudi 4.4.27 je stable?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

Ako netko želi preuzeti paid theme sa theme marketa evo rješenja:

 

1. Preuzeti ZIP, extractati ga i .apk datoteke staviti na sd karticu.

2. Instalirati WSM Manager, zatim ostale dvije aplikacije no ništa ne pokretati !

3. Sada treba otvoriti WSM Tools sa app drawera i stisnuti na "Install" ako vas pita za update na noviju verziju slobodno to učinite, zatim u gornjem desnom kutu stisnite na "manage" i tu bi trebali biti 2 modula (Paid Themes i Themes auth.), stisnite na ovaj slajder da ih aktivirate i zatim stisnite na "reboot".

4. Ako ste sve uspješno napravili trebali bi ste preuzeti sve teme besplatno.

5. Po mogućnosti u WSM Manageru pod "online" preuzeti i instalirati MI-Tools 1.8 za dodatne tweakove kao što su dodavanje custom carriera, logo i mnoge druge posatvke.

 

Isprobano na MIUI v5 3.x.x i 4.1.17verziji, trebalo bi raditi i na novijim verzijama.

 

Majke mi
Moj PC  
2 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
Cromaki kaže...

Ako netko želi preuzeti paid theme sa theme marketa evo rješenja:

 

1. Preuzeti ZIP, extractati ga i .apk datoteke staviti na sd karticu.

2. Instalirati WSM Manager, zatim ostale dvije aplikacije no ništa ne pokretati !

3. Sada treba otvoriti WSM Tools sa app drawera i stisnuti na "Install" ako vas pita za update na noviju verziju slobodno to učinite, zatim u gornjem desnom kutu stisnite na "manage" i tu bi trebali biti 2 modula (Paid Themes i Themes auth.), stisnite na ovaj slajder da ih aktivirate i zatim stisnite na "reboot".

4. Ako ste sve uspješno napravili trebali bi ste preuzeti sve teme besplatno.

5. Po mogućnosti u WSM Manageru pod "online" preuzeti i instalirati MI-Tools 1.8 za dodatne tweakove kao što su dodavanje custom carriera, logo i mnoge druge posatvke.

 

Isprobano na MIUI v5 3.x.x i 4.1.17verziji, trebalo bi raditi i na novijim verzijama.

 

Hvala.
Neki dan sam u jednoj temi na forumu (en.miui) osvojio 50 MiCreditsa i spiskao na teme.
Ali našao sam jednu koja mi je odlična.

Prije je bila fora da se mogu kineska slova maknuti s lockscreena.
Je li tko našao foru za MIUI V5? 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
12 godina
offline
Xiaomi MI3W - review

Ima opcija za to u Mi-Tools pod "Application", točnije Replace Lunar dates.

Isprobao sam i sve radi kako treba :) (osim ovog gore charging u kutu, ovisi od teme do teme)

Majke mi
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.4.2014 14:19 (Cromaki).
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
Cromaki kaže...

Ima opcija za to u Mi-Tools pod "Application", točnije Replace Lunar dates.

Isprobao sam i sve radi kako treba :) (osim ovog gore charging u kutu, ovisi od teme do teme)

Hvala!

E sad pitanje je radi li Mi-Tools na MI3 {#} 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
15 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
Ako radi na N5 koji je u alphi, trebao bi na Mi3
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
13 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
Mitch kaže...
Ako radi na N5 koji je u alphi, trebao bi na Mi3

Ah, prvo pravilo - root.
Kojeg na Stable nemam.

Za sada ću pričekati. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
15 godina
offline
Re: Xiaomi MI3W - review
Haha, nisam znao da mob sa official ROM-om kao SW nije rootan
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice